Arsenal wicemistrzem Anglii, Arteta żegna się we łzach

Arsenal wicemistrzem Anglii, Arteta żegna się we łzach 15.05.2016, 16:50, Sebastian Czarnecki 7881 komentarzy

Nie do pomyślenia: Arsenal został wicemistrzem Anglii i wyprzedził bodajże najlepszą generację piłkarzy Tottenhamu od lat. Kanonierzy podtrzymali tradycję i kolejny sezon z rzędu zakończyli rozgrywki nad swoim największym rywalem, chociaż w kontekście całego roku to i tak marne pocieszenie. Ten sezon miał być wielki, a londyńczycy zostali z pustymi rękami - aż dziesięciu punktów zabrakło do mistrzostwa, a w tym roku obędzie się nawet bez Pucharu Anglii.

Teraz należy jak najszybciej zapomnieć o tym sezonie i przygotować się do kolejnego, miejmy nadzieję lepszego. Arsenal w łzach pożegnał kapitana zespołu Mikela Artetę, który w pożegnalnym meczu zaliczył asystę przy samobójczym trafieniu Bunna. Szkoda, że szansy na występ nie mógł liczyć Tomas Rosicky, który opuści Londyn po dziesięciu latach wzlotów i upadków w londyńskim klubie.

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla (88. Campbell) - Wilshere (69. Elneny), Özil (88. Arteta), Alexis - Giroud

Aston Villa: Bunn - Lyden (74. Grealish), Lescott (65. Richards), Toner, Cissokho - Westwood, Sanchez, Gueye - Bacuna, Ayew, Sinclair

Kanonierzy od pierwszej minuty narzucili rywalom swoje tempo gry i pokazali im, że w dzisiejszym meczu nie będą mieli wiele okazji do strzelenia gola. Londyńczycy szybko opanowali środek pola i dyktowali warunki na własnym stadionie.

Już w 5. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie Monreala z lewej strony boiska trafiło na głowę Oliviera Girouda, który oddał mocny i trudny strzał na bramkę Bunna. Bramkarz był bliski udanej interwencji, jednak piłka po jego rękach wpadła do siatki. 1-0!

Trzy minuty później goście mogli doprowadzić do wyrównania, a wszystko to za sprawą Gabriela Paulisty, który w dziecinny sposób dał się wyminąć Sinclairowi. Na całe szczęście Anglikowi zabrakło umiejętności, by wykończyć akcję, a Koscielny zdołał oddalić zagrożenie.

Owacje od kibiców Aston Villi po strzale Westwooda w światło bramki. Petr Čech nie miał jednak żadnych problemów ze złapaniem nietrudnego strzału.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Kanonierzy dominowali na boisku, jednak nie potrafili sforsować broniącej się całą drużyną Aston Villi. Choć defensorzy The Villans popełniali indywidualne błędy, przewaga liczebna pomagała wychodzić im z opresji.

W 32. minucie indywidualna akcja Alexisa Sancheza, który w prosty sposób wyminął młodego Lydena i oddał kąśliwy strzał ostrego kąta. Piłka minimalnie minęła się z bramką i wyszła na aut bramkowy.

Chwilę później kolejna akcja Arsenalu po fatalnym błędzie Bacuny. Alexis Sanchez przejął futbolówkę i posłał ją do wybiegającego Wilshere'a. Anglik oddał jednak strzał swoją słabszą prawą nogą i piłka wylądowała na bocznej siatce.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy mimo wyraźnej przewagi nie potrafili podwyższyć jednobramkowego prowadzenia.

Co ciekawe, drugą połowę w lepszym stylu zaczęli goście, którzy spróbowali jeszcze podjąć rękawice i poszukać swojej szansy. Mimo że przez pierwszych 15 minut nie brakowało im chęci, to na pewno brakowało umiejętności, by w ogóle zagrozić bramce Čecha w inny sposób, niż poprzez przebywanie w jego polu karnym.

Sfrustrowany mógł być Mesut Özil, który szukał asyst, jednak jego partnerzy nie do końca z nim współpracowali i tracili posyłane przez niego piłki.

W 65. minucie Lescotta zastąpił Richards, cztery minuty później Elneny wszedł w miejsce Wilshere'a.

W 71. minucie londyńczycy pierwszy raz od dłuższego czasu zaatakowali bramkę Bunna. Alexis podszedł do rzutu wolnego podyktowanego po faulu na Cazorli, jednak posłał piłkę wysoko ponad bramką.

Dwie minuty później kolejna akcja Arsenalu. Zamieszanie w polu karnym Aston Villi spróbował wykorzystać Elneny, który strzałem z woleja przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Owacja na Emirates Stadium. Grające w dziesiątkę Newcastle United strzela bramkę na 3-1 i oddala Tottenham od drugiego miejsca. W międzyczasie Grealish zastępuje Lydena.

W 78. minucie Arsenal podwyższa prowadzenie! Dośrodkowanie Özila w zabójczy sposób wykorzystał Olivier Giroud, który zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu!

Dwie minuty później Francuz skompletował hat-tricka! Tym razem Hector Bellerin obsłużył go podaniem, którego nie mógł zmarnować. Kwestia wicemistrzostwa wydaje się więc rozwiązana.

W 88. minucie podwójna zmiana w Arsenalu. Joel Campbell zastąpił Santiago Cazorlę, z kolei w miejsce Mesuta Özila wszedł żegnający się z drużyną Mikel Arteta.

Arteta w wielkim stylu żegna się z klubem! Strzał Hiszpana wylądował na poprzeczce, jednak spadająca piłka odbiła się od pleców Bunna i wpadła do bramki. Choć gol słusznie został sklasyfikowany jako samobój, lepszego pożegnania z drużyną wymarzyć sobie nie mógł!

KONIEC! Arsenal wicemistrzem Anglii, a Mikel Arteta w wielkim stylu i z łzami w oczach żegna się z zespołem.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
maciek146c komentarzy: 45924.05.2016, 08:38

mitmichael
Albo nasi trenerzy bramkarzy nie przykładają do tego zbytniej uwagi ;D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.05.2016, 08:29

Maxi Romero to miał przyjść już rok temu

bolomaster28 komentarzy: 118024.05.2016, 08:20

Ktos kojarzy kim jest Maxi Romero, niby Wenger chce tego pilkarza, niby talent z Argentyny. STRIKER

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.05.2016, 08:11

Sopranos

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.05.2016, 08:07

Lata
Warto zacząć oglądać? Po i BB TWD jakos nic mi nie podchodzi. Gra o tron to dla mnie katorga a dobrnąłem do 2sezonu-totalnie nie moj klimat. Hoouse of Cards jakos zabrakło mi odcinka do końca sezonu i to tez takie srednio emocjonujące. Niczym ksiazka prawnik Grishama. Czekasz i czekasz na punkt kulminacyjny a go nie ma.
Polecajcie cos co mnie wciągnie w fotel na pare godzin jak TWD i bb :)

mitmichael komentarzy: 4924324.05.2016, 08:07

@maciek146c
Czyli w Anglii nie potrafia nauczyc bramkarza wyprowadzania pilki, tragedia zeby w Serie A potrafili a w Premier League juz nie. Kolejny minus dla ligi angielskiej :P

maciek146c komentarzy: 45924.05.2016, 07:54

Kwietnik
Ta wypowiedź Szczęsnego dotyczyła jego wyprowadzania piłki od bramki nie całokształtu ;)

Kwietnik komentarzy: 62724.05.2016, 07:35

Szczęsny: ''W ciągu czteromiesięcznej pracy ze Spallettim nauczyłem się więcej niż przez 10 lat w Anglii. Jeśli zostanę w Romie, będzie to okazja do rozwoju i udoskonalenia moich umiejętności jeszcze bardziej. Jeśli wrócę do północnego Londynu to wykorzystam całe moje zdobyte doświadczenie z Włoch.''

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.05.2016, 06:23

Zdaży się. Czas wstawać! Miłego dnia, Gooners.
I pamiętajcie. Klęska to wybór.

maciekbe komentarzy: 1245824.05.2016, 05:20

@WiLSHARE ja w pracy, ale żeby tak z własnej woli nockę zarywać? :>

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.05.2016, 05:02

Bismack zrobił robotę. Decydujące zbiórki w końcówce. Zasłużone 2-2.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.05.2016, 03:38

Jak Cavs się nie obudzi to będzie 2-2. Póki co Joseph i Bijombo jak z nut.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.05.2016, 03:09

No i Crespo oczywiście.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.05.2016, 03:06

maciekbe
Zdecydowanie. Idealne miejsce dla młodego na zaznajomienie się z europejską piłką i zarazem raj dla większych klubów. Skupiskiem talentów wśród napastników jest River Plate.
Kiedyś: Saviola, Julio Cruz, Maxi Lopez, Cavenaghi, Salas;
Niedawno: Falcao, Ocampos, Higuain, Lamela, Lanzini czy Pereyra.

czarny, nawet tego nie oceniam. Żadnych inwektyw ku temu.

lays komentarzy: 3987124.05.2016, 03:00

Boże jaki ostatni odcinek Grimma 5 sezonu jest niesamowity... ciary, ciary i jeszcze raz ciary! MEGAAAAA.

W sumie to połączyli 2 odcinki w 1 na koniec i jeden trwa półtorej h. Magia.

6 sezon dopiero pewnie od pazdziernika [*]

maciekbe komentarzy: 1245824.05.2016, 02:47

@WilSHARE Opróćz CR7 i Hulka z napastników poradzili sobie tylko Falcao, Lisandro Lopez (poszedł do OL). Uwziąłem się akurat na napastników, bo odstaja mocno od reszty tranferów z Ligi Portugalskiej. Jeśli chodzi o pomocników i obrońców, Liga NOS to przecież kopalnia talentów.

czarny7777777 komentarzy: 251624.05.2016, 02:47

WilSHARE

chce ci sie wpisywać w google lalka barbi a nie chce ci sie poświecić 20 min aby cos móc samem ocenić
(nie twierdze że musi ci sie to spodobać sorry ale nie znoszę ludzi którzy maja uprzedzenia/skojarzenia zazwyczaj negatywne do spraw o które nigdy nawet nie maja minimalnej wiedzy)

ocena po okładce ...............

pierre_afc komentarzy: 1207124.05.2016, 02:38

@MarcinMotyl - Hando ma przejść do Chelsea w miejsce Courtois'a.

Co do anime to moim zdaniem jest wiele naprawdę świetnych produkcji. Nic tylko odpalać odcinek za odcinkiem na słuchawkach. Czemu na słuchawkach? Bo Japończycy świetnie dobierają muzykę do swoich historii przez co anime są nasiąknięte wieloma (często skrajnymi) emocjami. Oczywiście jest sporo anime gdzie widząc to myślisz sobie "soft hentai" jednak są to zwykle powielane kreski mające na celu szybki zarobek.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.05.2016, 02:32

A w czym jeszcze?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 324.05.2016, 02:31

hahahahah.

Luzik tak tylko Ci mówię, że jak dla mnie mistrzowsko opanowali rysunek by przedstawiać uczucia i nie tylko w tych swoich bajkach.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.05.2016, 02:27

Dobra. Game time. Cavs for the win!

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.05.2016, 02:24

illpadrino
Dzięki za wsparcie, ale nie będę tym zainteresowany. Jak słyszę te anime to mi się kojarzy z:
google.pl/search?q=sekslalka&biw=360&bih=511&prmd=mivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwidrMSquPHMAhWEdpoKHSCIDXcQ_AUIBygC#tbm=isch&q=barbie+real&imgrc=hefcfXaBMh0cBM%3A
Tylko w wersji mrocznej.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.05.2016, 02:16

maciekbe
Bo jeszcze weźmiesz na poważnie też, że chciałbym Mitroglou w Arsenalu. Nie, nie chcę. I nie sprawdziłby się w Premier League bez kontuzji czy to w Fulham czy to w United. Jednak zwróciłeś uwagę na ciekawą rzecz. Tylko Hulk mi przychodzi do głowy. A Eder dostał w ogóle szansę?

maciekbe komentarzy: 1245824.05.2016, 02:01

...ryzyko większe, niż tranfer zawodnika z mocniejszej ligi. Dokończę, żeby nikt się nie dowalił :D

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 324.05.2016, 02:01

Wilshare

Anime to te japońskie bajki.
Ogólnie też miałem na to wywalone, i nie interesowałem się tym, ale brat mojej mi powiedział, żebym sobie włączył odcinek dwa i całkiem spoko.

Możesz sobie zobaczyć pierwszych 5 odcinków Death Note i zobaczysz. Japończyki przez Anime potrafią nieźle przelać uczucia bohaterów. Możliwości kresek są nieziemskie.

maciekbe komentarzy: 1245824.05.2016, 01:58

@WilSHARE mhm, szczególnie w Fulham :D No dobra, trochę się tam męczył z kontuzjami. Wiadomo, czasem ktoś wypali, na przykład CR7 poradził sobie całkiem przyzwoicie :)

Myślę jednak, że nie bez powodu tacy zawodnicy jak parę sezonów temu Lima i Cazdozo, teraz Jonas z Benfiki albo właśnie taki Slimani spędzają najlepsze lata w Portugalii. Moim zdaniem często są to niewypały i taki transfer to ryzyko (Eder z Bragi +1)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.05.2016, 01:51

Może podbije. Zaś na pewno Van Gaal wprowadzałby go przed rzutem karnym rywala.

MarcinMotyl komentarzy: 163724.05.2016, 01:49

a gdzie będzie bronił?

pierre_afc komentarzy: 1207124.05.2016, 01:43

Myślicie, że Handanović podbije Premier League? :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.05.2016, 01:43

O mistrzu. Jednak zarywamy nockę! Dopiero je zobaczę. Nic z tej serii meczów nie widziałem :-/

maciekbe, a Mitroglou tu nie chcą css a sprawdził się wszędzie

maciekbe komentarzy: 1245824.05.2016, 01:43

@Kondi ups, oczywiście. Godzina późna i pomyliły mi się etapy jego kariery :) W jego miejsce wrzucam zatem Markovica z Liverpoolu, poszedł za 25 baniek

Kondi komentarzy: 96424.05.2016, 01:39

Przeciez falcao byl swietny w Atletico

maciekbe komentarzy: 1245824.05.2016, 01:34

ja mam z kolei problem z napastnikami z Liga NOS, rzadko kiedy radzą sobie w lepszych ligach - Rodrigo, Falcao, J.Martinez, a z naszego podwórka Ricky van Wolfswinkel czy Bebe bezdomny :D

Kondi komentarzy: 96424.05.2016, 01:24

Ja z kolei odnosze wrazenie, ze to glownie pilkarze jednego sezonu. Ich talent jakby szybko wybucha i szybko gasnie

pierre_afc komentarzy: 1207124.05.2016, 01:21

@Kondi - Wiem o tym, ale chodzi mi o sam fakt, że teraz zawodnicy reprezentujący Algierię są co raz lepsi :P

Kondi komentarzy: 96424.05.2016, 01:12

Z Algierii to jest i Benzema i Zidane i wielu innych "francuzow"

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.05.2016, 01:11

pierre_afc, desperacja niczym wystawianie Theo w 75' żeby strzelił decydującą bramkę. Ale nie mój hajs. Może być i Slimani.

pierre_afc komentarzy: 1207124.05.2016, 01:06

Nie wiem czy wiecie, ale Slimani ma klauzulę odejścia w kontrakcie wynoszącą 30 mln euro :D Może warto byłoby zaryzykować? :) W ostatnim czasie zawodnicy Algierii co raz bardziej pchają się do tej światowej piłki. Brahimi, Mahrez, Feghouli, Ghoulam czy Slimani. A jest jeszcze paru naprawdę solidnych zawodników z tamtych stron jak Boudebouz, Taider czy Ghezzal.

praptak komentarzy: 883824.05.2016, 01:03

ja przesłałem eczesniej materiał, nie mam zmiaru bawić sie w "manipulacje" tvn tym razem bo obejrzalem wiele materialow z obu stron.

Simao12 komentarzy: 775224.05.2016, 00:59

FabsFAN

TVN nie usunął, masz na player.pl

pierre_afc komentarzy: 1207124.05.2016, 00:57

Lol, właśnie przeczytałem że klauzula w umowie Arnautovicia to tylko 12.5 mln funtów :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.05.2016, 00:55

youtube.com/watch?v=KHYApO5OYKU

Riv700
Tu masz komentarz Gimpera.

Usunięcie "materialu" przez Tvn mówi samo za siebie.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.05.2016, 00:48

Ktoś je kupi, ale za tę cenę można mieć o wiele bardziej praktyczne, stylowe i prawomocnie męskie buty.

Simao12 komentarzy: 775224.05.2016, 00:46

TlicTlac

Te buty są w kategoriach obu płci

bobocian
W tych sprawach jestem typowym Polakiem. Stereotypowym i staroświeckim.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.05.2016, 00:45

Polak mieszkajacy w Usa jezdzacy na tirze

youtube.com/user/nolibab3/videos

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.05.2016, 00:44

RIVALDO700
Zależy jaki film preferujesz. Tak jak z tymi youtuberami. Możesz coś obejrzeć, co Ci spierze mózg albo coś, co jest refleksyjne, pełne wrażeń i kontemplacyjne.

Cała ta wersja Hanibala mnie nie ciekawi.

TicTac
Na 2-3 godziny. O ile wiem, Wiedźmina w kilka godzin nie nie wiem co, "nie wygrasz", "nie ograsz"?

TlicTlac komentarzy: 602524.05.2016, 00:40