Arsenal wicemistrzem Anglii, Arteta żegna się we łzach

Arsenal wicemistrzem Anglii, Arteta żegna się we łzach 15.05.2016, 16:50, Sebastian Czarnecki 7881 komentarzy

Nie do pomyślenia: Arsenal został wicemistrzem Anglii i wyprzedził bodajże najlepszą generację piłkarzy Tottenhamu od lat. Kanonierzy podtrzymali tradycję i kolejny sezon z rzędu zakończyli rozgrywki nad swoim największym rywalem, chociaż w kontekście całego roku to i tak marne pocieszenie. Ten sezon miał być wielki, a londyńczycy zostali z pustymi rękami - aż dziesięciu punktów zabrakło do mistrzostwa, a w tym roku obędzie się nawet bez Pucharu Anglii.

Teraz należy jak najszybciej zapomnieć o tym sezonie i przygotować się do kolejnego, miejmy nadzieję lepszego. Arsenal w łzach pożegnał kapitana zespołu Mikela Artetę, który w pożegnalnym meczu zaliczył asystę przy samobójczym trafieniu Bunna. Szkoda, że szansy na występ nie mógł liczyć Tomas Rosicky, który opuści Londyn po dziesięciu latach wzlotów i upadków w londyńskim klubie.

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla (88. Campbell) - Wilshere (69. Elneny), Özil (88. Arteta), Alexis - Giroud

Aston Villa: Bunn - Lyden (74. Grealish), Lescott (65. Richards), Toner, Cissokho - Westwood, Sanchez, Gueye - Bacuna, Ayew, Sinclair

Kanonierzy od pierwszej minuty narzucili rywalom swoje tempo gry i pokazali im, że w dzisiejszym meczu nie będą mieli wiele okazji do strzelenia gola. Londyńczycy szybko opanowali środek pola i dyktowali warunki na własnym stadionie.

Już w 5. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie Monreala z lewej strony boiska trafiło na głowę Oliviera Girouda, który oddał mocny i trudny strzał na bramkę Bunna. Bramkarz był bliski udanej interwencji, jednak piłka po jego rękach wpadła do siatki. 1-0!

Trzy minuty później goście mogli doprowadzić do wyrównania, a wszystko to za sprawą Gabriela Paulisty, który w dziecinny sposób dał się wyminąć Sinclairowi. Na całe szczęście Anglikowi zabrakło umiejętności, by wykończyć akcję, a Koscielny zdołał oddalić zagrożenie.

Owacje od kibiców Aston Villi po strzale Westwooda w światło bramki. Petr Čech nie miał jednak żadnych problemów ze złapaniem nietrudnego strzału.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Kanonierzy dominowali na boisku, jednak nie potrafili sforsować broniącej się całą drużyną Aston Villi. Choć defensorzy The Villans popełniali indywidualne błędy, przewaga liczebna pomagała wychodzić im z opresji.

W 32. minucie indywidualna akcja Alexisa Sancheza, który w prosty sposób wyminął młodego Lydena i oddał kąśliwy strzał ostrego kąta. Piłka minimalnie minęła się z bramką i wyszła na aut bramkowy.

Chwilę później kolejna akcja Arsenalu po fatalnym błędzie Bacuny. Alexis Sanchez przejął futbolówkę i posłał ją do wybiegającego Wilshere'a. Anglik oddał jednak strzał swoją słabszą prawą nogą i piłka wylądowała na bocznej siatce.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy mimo wyraźnej przewagi nie potrafili podwyższyć jednobramkowego prowadzenia.

Co ciekawe, drugą połowę w lepszym stylu zaczęli goście, którzy spróbowali jeszcze podjąć rękawice i poszukać swojej szansy. Mimo że przez pierwszych 15 minut nie brakowało im chęci, to na pewno brakowało umiejętności, by w ogóle zagrozić bramce Čecha w inny sposób, niż poprzez przebywanie w jego polu karnym.

Sfrustrowany mógł być Mesut Özil, który szukał asyst, jednak jego partnerzy nie do końca z nim współpracowali i tracili posyłane przez niego piłki.

W 65. minucie Lescotta zastąpił Richards, cztery minuty później Elneny wszedł w miejsce Wilshere'a.

W 71. minucie londyńczycy pierwszy raz od dłuższego czasu zaatakowali bramkę Bunna. Alexis podszedł do rzutu wolnego podyktowanego po faulu na Cazorli, jednak posłał piłkę wysoko ponad bramką.

Dwie minuty później kolejna akcja Arsenalu. Zamieszanie w polu karnym Aston Villi spróbował wykorzystać Elneny, który strzałem z woleja przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Owacja na Emirates Stadium. Grające w dziesiątkę Newcastle United strzela bramkę na 3-1 i oddala Tottenham od drugiego miejsca. W międzyczasie Grealish zastępuje Lydena.

W 78. minucie Arsenal podwyższa prowadzenie! Dośrodkowanie Özila w zabójczy sposób wykorzystał Olivier Giroud, który zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu!

Dwie minuty później Francuz skompletował hat-tricka! Tym razem Hector Bellerin obsłużył go podaniem, którego nie mógł zmarnować. Kwestia wicemistrzostwa wydaje się więc rozwiązana.

W 88. minucie podwójna zmiana w Arsenalu. Joel Campbell zastąpił Santiago Cazorlę, z kolei w miejsce Mesuta Özila wszedł żegnający się z drużyną Mikel Arteta.

Arteta w wielkim stylu żegna się z klubem! Strzał Hiszpana wylądował na poprzeczce, jednak spadająca piłka odbiła się od pleców Bunna i wpadła do bramki. Choć gol słusznie został sklasyfikowany jako samobój, lepszego pożegnania z drużyną wymarzyć sobie nie mógł!

KONIEC! Arsenal wicemistrzem Anglii, a Mikel Arteta w wielkim stylu i z łzami w oczach żegna się z zespołem.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mallen komentarzy: 2123924.05.2016, 11:38

@Kaczaza

Przypomnij sobie co odwalał Viera na boisku (np. jego konfrontacje z Keanem).

Kaczaza komentarzy: 724924.05.2016, 11:35

mallen
Nie przy tak obsadzonym środku. BTW dyscypliny to on nie ma, furiat.

bolomaster28 komentarzy: 118024.05.2016, 11:34

Przeanalizujmy sytuacje Moraty, Real moze go wykupic za 30 mln euro od 1 do 16 czerwca , Sam Morata chce grac czesciej, w Realu nie pogra wiecej bo jest Benzema i Ronaldo
W Psg maja Cavaniego wiec tam raczej tes duzo sobie nie pogra, bo Cavani ma grac tam pierwszego napastnika.
Poza tym Morata chce sie ponoc przeniesc do Angli.
Wiec pozostaje mu wybrac miedzy Liverpoolem, Totenhamem, Arsenalem, Chelsea, City, Utd.
Kazdy z tych klubow jest w stanie mu dac tygodniowke powyzej 120 tys funtow.
Lecz Chelsea i Utd oraz the Reds nie graja w LM a mysle ze dla Moraty bedzie to miec duze znaczenie.
Utd tez raczej go nie kupi bo ponoc Ibra ma do nich przyjsc na napad.
W City maja Benteke i Aguero wiec tez watpie ze tam trafi.
Zostajemy my i Totki.
Przypuszczam ze predzej wybierze nas a nie koguty bo tu gra Ozil i Cazorla z ktorym sie sympatyzuje.
Wiec moim zdaniem najwieksze szanse na pozyskanie go ma Arsenal.
Pytanie tylko jest takie czy Wenger wylozy tyle kasy za napastnika.

mallen komentarzy: 2123924.05.2016, 11:28

Xhaka jeszcze nie oficjalnie, bo zrobili mu fotki w nowym stroju, który miał być zaprezentowany za miesiąc... Wyciekły zdjęcia więc wszystko musieli przyspieszyć. Wczoraj odbyła się prezentacja strojów więc na dniach będzie oficjalka Granita. Spokojnie Szwajcar już jest nasz.

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12624.05.2016, 11:27

Fabri4, lepsze to niż kolejne wywody od szwajcarskich albańczyków jak czytać nazwisko naszego nowego kocura. Do Euro nie ma o czym pisać, więc i drabinki dobre.

Czeczenia komentarzy: 1249824.05.2016, 11:26

Podobno Lyon zamieszany w transfer Rybusa.

Morata? Nie znam.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 324.05.2016, 11:25

Niech przychodzi na atak ktokolqiek byleby strzelil w samej lidze 20-22 bramki.

Jaja w środku pola już są. W bramce są. W obronie przy Benatii beda. W ataku dalej... Nic.

Znowu zaczynacie składy tworzyć lol.
tak samo tworzyliście z Higuainem i Benzemą a się skończyło jak skończyło. Dopóki BBC lub ewentualnie Sky Sports nie da informacji o Moracie to w nic nie uwierzę

lays komentarzy: 3987124.05.2016, 11:16

Z Morata i tak dopiero cos sie zacznie dziac w lipcu, a nie teraz, ew koniec czerwca. Bo jego klauzula jest aktywna dla Realu od 1 do 15/16 lipca

mallen komentarzy: 2123924.05.2016, 11:15

@Kaczaza

"Xhaka to bezsens"

WTF?!

bolomaster28 komentarzy: 118024.05.2016, 11:14

Moze w koncu okienko transferowe bedzie udane i zrobimy transfery zawodnikow na pozycje ktorych potrzebujemy.
Jak za Xhaka dal tyle kasy to czemu by nie mial wylozyc podobnej kwoty za napastnika z wyzszej polki.
Morata ma dar do strzelania waznych bramek, a u nas tego brakuje.
Po za tym lubie go i mysle ze na Euro pokaze na co go stac jesli otrzyma szanse.
Xhaka daje nadzieje na transfery.

Kaczaza komentarzy: 724924.05.2016, 11:11

Xhaka to bezsens, chyba że zakładamy wyłożenie się Jacka lub wieczna ławka dla Coq'a, czego bym nie chciał. Elneny też zasługuje na gre.

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12624.05.2016, 11:10

AVP, też mi się wydaje, że jeśli go kupimy, to odpali. Gość się składa na idealną kartę dla Wengera. Ma to co lubimy. I do tego jest inwestycją w przyszłość, więc aspekt ekonomiczny też spełnia (w przeciwieństwie do Igły czy Ibry).

Ciekawe jak ta saga się rozwinie.

AlexVanPersie komentarzy: 806424.05.2016, 11:07

Topek

Jeśli Morata odpali, to lecimy na majstra i nie ma zmiłuj.

A czy odpali?
Wg mnie Papcio od kiedy ma fundusze i nie musi szukać po wyprzedażach i desperacko w DD kupować, robi bardzo dobre transfery.

Skoro więc widzi potencjał w Moracie i nie szkoda mu 50 baniek to znaczy, ze jest tam quality.

Młode, głośne nazwisko, któremu nie układa się z trenerem, skąd znamy tę historię? HEnry, RVP, Morata następny?

bolomaster28 komentarzy: 118024.05.2016, 11:02

Pelna dominacja w srodku pola bez skrzydlowych bo Sanchez i Morata schodzili by do skrzydla a czasem na srodku w zaleznosci od sytuacji.
Bellerin i Monreal sa szybcy wiec mieliby sporo wolnej przestrzeni.

Xhaka*

A moze 442 z Ozilem, Xahaka, Cazorla i Coqelinem i Morata, Sanchez z przodu?

fabregas1987 komentarzy: 2582424.05.2016, 10:55

A przecież w takim wypadku zabrakło by miejsca dla Ozila.

Arsenal96l komentarzy: 502724.05.2016, 10:55

Z Wengerem to na Makczu pikczu możemy lecieć

fabregas1987 komentarzy: 2582424.05.2016, 10:54

Cazorla, Ramsey, Wilshere, Xhaka, Coquelin, Elneny

zakładając, że wszyscy są zdrowi, mamy 3 miejsca w środku pola, a 6 zawodników.
Moim zdaniem Cazorla, Wilshere i Xhaka/Coq.

Sympatyczny komentarzy: 170724.05.2016, 10:52

Z Wengerem nie polecimy

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12624.05.2016, 10:51

Xhaka (nie wiem jak się czyta), Benatia i Morata. Tak nam plotkarze wciskają. To lecimy z tym na mistrza czy nie lecimy?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190924.05.2016, 10:45

Ale oczywiście nie mówię, że podoba mi się takie rozwiązanie. Po prostu da się je przeboleć.
Jak teraz sam rozkminiam jak ustawiłbym skład, to nie wiem na kogo postawiłbym w środku pola (zakładając że wszyscy zdrowi)

bolomaster28 komentarzy: 118024.05.2016, 10:45

Szanse na to, że Álvaro Morata zostanie w Juventusie, są praktycznie zerowe. Real Madryt jest zdecydowany na odkupienie go za 30 milionów euro, a następnie sprzedanie go za większą kwotę. Mówiło się o tym, że Stara Dama może negocjować z Królewskimi i zapłacić im za usunięcie klauzuli odkupu, ale na takie rozwiązanie nie godzi się sam piłkarz.

Morata może liczyć na zaufanie ze strony kibiców Juve. Sam nigdy nie ukrywał przywiązania do klubu z Turynu, ale nie jest zadowolony ze stosunków z Massimiliano Allegrim. Trener znacznie częściej stawiał na Mario Mandžukicia i Paulo Dybalę. Chorwat rozegrał 2677 minut, Argentyńczyk – 3079. Dla porównania, napastnik reprezentacji Hiszpanii spędził na boisku 2377 minut. Nie tylko brak uznania w oczach szkoleniowca jest powodem, dla których przyszłość Moraty nie jest związana ze stolicą Piemontu. Juventusu nie będzie stać na wyrównanie ofert, na jakie wkrótce będzie mógł liczyć zawodnik.

Według Asa PSG i Arsenal są klubami, które są w stanie podwoić pensję wychowanka Realu Madryt. Obecnie zarabia on 4,5 miliona euro. O Moracie myślą też Borussia, Manchester City i Chelsea. Zamiary Realu Madryt mogą jednak ulec zmianie – w zależności od rezultatu w finale Ligi Mistrzów. Wczoraj informowano, że w biurach Santiago Bernabéu pojawił się agent piłkarza, Juanma López, co według wielu mediów miało oznaczać przyspieszenie decyzji na temat przyszłości Moraty. MARCA i AS dowiedziały się, że wizyta reprezentanta napastnika nie ma związku z powrotem do Realu Madryt. Na dziś pewne jest jedynie to, że Álvaro Morata nie zagra w przyszłym sezonie w Juventusie.

eriko komentarzy: 87024.05.2016, 10:44

Śmieszyło mnie jak na różnych stronach pisali ze powołanie wilshera jest skandalem i takie tam, ale nikt nie napisal kto za niego powinien byc powołany. Jack jest dla kadry ważny bo w Angli brakuje takich kreatywnych i dynamicznych pomocników. W meczach towarzyskich zlapie rytm i na euro może bedzie wymiatał jesli sie nie polamie oczywiście.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190924.05.2016, 10:43

W sumie nam aż tak bardzo nie potrzeba typowego skrzydłowego. Może nawet dobrze wypadanie tam Wilshere/ Ramsey. Prawie nie atakujemy z kontry, a przy atakach pozytywnych boczny pomocnik zazwyczaj schodzi do środka, poza tym na prawej obronie jest ofensywnie grający Bellerin, który ma warunki na to, żeby biegać po całej flance, od bramki naszej do przeciwnika

mallen komentarzy: 2123924.05.2016, 10:42

Gdyby Jack był zdrowy to u nas też grałby na środku...

afc4life komentarzy: 478324.05.2016, 10:16

Jacek w reprze z innymi zadaniami to calkiem inny Wilshere dlatego Roy zaczyna budowanie skladu od niego w srodku pola.

afc4life komentarzy: 478324.05.2016, 10:13

Doktor
Czuje ostra walke w nastepnym sezonie Ramsey vs Wilshere na prawym skrzydle :D

Tomassini komentarzy: 272024.05.2016, 10:02

Fabri4
nei no wcale w 2014 roku Wenger nie wydał 100mln, nie...

Doktor komentarzy: 770624.05.2016, 09:54

Wilshere: "With Arsenal I’ve been playing out wide, which is not me. I’m not a wide man, but Roy seems to have faith in me in the middle, so I’m happy with that and I like to play anywhere in the middle."

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.05.2016, 09:53

wpisz na yt euro 2012 all goals

Fabri4 komentarzy: 9982 newsów: 5024.05.2016, 09:44

Wie ktoś może gdzie mogę zobaczyć skróty wszystkich meczów na Euro 2012 i MŚ 2014 w dobrej jakości? :)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.05.2016, 09:41

@janikk Sopranos, Boardwalk Empire, Californication, Pierwsza miłość tylko i wyłącznie

Fabri4 komentarzy: 9982 newsów: 5024.05.2016, 09:41

simpllemann

Jeśli mamy wydać 100 mln na takich zawodników (prócz Sancheza i Welbecka) jak wtedy, to bez sensu.

gunners007 komentarzy: 954324.05.2016, 09:38

Może sprzedamy Oxa albo Walcotta to nam trochę załata budżet.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52424.05.2016, 09:33