Arsenal wicemistrzem Anglii, Arteta żegna się we łzach

Arsenal wicemistrzem Anglii, Arteta żegna się we łzach 15.05.2016, 16:50, Sebastian Czarnecki 7881 komentarzy

Nie do pomyślenia: Arsenal został wicemistrzem Anglii i wyprzedził bodajże najlepszą generację piłkarzy Tottenhamu od lat. Kanonierzy podtrzymali tradycję i kolejny sezon z rzędu zakończyli rozgrywki nad swoim największym rywalem, chociaż w kontekście całego roku to i tak marne pocieszenie. Ten sezon miał być wielki, a londyńczycy zostali z pustymi rękami - aż dziesięciu punktów zabrakło do mistrzostwa, a w tym roku obędzie się nawet bez Pucharu Anglii.

Teraz należy jak najszybciej zapomnieć o tym sezonie i przygotować się do kolejnego, miejmy nadzieję lepszego. Arsenal w łzach pożegnał kapitana zespołu Mikela Artetę, który w pożegnalnym meczu zaliczył asystę przy samobójczym trafieniu Bunna. Szkoda, że szansy na występ nie mógł liczyć Tomas Rosicky, który opuści Londyn po dziesięciu latach wzlotów i upadków w londyńskim klubie.

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla (88. Campbell) - Wilshere (69. Elneny), Özil (88. Arteta), Alexis - Giroud

Aston Villa: Bunn - Lyden (74. Grealish), Lescott (65. Richards), Toner, Cissokho - Westwood, Sanchez, Gueye - Bacuna, Ayew, Sinclair

Kanonierzy od pierwszej minuty narzucili rywalom swoje tempo gry i pokazali im, że w dzisiejszym meczu nie będą mieli wiele okazji do strzelenia gola. Londyńczycy szybko opanowali środek pola i dyktowali warunki na własnym stadionie.

Już w 5. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie Monreala z lewej strony boiska trafiło na głowę Oliviera Girouda, który oddał mocny i trudny strzał na bramkę Bunna. Bramkarz był bliski udanej interwencji, jednak piłka po jego rękach wpadła do siatki. 1-0!

Trzy minuty później goście mogli doprowadzić do wyrównania, a wszystko to za sprawą Gabriela Paulisty, który w dziecinny sposób dał się wyminąć Sinclairowi. Na całe szczęście Anglikowi zabrakło umiejętności, by wykończyć akcję, a Koscielny zdołał oddalić zagrożenie.

Owacje od kibiców Aston Villi po strzale Westwooda w światło bramki. Petr Čech nie miał jednak żadnych problemów ze złapaniem nietrudnego strzału.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Kanonierzy dominowali na boisku, jednak nie potrafili sforsować broniącej się całą drużyną Aston Villi. Choć defensorzy The Villans popełniali indywidualne błędy, przewaga liczebna pomagała wychodzić im z opresji.

W 32. minucie indywidualna akcja Alexisa Sancheza, który w prosty sposób wyminął młodego Lydena i oddał kąśliwy strzał ostrego kąta. Piłka minimalnie minęła się z bramką i wyszła na aut bramkowy.

Chwilę później kolejna akcja Arsenalu po fatalnym błędzie Bacuny. Alexis Sanchez przejął futbolówkę i posłał ją do wybiegającego Wilshere'a. Anglik oddał jednak strzał swoją słabszą prawą nogą i piłka wylądowała na bocznej siatce.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy mimo wyraźnej przewagi nie potrafili podwyższyć jednobramkowego prowadzenia.

Co ciekawe, drugą połowę w lepszym stylu zaczęli goście, którzy spróbowali jeszcze podjąć rękawice i poszukać swojej szansy. Mimo że przez pierwszych 15 minut nie brakowało im chęci, to na pewno brakowało umiejętności, by w ogóle zagrozić bramce Čecha w inny sposób, niż poprzez przebywanie w jego polu karnym.

Sfrustrowany mógł być Mesut Özil, który szukał asyst, jednak jego partnerzy nie do końca z nim współpracowali i tracili posyłane przez niego piłki.

W 65. minucie Lescotta zastąpił Richards, cztery minuty później Elneny wszedł w miejsce Wilshere'a.

W 71. minucie londyńczycy pierwszy raz od dłuższego czasu zaatakowali bramkę Bunna. Alexis podszedł do rzutu wolnego podyktowanego po faulu na Cazorli, jednak posłał piłkę wysoko ponad bramką.

Dwie minuty później kolejna akcja Arsenalu. Zamieszanie w polu karnym Aston Villi spróbował wykorzystać Elneny, który strzałem z woleja przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Owacja na Emirates Stadium. Grające w dziesiątkę Newcastle United strzela bramkę na 3-1 i oddala Tottenham od drugiego miejsca. W międzyczasie Grealish zastępuje Lydena.

W 78. minucie Arsenal podwyższa prowadzenie! Dośrodkowanie Özila w zabójczy sposób wykorzystał Olivier Giroud, który zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu!

Dwie minuty później Francuz skompletował hat-tricka! Tym razem Hector Bellerin obsłużył go podaniem, którego nie mógł zmarnować. Kwestia wicemistrzostwa wydaje się więc rozwiązana.

W 88. minucie podwójna zmiana w Arsenalu. Joel Campbell zastąpił Santiago Cazorlę, z kolei w miejsce Mesuta Özila wszedł żegnający się z drużyną Mikel Arteta.

Arteta w wielkim stylu żegna się z klubem! Strzał Hiszpana wylądował na poprzeczce, jednak spadająca piłka odbiła się od pleców Bunna i wpadła do bramki. Choć gol słusznie został sklasyfikowany jako samobój, lepszego pożegnania z drużyną wymarzyć sobie nie mógł!

KONIEC! Arsenal wicemistrzem Anglii, a Mikel Arteta w wielkim stylu i z łzami w oczach żegna się z zespołem.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
eriko komentarzy: 87024.05.2016, 14:41

Imprecis
Żeby zarobic 30 mln musieliby go sprzedać za 80

adrianjestem komentarzy: 45724.05.2016, 14:39

ale wy narzekacie...
nie bylo transferow zle, sa to tez zle,
dla mnie to obojetnie kto przyjdzie czy morata, higuain, abu, ibahimowic, lukaku, benzema czy cavani bede sie ciesyzl bo z samym giroud to my nigdy nic nie ugramy.

RIVALDO

A o czym ludzie mają pisać po sezonie? Oczywiście, że o transferach, które rodzą emocje.

bolomaster28 komentarzy: 118024.05.2016, 14:24

Bobocian@
Poki co wiadomo tyle z Asa i Marci oraz Calcimercato ze agent Moraty byl na SB i Real juz na sto procent go wykupi i bedzie chcial sprzedac do innego klubu za wyzsza kwote.
Wiadomo tez ze Arsenal, Chelsea i Psg wykazuja zainteresowanie oraz ze Wenger naciska na jego transfer bo jest to pioretytowy transfer na pozycje numer 9 tego lata.
Podobno.

bobocian komentarzy: 154024.05.2016, 14:20

Rivaldo
Zgoda, może okazać się, że i Ronaldo zmieni otoczenie, ale na 24.05.2016 nie ma nikogo. Zresztą były jakieś oficjalne doniesienia o Moratach i Benatiach czy to tylko my tutaj układamy listę marzeń?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.05.2016, 14:19

Na k.com jest ciekawe zjawisko socjologiczne, co 4 osoba pisze od 3 dni o Moracie jakby juz byłKanonierem.

Ciekawe, dawno czegos takiego nie widziałem.

bolomaster28 komentarzy: 118024.05.2016, 14:19

Ja bede bardzo zadowolony jak przyjdzie Morata , ale boje sie ze to sa tylko plotki i skonczy sie jak z Higuainem.
Od czerwca jest otwarte okienko transferowe czy od lipca?

Alonso komentarzy: 1282424.05.2016, 14:18

Po co Morata miał by przejść do średniego Arsenalu? Tylko kontuzje zacznie łapać, a po jednym sezonie będzie flakiem.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40024.05.2016, 14:16

Morata? Koleś ma 23 lata, a wygral juz wszystko we Wloszech, Hiszpanii i dodatkowo LM. Jest tez 2x mistrzem Europy w mlodziezowych reprezentacjach.

Mimo ze nie odgrywal kluczowych ról w klubach to jednak wie jak wygrywac. Tacy zawodnicy sa w cenie

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.05.2016, 14:16

bobocian

Czy nie ma to poczekaj do konca okna, bo tu niektorzy tak pisza jak Ty jakby Morata był jutro kanonierem, a co zarzad AFC szykuje to tylko moze 20 osób wie na ES.

bobocian komentarzy: 154024.05.2016, 14:14

Ludzie, to nie Fifa, że szukacie zawodnika max 20-letniego o overallach 90. Na rynku nie ma nic lepszego do wyciągnięcia na szpicę niż Morata. Sam nie jestem do niego przekonany, ale nikogo lepszego w tym momencie wyciągnąć się nie da. Poza tym nie wiadomo na co go stać. Lepszy Morata niż nikt.

Kaczaza komentarzy: 724924.05.2016, 14:14

ZielonyLisc
Jak dla mnie wybór Lukaku jest oczywisty.

ZielonyLisc komentarzy: 2029424.05.2016, 14:14

A no i nie można zapomnieć o Bumerangu. Z tym, ze znowu na przeszkodzie stoją pieniądze. Wenger nie rzuci takiej kasy, a szkoda.

Kaczaza komentarzy: 724924.05.2016, 14:12

imprecis;
"Tak, więc nawet ta teoria, że Morata ma słabe staty jest głupia. " - to nie teoria, a fakt, natomiast mnożenie tego ma taki sam sens co mnożenie statystyk Benteke.

ZielonyLisc;
Giroud nie jest słaby tylko niewystarczający na zdobycie mistrza.

ZielonyLisc komentarzy: 2029424.05.2016, 14:12

Nie ma co wybrzydzać na Moratę. Chyba nie chcecie zostać z samym Giroud i polamanym Welbeckiem. Tak jak zauważyliście nie ma duzo lepszych napastników na rynku. Jest Lukaku, Lacazette, Higuain no ale jest też Wenger, ktory nie rzuci 60/70+ mln za argeńtyczyka. Morata to dobry wybór z naciskiem na słowo dobry. Osobiscie byłbym zadowolony z transferu kazdego zawodnika wymienionych wyzej.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 324.05.2016, 14:12

To ja teraz przedstawiam taka sytuacje :

Lukaku idzie za 50mln euro do chelsea/united/Totkow kogokolwiek.
Abume to samo 50mln euro do chelsea/united/totki kogokolwiek.
Higuain jak wyzej.

My kupujemy Morate za 50mln euro.

Zwazajac na to, ze Abume jest lepszy od Moraty i placimy tyle samo za Morate , gdzie inne kluby BYLY w stanie wykupic powyzszych zawodnikow a Wenger nie. To kto zrobil lepszy deal?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.05.2016, 14:09

Kaczaza

Moze i benteke lepszy od moraty itp, ale w AFC na moje on by sie nie sprawdził. On juz w lfc jest zagubiony z tymi podaniami.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52424.05.2016, 14:06

RIVALDO700
Hiszpana na boisku widziałem może ze 2 razy, więc na jego temat się nie wypowiadam.

ZielonyLisc komentarzy: 2029424.05.2016, 14:05

Kaczaza

Giroud też im wciskał bramki, a jest cienki.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.05.2016, 14:05

Gunner

Dawaj fragment gdzie tak napisałem, to pogadamy.

Kaczaza komentarzy: 724924.05.2016, 14:03

Spoko ludzie, może widzicie coś czego ja nie widzę. Obym się mylił.
Benteke nie tak najgorzej, UTD, Soton, Chelsea 2, Leicester wcisnął bramy. Wcale nie jest taki słabiak, co 126 minut asysta/bramka.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 524.05.2016, 14:02

@ Kaczaza:

Przyszły sezon może być najcięższym od lat. Możliwe, że trudno będzie nawet zakwalifikować się do Ligi Mistrzów nie mówiąc już o wygraniu mistrzostwa. Chciałbyś, żeby do tej kampanii Arsenal przystępował z napastnikiem, który kopał piłkę tylko w lidze holenderskiej? W tej chwili ten klub nie może pozwolić sobie na takie wynalazki. Oczywiście istnieje szansa, że Morata także się nie sprawdzi, ale prawdopodobieństwo jest znacznie mniejsze niż w wypadku Holendra, czy także wymienianego tutaj przez wielu Milika. Hiszpan to zawodnik z dużo większym doświadczeniem. Grał już w dwóch najlepszych ligach (z lepszym i gorszym skutkiem) i strzelał bramki w kluczowych meczach Ligi Mistrzów. Porównywanie go z kimś takim jak Benteke, czy innymi zawodnikami wymienianymi przez Ciebie zakrawa o kpinę. Wcześniej słusznie ktoś zauważył, że Martial również miał kiepskie statystyki, a gdzie jest teraz? Można by tak wymieniać w nieskończoność.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.05.2016, 14:02

Wg bilda dzis City oglosi transfer Gundogana.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190924.05.2016, 14:00

Może pograć nawet 6 sezonów? Serio, 29 lat to już koniec kariery?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.05.2016, 14:00

simple

pamietam morate z RM/gdy nc plus miał la lige/ , czesto marnował setki oj czesto.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.05.2016, 13:57

Ja jestem zdania, ze jakby taki lukaku wypalił to takie kluby jak AFC czyli bogate powinny dac nawet te 65 mln o ktorych sie mowi w mediach. Dlaczego? bo wiek, facet od 11 dni ma 23 lata , rozumiecie? 23 lata , ten facet w takim AFC moze pograc nawet spokojnie 6 sezonów gdyby nadal strzelał te ponad 20 bramek na sezon, a czemu miałby tak strasznie obnizyc loty skoro w WBA i Eve to wykrecał, czasami lepiej zaryzykowac niz potem co okienko bawic sie w nowa 9.

ZielonyLisc komentarzy: 2029424.05.2016, 13:52

Kaczaza

Staty statami. Zobacz co sie dzieje z Benteke teraz.

Kaczaza komentarzy: 724924.05.2016, 13:49

Rafson95
Grając prawie 400 minut więcej. Masakra

hot995;
Nie wiem tego jak który by zagrał.

Mówicie Morata 23 lata - potencjał, Janssen 21 lat - chłopiec bez LM. Osobiście uważam, że kupowanie Moraty za tyle pieniędzy jest błędem.
Lepiej dołożyć 20 i kupić kogoś z BPL. Benteke miał lepsze staty niż Morata

ZielonyLisc komentarzy: 2029424.05.2016, 13:48

@pierre

Tak sobie śmieszkuje. Osobiście w przypadku transfery Moraty byłbym zadowolony.

pierre_afc komentarzy: 1207124.05.2016, 13:47

*Za Lukaku trzeba dać chyba 65 mln funtów, nie euro ;)

@ZielonyLisc - Myślisz, że po tym wypożyczeniu Sanogo ma czego u nas szukać? xd

ZielonyLisc komentarzy: 2029424.05.2016, 13:45

@pierre

Sanogo.

pierre_afc komentarzy: 1207124.05.2016, 13:45

@imprecis - Co trzeba podkreślić. Morata strzela bramki w ważnych meczach, a tego nam często brakowało.

mallen komentarzy: 2123924.05.2016, 13:44

Boniek powiedział, że Szczęsny zostaje w Romie na kolejnym rocznym wypożyczeniu.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 524.05.2016, 13:40

@ Kaczaza:

Statystyka nie zawsze odzwierciedla rzeczywisty obraz. W mojej opinii napastnik to druga pozycja po bramkarzu, którą nie powinno się rotować. Najlepszym przykładem będzie tutaj Higuain i Benzema. Obaj grali dobrze w Realu, ale tylko dobrze. Zarówno od jednego jak i od drugiego wymagano znacznie więcej. Dopiero kiedy ich rozdzielono każdy z nich poszedł zdecydowanie do góry. Karim strzela jak na zawołanie w Hiszpanii, a Gonzalo podbił Włochy pobijając rekord wszech czasów. Janssen w porównaniu do Moraty na ten moment jest nikim. Takimi przykładami raczej tylko się pogrążasz.

pierre_afc komentarzy: 1207124.05.2016, 13:37

@Rafson95 - Ludzie czasem zapominają, że Henry stał się TYM Henrym dopiero w AFC ;)

Rafson95 komentarzy: 1059424.05.2016, 13:37

"Gervinho zagrał 1086 minut, co daje bramkę co 181 minut, u Moraty 208 minut. "