Arsenal wicemistrzem Anglii, Arteta żegna się we łzach

Arsenal wicemistrzem Anglii, Arteta żegna się we łzach 15.05.2016, 16:50, Sebastian Czarnecki 7881 komentarzy

Nie do pomyślenia: Arsenal został wicemistrzem Anglii i wyprzedził bodajże najlepszą generację piłkarzy Tottenhamu od lat. Kanonierzy podtrzymali tradycję i kolejny sezon z rzędu zakończyli rozgrywki nad swoim największym rywalem, chociaż w kontekście całego roku to i tak marne pocieszenie. Ten sezon miał być wielki, a londyńczycy zostali z pustymi rękami - aż dziesięciu punktów zabrakło do mistrzostwa, a w tym roku obędzie się nawet bez Pucharu Anglii.

Teraz należy jak najszybciej zapomnieć o tym sezonie i przygotować się do kolejnego, miejmy nadzieję lepszego. Arsenal w łzach pożegnał kapitana zespołu Mikela Artetę, który w pożegnalnym meczu zaliczył asystę przy samobójczym trafieniu Bunna. Szkoda, że szansy na występ nie mógł liczyć Tomas Rosicky, który opuści Londyn po dziesięciu latach wzlotów i upadków w londyńskim klubie.

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla (88. Campbell) - Wilshere (69. Elneny), Özil (88. Arteta), Alexis - Giroud

Aston Villa: Bunn - Lyden (74. Grealish), Lescott (65. Richards), Toner, Cissokho - Westwood, Sanchez, Gueye - Bacuna, Ayew, Sinclair

Kanonierzy od pierwszej minuty narzucili rywalom swoje tempo gry i pokazali im, że w dzisiejszym meczu nie będą mieli wiele okazji do strzelenia gola. Londyńczycy szybko opanowali środek pola i dyktowali warunki na własnym stadionie.

Już w 5. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie Monreala z lewej strony boiska trafiło na głowę Oliviera Girouda, który oddał mocny i trudny strzał na bramkę Bunna. Bramkarz był bliski udanej interwencji, jednak piłka po jego rękach wpadła do siatki. 1-0!

Trzy minuty później goście mogli doprowadzić do wyrównania, a wszystko to za sprawą Gabriela Paulisty, który w dziecinny sposób dał się wyminąć Sinclairowi. Na całe szczęście Anglikowi zabrakło umiejętności, by wykończyć akcję, a Koscielny zdołał oddalić zagrożenie.

Owacje od kibiców Aston Villi po strzale Westwooda w światło bramki. Petr Čech nie miał jednak żadnych problemów ze złapaniem nietrudnego strzału.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Kanonierzy dominowali na boisku, jednak nie potrafili sforsować broniącej się całą drużyną Aston Villi. Choć defensorzy The Villans popełniali indywidualne błędy, przewaga liczebna pomagała wychodzić im z opresji.

W 32. minucie indywidualna akcja Alexisa Sancheza, który w prosty sposób wyminął młodego Lydena i oddał kąśliwy strzał ostrego kąta. Piłka minimalnie minęła się z bramką i wyszła na aut bramkowy.

Chwilę później kolejna akcja Arsenalu po fatalnym błędzie Bacuny. Alexis Sanchez przejął futbolówkę i posłał ją do wybiegającego Wilshere'a. Anglik oddał jednak strzał swoją słabszą prawą nogą i piłka wylądowała na bocznej siatce.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy mimo wyraźnej przewagi nie potrafili podwyższyć jednobramkowego prowadzenia.

Co ciekawe, drugą połowę w lepszym stylu zaczęli goście, którzy spróbowali jeszcze podjąć rękawice i poszukać swojej szansy. Mimo że przez pierwszych 15 minut nie brakowało im chęci, to na pewno brakowało umiejętności, by w ogóle zagrozić bramce Čecha w inny sposób, niż poprzez przebywanie w jego polu karnym.

Sfrustrowany mógł być Mesut Özil, który szukał asyst, jednak jego partnerzy nie do końca z nim współpracowali i tracili posyłane przez niego piłki.

W 65. minucie Lescotta zastąpił Richards, cztery minuty później Elneny wszedł w miejsce Wilshere'a.

W 71. minucie londyńczycy pierwszy raz od dłuższego czasu zaatakowali bramkę Bunna. Alexis podszedł do rzutu wolnego podyktowanego po faulu na Cazorli, jednak posłał piłkę wysoko ponad bramką.

Dwie minuty później kolejna akcja Arsenalu. Zamieszanie w polu karnym Aston Villi spróbował wykorzystać Elneny, który strzałem z woleja przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Owacja na Emirates Stadium. Grające w dziesiątkę Newcastle United strzela bramkę na 3-1 i oddala Tottenham od drugiego miejsca. W międzyczasie Grealish zastępuje Lydena.

W 78. minucie Arsenal podwyższa prowadzenie! Dośrodkowanie Özila w zabójczy sposób wykorzystał Olivier Giroud, który zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu!

Dwie minuty później Francuz skompletował hat-tricka! Tym razem Hector Bellerin obsłużył go podaniem, którego nie mógł zmarnować. Kwestia wicemistrzostwa wydaje się więc rozwiązana.

W 88. minucie podwójna zmiana w Arsenalu. Joel Campbell zastąpił Santiago Cazorlę, z kolei w miejsce Mesuta Özila wszedł żegnający się z drużyną Mikel Arteta.

Arteta w wielkim stylu żegna się z klubem! Strzał Hiszpana wylądował na poprzeczce, jednak spadająca piłka odbiła się od pleców Bunna i wpadła do bramki. Choć gol słusznie został sklasyfikowany jako samobój, lepszego pożegnania z drużyną wymarzyć sobie nie mógł!

KONIEC! Arsenal wicemistrzem Anglii, a Mikel Arteta w wielkim stylu i z łzami w oczach żegna się z zespołem.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

mallen komentarzy: 2123924.05.2016, 13:23

Gdyby Morata był skuteczniejszy to by nas nie było stać na niego.

moomin komentarzy: 82024.05.2016, 13:22

Czy to kwestia doboru klipów, czy Morata faktycznie
a) jest tak nieskuteczny
b) tak symuluje
jak w filmiku co podał platinium? ktos sie orientuje?

Rafson95
Gervinho zagrał 1086 minut, co daje bramkę co 181 minut, u Moraty 208 minut.
"Odpad" z Arsenalu jest na porównywalnym poziomie co "Supergwiazda" Juve.

Czeczenia komentarzy: 1249824.05.2016, 13:05

FabsFAN

Uświadomiłem sobie, że Ramsey ma już za sobą osiem (!!!) sezonów w AFC.

Wilshere debiutował w tym samym sezonie co Aaron, ale to tylko jeden mecz, a rok później był w Boltonie. Niech będzie więc 6 sezonów w AFC. Trzy (!!!) stracone przez kontuzje.

Dramat.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 524.05.2016, 13:05

Czy Morata jest lepszy od Romelu? Trudno powiedzieć. Indywidualne osiągnięcia stoją po stronie Belga, ale drużynowo zdecydowanie więcej osiągnął Hiszpan mimo, że rzadko był pierwszoplanową postacią. Ja nie ukrywam, że do Lukaku nigdy przekonany nie byłem i nadal się to nie zmieniło. Z tej dwójki wybrałbym zdecydowanie Hiszpana.

@ FabsFAN:

Nie wiem, czy ktokolwiek powinien traktować poważnie komentarze fana Barcelony na temat ex bądź obecnych piłkarzy Realu. Porównywanie Alexa z Alvaro jest idiotyczne, bo Anglik w przeciwieństwie do Hiszpana otrzymał już wiele szans, których nie wykorzystał. Morata z kolei nie dostał jej właściwie nigdy.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.05.2016, 13:01

Morata jest rok starszy od Oxa o.O -15 do potencjalu ode mnie.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.05.2016, 12:59

Czeczenia
W przyszlym sezonie cala lige pozamiataja Ox + Morata, krolowie potencjalu ;)

Czeczenia komentarzy: 1249824.05.2016, 12:58

Wilshere na lewym, Ramsey na prawym skrzydle. Ławki rezerwowych. To powinno być ich obecne miejsce. Oby nie było z nimi jak z Walcottem. Będziemy czekać 10 lat na "objawienie potencjału", po czym zagrają najgorszy sezon w historii piłki nożnej.

Mastin komentarzy: 32624.05.2016, 12:58

zobaczcie jak ozil laduje akumulator przed EURO:

mitmichael komentarzy: 4924324.05.2016, 12:58

O prosze Pellegrini podobno po rozmowach z Evertonem i prawdopodobnie zostanie ich nowym trenerem.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.05.2016, 12:56

Jej ja chyba od 3 lat czytam o tej niesamowitej kreatywnej pomocy, byly miliony drzewek. Nawet pojawilo sie :

Welbeck
Alexis - Ozil - Walcott
Najlszybszy atak swiata, dzieki ktoremu MEsut mial nastukac 40 asyst.

Rafson95 komentarzy: 1059424.05.2016, 12:56

Kaczaza
Zostaw uprzedzenia, włącz myślenie. Morata w Juve jest 3 napastnikie, grał 1450 minut, zaliczył 7 goli i 8 asyst co daje mu gol/asysta na mniej niż 100 minut. a Ty tak podajesz staty zeby tylko wyszlo ze jest słabiakiem

bolomaster28 komentarzy: 118024.05.2016, 12:55

Ale predzej Wenger umrze niz sprzeda Jacusia.

bolomaster28 komentarzy: 118024.05.2016, 12:54

Jacka to ja bym pozegnal i w jego miejsce Yormolenko na skrzydlo. Jack gra dwa mecze i 4 miechy w szpitalu siedzi. Nie potrzeba nam takich skrzalnych pilkarzy. Niedlugo vedzie z niego drugi Diaby.

MrChrissu komentarzy: 39424.05.2016, 12:53

Chodzi mi oczywiscie o brak miejsca w składzie dla Ramseya i Wilshera.. :) W tym momencie nie ma dla nich miejsca. Chyba że kontuzje .. tfuuuu :P

3rdpitch komentarzy: 456724.05.2016, 12:53

Ta, Jamesa jeszcze kupmy za 100m. To ten sam typ piłkarza. Wszystko co ma do zaoferowania to nazwisko i maksymalnie zawyżoną cenę.

MrChrissu komentarzy: 39424.05.2016, 12:51

Smiechłem. Niektórzy tutaj bawią się w "Wengerów" i ustawiają kazdego gdzie chcą. Nie zapominajmy , że to Wenger ma plan i zaufajmy mu.
Czytam i czytam i przeczytałem
Bierzmy kazdego oby nie Ramseya.
I tak w kółko. Sorry bardzo ale jezeli Ramseya to i kur... Wilshera.. Szklaneczka niby wielki walczak... pare meczy w sezonie a wszyscy go wielbią , proszę Was..

bolomaster28 komentarzy: 118024.05.2016, 12:50

Ludzie tylko patrza na statystyki a nie tylko to sie liczy, Morata pasuje idealnie do naszego stylu gry, jest wysoki, szybki i dobry technicznie ale nie otrzymal jeszcze prawdziwej szansy zeby skrzydla rozwinac.
Do tego z nasza pomoca bedzie mial okazji co nie miara.

Mizii komentarzy: 419124.05.2016, 12:50

Ja od początku jestem za transferem Moraty. Jest to napastnik, który moim zdaniem świetnie by się u nas odnalazł i przy regularnej grze, posiadając za plecami świetnych pomocników, Hiszpan mocno by wystrzelił. Jedyne co, to boję się, że nie uda nam się go sprowadzić, a mega bym żałował, bo nie widzę nikogo lepszego dla nas w tym momencie.

Kaczaza komentarzy: 724924.05.2016, 12:49

"Morata jest lepszy od Lukaku"
Zwycięzca Złotej Kaczki 2016

MrChrissu komentarzy: 39424.05.2016, 12:49

H

mitmichael komentarzy: 4924324.05.2016, 12:49

Angielskie media ujawniły dziś bardzo istotny zapis w kontrakcie Jamie'ego Vardy'ego.

Napastnik w lutym bieżącego roku parafował nową umowę z Leicester, która - jak się okazuje - nie tylko dwukrotnie podwyższyła jego zarobki. W nowym kontrakcie jest bowiem obecna klauzula odejścia do klubu występującego w Lidze Mistrzów w wysokości 20 milionów funtów.

Bierzmy :D

Sparku komentarzy: 340224.05.2016, 12:49

Imprecis
Yhyyyy teraz to wywolales mala wojne nielada, niech tylko inni to przeczytaja

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 524.05.2016, 12:49

Jeżeli Wenger tylko będzie chciał Moratę to Hiszpan przyleci do Londynu natychmiast. Nie ma drugiego klubu, który byłby w stanie zagwarantować mu dosłownie wszystko.

Czeczenia komentarzy: 1249824.05.2016, 12:49

Na widok Martiala w United, niektórym z userów robiło się mokro w spodniach. Dorobek strzelecki przed transferem? Żałosny. Żadna aluzja, ja nawet nie wiem jak ten Morata wygląda.

Kaczaza komentarzy: 724924.05.2016, 12:47

Gervinho miał 6 bramek w 14 meczach, tak dla porównania

Kaczaza komentarzy: 724924.05.2016, 12:44

Morata i kompletny skład - masakra. Zbawca mistrza BPL 34 mecze i 7 bramek.

3rdpitch komentarzy: 456724.05.2016, 12:42

50 mln za jakiegoś Morate, który w plażowej lidze miał wcale nie lepsze statystyki niż Giroud w BPL. Mam nadzieję, że Wenger się opamięta i nie ulegnie naciskom ze strony fanów bo to by było kupowanie tylko po to żeby kupić. Bez sensu... Przecież to byłoby dokładnie to co LVG wyprawiał z transferami w MU. Nie wierzę w ten transfer bo Wenger jest mądrzejszy.

Tylko Lukaku/Sturridge i dopóki ktoś nie nazywa się Diaby to nie można zakładać, że będzie miał kontuzje. Nawet jeśli się to zdarzy to Giroud jako opcja awaryjna jest dobry.

Czeczenia komentarzy: 1249824.05.2016, 12:36

Żeby tylko Benatia nie był dla Arsenalu kimś, kim jest Vermaelen dla Barcelony.

Czeczenia komentarzy: 1249824.05.2016, 12:33

Szwajcaria osiąga słabe wyniki jak na zawodników których posiadają. Chociaż dużo nie brakło by wyeliminować Argentynę na MŚ 2014.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.05.2016, 12:32

West Ham negotiating to sign Gokhan Tore from Besiktas. Fee not agreed yet. Besiktas value winger at 12 mln /skysports/

mallen komentarzy: 2123924.05.2016, 12:14

Te transfery przed Euro są fajne bo dodają smaczku w oglądaniu meczy. Ja np. teraz mecz Szwajcarów z chęcią zobaczę :D

DexteR_000 komentarzy: 764324.05.2016, 12:13

BoloMaster28
A to lfc juz sprzedal Benteke do City?-.O

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.05.2016, 12:10

Cały świat się bije o supersnajpera Morate. On strzeli 50 goli w samej lidze w następnym sezonie.

Rafson95 komentarzy: 1059424.05.2016, 12:09

Kondziu10
Przecież to są autorskie pomysły Wengera. Jak Xhaka przyszedł na ŚP to jestem absolutnie pewien że Ramsey/Wilshere nie raz wylądują na skrzydle

Kondziu10 komentarzy: 89124.05.2016, 12:07

Nie ma to jak zacząć dzień drzewkiem na k.com z Jackiem/Aaronem na prawym skrzydle, robicie dzień chłopaki ;)

mallen komentarzy: 2123924.05.2016, 12:06

Chyba, że Real odkupi Moratę, przeczeka do Euro, a Hiszpan tam błyśnie w tym momencie nasze szanse na jego pozyskanie spadną do zera ;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.05.2016, 11:59

AVP

Moze poczekaj na oficjalke, bo potem bedzie tak, ze Morata trafi do klubu y i uznasz, ze jest słaby.

Topek

Cieszę się, ze tobie też historia z Moratą przypomina inne wielkie strzały Wengi.

Skoro Papa daje te 40 baniek za Alvaro to tam musi być potencjał na 80.

Myślę, że Wenga obejrzał Moratę z wszystkich stron i widzi, że to czego mu trzeba to gry i podań, co my mu możemy zapewnić.

Pomijam fakt, ze Wenger jest mistrzem z wyciągania zawodników na dwa, trzy poziomy wyżej. Henry, Anelka, Persie, Ade, Eduardo - to wszystko historie zawodników, z których Wenga wyciągnął o wiele więcej niż sami myśleli że w nich jest.