Arsenal wraca na właściwe tory, 3:0 z Aston Villą

Arsenal wraca na właściwe tory, 3:0 z Aston Villą 20.09.2014, 16:48, Sebastian Czarnecki 2975 komentarzy

Dzisiejsze spotkanie na Villa Park było dość dziwnym widowiskiem dla neutralnych kibiców. Po spokojnych trzydziestu minutach Arsenal w pięć minut znokautował swojego przeciwnika, a potem dalej spokojnie prowadził grę. Kanonierzy rozegrali dzisiaj dobre zawody pod względem taktycznym i cieszy przede wszystkim wysoka skuteczność zawodników, a także uwolniona sportowa złość, która pozwoliła odreagować ostatnie nieudane mecze.

Trzy bramki na Villa Park i trzy punkty na konto Arsenalu - tego właśnie potrzebowali podopieczni Arsene'a Wengera, żeby wrócić na właściwe tory i miejmy nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej. Przed londyńczykami teraz przeprawa w Pucharze Ligi z Southampton.

Aston Villa: Guzan - Hutton, Senderos, Clark, Cissokho - C. Sanchez (87. Bacuna), Delph, Cleverley - Agbonlahor, Weimann (46. Grealish), Richardson (77. N'Zogbia)

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey (78. Wilshere) - Chamberlain (78. Rosicky), Özil, Cazorla - Welbeck (78. Podolski)

Pomimo że londyńczycy agresywniej weszli w mecz od swoich rywali, to właśnie oni oddali pierwszy strzał na bramkę, i to od razu taki, który sprawił problemy Szczęsnemu. Fabian Delph mocno uderzył po ziemi, ale polski bramkarz udanie interweniował i sparował futbolówkę na rzut rożny.

Trzy minuty później podobną decyzję podjął Danny Welbeck, ale on w przeciwieństwie do swojego rodaka spróbował szczęścia górą. Czarnoskóry napastnik przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką, niewiele brakowało.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać aż do 17. minuty, kiedy to The Villans wykonywali rzut rożny. Tom Cleverley dośrodkował na głowę Alana Huttona, jednak piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Stały fragment gry był również kolejną okazją dla Arsenalu dwie minuty później. Po kornerze wykonywanym przez Cazorlę nikt nie wyskoczył do dośrodkowania a futbolówka spadła na ziemię, gdzie czekał dobrze ustawiony Aaron Ramsey. Walijczyk huknął na bramkę Guzana, ale minimalnie się pomylił.

Gospodarze największe zagrożenie stwarzali sobie właśnie poprzez stałe fragmenty gry. W 22. minucie z rzutu wolnego piłkę posłał Tom Cleverley, a na pozycję strzelecką świetnie wyszedł Ciaran Clark, który oddał mocny strzał głową. Na szczęście dla Arsenalu na swoim miejscu dobrze ustawił się Wojciech Szczęsny, który w dobrym stylu odbił to uderzenie.

W 32. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Danny Welbeck świetnym podaniem uruchomił Mesuta Özila, który wyszedł w sytuacji sam na sam z Bradem Guzanem i bez żadnego problemu pokonał amerykańskiego bramkarza!

Dwie minuty później było już 2-0! Tym razem to Özil odwdzięczył się Welbeckowi za asystę i sam obdarzył Anglika wybornym podaniem. Ten nie zwykł marnować takich sytuacji i potężnym uderzeniem pod poprzeczkę wpakował piłkę do bramki Guzana!

36. minuta i 3-0 dla Arsenalu, prawdziwy pogrom na Villa Park! Kieran Gibbs dośrodkował piłkę w pole karne gospodarzy, a Aly Cissokho niefortunnym wślizgiem samodzielnie wpakował ją do własnej siatki!

Kanonierzy w cztery minuty strzelili tyle samo bramek, co w trzech ostatnich meczach. Po zawodnikach widać było piłkarską złość i chęć dążenia do kolejnych trafień. Arsenal całkowicie przejął inicjatywę i nie pozostawiał przeciwnikom ani centymetra wolnej przestrzeni. Taki Arsenal chce się oglądać!

W 41. minucie Mesut Özil mógł podwyższyć prowadzenie. Reprezentant Niemiec oddał strzał z woleja, jednak nie znajdował się w najlepszej pozycji na oddanie takiego uderzenia.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego dobrą akcję przeprowadzili Welbeck i Cazorla, którą strzałem zakończył Aaron Ramsey. Walijczyk nie miał dzisiaj dobrej skuteczności.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zszedł na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

Kanonierzy naładowani emocjami wyszli na drugą połowę pewni siebie i to oni kontrolowali tempo gry, dominując we wszystkich sektorach boiska. W 53. minucie strzał z bocznego sektora boiska oddał Danny Welbeck, ale piłka zmierzała wprost w ręce Brada Guzana.

Trzy minuty później dobrym rajdem lewą stroną boiska popisał się Gabriel Agbonlahor, który okazał się zbyt szybkim rywalem dla goniącego go Aarona Ramseya. Walijczyk musiał asekurować się faulem, za co został ukarany żółtym kartonikiem.

Kolejne dziesięć minut należało do gospodarzy, którzy nieco nieśmiało narzucili swoje tempo gry i starali się strzelić honorową bramkę. Wszystkie próby jednak okazały się nieudane, bo w obronie dobrze pokazali się zwłaszcza Alex Chamberlain i Calum Chambers, którzy odpierali ataki przeciwników.

W 78. minucie Arsene Wenger przeprowadził potrójną zmianę. Tomas Rosicky, Jack Wilshere i Lukas Podolski zastąpili odpowiednio Aleksa Chamberlaina, Aarona Ramseya i Danny'ego Welbecka.

Druga połowa stała na dużo niższym poziomie niż pierwsza, ale nie ma co się temu dziwić. Bezpieczny Arsenal opanował grę w środkowym rejonie boiska i kontrolował grę - nie musiał pędzić po kolejne trafienia i wystarczy, że odpierał ataki swojego przeciwnika, który wcale nie miał zapędów ofensywnych. Mecz zakończył się zwycięstwem Arsenalu 3-0.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
tenZparagwaju komentarzy: 78822.09.2014, 09:46

polecam obejrzeć od 6:15, radujmy się razem z naszym byłym kompanem Nasrim jego szczęściem :)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.09.2014, 09:09

no właśnie ten kucyk wyglądał bardzo kobieco...

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52422.09.2014, 08:58

thide
No odkąd pamiętam to zawsze kucyk na głowie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.09.2014, 08:54

Petit i ta jego dziwna fryzurka :D. kiedyś mylił mi się nawet z Petitem z Portugalii

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52422.09.2014, 08:50

Dziś 44 lata kończy Emmanuel Petit.

Qarol komentarzy: 1450222.09.2014, 08:40

Jednych gówno obchodzi FPL, a innych siatkówka (tak, to możliwe!). Strona jest o Arsenalu, więc news o mistrzostwach byłby śmieszny.

Po głównym się pisze o wszystkim i wystarczy. Co do argumentu, że info byłoby dla wielkich fanów siatkówki to można się tylko roześmiać. Skoro wielki fan to chyba oglądał mecz, prawda?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.09.2014, 08:15

Przeciez ms w siatke nie sa co 4 lata

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52422.09.2014, 08:13

Ale Wy macie problem.

Doktor komentarzy: 770622.09.2014, 07:21

Dancer

Pisać to sobie tu chyba można o czymkolwiek, temat siatkówki wczoraj był na czasie, więc nie jest to dziwne.

Ale news to już inna sprawa, nie powinno go być i tyle.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.09.2014, 07:18

Ludzie wkurzeni, bo na stronie o Arsenalu pisze sie o siatkowce? Hehe, dobre. Jak piszecie o muzułmanach czy innych homoseksualistach to jest dobrze.

Doktor komentarzy: 770622.09.2014, 06:59

Serio? Tu to czyła się dyskusja w nocy na temat tego, czy napisać newsa na temat siatkówki? Śmieszne.

Polacy wygrali? W sumie fajnie, okej. Sam się nie emocjonuję, nie mam zamiaru także bawić się w Janusza, ale to dobrze, że tylu ludziom sprawia to radość.

Co do sukcesu - w żadnym, powtarzam: żadnym kraju na świecie nie ma takich nakładów finansowych na siatkówkę jak w Polsce, w żadnym innym kraju nie ma także tyle kibiców tej dyscypliny. Z całym szacunkiem, ale brak sukcesów byłby dowodem na jakąś wielką nieudolność i ogólnie katastrogę. Ale sukcesy są, więc nie ma się o co czepiać.

Jakiekolwiek porównanie do piłki jest absurdalnie głupie. W nogę to gra cały świat, w siatkówkę... cóż, spójrzmy na liczbę kibiców z zagranicy w Polsce (max. liczba kibiców w pierwszej fazie grupowej to 59... na trzech meczach, czyli średnio ok. 20 na mecz - powtarzam, maksymalna), albo chociaż na fakt, że tacy Niemcy, którzy wywalczyli trzecie miejsce w ogóle nie mieli w swojej TV nawet płatnej transmisji! Po prostu takie tam jest zainteresowanie tym sportem.

I to nie jest atak na nikogo ani na dyscyplinę. To, że sprawia to tylu ludziom radość, to trzeba chwalić. Bawią się, świętują i niech to robią, nie mam z tym problemu. Tylko spójrzmy z trochę innej strony na całą sprawę, a nie śpiewajmy po meczu z Rosją, że Putin nam zakręci gaz, gdyż... Putin pewnie się tym w ogóle nie przejął.

A newsa być nie powinno, koniec, kropka. Bo niby czemu? To jest strona dotycząca Arsenalu, nie siatkówki.

Czeczenia komentarzy: 1249622.09.2014, 01:57

Psia krew! To tam jeszcze orkiestra gra?

FadeIn komentarzy: 354722.09.2014, 01:54

Czeczenia

Jak to gdzie. Na naszą klasę :-)

mateusz19191010 komentarzy: 130422.09.2014, 01:52

Emocje mnie trochę opuściły po meczu, zwracam honor kilku użytkownikom( za dziwne moje komenty o sposobie wypowiedzi gimbazjalisty, bo przecież oczekuję przyjęcia na studia) i muszę napisać, że właśnie tą stronę lubię, za te przedziwne rozmowy. Pozdro.

FadeIn komentarzy: 354722.09.2014, 01:50

Właśnie 2000 mi stuknęło. WOW. Tro lo lo.

Czeczenia komentarzy: 1249622.09.2014, 01:50

FadeIn

To gdyby zamknąć serwis o 23, to gdzie byś wstawił ten swój elaboracik? :)

FadeIn komentarzy: 354722.09.2014, 01:46

Najlepiej zamknąć cały serwis. Kłótni nie będzie. A tak na serio zawsze jak się wejdzie na k.com o tej porze to jest wesoło. Tematyka rozmów jest czasem tak absurdalna, że aż wciąga. Nie wiem czy to przez zmęczenie dniem czy co? Sugeruje, żeby komentarze były blokowane po 23:-) Pozytywem naszej kochanej stronki jest to, że w ogóle się coś dzieje. Spójrzcie na stronę Live, Chelsea czy inne. Tam to dopiero tętni życie. Ruch jak na krajówce w Texasie. Jakie by te nasze przepychanki nie były po wygranych meczach się jednoczymy. Takim oto rymem chciałem podsumować wasze durne słowne przepychanki:-)

Czeczenia komentarzy: 1249622.09.2014, 01:43

maciek987

Ja też spin nie szukam, chodzi mi o zachowanie rozsądku. W komentarzach pod głównym, utarło się, że można pisać na dowolny temat. Strona z założenia pełni rolę informacyjną nt. AFC (newsy poboczne), a w "sercu" strony jest tzw. off-top, ze względu na brak forum i naprawdę nie przeszkadza mi pisanie o siatce, chociaż bywa, że się z niej śmieję. Tak jak pisanie o FPL czy FIFIE w które nie gram i grać nie będę.

Chodzi o:

mateusz19191010

Który napisał:

"(...)ale tu mogłaby się pojawić taka informacja dla kibiców Arsenalu, którzy z całego serca kibicowali polskiej siatkówce. "

Nie ma informacji w komentarzach? No jest, więc o co chodzi? Cały mecz, przed meczem i po meczu toczyła się dyskusja. To wszystko.

mateusz19191010 komentarzy: 130422.09.2014, 01:37

Czeczenia nie komentuj tego mojego posta,
Już nic nie dodaje.

maciek987 komentarzy: 296622.09.2014, 01:35

CZeczenia
Ja nie chce, żadnych spin, ani nic. Sądzę, że Ty też nie. Wydaje mi się, że się nie zrozumieliśmy :) Rzadko kiedy piszę wprost. Chciałem tylko powiedzieć, że tutaj jest wiele głupot. mateusz napisał o siatkówce. Mi chodziło o to, że nie miałbym nic przeciwko. Tyle w temacie. Nie domagam się żadnego "njusa" z tej okazji :)

mateusz19191010 komentarzy: 130422.09.2014, 01:34

Czego tu się dziwić po nicku Czeczenia, widać, że go Polska nie dotyczy.

Ps. Czy to ja tu taką burzliwą dyskusję zacząłem ? To mnie się jeszcze nigdy nie zdarzyło :d Aha i jeszcze dodam, że gdy Polak wygra w UFC( taka liga mistrzów w mma)to też tu napiszę.

Szogun komentarzy: 28847 newsów: 322.09.2014, 01:33

Trudno się nie zgodzić. Pisze się tu o grach,muzyce,komórkach,telewizorach,kobietach,homoseksualistach,polityce,książkach,teoriach spiskowych,illuminatach,zjawiskach kulturowych jak ostatnio ice bucket lub też padają stwierdzenia "właśnie zjadłem jajecznice na boczku i była świetna" więc ta chwila dla polskiej siatkówki nikogo nie zabije ani nie spowoduje ciężkiego zapalenia rdzeni mózgu.

Czeczenia komentarzy: 1249622.09.2014, 01:32

Ja się cieszę, tylko został podjęty durny temat który punktuję ładnie i normalnie. Naprawdę - gratuluję.

To, że nie napisałeś wprost? Pisał typ domagając się newsa o siatkarzach, ja odpowiedziałem, ty zanegowałeś i pociągnąłeś temat - sytuacja jednoznaczna, nie ma co palić jana.

Ale łatwo napisać - nie zgadzasz się z każdą głupotą? Jesteś hejterem. Nuda.

mrsomebody komentarzy: 602122.09.2014, 01:32

Nikt wam nie zabrania pisać tu o siatkówce czy o czymkolwiek innym. Zacznijcie o tym rozmawiać to przykryjecie komentarze o FPL.

maciek987 komentarzy: 296622.09.2014, 01:31

Czeczenia
Czepiasz się słów i wyjmujesz z kontekstu zdania. Dobrze wiesz, że nie chodziło o to.

Powtórze co wczesniej napisałem
A ty zamiast się cieszyć z sukcesu polskich siatkarzy, masz jakieś problemy. Nigdzie nie napisałem, że tutaj powinno być coś napisane.

maciek987 komentarzy: 296622.09.2014, 01:30

fabs
mądre słowa

fabs126 komentarzy: 23722.09.2014, 01:28

Ta bo najlepiej gdy tu sa pisane caly czas jakies idiotyczne sklady w FPL czy o innym gownie,kogo obchodzi czy macie jakies pkty czy nie...

Czeczenia komentarzy: 1249622.09.2014, 01:28

maciek987

Opiszmy twoją.

Napiszmy o siatkarzach na stronie o Arsenalu, to zainteresowanie siatą się zwiększy.

Bo jutro przecież media (także te internetowe) będą milczeć, prawda?

maciek987 komentarzy: 296622.09.2014, 01:25

CZeczenia

Czeczenia komentarzy: 1249622.09.2014, 01:25

maciek987

Do komentarza z 01:22

Były piłkarz Arsenalu ma wciąż więcej wspólnego z Arsenalem, niż polski siatkarz. #żelaznalogika

News o Barcelonie i ich zakazie wydała UEFA, w której to rozgrywkach ARSENAL bierze udział.

Jeszcze gdyby nie wiem, Buszek kibicował AFC to rozumiem (jak Stoch LFC), ale powiązań póki co brak.

mrsomebody komentarzy: 602122.09.2014, 01:24

Nie ogarniam waszego sposobu myślenia.

mateusz19191010 komentarzy: 130422.09.2014, 01:24

kanonierzy.com/shownews_id-1058_Siatkowka--Polacy-w-finale--.shtml

Ps. Przypomnę, że wtedy Polacy z Brazylią przegrali w finale. Dobra to może już nie piszmy o siatkówce jak to tak niektórych wnerwia.

maciek987
Bo jest to serwis siłą rzeczy również o piłce nożnej.
Wypowiedzi byłych piłkarzy? Może czasem są to newsy na siłe, ale mnie to nie denerwuje. Nie chce czytać, to nie wchodzę.

maciek987 komentarzy: 296622.09.2014, 01:23

Czeczenia
Przedstawiłem tylko twoją logikę. Troszkę absurdalną " po co pisać skoro wszyscy wiedzą"

Szogun komentarzy: 28847 newsów: 322.09.2014, 01:23

Ostatnia taka okazja była 40 lat temu i to jeszcze był puchar na polskiej ziemi więc bez przesady. Dziś tylko taki dzień więc nie ma co się boczyć a tylko go przejść i dać sie pocieszyć kibicom siatkówki bo mnie także cieszy sukces tego sportu. Wolę cieszyć się z takiego wydarzenia niż roztrząsać,że Giroud jest dla Nas za słaby. Spokojnie jeszcze przyjdzie czas aby i to powiedzieć......znowu a tymczasem ponowne gratulacje.

Czeczenia komentarzy: 1249622.09.2014, 01:22

maciek987

No pewnie po co pisać na stronie poświęconej ARSENALOWI, że ARSENAL zdobył puchar? Po co?

Napiszmy na k.com niusa, że Polska wygrała w siatę, to zainteresowanie tym sportem się zwiększy... Bo odwiedzający tę stronę interesują się tylko Arsenalem, prawda? Nikt nie interesuje się sportem. Ba, nawet piłką prócz Arsenalu.

Nie wiem jak na to wpadłeś szerloku.

maciek987 komentarzy: 296622.09.2014, 01:22

mrsomebody
Jeśli to jest serwis o Arsenalu. W takim razie powiedz mi dlaczego był tutaj news o barcelonie i ich zakazie transferowym? Były też słowa jakichś byłych piłkarzy Arsenalu ( którzy już nie są związani z klubem z londynu) mówiący o swoich nowych zespołach

GunnerForLife komentarzy: 335522.09.2014, 01:21

Panowie jest szansa, że obejrze gdzieś na internecie dzisiajszy SPORT+?

mrsomebody komentarzy: 602122.09.2014, 01:19

maciek987
Chyba się z wami nie zgadzam. To jest serwis o Arsenalu i siłą rzeczy o piłce nożnej. Chcecie neswa o mistrzostwie w siatke, potem będą chcieli o mistrzowie Stocha, a potem o mistrzostwie w kolarstwie. Bez przesady. Chcecie dyskutować o siatke, to dyskutujcie pod newsem głównym albo na innej stronie temu poświeconej.

maciek987 komentarzy: 296622.09.2014, 01:17

Czeczenia
Nie chodzi o to, żeby napisać aby każdy wiedział, bo każdy wie. O sukcesach należy mówić, żeby było głośno. Jeśli o siatkówce będziemy mówić wiecej, będzie większe zainteresowanie, sport się stanie popularniejszy itd. Równie dobrze po sukcesie Arsenalu można można powiedzieć. Wygrali FA cup? okej. wszyscy wiedzą. po co to pisać... Pisze sie po to aby było głośno, czasem mimo tego że każdy wie... A że tutaj są chyba w 100% Polacy, to fajnie by było coś takiego zobaczyć