Arsenal wraca na właściwe tory, 3:0 z Aston Villą

Arsenal wraca na właściwe tory, 3:0 z Aston Villą 20.09.2014, 16:48, Sebastian Czarnecki 2975 komentarzy

Dzisiejsze spotkanie na Villa Park było dość dziwnym widowiskiem dla neutralnych kibiców. Po spokojnych trzydziestu minutach Arsenal w pięć minut znokautował swojego przeciwnika, a potem dalej spokojnie prowadził grę. Kanonierzy rozegrali dzisiaj dobre zawody pod względem taktycznym i cieszy przede wszystkim wysoka skuteczność zawodników, a także uwolniona sportowa złość, która pozwoliła odreagować ostatnie nieudane mecze.

Trzy bramki na Villa Park i trzy punkty na konto Arsenalu - tego właśnie potrzebowali podopieczni Arsene'a Wengera, żeby wrócić na właściwe tory i miejmy nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej. Przed londyńczykami teraz przeprawa w Pucharze Ligi z Southampton.

Aston Villa: Guzan - Hutton, Senderos, Clark, Cissokho - C. Sanchez (87. Bacuna), Delph, Cleverley - Agbonlahor, Weimann (46. Grealish), Richardson (77. N'Zogbia)

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey (78. Wilshere) - Chamberlain (78. Rosicky), Özil, Cazorla - Welbeck (78. Podolski)

Pomimo że londyńczycy agresywniej weszli w mecz od swoich rywali, to właśnie oni oddali pierwszy strzał na bramkę, i to od razu taki, który sprawił problemy Szczęsnemu. Fabian Delph mocno uderzył po ziemi, ale polski bramkarz udanie interweniował i sparował futbolówkę na rzut rożny.

Trzy minuty później podobną decyzję podjął Danny Welbeck, ale on w przeciwieństwie do swojego rodaka spróbował szczęścia górą. Czarnoskóry napastnik przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką, niewiele brakowało.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać aż do 17. minuty, kiedy to The Villans wykonywali rzut rożny. Tom Cleverley dośrodkował na głowę Alana Huttona, jednak piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Stały fragment gry był również kolejną okazją dla Arsenalu dwie minuty później. Po kornerze wykonywanym przez Cazorlę nikt nie wyskoczył do dośrodkowania a futbolówka spadła na ziemię, gdzie czekał dobrze ustawiony Aaron Ramsey. Walijczyk huknął na bramkę Guzana, ale minimalnie się pomylił.

Gospodarze największe zagrożenie stwarzali sobie właśnie poprzez stałe fragmenty gry. W 22. minucie z rzutu wolnego piłkę posłał Tom Cleverley, a na pozycję strzelecką świetnie wyszedł Ciaran Clark, który oddał mocny strzał głową. Na szczęście dla Arsenalu na swoim miejscu dobrze ustawił się Wojciech Szczęsny, który w dobrym stylu odbił to uderzenie.

W 32. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Danny Welbeck świetnym podaniem uruchomił Mesuta Özila, który wyszedł w sytuacji sam na sam z Bradem Guzanem i bez żadnego problemu pokonał amerykańskiego bramkarza!

Dwie minuty później było już 2-0! Tym razem to Özil odwdzięczył się Welbeckowi za asystę i sam obdarzył Anglika wybornym podaniem. Ten nie zwykł marnować takich sytuacji i potężnym uderzeniem pod poprzeczkę wpakował piłkę do bramki Guzana!

36. minuta i 3-0 dla Arsenalu, prawdziwy pogrom na Villa Park! Kieran Gibbs dośrodkował piłkę w pole karne gospodarzy, a Aly Cissokho niefortunnym wślizgiem samodzielnie wpakował ją do własnej siatki!

Kanonierzy w cztery minuty strzelili tyle samo bramek, co w trzech ostatnich meczach. Po zawodnikach widać było piłkarską złość i chęć dążenia do kolejnych trafień. Arsenal całkowicie przejął inicjatywę i nie pozostawiał przeciwnikom ani centymetra wolnej przestrzeni. Taki Arsenal chce się oglądać!

W 41. minucie Mesut Özil mógł podwyższyć prowadzenie. Reprezentant Niemiec oddał strzał z woleja, jednak nie znajdował się w najlepszej pozycji na oddanie takiego uderzenia.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego dobrą akcję przeprowadzili Welbeck i Cazorla, którą strzałem zakończył Aaron Ramsey. Walijczyk nie miał dzisiaj dobrej skuteczności.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zszedł na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

Kanonierzy naładowani emocjami wyszli na drugą połowę pewni siebie i to oni kontrolowali tempo gry, dominując we wszystkich sektorach boiska. W 53. minucie strzał z bocznego sektora boiska oddał Danny Welbeck, ale piłka zmierzała wprost w ręce Brada Guzana.

Trzy minuty później dobrym rajdem lewą stroną boiska popisał się Gabriel Agbonlahor, który okazał się zbyt szybkim rywalem dla goniącego go Aarona Ramseya. Walijczyk musiał asekurować się faulem, za co został ukarany żółtym kartonikiem.

Kolejne dziesięć minut należało do gospodarzy, którzy nieco nieśmiało narzucili swoje tempo gry i starali się strzelić honorową bramkę. Wszystkie próby jednak okazały się nieudane, bo w obronie dobrze pokazali się zwłaszcza Alex Chamberlain i Calum Chambers, którzy odpierali ataki przeciwników.

W 78. minucie Arsene Wenger przeprowadził potrójną zmianę. Tomas Rosicky, Jack Wilshere i Lukas Podolski zastąpili odpowiednio Aleksa Chamberlaina, Aarona Ramseya i Danny'ego Welbecka.

Druga połowa stała na dużo niższym poziomie niż pierwsza, ale nie ma co się temu dziwić. Bezpieczny Arsenal opanował grę w środkowym rejonie boiska i kontrolował grę - nie musiał pędzić po kolejne trafienia i wystarczy, że odpierał ataki swojego przeciwnika, który wcale nie miał zapędów ofensywnych. Mecz zakończył się zwycięstwem Arsenalu 3-0.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30922.09.2014, 15:33

Kanonier, juz od kilku lat leca powtorki PL na Polsacie Sport...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2014, 15:27

simpllemann
Chyba ze.

scorpion11333 komentarzy: 47122.09.2014, 15:20

Polecicie jakies fajne, wciagajace gry na androida?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52422.09.2014, 15:19

Kanonier204
Polsat ma ChelseaTV.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2014, 15:16

18:20 Premier League – 5. kolejka: MANCHESTER CITY – CHELSEA FC polsat-sport-hd.120

songoku95 komentarzy: 2348622.09.2014, 15:15

szkoda że nie został kupiony Nastasic przez Nas. Liczę na niego w zimę.

Oggy komentarzy: 948922.09.2014, 15:14

No obawiam się że Per może się nam posypać. On już jest koszmarnie powolny a kiedy jeszcze straci na dynamice (jej resztce) to zamiast wybić będzie faulować. Następne lato to może być poszukiwanie na gwałt kogoś na jego miejsce.

songoku95 komentarzy: 2348622.09.2014, 14:58

myślę że na głowe nie upadł. Chociaż jeżeli będzie wynik to Welbeck może zejść a Theo/Alexis na CF.

Nie wiem jak Wy ale ja jutro liczę że zobaczę Akpoma.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.09.2014, 14:55

cos czuje, ze za ten miesiac spora szanse na wygranie nagrody trenera i gracza miesiaca zgarnie trener lisów i zawodnik Ulloa.

songoku95 komentarzy: 2348622.09.2014, 14:54

poza tym nie uwierze w to że Wenga usadzi kogoś z dwójki Sanchez, Theo.

songoku95 komentarzy: 2348622.09.2014, 14:53

oggy
sezon długi, będzie rotacja między Aaronem, Jackiem, Ozilem, Santim.

Oggy komentarzy: 948922.09.2014, 14:49

shark31- w sumie racja, nie wiem czy dobrze kojarzę ale Di Marię LvG wrzucił do diamentu na bok - skutki nienajgorsze w- ofensywie:P
Alexis i Poldas też mogliby tam na boku diamentu grać. Tak czy owak trudno się nie zgodzić że nie jest to ustawienie pasujące większości naszych piłkarzy. Warto jednak mieć parę zapasowych opcji i w tym sensie może być.

Mihex komentarzy: 2360422.09.2014, 14:48

@shark

Nie o to mi chodzi :P Sądziłem, że dostał odpoczynek, żeby go nie zajechać, a tu post Podolskiego wskazuje, że jest szansa, że Chilijczyk może zagrać w tym meczu. No, ale może po prostu ja odniosłem takie wrażenie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2014, 14:47

maciek
Patrzylem rozpiske na Sport Klub,Orange Sport i C+ i dupa nic nie ma. Wiec tak jak mowie zostaje stream.

grzegorz1211 komentarzy: 1031122.09.2014, 14:46

alexis odpoczywa bo za tydzień zaczynamy ważne mecze, najpierw koguty, Chelsea i w LM Galata.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 222.09.2014, 14:44

Ciekawe kto w obronie zagra na soton.... bo nie wierze, ze w kazdym meczu zdoła zagrac Kosa czy Per...

shark31 komentarzy: 601322.09.2014, 14:41

Mihex a co Alexis mial opuscic trening bo to traning przed COC...?

Mihex komentarzy: 2360422.09.2014, 14:39

Lukas-Podolski.com ‏@Podolski10 13 min.
Me and Alexis training today...preparing for our Capital One Match against Southampton. Let's go… instagram.com/p/tP2ooWuJ-h/

Poldiego rozumiem, ale czyżby Alexis nie grał w sobotę tylko ze względu na COC? Trochę bez sensu, na tak mało znaczący puchar wolałbym dać się wykazać tym co jeszcze nie grali jak np. Joel.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2014, 14:38

maciek
Wczoraj znajomy daj mi jedna strone ze stream spotkan. A jak nie wypali to bedziemy szukac :P

maciek987 komentarzy: 296622.09.2014, 14:36

shark
Schneirdelin to marzenie. Niestety takiego piłkarze świeci nie oddadzą

maciek987 komentarzy: 296622.09.2014, 14:35

a co do meczu z AV. Przynajmniej była jakaś rotacja w składzie. Zagrał Ox, Rosicky, Cazorla i Podol ze zmiany

shark31 komentarzy: 601322.09.2014, 14:35

Co do Khediry. Wenger powiedzial ze teraz potrzebna jest sila fizyczna w srodku pola, a i spore zainteresowanie Carvalho to tez nie przypadek, wiec watpie w sprowadzenie tak ofensywnego gracza jak Sami.
Carvalho, Kondogbia, Schnaiderlin to moi kandydaci.

maciek987 komentarzy: 296622.09.2014, 14:34

Kanonier204
Rok temu jeśli dobrze pamiętam to mecz z Chelsea był pokazany w TV, no ale to był lepszy mecz. W koncu to derby londynu.

shark31 komentarzy: 601322.09.2014, 14:33

Zgadzam sie z Oggy co do diamentu. Juz rok temu pisalem ze po 4-2-3-1 to wlasnie ta formacja nadawala by sie najlepiej. Tylko ze na teraz to mamy zbyt duzo ludzi ktorzy przypisani by byli do ataku w tej formacji. Do napadu wyliczali by sie Giroud, Polder, Theo, Joel, Sanogo, Welbeck, Alexis i gdzies tam Gnabry a miejsca sa tylko 2 wiec to jest problem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2014, 14:31

maciek
Puchar Ligi ciezka sprawa. Moim zdaniem to nam zostanie Stream ale znajac mnie to znowu cos znajde dobrego jak streamy do Siaty :DD

maciek987 komentarzy: 296622.09.2014, 14:28

wie ktoś czy bedzie można ten mecz obejrzeć w TV?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2014, 14:28

sharkscores.com/Comparison/Default.aspx?id=1526409

Nasze pojedynki ze Świętymi oraz Statystyki :)

mallen
a real zostanie z kroosem, modriciem i illarą?

mallen
11 mln Ł dać za kogoś w styczniu gdy w maju kończy się sezon, a na następny sezon możesz mieć go za darmo. W styczniu za Khedire Wenger nie da więcej jak 5 mln euro gdyby dał więcej to byłby idiotą

marimoshi komentarzy: 473022.09.2014, 14:22

Oggy;
Z Napoli zagraliśmy jeden z lepszych meczy. Oni raczje nie byli nastawieni na murowanie bramy w stylu Stoke. Diament czy nie to jesteśmy zdania,że fajnie byłoby obejrzeć jak gramy na dwóch napadziorów szczególnie jak nam nie idzie gra.

mallen komentarzy: 2123922.09.2014, 14:20

Arsenal have agreed a deal to sign Real Madrid midfielder Sami Khedira, 27, in the January transfer window for Ł11m.

żródło: caughtoffside

:P

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2014, 14:17

berc1k
Tam masz HD opcje to ja wlacz ;)

maciek987 komentarzy: 296622.09.2014, 14:15

Nie zdziwiłbym sie gdyby w styczniu, gdy już Żwirek wyzdrowieje, Wenger wystawiłby Welbecka na lewym skrzydle ;v

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.09.2014, 14:14

Powoli ida hejty na LVG

Ruud Gullit has said he doesn't understand Van Gaal. 'When building a house, you start with the foundation. LVG has started with the roof'

Oggy komentarzy: 948922.09.2014, 14:11

marimoshi-
1. nieprawda, zobacz mecz z Napoli u nas. Poza tym diament właśnie ma służyć do otwierania głębokiej obrony: masz aż 2 napadziorów do odegrania i angażowania stoperów. P
2. Uzależniać? Twoja konkurencyjna oferta ustawienia nie preferuje nikogo względem diamentu. Autentycznie ani jeden piłkarz z naszej kadry nie będzie miał lepiej w 4-4-2 niż w diamencie (no może Sanchez ale on w ogóle woli grać inaczej vide Chile).

berc1k komentarzy: 465 newsów: 122.09.2014, 14:10

Kanonier204
Serdecznie dziękuje dobry człowieku

maciek987 komentarzy: 296622.09.2014, 14:06

Ja bym wam radził powstrzymać się z ocenianiem zawodników do mniej więcej 10 kolejki. wtedy mozna ocenic czy piłkarz w tym sezonie juz cos pokazał, czy też nie. Niektórzy szybciej wchodzą w sezon, niektórzy później.

marimoshi komentarzy: 473022.09.2014, 14:03

Oggy;
"Ozil świetnie gra w jak wychodzi ze środka na wolne pole," Zgadzam się,ale w meczu,gdize przeciwnik muruje bramkę nie ma wolnego miejsca w na te wejścia.
"lepszego ustawienia pod niego nie będzie niż diament właśnie. " Nie powinniśmy uzależniać się od niego tym bardziej,że po za meczech z AV grał słabo. Niech chłopak udowodni dobrą formę

Tomassini komentarzy: 272022.09.2014, 14:03

"Frank Lampard is a Manchester City player," the Portuguese told Sky Sports. "When he decided to go to a direct competitor then love stories are over." - Mourinho