Arsenal wygrywa 2-1 po fatalnych błędach Liverpoolu

Arsenal wygrywa 2-1 po fatalnych błędach Liverpoolu 15.07.2020, 22:16, Dawid Wieczorek 745 komentarzy

Arsenal zagrał dziś jak rasowy zespół walczący o utrzymanie. Kanonierzy przez cały mecz byli zepchnięci do defensywy i przeprowadzili zaledwie 3 sytuacje bramkowe, co przy 24 Liverpoolu wygląda naprawdę żałośnie. Mimo wszystko, wystarczyło to by pokonać podopiecznych Jurgena Kloppa, którzy bądź co bądź przegrali na własne życzenie po fatalnych błędach Van Dijka i Alissona.

Poniżej jedenastki, w jakich wybiegły na boisko oba zespoły:

Arsenal: Martinez - Holding, Luiz, Tierney - Cedric (76' Maitland-Niles), Xhaka, Torreira (57' Ceballos), Saka (85' Kolasinac) - Nelson (58' Aubameyang), Lacazette (58' Willock), Pepe.

Ławka rezerwowych: Macey, Bellerin, Sokratis, Mustafi, Kolasinac, Ceballos, Maitland-Niles, Willock, Aubameyang.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (83' Shaqiri), Oxlade-Chamberlain (61' Keita) - Mane, Firmino (61' Minamino), Salah (83' Origi).

Ławka rezerwowych: Adrian, Lovren, Keita, Minamino, Shaqiri, Origi, Jones, Elliott, Williams.

Pierwsza część gry rozpoczęła się świetnie dla podopiecznych Jurgena Kloppa. Jego piłkarze od początku świetnie weszli w mecz i na pierwszą sytuację bramkową nie trzeba było długo czekać. Już w 20. minucie The Reds wyszli na prowadzenie po świetnej akcji Robertsona z Mane. Większość kibiców Liverpoolu zastanawiała się pewnie wtedy, jak wysoko wygrają ich podopieczni.

Arsenal bardzo rzadko gościł pod polem karnym The Reds, lecz potrafił wykorzystać fatalne błędy rywali. W 32. minucie Reiss Nelson zaatakował pressingiem Van Dijka, a ten popełnił koszmarny błąd i podał piłkę wprost pod nogi Lacazette'a, który z zimną krwią zdobył bramkę.

Zawodnicy Liverpoolu najwidoczniej postanowili zabawić się dzisiaj w Robin Hooda i sprezentowali Kanonierom kolejnego gola. W 44. minucie po raz kolejny z świetnej strony pokazał się 20-letni Nelson, który tym razem napsuł krwi Alissonowi. Brazylijczyk pod presją Anglika niecelnie podał do kolegi z drużyny, futbolówkę przejął Alexandre Lacazette i bez zastanowienia posłał piłkę w pole karne, na którą czekał już Nelson. Starania 20-letniego skrzydłowego przyniosły mu niewątpliwą korzyść, gdyż pewnym strzałem pokonał golkipera Liverpoolu i tym samym strzelił swoją pierwszą bramkę w Premier League.

Mikel Arteta na drugą połowę miał jasny plan - bronić wyniku za wszelką cenę.

I tym samym po przerwie The Gunners jeszcze bardziej oddali inicjatywę rywalom, nie oddali nawet jednego celnego strzału na bramkę Alissona, a jedyną w tej części gry sytuację bramkową stworzyli sobie w 90. minucie. Mimo ogromnej przewagi, Liverpool nie potrafił stworzyć sobie klarownych okazji do zdobycia gola. Kanonierzy zagrali naprawdę dobrze w obronie i mimo 81% posiadania piłki przez The Reds, nie dali sobie strzelić bramki.

LiverpoolPremier League autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
fabregas1987 komentarzy: 2581915.07.2020, 23:14

Klasyczny Arsenal... Co nam po pokonaniu mistrza w świetle porażki ze Spurs?

Oldgunner3 komentarzy: 977115.07.2020, 23:13

Po niedzielnych klęskach derbowo-wyborczych w końcu zaświeciło trochę słoneczko.Wynik dobry...

cieniak14 komentarzy: 172815.07.2020, 23:13

@GunnersFan9: no taka prawda, nie widze w tym nic głupiego co powiedział. Gra to padaka straszna, a gole dostaliśmy od nich.

D14 komentarzy: 436615.07.2020, 23:13

Jutro utd gubi pkt. Piękny kurs na Crystal Palace. Ciężki teren, czysta 1 będzie stawiana

Mihex komentarzy: 2360415.07.2020, 23:13

Szybko się uczymy od innych :P KFC pokazało jak wygrywać przy 10% posiadaniu piłki i to dzisiaj wykorzystaliśmy.

Ranczomen komentarzy: 1234115.07.2020, 23:13

POTĘŻNY Arteta ft. RyŻ NeLsOn- Na Kloppie (diss)

Arsenal2004 komentarzy: 374615.07.2020, 23:12

Auba wogóle dotknął piłki jak wszedł ?

PtoOk komentarzy: 220015.07.2020, 23:12

@Arsenal2004: z przebiegu meczu wydaje mi się, że Live miało ponad 100 %

Slaviola komentarzy: 1237715.07.2020, 23:12

Ale trzeba przyznać, że Arsenal świetnie bronił się przed nowym mistrzem Angli.

gbn komentarzy: 380015.07.2020, 23:12

Ha ! Pierwszy postawiony kupon i wszedł ! Całe 38 zł wygrane ! Można tańczyć xD

D14 komentarzy: 436615.07.2020, 23:11

Widać, że zaczyna to trybić, ale już i tak po sezonie jest. Jestem cholernie ciekaw jakie transfery na defensywe przygotuje Arsenal i jak to będzie wyglądało w przyszłym sezonie. Kurs 4.5 siadł na Arsenal, elegancko.
City, nadchodzimy xD

kamilo_oo komentarzy: 2356715.07.2020, 23:11

Transfery niepotrzebne. W następnym sezonie lecimy na mistrza ^^

Arsenal2004 komentarzy: 374615.07.2020, 23:11

Jakie było posiadanie piłki wogole xd ???

thegunners101 komentarzy: 248115.07.2020, 23:11

Mistrz Polski do nas należy

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52415.07.2020, 23:11

To ma być mistrz Anglii?

Calyn komentarzy: 191615.07.2020, 23:10

Chłopaki wzieli sobie do serca gre Tottenhamu z derbów i podkręcili to do kwadratu

cvp komentarzy: 110515.07.2020, 23:10

Za unaia albo papcia, to byśmy dostali w dupę 5 do jaja. Mecz brzydki, ale wygraliśmy. Jesteśmy drużyną

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 315.07.2020, 23:10

Jaki to był słaby mecz to nie mam pytań. City da Nam wycisk. Wygrana jednak cieszy.

Arsenal2004 komentarzy: 374615.07.2020, 23:10

XD

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 815.07.2020, 23:10

Rudzki: Liverpool przegrywa z Liverpoolem po dwóch błędach w obronie.

Co za dzban.

Marcel90 komentarzy: 816115.07.2020, 23:10

Martinez skupiony do samego konca

ostriket komentarzy: 662815.07.2020, 23:10

Ej kleplismy Liverpool :D

Teraz zabolą straty punktów z Brighton, Lester i Spurs...

Wisnia44 komentarzy: 75815.07.2020, 23:10

W 4 trudnych meczach zdobywamy 7 punktów. Nie najgorszy rezultat, a trzeba mieć w głowie, że tak naprawdę była szansa nawet na 12.
Szkoda no ale trzeba iść do przodu.

Haxball komentarzy: 102415.07.2020, 23:10

Halo, Willock? Ty już wiesz co

Slaviola komentarzy: 1237715.07.2020, 23:10

Dawno nie widziałem na diwnego zwycięstwa moich Kochanych Kanonierów...

PrzeArs komentarzy: 278415.07.2020, 23:09

Brawo !! I nie można było tak dowieźć zwycięstw w meczach z Brighton , lester i totkami !!!!!!! Było by teraz 8 pkt więcej czyli 61 i 4 MSC z szansami na top3 !!!! Ale gdybać sobie można

MarkOvermars komentarzy: 914015.07.2020, 23:09

Strzały 3:24
Jesteśmy tragiczni

aaron komentarzy: 336615.07.2020, 23:09

Nie ma co marudzić :D. Pokonaliśmy mistrza Anglii, nie ma znaczenia w jakich okolicznościach i w jakim stylu. Da nam to kopa mentalnego. Cieszmy się!

PtoOk komentarzy: 220015.07.2020, 23:09

wielki Arteta 1 Klopp 0. Kto ma lepszego menago ?

anolis komentarzy: 107315.07.2020, 23:09

Willock przypomina mi Welbecka w końcówce jego "kariery" u nas.
Takie same paralityczne ruchy, potykanie się o własne nogi i problem z trafieniem piłki w ogóle, nie to żeby czysto.

Mihex komentarzy: 2360415.07.2020, 23:09

Jak Emi to chyba lepszy od Ter Stegena jest.

Arsenal96l komentarzy: 502115.07.2020, 23:07

Ja bym się wstydził za tego patałacha Wlicocka chociażby złotówki wziąć . Oddać za darmo a nawet dopłacić .

Mihex komentarzy: 2360415.07.2020, 23:07

@illpadrino napisał: "Jak ktoś da 20-30mln za Wilocka to powinni z pocałowaniem ręki i stumbrasem mu podziekować."
Może Everton znowu 40 da jak za Iwobiego.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125115.07.2020, 23:07