Arsenal wygrywa 2-1 po fatalnych błędach Liverpoolu

Arsenal wygrywa 2-1 po fatalnych błędach Liverpoolu 15.07.2020, 22:16, Dawid Wieczorek 745 komentarzy

Arsenal zagrał dziś jak rasowy zespół walczący o utrzymanie. Kanonierzy przez cały mecz byli zepchnięci do defensywy i przeprowadzili zaledwie 3 sytuacje bramkowe, co przy 24 Liverpoolu wygląda naprawdę żałośnie. Mimo wszystko, wystarczyło to by pokonać podopiecznych Jurgena Kloppa, którzy bądź co bądź przegrali na własne życzenie po fatalnych błędach Van Dijka i Alissona.

Poniżej jedenastki, w jakich wybiegły na boisko oba zespoły:

Arsenal: Martinez - Holding, Luiz, Tierney - Cedric (76' Maitland-Niles), Xhaka, Torreira (57' Ceballos), Saka (85' Kolasinac) - Nelson (58' Aubameyang), Lacazette (58' Willock), Pepe.

Ławka rezerwowych: Macey, Bellerin, Sokratis, Mustafi, Kolasinac, Ceballos, Maitland-Niles, Willock, Aubameyang.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (83' Shaqiri), Oxlade-Chamberlain (61' Keita) - Mane, Firmino (61' Minamino), Salah (83' Origi).

Ławka rezerwowych: Adrian, Lovren, Keita, Minamino, Shaqiri, Origi, Jones, Elliott, Williams.

Pierwsza część gry rozpoczęła się świetnie dla podopiecznych Jurgena Kloppa. Jego piłkarze od początku świetnie weszli w mecz i na pierwszą sytuację bramkową nie trzeba było długo czekać. Już w 20. minucie The Reds wyszli na prowadzenie po świetnej akcji Robertsona z Mane. Większość kibiców Liverpoolu zastanawiała się pewnie wtedy, jak wysoko wygrają ich podopieczni.

Arsenal bardzo rzadko gościł pod polem karnym The Reds, lecz potrafił wykorzystać fatalne błędy rywali. W 32. minucie Reiss Nelson zaatakował pressingiem Van Dijka, a ten popełnił koszmarny błąd i podał piłkę wprost pod nogi Lacazette'a, który z zimną krwią zdobył bramkę.

Zawodnicy Liverpoolu najwidoczniej postanowili zabawić się dzisiaj w Robin Hooda i sprezentowali Kanonierom kolejnego gola. W 44. minucie po raz kolejny z świetnej strony pokazał się 20-letni Nelson, który tym razem napsuł krwi Alissonowi. Brazylijczyk pod presją Anglika niecelnie podał do kolegi z drużyny, futbolówkę przejął Alexandre Lacazette i bez zastanowienia posłał piłkę w pole karne, na którą czekał już Nelson. Starania 20-letniego skrzydłowego przyniosły mu niewątpliwą korzyść, gdyż pewnym strzałem pokonał golkipera Liverpoolu i tym samym strzelił swoją pierwszą bramkę w Premier League.

Mikel Arteta na drugą połowę miał jasny plan - bronić wyniku za wszelką cenę.

I tym samym po przerwie The Gunners jeszcze bardziej oddali inicjatywę rywalom, nie oddali nawet jednego celnego strzału na bramkę Alissona, a jedyną w tej części gry sytuację bramkową stworzyli sobie w 90. minucie. Mimo ogromnej przewagi, Liverpool nie potrafił stworzyć sobie klarownych okazji do zdobycia gola. Kanonierzy zagrali naprawdę dobrze w obronie i mimo 81% posiadania piłki przez The Reds, nie dali sobie strzelić bramki.

LiverpoolPremier League autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
Mickeylo komentarzy: 278015.07.2020, 22:23

WTF ?! ostatnio Eddie za coś takiego wyleciał, sędziowie w angli powinni być jakoś za błędy rozliczani, np 3 sędziów z największą ilością błędów - spadek lige niżej, może wkońcu by się ogarneli.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 315.07.2020, 22:23

Czerwo jak nic. Bardzo niebezpieczne wejście a co Nasza obrona wyczynia to tragedia.

thegunners101 komentarzy: 248515.07.2020, 22:23

Już jest wymówka w razie wpadki xd

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1015.07.2020, 22:23

I nie ma czerwa dla TAA, dlaczego nawet tego nie sprawdzą? Nie pierwszy raz nas sędziowie tak dymają. A teraz prawie jeszcze zaliczył asystę..

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52415.07.2020, 22:23

Sędzia miał litość dla Liverpoolu. Arsenal już go mieć nie będzie.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.07.2020, 22:22

no i co to za konsekwencja w sędziowaniu do kuwy nędzy.?

PUMAraz2trzy komentarzy: 18115.07.2020, 22:22

@Arsenal2004: tak, jak ze Spurs i po mimo derbowej porażki drużyna walczy! COYG!

Arsenal2004 komentarzy: 380415.07.2020, 22:21

nawet jak przegramy to i tak jest jakiś sukces w końcu to mistrz Anglii a my im 2 gole strzeliśmy xd

Mickeylo komentarzy: 278015.07.2020, 22:21

@Dziadyga: Jak nie realne ? Przypomne po raz któryś że był wybranym najlepszym graczem ubiegłego sezonu, z dorobkiem 19 Goli i 13 asyst co w klasyfikacji kanadyjskiej dawało mu 6 Miejsce z całej Premier League, obok Auby,Aguero,Sterlinga,Salaha, i Hazarda, wyprzedzając np takiego Mane.

sWinny komentarzy: 786115.07.2020, 22:21

Dla mnie to jest czerwo!!! To samo co enketia!!!

Arsenal2004 komentarzy: 380415.07.2020, 22:20

@PUMAraz2trzy: jak ostatnio z tottkami w 2 połowie xd

zdyp komentarzy: 458215.07.2020, 22:19

jesli chodzi o mnie to ZMAZALI PLAME ;d

M1eszko komentarzy: 36815.07.2020, 22:19

Motorhead - The game na wejście. Liverpool już może wracać do domu.

@Paul77
Teraz dopiero widziałem, że się pytałeś :D Żółtą mam.

Arsenal2004 komentarzy: 380415.07.2020, 22:19

Jednak Liverpool to jest spoko wie że mistrza już ma to troche biednym porozdaje pkt.

PUMAraz2trzy komentarzy: 18115.07.2020, 22:19

Przegrywamy źle, wygrywamy źle...to nie ogórki tylko mistrz Anglii, gramy tak jak przeciwnik pozwala.
Wiem że wolelibyśmy mieć 60% posiadania i akcje za akcją ale trzeba oddać Michałowi i zawodnikom, że odwrócili wynik spotkania w pierwszej połowie, brawo!

Paul77 komentarzy: 990415.07.2020, 22:17

Tak dalej panowie

Traitor komentarzy: 10331 newsów: 2415.07.2020, 22:17

Mistrz Anglii, zwyciezca LM, ostoja defensywy utytulowanego klubu pokazuje dzis, jak powinien prezentowac sie swiatowej klasy obronca.