Arsenal wygrywa 2-1 po fatalnych błędach Liverpoolu

Arsenal wygrywa 2-1 po fatalnych błędach Liverpoolu 15.07.2020, 22:16, Dawid Wieczorek 745 komentarzy

Arsenal zagrał dziś jak rasowy zespół walczący o utrzymanie. Kanonierzy przez cały mecz byli zepchnięci do defensywy i przeprowadzili zaledwie 3 sytuacje bramkowe, co przy 24 Liverpoolu wygląda naprawdę żałośnie. Mimo wszystko, wystarczyło to by pokonać podopiecznych Jurgena Kloppa, którzy bądź co bądź przegrali na własne życzenie po fatalnych błędach Van Dijka i Alissona.

Poniżej jedenastki, w jakich wybiegły na boisko oba zespoły:

Arsenal: Martinez - Holding, Luiz, Tierney - Cedric (76' Maitland-Niles), Xhaka, Torreira (57' Ceballos), Saka (85' Kolasinac) - Nelson (58' Aubameyang), Lacazette (58' Willock), Pepe.

Ławka rezerwowych: Macey, Bellerin, Sokratis, Mustafi, Kolasinac, Ceballos, Maitland-Niles, Willock, Aubameyang.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (83' Shaqiri), Oxlade-Chamberlain (61' Keita) - Mane, Firmino (61' Minamino), Salah (83' Origi).

Ławka rezerwowych: Adrian, Lovren, Keita, Minamino, Shaqiri, Origi, Jones, Elliott, Williams.

Pierwsza część gry rozpoczęła się świetnie dla podopiecznych Jurgena Kloppa. Jego piłkarze od początku świetnie weszli w mecz i na pierwszą sytuację bramkową nie trzeba było długo czekać. Już w 20. minucie The Reds wyszli na prowadzenie po świetnej akcji Robertsona z Mane. Większość kibiców Liverpoolu zastanawiała się pewnie wtedy, jak wysoko wygrają ich podopieczni.

Arsenal bardzo rzadko gościł pod polem karnym The Reds, lecz potrafił wykorzystać fatalne błędy rywali. W 32. minucie Reiss Nelson zaatakował pressingiem Van Dijka, a ten popełnił koszmarny błąd i podał piłkę wprost pod nogi Lacazette'a, który z zimną krwią zdobył bramkę.

Zawodnicy Liverpoolu najwidoczniej postanowili zabawić się dzisiaj w Robin Hooda i sprezentowali Kanonierom kolejnego gola. W 44. minucie po raz kolejny z świetnej strony pokazał się 20-letni Nelson, który tym razem napsuł krwi Alissonowi. Brazylijczyk pod presją Anglika niecelnie podał do kolegi z drużyny, futbolówkę przejął Alexandre Lacazette i bez zastanowienia posłał piłkę w pole karne, na którą czekał już Nelson. Starania 20-letniego skrzydłowego przyniosły mu niewątpliwą korzyść, gdyż pewnym strzałem pokonał golkipera Liverpoolu i tym samym strzelił swoją pierwszą bramkę w Premier League.

Mikel Arteta na drugą połowę miał jasny plan - bronić wyniku za wszelką cenę.

I tym samym po przerwie The Gunners jeszcze bardziej oddali inicjatywę rywalom, nie oddali nawet jednego celnego strzału na bramkę Alissona, a jedyną w tej części gry sytuację bramkową stworzyli sobie w 90. minucie. Mimo ogromnej przewagi, Liverpool nie potrafił stworzyć sobie klarownych okazji do zdobycia gola. Kanonierzy zagrali naprawdę dobrze w obronie i mimo 81% posiadania piłki przez The Reds, nie dali sobie strzelić bramki.

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1015.07.2020, 23:05

Jak to zremisujemy to Arteta powinien WIllocka zesłać do rezerw za to, że znów nie zabiliśmy meczu, kiedy mieliśmy do tego okazję.

varatas komentarzy: 256515.07.2020, 23:03

@grzegorz1211: no i tak to jest dyskutować z kimś kto nawet na to nie zasługuje. Spróbuj się dopytać o chociaż uzasadnienie stanowiska typa, to już pełne portki i tylko Cię od debili wyzwie. Heh, szkoda internetu na to.

grzegorz1211 komentarzy: 1031115.07.2020, 23:03

5 minut?? 3 to max

Herus komentarzy: 148815.07.2020, 23:03

ELAdzik komentarzy: 251615.07.2020, 23:03

Może Everton wyłoży 40mln za Willock xD Spakować i sprzedać jak najszybciej się da.

gbn komentarzy: 380515.07.2020, 23:03

A już myślałem, że chociaż tyle potrafi...

ostriket komentarzy: 665415.07.2020, 23:03

Willock strzał kolanem!!!! Klasa w czystej postaci....

gbn komentarzy: 380515.07.2020, 23:01

Jak to mówią - lepiej mądrze czlapac niż bezmyślnie biegać.

MarkOvermars komentarzy: 914815.07.2020, 23:01

*drugą

Chciałem włączyć frugay połowę ale po tym co widzę w statystykach to chyba nie ma sensu

grzegorz1211 komentarzy: 1031115.07.2020, 23:01

@varatas: NIe zginałem po prostu wole mecz oglądać, niż dyskutować z debilem

Mihex komentarzy: 2360415.07.2020, 23:00

@Sztofort napisał: "o co chodziło z tym realizatorem? :p"
Pokazał najpierw Highbury, ale potem generalnie pokazał banner na Emirates z "Anfield '89" wspominający wygranie ligi właśnie tam.

Fabri4 komentarzy: 9982 newsów: 5015.07.2020, 23:00