Arsenal wygrywa w małych derbach Londynu 3:1

Arsenal wygrywa w małych derbach Londynu 3:1 24.08.2013, 14:37, Sebastian Czarnecki 4240 komentarzy

Dobre widowisko obejrzeliśmy dzisiaj na Craven Cottage, gdzie Arsenal pewnie rozprawił się z Fulham 3:1. Kanonierzy potwierdzili wysoką dyspozycję z Turcji i pokazali, że mecz z Aston Villą był tylko wypadkiem przy pracy. Dobra gra w ofensywie i wysoka skuteczność zaowocowała bramkami, których tak bardzo brakowało tydzień temu na Emirates Stadium. Podopieczni Arsene'a Wengera mogą więc w pełni skupić się przed wtorkowym rewanżem z Fenerbahce, w którym należy jedynie dopełnić formalności.

Fulham: Stockdale - Riether, Hughes, Hangeland, Riise - Parker, Sidwell (75. Karagunis) - Duff (59. Bent), Taarabt (62. Kacaniklić), Kasami - Berbatow

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Sagna, Mertesacker, Gibbs - Ramsey, Rosicky (69. Wilshere) - Walcott, Cazorla, Podolski (81. Sanogo) - Giroud (72. Monreal)

Początek spotkania był bardzo pasywny. Jak to często bywa w meczach pomiędzy tymi drużynami, obie strony najsampierw chciały poznać dyspozycję rywala i wywietrzyć jego mocne i słabe strony. Wówczas gra toczyła się głównie w środku pola i nie oglądaliśmy zbyt wielu akcji bramkowych.

Pierwszy poważny sygnał do ataku dali Kanonierzy. W 10. minucie fantastyczne podanie na wolne pole od Rosicky'ego otrzymał Walcott i znalazł się w sytuacji sam na sam ze Stockdale'em. Anglik miał jednak za mało czasu na reakcję i musiał oddać strzał z pierwszej piłki, z którym bramkarz Fulham sobie poradził.

4. minuty później Arsenal wyszedł jednak na prowadzenie! Próba strzału Aarona Ramseya zakończyła się niepowodzeniem, ale szczęśliwie piłka trafiła pod nogi świetnie ustawionego Girouda, który nie znajdował się na pozycji spalonej. Francuz zachował się w polu karnym najlepiej jak mógł i strzelił trzecią bramkę w swoim trzecim meczu tego sezonu.

Uśmiechy z twarzy Kanonierów mogły zniknąć już dwie minuty później, kiedy to groźny strzał z dystansu oddał Adel Taarabt. Wojciech Szczęsny w dobrym stylu poradził sobie z tym uderzeniem, ale po sparowaniu tego uderzenia, wciąż przy piłce byli gospodarze. Natychmiastowo z dobitką ruszył Damien Duff, ale polski golkiper zdołał podnieść się na czas i odbić również i to uderzenie.

Następne minuty to gra w środku pola. Tempo się uspokoiło, a Arsenal rozsądnie dysponował futbolówką. Gra się wyrównała i każda ze stron od czasu do czasu wypracowywała sobie sytuacje - żadne z nich nie przyniosła jednak większego pożytku.

W 36. minucie bramce Szczęsnego zagroziło Fulham. Dobre podanie od Parkera otrzymał Riise, który spróbował czegoś, co można nazwać centrostrzałem - ani to nie był strzał, ani to nie była centra. Obojętnie jak to jednak nazwać, Per Mertesacker popisał się dobrym wejściem i oddalił zagrożenie...

... co zapoczątkowało groźną kontrę Arsenalu. Kanonierzy wyszli z szybkim atakiem i mogli strzelić bramkę na 2:0. Zbyt duża nieporadność w ataku sprawiła jednak, że londyńczycy nie wykorzystali tej sytuacji.

Co się jednak nie udało kilka chwil wcześniej, udało się w 41. minucie! Kanonierzy ruszyli z kolejnym atakiem i zdobyli gola. Co prawda David Stockdale obronił strzał Walcotta, ale przy dobitce Podolskiego był już całkowicie bezradny!

Tuż przed przerwą Arsenal mógł jeszcze strzelić bramkę na 3:0! Kolejny raz bohaterem mógł zostać Lukas Podolski, ale źle ocenił sytuację i zamiast strzelać, posłał niecelne podanie, do którego nie miał prawa dojść żaden z wychodzących na wolne pole zawodników.

Wynik do przerwy nie uległ już zmianie, Arsenal prowadzi 2:0 na Craven Cottage.

Druga część spotkania zaczęła się od groźnego ataku ze strony Fulham. Już drugi raz w tym meczu szczęścia strzałem z dystansu szukał Adel Taarabt, ale Wojciech Szczęsny kolejny raz opisał się bardzo dobrą interwencją.

W 57. minucie dobrą sytuację wypracowali sobie z kolei Kanonierzy. Nieco za wysokie dośrodkowanie w pole karne spadło na głowę Theo Walcotta, który przy swoim wzroście nie szukał uderzenia, a jedynie strącił futbolówkę do tyłu, gdzie czekał Aaron Ramsey. Walijczyk oddał groźny strzał, ale został on zablokowany.

W 66. minucie dobrą akcją wyprowadzili gospodarze. Parker uruchomił na prawym skrzydle Saschę Riethera, a ten dośrodkował w pole karne. Patjim Kasami i Dimitar Berbatow nie porozumieli się jednak i strzał Szwajcara został zablokowany przez Bułgara.

To Arsenal zdobył jednak następną bramkę i to dwie minut po ataku ze strony Fulham. Walcott wypuścił Santiego Cazorlę, a ten sprytnie zrobił miejsce Podolskiemu i dograł mu piłkę. Niemiec oddał mocny strzał po ziemi, który wpadł do bramki tuż przy długim słupku.

Po bramce na 3:0 Arsene Wenger przeprowadził dwie zmiany. Najpierw w miejsce Rosicky'ego wszedł Wilshere, a kilka minut później Monreal zmienił Oliviera Girouda.

W 77. minucie Fulham zdobyło bramkę na 1:3. Duży błąd popełniła obrona Arsenalu, która zostawiła za dużo miejsca Berbatowowi. Strzał/podanie Bułgara przeszło po rękach Szczęsnego, a Darrent Bent wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Swojego debiutu w Premier League doczekał się Yaya Sanogo, który w 81. minucie zastąpił Lukasa Podolskiego.

W 84. minucie Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Jenkinson dośrodkował w pole karne, Stockdale minął się z piłką, a na dobrej pozycji czekał Yaya Sanogo. Francuskiego napastnika ubiegł jednak Hughes, który wybił futbolówkę na rzut rożny.

W 91. minucie Arsenal ruszył z jeszcze jedną akcją. Santi Cazorla dograł na wolne pole do Walcotta, lecz ten strzelił w sam środek bramki. Stockdale nie miał większych problemów.

Po czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia Howard Webb zakończył spotkanie, które zakończyło się pewnym zwycięstwem Arsenalu.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41314 newsów: 126.08.2013, 13:43

maciekbe, gdzies kiedys byl takai piracki battlenet polski na necie ;p kojarzysz cos?

Michael ⚽ Gooner ‏@MickTheGooner 6 h
Arsenal met Yohan Cabaye's representatives in London last night. Transfer is close after clubs made a "breakthrough" on £16m deal. (Mirror)

Michael ⚽ Gooner ‏@MickTheGooner 5 h
As Marca reported yesterday, Arsenal & Madrid have agreed fee. Angel Di Maria now needs to be convinced about our ambition to want to join.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.08.2013, 13:42

@rivaldo, coś mało krzyknął. Torres tylko za 90 milionów euro!

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.08.2013, 13:41

,,Boże oni nadal nie przestają z Torresem on zostanie i nawet o tym mówil pare razy ,ze ma tu zoztac a oni wciąz o nim, a za torresa to okolo 47 milionow euro''

reakcja usera na chelsealive.pl o zainteresoweaniu Napoli Torresem.

skyrim komentarzy: 807126.08.2013, 13:40

Michael ⚽ Gooner @MickTheGooner
Real Madrid have opened talks with Liverpool over the transfer of Luis Suarez. (AS)

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 126.08.2013, 13:40

maciekbe, z tych 3 kluczy sie robi organ, btw dziwne ze ci na singlu wypadl ;d

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.08.2013, 13:39

jakiś fps II WŚ poproszę.

skyrim komentarzy: 807126.08.2013, 13:38

Puściłby, ale pytanie brzmi kto złoży/złożyłby za niego ofertę.

beznazwy komentarzy: 237126.08.2013, 13:37

Mou puściłby Mate do nas. Sam przecież powiedział, ze nie rozumie blokowania transferów do tej samej ligi, bo to staroświeckie. Mówił, że nie powinno się wzmacniać innych lig

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.08.2013, 13:37

@rafson, a skąd wiesz, że ta prędkość cały czas się utrzyma? a jeśli na ostatnich 30% będzie instalacja?

maciekbe komentarzy: 1245826.08.2013, 13:37

@Marzag na singlu hell nie jest o tyle trudny,co monotonny. Jak chce się mieć dobrą postać to nie rozwija się raczej więcej niż kilku umiejętności, a jak trafią się moby z immunem na 2-3 żywioły i to akurat te, które rozwijałeś to dużo czasu zajmuje, żeby pozabijać je jakimiś słabszymi skilami.
Mam nawet jeden z tych kluczyków do uber tristram, na singlu mi wypadł. Z hrabiny chyba, co?

skyrim komentarzy: 807126.08.2013, 13:34

Ciekawe info od brytyjskiego dziennikarza ulokowanego w Marbelli /Hiszpania/ - sprzed godziny.
Paul Breen-Turner ‏@paulbreenturner
Di Maria situation looks like its down to player & personal terms as Madrid seem ready to do deal; 30million seems 2 b expected price !
- you said that Madrid will accept Arsenal's offer yesterday?
- i said they would be happy wth that offer; its then down to player!

Może kolejna bzdura, ale to chyba jedyna sensowna informacja z ostatnich 24h.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320726.08.2013, 13:33

MistiqueAFC,

Ip Man! film z typu sztuk walki połączony z życiem wojennym podczas wojny japońsko - chińskiej :P

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078426.08.2013, 13:32

Mata nawet jeśli odejdzie z Chelsea, w co nie chce mi się wierzyć, to odejdzie w miejsce gdzie będzie chciał Mou do nas na pewno go nie puści

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 126.08.2013, 13:29

maciekbe, juz nawet nie chodzi o pvp ale o to ze np hell przy uber tristram wydaje sie duzo latwiejszy niz normal przy hellu ;d trzeba zbudowac postac niemalaze perfekcyjna zeby podolac na uberze ;d

bojowyschabowy komentarzy: 270 newsów: 4826.08.2013, 13:28

Mistique
Wolałbym obejrzeć jeszczę raz całą "Kompanię Braci", bo ta produkcja nie wygląda imponująco.

mistiqueAFC komentarzy: 2676926.08.2013, 13:27

@bojowyschabowy

cos takiego na necie znalazlem.moze ogladales, a jak nie to za niecale 2h napisze czy warto :P

Saints and Soldiers: Airborne Creed

Dobra.Ja teraz biore sie za film.Do uslyszenia pozniej.Bez odbioru

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.08.2013, 13:26

ile czasu aktualizuje się ten klient z world of tanks?
minęły 4 minuty i dopiero 4%...

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 126.08.2013, 13:26

bojowyschabowy, zawsze wylaczalem firewalle ;p w kazdym razie od tego czasu nie spoufalam sie z hamachi tylko graam w oryginaly ;p

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 426.08.2013, 13:25

gettyimages.co.uk/Search/Search.aspx?contractUrl=2&language=en-GB&family=editorial&p=Arsenal&assetType=image&ep=2

Świeże fotki z dzisiejszego treningu

maciekbe komentarzy: 1245826.08.2013, 13:24

@marzag oczywiście zdaję sobie sprawę, że jakbym wyskoczył moim gostkiem na PvP na BN to by mi ucho odcięli :D
Instaluje

Oggy komentarzy: 948926.08.2013, 13:24

fabik, mystic- pozostaje pomilczeć nad tym wszystkim. Smutna sytuacja.
Tymczasem Wenger nas o zawał przyprawi w tym oknie.

skyrim komentarzy: 807126.08.2013, 13:24

@fabik
Trafiłeś w sedno.

afckonrad9101 komentarzy: 783426.08.2013, 13:24

Mizii
Mou go do nas nie pusci , nierealny transfer...

Mizii

beznazwy komentarzy: 237126.08.2013, 13:23

jakie spiny na kanonierach :) haha

bojowyschabowy komentarzy: 270 newsów: 4826.08.2013, 13:23

Marzag
W Magickę, Call Of Duty 5, Total Wary, Comapny of Heroes grałem z kumplami na Hamachi :) może coś z Firewallem miałeś nie tak.

Mizii komentarzy: 419126.08.2013, 13:22

Tak się zastanawiam, czemu Boss nie spróbuje wyciągnąc Maty z Chelsea. Hiszpan może grać i na skrzydle i jako ofensywny pomocnik, a w mediach pojawają się informację, że jest na wylocie z Chelsea...

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2726.08.2013, 13:21

Oggy, od początku bym miał inne nastawienie, gdyby to była pierwsza taka sytuacja z owym osobnikiem. Dlatego też zdaje sobie sprawę, że podobne sytuacje jeszcze będą miały miejsce i już nigdy nie mam zamiaru sie wdawać w żadne dyskusje bo jaki w tym sens?

bojowyschabowy komentarzy: 270 newsów: 4826.08.2013, 13:21

filmweb.pl/user/MendaJedna/films# Sorka

maciekbe komentarzy: 1245826.08.2013, 13:21

@Marzag ja o tym wszystkim wiem i moje drzewka były porozwijane tak jak trzeba, słowa runiczne też miałem obcykane ale na singlu ciężko wyrwać najlepsze runy/itemy. Nie ma z kim handlować :P Możesz biegać na Baala/Krowy/tych ziomków w trzeciego aktu przez cały dzień, nawet z ubranym setem zwiększającym szansę na dropa dobrych itemów i nic

mistiqueAFC komentarzy: 2676926.08.2013, 13:21