Arsenal zagra w półfinale FA Cup! Zwycięstwo 2-1 z Sheffield

Arsenal zagra w półfinale FA Cup! Zwycięstwo 2-1 z Sheffield 28.06.2020, 15:00, Łukasz Wandzel 1213 komentarzy

Po trzech wyjazdowych spotkaniach w Premier League podopieczni Mikela Artety wybrali się na Bramall Lane. Jednak tym razem zamiast o punkty, walczyli o awans do półfinału FA Cup. Wynik spotkania po strzale z rzutu karnego otworzył Nicolas Pepe. Kluczowym momentem tego nudnego meczu była jednak końcówka, w której Arsenal dał sobie wydrzeć prowadzenie. Londyńczycy na szczęście szybko naprawili swój błąd i w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się zmiennik, Dani Ceballos. Tym samym piłkarze z The Emirates przypieczętowali swój awans do półfinału FA Cup, jednak styl, w jakim tego dokonali, wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Składy obu ekip:

Arsenal: Martinez - Mustafi, Luiz (54' Holding), Kolasinac - Maitland-Niles, Willock (67' Ceballos), Xhaka, Tierney - Pepe (93' Sokratis), Lacazette (67' Nketiah), Saka.

Sheffield United: Henderson - Basham (76' Sharp), Egan, Robinson - Baldock (62' Freeman), Lundstram (35' Berge), Norwood, Fleck, Stevens - McGoldrick, McBurnie.

Gospodarze szybko się ucieszyli, kiedy w 8. minucie pokonali Emiliano Martineza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zawodnicy dwóch drużyn pojedynkowali się w powietrzu, a piłka nagle wylądowała na głowie Johna Lundstrama, który skierował ją do bramki. 26-latek znajdował się na pozycji spalonej i po analizie VAR-u The Gunners mogli odetchnąć. Gol nie został uznany. Piłkarze Arsenalu ewidentnie mieli problem z rozgrywaniem futbolówki, grali topornie i można powiedzieć, że los uśmiechnął się do nich w 23. minucie. W trakcie ataku pozycyjnego faulowany został Alexandre Lacazette, a sędzia wskazał na wapno. Z jedenastu metrów uderzał Nicolas Pepe, który pewnie posłał piłkę lewą nogą w prawy, dolny róg bramki.

Iworyjczyk miał szansę szybko podwyższyć prowadzenie po podaniu od Lacazette'a, ale Dean Henderson był dobrze ustawiony i wybronił uderzenie na krótki na słupek. Po półgodzinie Kanonierzy w końcu byli zespołem kontrolującym przebieg spotkania, choć Sheffield wciąż stwarzali zagrożenie ze stałych fragmentów gry. Do przerwy nie padło już więcej goli, mimo że duże szanse na zmianę rezultatu mieli Norwood i Pepe. Pierwsza połowa została przedłużona aż o 7 minut. Wynikało to z przerwy spowodowanej kontuzją Lundstrama, ale i koniecznością pomocy medycznej dla Willocka i McBurniego, którzy zderzyli się głowami.

Drugą połowę Arsenal rozpoczął podobnie jak pierwszą, został zepchnięty przez przeciwników na własną połowę, przy czym sam nie stwarzał okazji z przodu. Do osobliwej sytuacji doszło w 56. minucie. Dean Henderson wybił piłkę z własnego pola karnego, a futbolówka o mała nie wpadła do bramki bronionej przez Emiliano Martineza. Argentyńczyk musnął ją jedynie, aby upewnić się, że piłka przeleci nad poprzeczką. Dużo poważniej zrobiło się jednak chwilę później, kiedy podopieczni Chrisa Wildera po raz kolejny pokazali, że znają się na stałych fragmentach gry. Gospodarze znowu trafili do siatki po dośrodkowaniu, tym razem z rzutu wolnego, ale po raz kolejny sędzia odgwizdał offside.

Wraz z upływem czasu defensywa Arsenalu mogła odetchnąć, ponieważ ekipa Sheffield United spuściła z tonu. Londyńczycy również nie szukali kolejnego gola, co zemściło się w końcówce meczu. McGoldrick trafił do siatki po tym, jak Kolasinac nieudolnie próbował wybić piłkę i zażegnać niebezpieczeństwo. Błąd, jakim było bezsensownie utracone prowadzenie, Kanonierzy naprawili w doliczonym czasie gry. Akcję bramkową rozpoczął Eddie Nketiah, który celnym podaniem między rywalami znalazł Nicolasa Pepe. Iworyjczyk był bliski utraty futbolówki, ale przejął ją Dani Ceballos, który strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce, 2-1!

FA CupRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1028.06.2020, 21:30

I co konfederaci pójdziecie na Dudę zagłosować 12 lipca? Niech was ręka boska broni przed tym. Zostańcie w domu lepiej.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214328.06.2020, 21:29

@Dziadyga: też patrzę o oczom nie wierzę. Głosować na Bosaka, żeby minuty po ogłoszeniu exit-poll z dumą ogłosić, że w drugiej turze będzie głosować na Dudę. Gdzie rozum? Znowu wybór mniejsze i większe zło jak w 2015? Przecież to wszystko jedno. Ja idę w drugiej turze głosować i oddaję nieważny głos, bo obowiązek trzeba spełnić i pokazać w statystykach, że to żaden wybór, ale nigdy nie zagłosuję wbrew przekonaniom - na mniejsze zło.

rosiu71 komentarzy: 77028.06.2020, 21:29

To forum sportowe czy polityczne ?:)

hanzo88h komentarzy: 165928.06.2020, 21:29

Ale macie nawalone w tych baniakach, jak macie iść głosować na adriana to lepiej zostańcie w domu. Gość to chodząca kompromitacja nawet po ang nie potrafi jednego zdania sklecić. Jak wam prezes wprowadzi cenzurę w necie i dowali jeszcze parę ograniczeń to obudzicie się na Węgrzech Orbana.

Simao12 komentarzy: 775228.06.2020, 21:27

Masz rację, nie przeszkadzać niszczeniu polski.
132, tyle zł na Pomorzu zostawi więcej w sklepie osoba wydająca rok temu 2k. Jest to najniższa inflacja 7 procent, na południu jest prawie 10.
W 6 lat inflacja zżarła te 500 zł. Gratuluję myślenia

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 128.06.2020, 21:27

#Team Bosak

D14 komentarzy: 436628.06.2020, 21:27

Ja pierdziele.. ten kuhwidolek sie nigdy nie skonczy. Co za ciemnogród ta Polska.

Dziadyga komentarzy: 832028.06.2020, 21:26

Ja na Bosaka głosowałem,ale jak ktoś teraz chce na Dude to niech spie**la lepiej.Wyboru nie ma i odpowiedzialny człowiek nie powinien iść na drugą turę.Przeciez to w dalszym ciągu bedzie sprzedawanie Polski dla Ameryki która wiecznie dązy do wojny i dla Izraela a Oni są gorsi od Niemców których nie cierpie.Jestesmy dla Ameryki smiecmi i frajerami a ich macki sięgają głebiej niż niemieckich służb słabiutkich,wiec wybór jest prosty.Kto na Dude tez niczym sie nie rózni od typowego POPISU który od 15lat co zrobił? Napchali kieszeni,sprzedaja wszystko jedni jednym drudzy drugim i liczą na was tylko raz na jakis czas,żeby tego "iksa" postawic koło ich naziwska,potem mają was w pi**dzie.Normalnie naszło mnie jakStonoge,no ale juz to dla siebie zachowam.

darek250s komentarzy: 10314 newsów: 528.06.2020, 21:26

@arsenallord napisał: "Duda gratuluje wyniku Trzaskowskiemu a ten go gnoi. Detale."

Nie powielaj głupot typie, jak również gratulował Dudzie. Skąd wy te kłamstwa bierzecie xD

karateman komentarzy: 58328.06.2020, 21:26

@arsenallord: jesteś pewny że polskiego? ;)
Ps co do Niemców to się zgadzam

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4228.06.2020, 21:25

@arsenallord: różnica poziomów. Trzaskowski miły tylko wobec swoich mocodawców.
Duda co by nie mówić kultura i klasa i na pewno Polsce zle nie życzy

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 128.06.2020, 21:24

Ten szczur który jeździ na zebrania grupy Bldberga nie zasługuje nawet na miejsce w kanale.

Simao12 komentarzy: 775228.06.2020, 21:24

Jak się nie mylę to w granicach takich byłby parlament obecnie, aczkolwiek zostało trochę młodych do glosowania
PiS 210
Po 150
Hołownia 60
Bosak 40

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4228.06.2020, 21:23

W pierwszej turze sercem, w drugiej rozsądnie - Duda, zeby nie dopuścić pionka Tuskusia do przeszkadzania

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5028.06.2020, 21:23

Gdybym zagłosował na Trzaskowskiego to bym chyba do końca życia musiał zmazywać plamę z honoru i wstyd byłoby mi spojrzeć w lustro.

Dominik11 komentarzy: 2019928.06.2020, 21:22

A dziś zagłosowałem na Bosaka i wierze że za 5 lat będzie dalej startował i wygra, ale zobaczymy jak rozwinie się konfederacja w dobrą czy zła stronę.

Dominik11 komentarzy: 2019928.06.2020, 21:21

Trzaskowski vs Duda zagłosuję na Dudę. Bo ten Trzaskowski to nie nadaję się na prezydenta.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.06.2020, 21:21

A za co ma chwalic dlugopisa:D?

arsenallord komentarzy: 29736 newsów: 11728.06.2020, 21:20

Duda gratuluje wyniku Trzaskowskiemu a ten go gnoi. Detale.

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4228.06.2020, 21:20

Jprld człowiek bez programu i który rządzi jak rządzi w stolicy ma 30%, a ludzie sensowni z opozycji mają ułamek tego. Dramat

sWinny komentarzy: 784328.06.2020, 21:18

Bosak może i tylko 7.4 % ale trzeba pamiętać, że w telewizji publicznej nie było go praktycznie wcale, a te 7,4% to nadal ponad 1 mln 400 tyś głosów z tego co dobrze liczę. Także prawie półtora Miliona Polaków jest po dobrej stronie mocy i daje jakieś nadzieje na przyszłość :)

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214328.06.2020, 21:17

@FaxingBerlin: bo w TVNie powiedział, że będzie prezydentem niezależnym, że umie wznieść się poza partyjne korzenie, he he

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.06.2020, 21:17

@Szogun:
Oby, oby.

Ja zaluje, ze Pani Jolanta Kwasniewska nie kandyduje, poniewaz bez wahania oddalbym na nia glos.

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 328.06.2020, 21:16

Trzask dobry wynik Tak jeszcze niech w drugiej turze będzie mieć więcej niż w sondażach i pan Dudopis odejdzie w niepamięć.

FaxingBerlin komentarzy: 94128.06.2020, 21:15

@darek250s napisał: "W sumie to spoko, że Trzaskowski będzie prezydentem"

Dlaczego?

Dziadyga komentarzy: 832028.06.2020, 21:13

@arsenallord napisał: "Wolę polskiego karakana niż Niemców."

XDDDDDDDDDD

darek250s komentarzy: 10314 newsów: 528.06.2020, 21:13

W sumie to spoko, że Trzaskowski będzie prezydentem.

Simao12 komentarzy: 775228.06.2020, 21:12

W głosowaniu zostali młodzi. Może bosak dojdzie do 9-10

NaZawszeArsenal komentarzy: 123828.06.2020, 21:12

PIS i PO... Czyli Polacy nadal chcą być kopani w rzyć

TlicTlac komentarzy: 602328.06.2020, 21:11

Do przewidzenia wyniki, szkoda, że Kidawę odsunęli. Może w końcu by wtedy ludzie zobaczyli, że można głosować na kogoś innego.

Nie rozumiem jak na typa bez programu, najgorzej prezentującego się z tych znaczących kandydatów, zagłosowało aż 30% głosujących. Jedyne tak naprawdę, co przedstawiał to nienawiść do PiS.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5028.06.2020, 21:11

Testo miał rację

W Polsce jak w lesie. Nie - w Polsce jak w chlewie.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214328.06.2020, 21:10

@Ranczomen: 2/10

Ranczomen komentarzy: 1234628.06.2020, 21:09

@FabsFAN: Nie mierz wszystkich Rafcia miarą.

@RahU napisał: "GDZIE JEST ŻÓŁTEK?! Może wybory będą sfałszowane..."

Znalazłem!

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.06.2020, 21:09

Ok, mogles od razu pisac, ze ogladasz tvp info.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.06.2020, 21:08

@Ranczomen napisał: "Eh, moj kandydat nie wszedl do drugiej tury. Za 2 tyg na Andrzejka, bo nie można dopuścić opozycji totalitarnej do wladzy."

Nie wyszlo Ci, bo oddajac glos w pierwszej turze na kandydata, ktory nie wszedl, wybrales kogos z totalnej opozycji.

arsenallord komentarzy: 29736 newsów: 11728.06.2020, 21:08

@FabsFAN: Wolę polskiego karakana niż Niemców.

Rosomak komentarzy: 254528.06.2020, 21:08

Trzeba trzymać kciuki że Newcastle wbije w końcówce 3 gole City bo inaczej nie mamy szans w półfinale.

FaxingBerlin komentarzy: 94128.06.2020, 21:07

@Simao12 napisał: "Nie wiem jak można głosować mając za priorytet światopogląd.

A co należy mieć za priorytet ? Ja nie głosowałem bo na kogo?

Ranczomen komentarzy: 1234628.06.2020, 21:07

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.06.2020, 21:07