Arsenal zagra w półfinale FA Cup! Zwycięstwo 2-1 z Sheffield

Arsenal zagra w półfinale FA Cup! Zwycięstwo 2-1 z Sheffield 28.06.2020, 15:00, Łukasz Wandzel 1213 komentarzy

Po trzech wyjazdowych spotkaniach w Premier League podopieczni Mikela Artety wybrali się na Bramall Lane. Jednak tym razem zamiast o punkty, walczyli o awans do półfinału FA Cup. Wynik spotkania po strzale z rzutu karnego otworzył Nicolas Pepe. Kluczowym momentem tego nudnego meczu była jednak końcówka, w której Arsenal dał sobie wydrzeć prowadzenie. Londyńczycy na szczęście szybko naprawili swój błąd i w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się zmiennik, Dani Ceballos. Tym samym piłkarze z The Emirates przypieczętowali swój awans do półfinału FA Cup, jednak styl, w jakim tego dokonali, wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Składy obu ekip:

Arsenal: Martinez - Mustafi, Luiz (54' Holding), Kolasinac - Maitland-Niles, Willock (67' Ceballos), Xhaka, Tierney - Pepe (93' Sokratis), Lacazette (67' Nketiah), Saka.

Sheffield United: Henderson - Basham (76' Sharp), Egan, Robinson - Baldock (62' Freeman), Lundstram (35' Berge), Norwood, Fleck, Stevens - McGoldrick, McBurnie.

Gospodarze szybko się ucieszyli, kiedy w 8. minucie pokonali Emiliano Martineza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zawodnicy dwóch drużyn pojedynkowali się w powietrzu, a piłka nagle wylądowała na głowie Johna Lundstrama, który skierował ją do bramki. 26-latek znajdował się na pozycji spalonej i po analizie VAR-u The Gunners mogli odetchnąć. Gol nie został uznany. Piłkarze Arsenalu ewidentnie mieli problem z rozgrywaniem futbolówki, grali topornie i można powiedzieć, że los uśmiechnął się do nich w 23. minucie. W trakcie ataku pozycyjnego faulowany został Alexandre Lacazette, a sędzia wskazał na wapno. Z jedenastu metrów uderzał Nicolas Pepe, który pewnie posłał piłkę lewą nogą w prawy, dolny róg bramki.

Iworyjczyk miał szansę szybko podwyższyć prowadzenie po podaniu od Lacazette'a, ale Dean Henderson był dobrze ustawiony i wybronił uderzenie na krótki na słupek. Po półgodzinie Kanonierzy w końcu byli zespołem kontrolującym przebieg spotkania, choć Sheffield wciąż stwarzali zagrożenie ze stałych fragmentów gry. Do przerwy nie padło już więcej goli, mimo że duże szanse na zmianę rezultatu mieli Norwood i Pepe. Pierwsza połowa została przedłużona aż o 7 minut. Wynikało to z przerwy spowodowanej kontuzją Lundstrama, ale i koniecznością pomocy medycznej dla Willocka i McBurniego, którzy zderzyli się głowami.

Drugą połowę Arsenal rozpoczął podobnie jak pierwszą, został zepchnięty przez przeciwników na własną połowę, przy czym sam nie stwarzał okazji z przodu. Do osobliwej sytuacji doszło w 56. minucie. Dean Henderson wybił piłkę z własnego pola karnego, a futbolówka o mała nie wpadła do bramki bronionej przez Emiliano Martineza. Argentyńczyk musnął ją jedynie, aby upewnić się, że piłka przeleci nad poprzeczką. Dużo poważniej zrobiło się jednak chwilę później, kiedy podopieczni Chrisa Wildera po raz kolejny pokazali, że znają się na stałych fragmentach gry. Gospodarze znowu trafili do siatki po dośrodkowaniu, tym razem z rzutu wolnego, ale po raz kolejny sędzia odgwizdał offside.

Wraz z upływem czasu defensywa Arsenalu mogła odetchnąć, ponieważ ekipa Sheffield United spuściła z tonu. Londyńczycy również nie szukali kolejnego gola, co zemściło się w końcówce meczu. McGoldrick trafił do siatki po tym, jak Kolasinac nieudolnie próbował wybić piłkę i zażegnać niebezpieczeństwo. Błąd, jakim było bezsensownie utracone prowadzenie, Kanonierzy naprawili w doliczonym czasie gry. Akcję bramkową rozpoczął Eddie Nketiah, który celnym podaniem między rywalami znalazł Nicolasa Pepe. Iworyjczyk był bliski utraty futbolówki, ale przejął ją Dani Ceballos, który strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce, 2-1!

FA CupRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214328.06.2020, 19:53

@NineBiteWolf: zgadzam się, wszystkie skrajności są złe, ja z kolei odwrotnie do Ciebie obawiam się tych skrajnych z lewej strony.

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 128.06.2020, 19:51

Dzisiejszy mecz pokazał, że jednak potrafimy zagrać z silnym fizycznie rywalem. Bardzo udane zawody Tierneya i Pepe. Xhaka gloryfikowany tutaj zagrał dobrze, ale nie ustrzegł się błędów. Moim zdaniem bez porządnego rozgrywającego, który robiłby przewagę w postaci szybkich podań napędzających ataki nie zwojujemy za wiele. Nasz Szwajcarski generał jest najzwyczajniej w świecie za wolny i przez to każda próba rozegrania kończy się podaniem do tyłu, do boku i do najbliższego partnera z drużyny. Lacazette zagrał dobry mecz i przyznam szczerze, że jednak mimo wszystko gra z Francuzem wygląda dużo lepiej niż z Nketiahem. Młodzian nie potrafi przytrzymać piłki i zagrać tyłem do bramki.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.06.2020, 19:48

David Silva znakomicie wyglada po tym przeszczepie.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214328.06.2020, 19:47

@NineBiteWolf napisał: "byłby dowodem na istnienie pewnych niepokojących tendencji."
niepokojące tendencje to raczej wtedy, gdyby podobny wynik uzyskał Biedroń, ale na szczęście mu to nie grozi :)

enrique komentarzy: 1932928.06.2020, 19:44

@Dancer: Ze zdjęć chyba. Widziałem sporo fotek, ale większość tych kolejek to skupiska emerytów a wiadomo na kogo oni będą głosować.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40028.06.2020, 19:42

@sWinny: Ja myślę, że wręcz przeciwnie. Skąd taki wniosek?

enrique komentarzy: 1932928.06.2020, 19:41

@Traitor: Póki co to on nawet nie jest 10% Cesca... z drugiej strony czego od niego można wymagać ? Taki drugi Suarez, przychodzi wiedząc że i tak go nie wykupimy to ma w dupie.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.06.2020, 19:40

@sWinny:
Idol :P

enrique komentarzy: 1932928.06.2020, 19:39

Jeszcze 21 minut i...

sWinny komentarzy: 786028.06.2020, 19:37

@D14 napisał: "Rekordowa frekwencja na wyborach"

właśnie ta rekordowa frekwencja nie jest dobra. Myślę, że dzięki temu fan PrzeArsa wygra już w I turze

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.06.2020, 19:33

Stuttgart oficjalnie za sprawa SVN awansuje do Bundesligi. Rok zajelo Niemcowi doprowadzenie klubu do porzadku .

D14 komentarzy: 437128.06.2020, 19:25

@majkel_majkel:
Myślę, że ocenianie obecnego rządu i porównywanie go z poprzednim nie ma sensu. Jedni i drudzy to ...... ;)

@Er4s:
Absolutnie mnie to nie dziwi. Sam jestem przedsiębiorcą i swój głos oddałem.. i nie był to głos ani na pis, ani po. Tfu na nich

jsky007 komentarzy: 66328.06.2020, 19:12

Jak tam Tierney i Laca dziś?

Er4s komentarzy: 320628.06.2020, 19:11

@D14:
Ludzie ogarneli ze to patohomo, deutche lgbt, inne szmatławce i walenie polakow w tylek i przywileje dla 2% najbogatszych a pogarda i je**nie w pysk dla reszty moze dobrać sie do władzy to i ruszyli w interesie kraju. Dziwisz sie?

Traitor komentarzy: 10331 newsów: 2428.06.2020, 19:11

Oj człowiek tęskni za takim zawodnikiem w srodku pola typu Fabregas/Cazorla - dyrygentem srodka pola. Na poczatku myslalem, ze moze Ceballos to będzie takie 50% Cesca, ale poki co nie pyklo

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4228.06.2020, 19:10

@D14: no tak, bo poprzedni rzad myślał o przedsiębiorcach xd

Garfield_pl komentarzy: 2831328.06.2020, 19:06

Cazorla wróci, będzie miał płacone za rozegrane mecze i dołączy później do sztabu Artety :)

D14 komentarzy: 437128.06.2020, 19:01

@Simpllemann:
Bardzo dobre liczby. Gość musi wrócić do nas, jest tu potrzebny na już.

Arsenal96l komentarzy: 502728.06.2020, 19:00

@Simpllemann: BUK

caliero913 komentarzy: 125428.06.2020, 19:00

Ale się zestaw w FA Cup trafił, podmienić City na Liverpool i mielibyśmy "stare" top 4 Anglii

D14 komentarzy: 437128.06.2020, 19:00

Rekordowa frekwencja na wyborach, ludzie chyba chcą zmian. Koronawirus pokazał gdzie rząd ma przedsiębiorców i mam nadzieje, że kontratak będzie zauważalny w wynikach.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52428.06.2020, 18:58

Cazorla zaliczył dziś kolejne ostatnie podanie i wciąż ma szanse, by zakończyć sezon z double-double. Na ten moment jego licznik zatrzymał się na 12 bramkach i 9 asystach.

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11728.06.2020, 18:37

@WilSHARE: Właśnie przez takich klocków Milan jest gdzie jest.

D14 komentarzy: 437128.06.2020, 18:30

@Gunner18AFC:
Masz rację, ale na sezon, dwa by się tu przydał, aby odbudować Arsenal i wrócić do LM. Później może kończyć kariere :D Do tego powrót Cazorli i byłbym happy

cieniak14 komentarzy: 172828.06.2020, 18:28

A ja bym chciał Cazorle na rok, nawet na te pierwsze 60min w meczu, zeby ktoś był kto rozegra dobrze piłke, a i młodzi sie poduczą czegoś, według mnie to właśnie pomoc leży, brak nam kreatywności, Sheffield nas zamyka i my nic do powiedzenia nie mamy, ani nie ma rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia, ani defensywnego z prawdziwego zdarzenia. Nasz środek wygląda jak z łapanki, a tracimy na tym najwięcej, bo ani nie ma stylu, ani dużej ilości goli.

Gunner18AFC komentarzy: 3440 newsów: 328.06.2020, 18:28

Wg transfermarkt w poprzednim sezonie w 39 występach zdobył 8 goli i 6 asyst. Statystyki na poziomie Walcotta bez formy.

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1028.06.2020, 18:26

No Willian elegancka wrzutka do niepilnowanego Barkleya. Nikt z naszych tak nie dośrodkuje. W ogóle Chelsea w gazie, bardzo szybko się przemieszczają i kondycyjnie też wydaje mi się, że stoją na wysokim poziomie po tej przerwie. Do tego Pulisic łapie mega formę.

Gunner18AFC komentarzy: 3440 newsów: 328.06.2020, 18:24

@D14: No nie wiem, Cech odchodząc z Chelsea też był w dobrej formie. Luiz niby tak samo. W tym wieku bardzo szybko można zaliczyć zjazd. Tym bardziej na pozycji skrzydłowego, gdzie de facto bazuje się na szybkości, która z wiekiem maleje.

Er4s komentarzy: 320628.06.2020, 18:24

@hot995:
Niestety dźgasz sam siebie od tyłu. Zgodze sie ze Xhaka wypada niezle na tle pilkarzy winnych grac w 5 angielskiej i 3 francuskiej ale sam jest koszmarnie slabym pilkarzem i rowniez jest do wymiany. Nie wybierajmy mniejszej tragedii, poszukajmy dobra.

D14 komentarzy: 437128.06.2020, 18:23

Chcialbym Williana w przyszłym sezonie.. gosc jest kozakiem i z przyjemnością patrzy sie na jego gre. Mam to gdzies, ze z Chelsea. Tym razem to bylby bdb ruch

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 528.06.2020, 18:18

Totalnie nijakie te ostatnie mecze Arsenalu. Jeden po drugim. Ciężko dostrzec jakąkolwiek regularność, czystość gry, jakość. Nic, tylko szarpanie, pojedyncze zrywy. Zero stylu, ale nie dziwię się temu wcale. Nie można grać ładnie, jeżeli nie ma się drugiej linii. Ten sektor w AFC totalnie leży. Przykre jest patrzenie na taką bezradność i nieporadność. Żadnej płynności. Właściwie nie ma w tej chwili żadnego piłkarza w linii pomocy, na którym można oprzeć grę i który byłby naprawdę wartościowym zawodnikiem. Willock jest nieporadny, raz mu coś wyjdzie, ale potem najprostrze podania psuje. Ceballos zagrał jeden rewelacyjny mecz na początku, a potem kompletny zjazd i jakiś przebłysk, ale nawet tych jest mało. Największy zawód. Myślałem, że będzie lekiem na całe zło, odpowiedzią na tą statyczność środka pomocy, ale i tak nie widać go wcale pod grą. Mało kontaktów, mało konkretów. Znika, a nie tego się spodziewałem po Hiszpanie. Naprawdę na niego liczyłem i zakładałem, że będzie to strzał w dziesiątkę. Rozczarowanie jest nieprawdopodobne. Guendouzi niby młody, niby talent, ale zaczęło mu odbijać i skupia się teraz na czymś innym niż na footballu. Też myślałem, że da z siebie więcej. Özil to jest już po drugiej stronie. Z jednej strony zawsze wracał i znów próbowano go reanimować, ale tym razem to już chyba koniec, więc nawet, choć bardzo chciałem wierzyć w jego renesans formy już kompletnie przestałem na niego liczyć. Torreira pomimo dobre początku zaczął lamentować jaka to Anglia zła, forma też spadła, potem kontuzja. Xhaka pomimo wielu błędów, idiotycznych zagrań jest najlepszym i najrówniejszym pomocnikiem Arsenalu, a nawet go tu nie powinno być. To właściwie wiele mówi i pokazuje, w jakim miejscu jest teraz ten klub. Nie da się rywalizować na takim poziomie mając "coś takiego" w najważniejszej strefie boiska. Linia pomocy jest zdecydowanie do wymiany, do przemeblowania. Tu musi zawitać co najmniej dwóch nowych graczy. Partey ewentualnie to i tak za mało, przydałby się jeszcze ktoś, kto umiałby dobrze operować piłką wyżej. Szoboszlai, jeżeli jego cena faktycznie jest tak niska, to wypadałoby się zainteresować. Ciężko to mówić, ale gdyby teraz Cazorla grał na Emirates, to jestem pewny, że byłby kilka klas lepszy od każdego piłkarza na jego pozycji obecnie. Myślę, że w perspektywie czasu można powiedzieć, że Arsenal popełnił wielki błąd odwracając się od Hiszpana. Oczywiście, wiem, że to była trudna decyzja i jestem w stanie ją zrozumieć, ale czas pokazał, że Santi nadal mógłby błyszczeć.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.06.2020, 18:15

Kessie to jest wspaniały piłkarz. Nieoceniony dla Milanu.

Taksobie komentarzy: 2228.06.2020, 18:14

@burnog10: Tak samo myślę.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.06.2020, 18:09

Kessie i Hakan dzis klasa na boisku. Roma nie istnieje.

Arsenal2004 komentarzy: 380328.06.2020, 18:06

@burnog10: zgodze się że w 1 połowie zagrali solidnie ale o 2 połowie nie można tego powiedzieć.

kowalski komentarzy: 269728.06.2020, 17:58

Ależ jestem dumny, jest półfinał!

cieniak14 komentarzy: 172828.06.2020, 17:50

@burnog10: Tylko według Ciebie.

burnog10 komentarzy: 59328.06.2020, 17:45

Czy tylko według mnie Arsenal zagrał dzisiaj solidny mecz, szczególnie w pierwszej połowie? Bylo widać jakiś ruch, szybkie wyprowadzanie piłki od bramki i kilka fajnych, konstruktywnych akcji. Druga połowa to już całkiem inny, można powiedzieć klasyczny Arsenal, ale tak czy tak oceniłbym to spotkanie na plus

enrique komentarzy: 1932928.06.2020, 17:42

Ceny wybielających past do zębów rosną w szalonym tempie, bo jest spodziewany nakaz ich wycofania w przeciągu 72h ze względu na rasizm.

enrique komentarzy: 1932928.06.2020, 17:38

W Leicester prawdopodobnie wprowadzą pełną izolację ze względu na nagły i wysoki wskaźnik zachorowań na Covid19.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.06.2020, 17:35

polecam

PanMisiek komentarzy: 61428.06.2020, 17:35

Obrona Arsenalu to w cyrku powinna występować, jako clowni.

Leehu komentarzy: 1049628.06.2020, 17:34

@ArsenalChampion: Ja mam nadzieję że Arteta zafundował piłkarzom coś w rodzaju przygotowania do sezonu i po prostu buduje teraz formę na rozpoczęcie nowego sezonu, bo ta gra po lockdownie wygląda gorzej niż gra przed przerwą z rozgrywkach.

ArsenalChampion komentarzy: 812328.06.2020, 17:19

@NineBiteWolf: oczywiście że w stosunku do Arsenalu trzeba mieć duże oczekiwania, bo to jednak jest wielki klub. Ale również należy być cierpliwym. Arteta przejął rozbity zespół, który musi budować na nowo po swojemu bez okresu przygotowawczego i z utrudnieniami jak ta epidemia.Ja mam wrażenie że na ten moment Arsenal jest we wczesnej fazie budowy.a te zespoły które wymieniłeś są już gotowymi dobrze naoliwionymi maszynami.

clash123 komentarzy: 189028.06.2020, 17:11

@Dziadyga: Szybko wziąłeś się za rozliczanie Artery, biorąc pod uwagę , że jest w Arsenalu od pół roku, a połowę z tego czasu pomagała mu sytuacja z Covid 19 , no i wiadomo, te kolosalne wzmocnienia jakie otrzymał w zimowym okienku transferowym , to już powinien co najmniej z zespołem ugrać wicemistrzostwo

Dominik11 komentarzy: 2023328.06.2020, 17:08

Tragedia gra co to miało być? Ok jedyny pozytyw tego meczu to awans i tyle można powiedzieć o tym meczu.

Zero kontroli nad meczem i o mały włos nie odpadliśmy. Arteta potrzebuje 5-6 transferów i to bardzo dobrych, a nie wiadomo czy choć jednego dostanie bardzo dobrego.

Do wymiany obrona i pomoc.

ArsenalChampion komentarzy: 812328.06.2020, 17:01

@NineBiteWolf: No własnie na ogladaliście sie jakiś Sanchów i Fodenów i teraz macie oczekiwania ze kazdy młody zawodnik, który wchodzi do profesjonalej piłki musi być kozakiem. No soory ale w piłce noznej takie przypadki jak Sancho który w wieku 19 lat jest juz topowym zawodnikiem bo widac ze ma ogromny talent, to zdarzają sie 1 na 1000000. W wiekoszości przypadków młodego gracz trzeba oszlifować, wiec ja nie zamierzam skreślać Wilocka czy Nelsona, bo pare razy popełnili błąd w swojej grze, takie są prawa młodości. W przypadku niektórych graczy trzeba być cierpliwym.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333028.06.2020, 16:53

Niech wylosują nawet i najtrudniejszego przeciwnika w następnym meczu. Mecz będzie na Wembley więc każdy będzie miał w jakiś sposób utrudnione zadanie.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 328.06.2020, 16:49