Arsenal zagra w półfinale FA Cup! Zwycięstwo 2-1 z Sheffield

Arsenal zagra w półfinale FA Cup! Zwycięstwo 2-1 z Sheffield 28.06.2020, 15:00, Łukasz Wandzel 1213 komentarzy

Po trzech wyjazdowych spotkaniach w Premier League podopieczni Mikela Artety wybrali się na Bramall Lane. Jednak tym razem zamiast o punkty, walczyli o awans do półfinału FA Cup. Wynik spotkania po strzale z rzutu karnego otworzył Nicolas Pepe. Kluczowym momentem tego nudnego meczu była jednak końcówka, w której Arsenal dał sobie wydrzeć prowadzenie. Londyńczycy na szczęście szybko naprawili swój błąd i w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się zmiennik, Dani Ceballos. Tym samym piłkarze z The Emirates przypieczętowali swój awans do półfinału FA Cup, jednak styl, w jakim tego dokonali, wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Składy obu ekip:

Arsenal: Martinez - Mustafi, Luiz (54' Holding), Kolasinac - Maitland-Niles, Willock (67' Ceballos), Xhaka, Tierney - Pepe (93' Sokratis), Lacazette (67' Nketiah), Saka.

Sheffield United: Henderson - Basham (76' Sharp), Egan, Robinson - Baldock (62' Freeman), Lundstram (35' Berge), Norwood, Fleck, Stevens - McGoldrick, McBurnie.

Gospodarze szybko się ucieszyli, kiedy w 8. minucie pokonali Emiliano Martineza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zawodnicy dwóch drużyn pojedynkowali się w powietrzu, a piłka nagle wylądowała na głowie Johna Lundstrama, który skierował ją do bramki. 26-latek znajdował się na pozycji spalonej i po analizie VAR-u The Gunners mogli odetchnąć. Gol nie został uznany. Piłkarze Arsenalu ewidentnie mieli problem z rozgrywaniem futbolówki, grali topornie i można powiedzieć, że los uśmiechnął się do nich w 23. minucie. W trakcie ataku pozycyjnego faulowany został Alexandre Lacazette, a sędzia wskazał na wapno. Z jedenastu metrów uderzał Nicolas Pepe, który pewnie posłał piłkę lewą nogą w prawy, dolny róg bramki.

Iworyjczyk miał szansę szybko podwyższyć prowadzenie po podaniu od Lacazette'a, ale Dean Henderson był dobrze ustawiony i wybronił uderzenie na krótki na słupek. Po półgodzinie Kanonierzy w końcu byli zespołem kontrolującym przebieg spotkania, choć Sheffield wciąż stwarzali zagrożenie ze stałych fragmentów gry. Do przerwy nie padło już więcej goli, mimo że duże szanse na zmianę rezultatu mieli Norwood i Pepe. Pierwsza połowa została przedłużona aż o 7 minut. Wynikało to z przerwy spowodowanej kontuzją Lundstrama, ale i koniecznością pomocy medycznej dla Willocka i McBurniego, którzy zderzyli się głowami.

Drugą połowę Arsenal rozpoczął podobnie jak pierwszą, został zepchnięty przez przeciwników na własną połowę, przy czym sam nie stwarzał okazji z przodu. Do osobliwej sytuacji doszło w 56. minucie. Dean Henderson wybił piłkę z własnego pola karnego, a futbolówka o mała nie wpadła do bramki bronionej przez Emiliano Martineza. Argentyńczyk musnął ją jedynie, aby upewnić się, że piłka przeleci nad poprzeczką. Dużo poważniej zrobiło się jednak chwilę później, kiedy podopieczni Chrisa Wildera po raz kolejny pokazali, że znają się na stałych fragmentach gry. Gospodarze znowu trafili do siatki po dośrodkowaniu, tym razem z rzutu wolnego, ale po raz kolejny sędzia odgwizdał offside.

Wraz z upływem czasu defensywa Arsenalu mogła odetchnąć, ponieważ ekipa Sheffield United spuściła z tonu. Londyńczycy również nie szukali kolejnego gola, co zemściło się w końcówce meczu. McGoldrick trafił do siatki po tym, jak Kolasinac nieudolnie próbował wybić piłkę i zażegnać niebezpieczeństwo. Błąd, jakim było bezsensownie utracone prowadzenie, Kanonierzy naprawili w doliczonym czasie gry. Akcję bramkową rozpoczął Eddie Nketiah, który celnym podaniem między rywalami znalazł Nicolasa Pepe. Iworyjczyk był bliski utraty futbolówki, ale przejął ją Dani Ceballos, który strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce, 2-1!

FA CupRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
aaron komentarzy: 336628.06.2020, 15:59

"Fani United piszą, że poproszę ten Arsenal w półfinale" XDDDDD
Nawet pod Emerym ugralismy remis na OT, a u siebie pod Artetą ich zdominowaliśmy i wygraliśmy 2-0. W takim razie ja również poproszę United w półfinale.

Ordzik komentarzy: 81328.06.2020, 15:59

Dla mnie ta wygrana jak przegrana nic ten mecz nie nabawił optymizmem , tylko twierdze ze jest jeszcze gorzej

El_Artillero komentarzy: 108328.06.2020, 15:59

Gdzie druga żółta dla tego debila?

MuodyWenger komentarzy: 1588 newsów: 1228.06.2020, 15:58

@noth: konkret - jeden konkret jak taktyka pokonaliśmy dziś Sheffield

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 828.06.2020, 15:58

@Arsenal4Ever14: fajnie byłoby trafić na Muły grając na neutralnym terenie.

Garfield_pl komentarzy: 2831328.06.2020, 15:58

Fleck właśnie powinien wylecieć...

Kowal96 komentarzy: 1759128.06.2020, 15:58

Szabelkom coś sie popsuło. Remis i trzy porażki z rzędu po przerwie spowodowanej epidemią.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.06.2020, 15:58

@aaron napisał: "Zapachniało Santim w tej akcji. Brawo Bukayo!"

Bukayo Santi

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333028.06.2020, 15:58

Pieknie cebulos.

Fani united niezle kasztany, wyzywaja nasz klub od memow a sami wczoraj grali dogrywke z ostatnią drużyna w tabeli mając przed dogrywka 3 celne strzały.

noth komentarzy: 264328.06.2020, 15:57

@MuodyWenger przeciez pisalem o tym , naucz sie czytac ze zrozumieniem

aaron komentarzy: 336628.06.2020, 15:57

Przy naszej bramce główną rolę odegrał Saka. Piękny drybling, zrobił przewagę i rozrzucił piłkę do Eddiego. Właśnie tego nam brakuje w środku pola. Zapachniało Santim w tej akcji. Brawo Bukayo!

MuodyWenger komentarzy: 1588 newsów: 1228.06.2020, 15:56

@noth: odpowiedz mi lepiej na pytanie, które Ci zadałem pod tym postem: piszesz o taktyce, ale nie podajesz żadnych konkretów. Jak według ciebie taktycznie zniwelowalismy atuty rywali? A jak nie to nie oceniaj ludzi po jednym zdaniu w internecie, że nie mają o czymś pojęcia.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 328.06.2020, 15:56

4 minuty przegapiłem i 2 bramki.

Skotii komentarzy: 1713 newsów: 828.06.2020, 15:56

Obrona Sheffield po prostu chciała zademonstrować w tej akcji jak wygląda ta formacja w Arsenalu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.06.2020, 15:56

Cebulos z nowym kontraktem.

Gryzek komentarzy: 379728.06.2020, 15:56

Obudzili się jak z liścia dostali

El_Artillero komentarzy: 108328.06.2020, 15:56

Spoko, mamy półfinał fa, ale... Teraz znowu będą klapki na oczach jak to pokazaliśmy charakter, jak to potrafimy reagować na bramkę ze strony mocarnego rywala... Już mi się chce rzygać na myśl o konferencji pomeczowej...

Gofer999 komentarzy: 1473228.06.2020, 15:56

Dobrze ze Pepe jest taki cienki imu ciagle pika ucieka, inaczej Cebula nie mialby tej bramki.xD

Kowal96 komentarzy: 1759128.06.2020, 15:56

@tom8203 napisał: "Zobaczycie jeszcze odpadną przed dogrywka !!"

Czekam.

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1028.06.2020, 15:56

Pamietam jak grając w B czy A-klasie strzelili nam bramkę po rzucie z autu. Dostaliśmy taką zjebe w szatni, że nie wiedzieliśmy co się dzieje. Jak na takim poziomie, zarabiając takie pieniądze można robić takie błędy? Jeszcze wincy im tych kontraktów dajcie.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.06.2020, 15:56

Ceballos, kupic go za 100 milionow !

Arsenal2004 komentarzy: 380428.06.2020, 15:55

Teraz Real już będzie chciał 50 mln xd

Marcel90 komentarzy: 817928.06.2020, 15:55

"Podanie" od Pepe przypadkowe ale samo wykonczenie Cebuli bardzo ladne.

kiko55555 komentarzy: 35328.06.2020, 15:55

Ta bramka niewiele zmienia bo w każdym meczu jesteśmy klaunami w obronie. Nie ma z czego się cieszyć...

Cartman_KG komentarzy: 364228.06.2020, 15:55

Jestem ciekaw gdzie są teraz wszyscy Ci co widzieli Holdinga jako podstawowego obronce i upatrywali w tym ogórze zbawce linii obrony.

kiko55555 komentarzy: 35328.06.2020, 15:54

Przecież tam każdy z obrońców to jest do wymiany . Kto by nie wszedł to nie ma progresu i spokoju w tyłach

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 328.06.2020, 15:53

Kolasiniac zgubił krycie chyba z 4 razy, Holding nie potrafi wyliczyć lotu piłki, gdzie oni grają w Okręgówce?

Gofer999 komentarzy: 1473228.06.2020, 15:53

Ale gniota nas. xD

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.06.2020, 15:53

Martinez MVP Arsenalu

jak beda skróty meczu na arsenal com, proponuję jako podklad soundtrack z bennego hilla :)

tom8203 komentarzy: 151428.06.2020, 15:53

Zobaczycie jeszcze odpadną przed dogrywka !!

Skotii komentarzy: 1713 newsów: 828.06.2020, 15:53

Z tych obrońców to tylko Tierney się nadaje. Reszta powinna grać po Forest Green Rovers, albo innym Stevenage, chociaż to chyba za wysoki poziom.