Arsenal zagra w półfinale FA Cup! Zwycięstwo 2-1 z Sheffield

Arsenal zagra w półfinale FA Cup! Zwycięstwo 2-1 z Sheffield 28.06.2020, 15:00, Łukasz Wandzel 1213 komentarzy

Po trzech wyjazdowych spotkaniach w Premier League podopieczni Mikela Artety wybrali się na Bramall Lane. Jednak tym razem zamiast o punkty, walczyli o awans do półfinału FA Cup. Wynik spotkania po strzale z rzutu karnego otworzył Nicolas Pepe. Kluczowym momentem tego nudnego meczu była jednak końcówka, w której Arsenal dał sobie wydrzeć prowadzenie. Londyńczycy na szczęście szybko naprawili swój błąd i w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się zmiennik, Dani Ceballos. Tym samym piłkarze z The Emirates przypieczętowali swój awans do półfinału FA Cup, jednak styl, w jakim tego dokonali, wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Składy obu ekip:

Arsenal: Martinez - Mustafi, Luiz (54' Holding), Kolasinac - Maitland-Niles, Willock (67' Ceballos), Xhaka, Tierney - Pepe (93' Sokratis), Lacazette (67' Nketiah), Saka.

Sheffield United: Henderson - Basham (76' Sharp), Egan, Robinson - Baldock (62' Freeman), Lundstram (35' Berge), Norwood, Fleck, Stevens - McGoldrick, McBurnie.

Gospodarze szybko się ucieszyli, kiedy w 8. minucie pokonali Emiliano Martineza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zawodnicy dwóch drużyn pojedynkowali się w powietrzu, a piłka nagle wylądowała na głowie Johna Lundstrama, który skierował ją do bramki. 26-latek znajdował się na pozycji spalonej i po analizie VAR-u The Gunners mogli odetchnąć. Gol nie został uznany. Piłkarze Arsenalu ewidentnie mieli problem z rozgrywaniem futbolówki, grali topornie i można powiedzieć, że los uśmiechnął się do nich w 23. minucie. W trakcie ataku pozycyjnego faulowany został Alexandre Lacazette, a sędzia wskazał na wapno. Z jedenastu metrów uderzał Nicolas Pepe, który pewnie posłał piłkę lewą nogą w prawy, dolny róg bramki.

Iworyjczyk miał szansę szybko podwyższyć prowadzenie po podaniu od Lacazette'a, ale Dean Henderson był dobrze ustawiony i wybronił uderzenie na krótki na słupek. Po półgodzinie Kanonierzy w końcu byli zespołem kontrolującym przebieg spotkania, choć Sheffield wciąż stwarzali zagrożenie ze stałych fragmentów gry. Do przerwy nie padło już więcej goli, mimo że duże szanse na zmianę rezultatu mieli Norwood i Pepe. Pierwsza połowa została przedłużona aż o 7 minut. Wynikało to z przerwy spowodowanej kontuzją Lundstrama, ale i koniecznością pomocy medycznej dla Willocka i McBurniego, którzy zderzyli się głowami.

Drugą połowę Arsenal rozpoczął podobnie jak pierwszą, został zepchnięty przez przeciwników na własną połowę, przy czym sam nie stwarzał okazji z przodu. Do osobliwej sytuacji doszło w 56. minucie. Dean Henderson wybił piłkę z własnego pola karnego, a futbolówka o mała nie wpadła do bramki bronionej przez Emiliano Martineza. Argentyńczyk musnął ją jedynie, aby upewnić się, że piłka przeleci nad poprzeczką. Dużo poważniej zrobiło się jednak chwilę później, kiedy podopieczni Chrisa Wildera po raz kolejny pokazali, że znają się na stałych fragmentach gry. Gospodarze znowu trafili do siatki po dośrodkowaniu, tym razem z rzutu wolnego, ale po raz kolejny sędzia odgwizdał offside.

Wraz z upływem czasu defensywa Arsenalu mogła odetchnąć, ponieważ ekipa Sheffield United spuściła z tonu. Londyńczycy również nie szukali kolejnego gola, co zemściło się w końcówce meczu. McGoldrick trafił do siatki po tym, jak Kolasinac nieudolnie próbował wybić piłkę i zażegnać niebezpieczeństwo. Błąd, jakim było bezsensownie utracone prowadzenie, Kanonierzy naprawili w doliczonym czasie gry. Akcję bramkową rozpoczął Eddie Nketiah, który celnym podaniem między rywalami znalazł Nicolasa Pepe. Iworyjczyk był bliski utraty futbolówki, ale przejął ją Dani Ceballos, który strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce, 2-1!

FA CupRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ZelGrey komentarzy: 252428.06.2020, 16:44

Styl może i słaby, ale zawsze zwycięstwo, na wyjeździe, do tego wyszarpnięte w doliczonym czasie gry. To buduje psychicznie, a tego naszym zawodnikom krótkookresowo bardzo trzeba.

PtoOk komentarzy: 220028.06.2020, 16:40

@ArsenalChampion: okej w tym sezonie ktoś się na to jeszcze nabierał, ale w przyszłym sezonie wróże im spadek z hukiem, moim zdaniem to jest fatalna ekipa

ArsenalChampion komentarzy: 812328.06.2020, 16:39

@PtoOk: mecz meczowi nie równy, wiadomo ze Sheffield po tej przerwie są w gorszej formie, ale już nawet sam sposób gry może sprawić problemy zespołom które chcą grać w piłkę, ich wysokie miejsce w tym sezonie nie wzięło się z przypadku, jest to bardzo zdyscyplinowany zespól o silnych fizycznie zawodnikach nastawionym głownie na stałe fragmenty gry, czy właśnie takie dalekie wrzutki z autów, co czyni go dla wielu zespołów nie wygodnym.

Dawid04111 komentarzy: 13298 newsów: 1428.06.2020, 16:39

Najlepiej to byłoby trafić na Newcastle w 1/2

Mickeylo komentarzy: 278028.06.2020, 16:35

@PtoOk: To tak samo jak my

silvano95 komentarzy: 984528.06.2020, 16:34

Grali słabo , Sheffield miało więcej i lepszych sytuacji.

PtoOk komentarzy: 220028.06.2020, 16:31

@ArsenalChampion: szczególnie united się męczyli ... Co za absurd, szabelki to jest w tym momencie zespół jeden z gorszych w PL

ArsenalChampion komentarzy: 812328.06.2020, 16:31

Źle sie wyraziłem , moze nie projekt długo terminowy, a bardziej Arteta przygotowuje kadre pod nowy sezon. Zeby ta nasza młodziez łapała minuty i była juz gotowa na rywalizacje w przyszłym sezonie. Oczywiście fajnie bedzie wygrać puchar angli, ale ja wysokich oczekiwań nie mam. United,Chelsea,City, Leicester to na ten moment lepsze zespoł od nas

thegunners101 komentarzy: 248528.06.2020, 16:30

W półfinale albo Chelsea, albo Muły jeden pies tak naprawdę. Walczyliśmy z nimi w lidze, wygrywaliśmy, remisowaliśmy i przegrywaliśmy, więc będzie i walka w półfinale. Trzeba przede wszystkim patrzeć na siebie i na swoją grę, to może się udać. I poczekać na rezultaty pozostałych ćwierćfinałów po pierwsze.

MarkOvermars komentarzy: 915028.06.2020, 16:29

@Supertramp21: czeka na koniec kontaktu

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.06.2020, 16:24

@ArsenalChampion:
Sheffield w ostatnich 3 meczach ligowych zdobyl 1 pkt, dostajac w czape od Newcastle, Manutd oraz remisujac z P O T E Z N A Aston Villa.

ArsenalChampion komentarzy: 812328.06.2020, 16:23

Skąd te narzekanie? Zagraliśmy bardzo dobry mecz, młodzi zawodnicy bardzo mi się podobali. Arsenal ma najmłodsza kadrę w Premier league, wiadomo że ci młodzi nie będą od razu grac na wysokim poziomie, ale z biegiem czasu mogą stanowic o siłe naszej druzyny, a wydaje mi się że Arteta planuje projekt długoterminowy,dlatego tyle szans dostaje młodzi gracze. wiadomo środek obrony jest do wymiany przyjdzie Saliba,ale trzeba kupic jeszcze jednego Kozaka i jakoś to będzie wyglądać. Trzeba wziąść pod uwagę że Shieffield to nie są jakieś ogórki, tylko bardzo mocny zespół w tym sezonie, z którym męczy się każdy zespół

Tony24 komentarzy: 19828.06.2020, 16:20

To ci zechce przyjść do Arsenalu, to nie fifa.

aaron komentarzy: 336628.06.2020, 16:20

@bigMick: Trzeba też wziąć pod uwagę, że zaraz wróci Torreira, który może bardzo nam pomóc w środku pola. Prawdopodobnie w półfinale będzie jeszcze Chelsea i City, a United z tej trójki leży nam najlepiej, więc logiczne, że chciałbym na nich trafić. Po za tym nie zawsze faworyt wygrywa, a puchary mają swoje prawa. Trzeba myśleć optymistycznie ;). Kolejne zwycięstwo nas na pewno podbuduje, bo widać, że nie mieliśmy wystarczającej pewności siebie. W sezonie 18/19 też mieliśmy bardzo długą serię bez porażki, a mimo to United, które radziło sobie gorzej ogralo nas na Emirates w F.A CUP. Sam widzisz, nie ma na to reguły:)

Supertramp21 komentarzy: 64228.06.2020, 16:16

@Dziadyga: nie zmieni się dopóki nie będzie konkretnych inwestycji. Unas terazjak grasz ****owo to i tak zagrasz w następnym meczu bo nikogo innego nie ma albo jest tylko Że wejdzie za ciebie i gra jeszcze gorzej. Jak tu dbać o motywację i skupienie na 100%? Trzeba dobrych wzmocnień. Pep ile kasy wydał na swój skład??

Perconte komentarzy: 62828.06.2020, 16:15

Oby tylko nie City, bo od nich zawsze oklep 3:0.

Dziadyga komentarzy: 837928.06.2020, 16:12

Weszlismy,bo weszlismy.Ciesze się oczywiscie,ale ten styl to jest patologia totalna.Przypomina mi Man utd z wielu lat a zawsze sie smiałem z tego marnoty,tego "stylu" i goli z przypadku.Niestety teraz u nas sie to trafia.

Arteta miał być niby wybawicielem,miałą być ofensywna piłka a nie drewniana jak u Emery'ego a tu od kilku miesiecy jest i nic sie kompletnie nie zmienia.Cieszyłem się,że będzie nowa,świeża krew,młody manager i widziałem tą zmiane pozytywnie,ale po tych kilku miesiącach stwierdzam,że Arteta na ten moment to jest też pomyłka.Gdzie ten niby zmysł/geniusz taktyczny,nie widzę tego ani ofensywnej gry jak wczesniej wspomniałem.

Patriko komentarzy: 530428.06.2020, 16:11

@arsenallord: Akurat Emery to z nimi odpadł w pucharze Anglii rok temu, jeszcze nam Sanchez strzelił :p ale w lidze też ich pokonał.

Arsenal2004 komentarzy: 380328.06.2020, 16:11

W półfinale jak trafimy na UTD to nie wiadomo kto się bardziej ośmieszy xd

varatas komentarzy: 256528.06.2020, 16:11

@Ordzik: To prawda, jednak bramkarz dla mnie głównie jest rozliczany z bronienia :D

aaron komentarzy: 336628.06.2020, 16:10

@bigMick: po co mam patrzeć na ostatnie 20 meczów? Patrzymy na ostatnie +-2 sezony
Nie ma sensu wywlekać meczów sprzed 5 lat, bo drużyny diametralnie się zmieniły.

Ordzik komentarzy: 81328.06.2020, 16:10

@varatas
Ponioslo cie z ta 6 dla Martineza, za każdym razem jak miał piłke bałem sie co zrobi. A wykopy? Żaden nie byl do naszego piłkarza , z reszta krótkie podania tez miał słabe zazwyczaj wrzucał naszego obrońce na minę

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11728.06.2020, 16:09

Z United to nawet Emery nie przegrał. Jest to najłatwiejszy możliwy rywal w półfinale.

bigMick komentarzy: 108528.06.2020, 16:09

@aaron
Równie dobrze możesz spojrzeć na ostatnie 20 meczów. MU aktualnie jest na fali wznoszącej po transferze Bruno, po Arsenalu tego nie widać. Chociaż dojdzie im LE to kto wie

Arsenal2004 komentarzy: 380328.06.2020, 16:06

Jak tak patrze na to jak gra Arsenal pod Artetą to mam wrażenie jak by Mikel był asystentem Mourinho a nie Guardioli xd

Perconte komentarzy: 62828.06.2020, 16:05

Obyśmy trafili na United. Najsłabszy z tej 4 w 1/2

tomash473 komentarzy: 211528.06.2020, 16:05

Jak czytam, że kibice United cisną nam od memów to mam przed oczami ten obrazek z dwoma spidermanami wytykąjacymi się palcami. #RedDebils

Kowal96 komentarzy: 1759128.06.2020, 16:04

@aaron:

Nie mamy szans z United, albo te szanse są minimalne na ten moment. Mają obecnie dużo konkretniejszy środek pola.

Arsenal2004 komentarzy: 380328.06.2020, 16:04

@Kowal96: jak trafimy na UTD to zmierzymy się z kimś kto lubi grać taką padake jak my w tym sezonie.

MuodyWenger komentarzy: 1588 newsów: 1228.06.2020, 16:04

@noth: przecież rozegranie od bramkarza polegało dziś głównie na wykopywaniu piłki przez jednego ze środkowych obrońców, albo Martineza na 30m przed bramkę przeciwnika. Ja się pytam nie o suche założenia, tylko o wykonanie dziś defensywnego planu przez zawodników. Przecież własny styl jest dużo łatwiej trenować i doskonalić niż ustawiać się pod przeciwnika, który zmienia się co 3 dni

Czeczenia komentarzy: 1249728.06.2020, 16:03

Można się śmiać z obrońców AFC, można kpić z gola dla Sheffield, ale widać, że nasi chłopcy mają to wytrenowane.

bigMick komentarzy: 108528.06.2020, 16:03

@aaron
hmm, moze dlatego, że zazwyczaj MU wygrywa z Arsenalem?

varatas komentarzy: 256528.06.2020, 16:02

@FabsFAN: A Kolasinac ratował po błędzie Holdinga.

Mchard komentarzy: 61728.06.2020, 16:02

@swistak86: A ty z Kietrza, nawet włókniarz by rozjechał Arsenal

thegunners101 komentarzy: 248528.06.2020, 16:01

QUE SERA SERA

noth komentarzy: 264328.06.2020, 16:01

przez to ze tyle zawodnikow bylo z tylu tez niewiele sie dzialo, bo obie ekipy bardzo dobrze zorganizowane

swistak86 komentarzy: 121228.06.2020, 16:01

@Mchard: ty z Raciborza?

@MuodyWenger ustawienie 3 obroncami 2 wahadlowymi i gleboko xhaka, to spodowalo przewage liczebna przy rozegraniu od bramkarza przez co pressing sheffield co jest ich mocna stronaa zostal zneutralizowany.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52428.06.2020, 16:00

Dobrze, że Pepe nie ma prawej nogi, bo w innym wypadku bramka Ceballosa by nie padła.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333028.06.2020, 16:00

@GunnersFan9: lepiej byłoby ich pokonać, ale to raczej trudne nie będzie. Wembley akurat możemy dobrze wspominać.

Kowal96 komentarzy: 1759128.06.2020, 16:00

Niesamowite, szczęście po naszej stronie. W półfinale będzie ciężko, niezależnie na kogo sie trafi. Ale po takim gównianym seoznie wygrać FA Cup, to byłby chyba cud.

Garfield_pl komentarzy: 2831328.06.2020, 16:00

Fleck właśnie powinien wylecieć... @Arsenal4Ever14 napisał: "Pieknie cebulos.

Fani united niezle kasztany, wyzywaja nasz klub od memow a sami wczoraj grali dogrywke z ostatnią drużyna w tabeli mając przed dogrywka 3 celne strzały."