Arsenal zagra w półfinale FA Cup! Zwycięstwo 2-1 z Sheffield

Arsenal zagra w półfinale FA Cup! Zwycięstwo 2-1 z Sheffield 28.06.2020, 15:00, Łukasz Wandzel 1213 komentarzy

Po trzech wyjazdowych spotkaniach w Premier League podopieczni Mikela Artety wybrali się na Bramall Lane. Jednak tym razem zamiast o punkty, walczyli o awans do półfinału FA Cup. Wynik spotkania po strzale z rzutu karnego otworzył Nicolas Pepe. Kluczowym momentem tego nudnego meczu była jednak końcówka, w której Arsenal dał sobie wydrzeć prowadzenie. Londyńczycy na szczęście szybko naprawili swój błąd i w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się zmiennik, Dani Ceballos. Tym samym piłkarze z The Emirates przypieczętowali swój awans do półfinału FA Cup, jednak styl, w jakim tego dokonali, wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Składy obu ekip:

Arsenal: Martinez - Mustafi, Luiz (54' Holding), Kolasinac - Maitland-Niles, Willock (67' Ceballos), Xhaka, Tierney - Pepe (93' Sokratis), Lacazette (67' Nketiah), Saka.

Sheffield United: Henderson - Basham (76' Sharp), Egan, Robinson - Baldock (62' Freeman), Lundstram (35' Berge), Norwood, Fleck, Stevens - McGoldrick, McBurnie.

Gospodarze szybko się ucieszyli, kiedy w 8. minucie pokonali Emiliano Martineza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zawodnicy dwóch drużyn pojedynkowali się w powietrzu, a piłka nagle wylądowała na głowie Johna Lundstrama, który skierował ją do bramki. 26-latek znajdował się na pozycji spalonej i po analizie VAR-u The Gunners mogli odetchnąć. Gol nie został uznany. Piłkarze Arsenalu ewidentnie mieli problem z rozgrywaniem futbolówki, grali topornie i można powiedzieć, że los uśmiechnął się do nich w 23. minucie. W trakcie ataku pozycyjnego faulowany został Alexandre Lacazette, a sędzia wskazał na wapno. Z jedenastu metrów uderzał Nicolas Pepe, który pewnie posłał piłkę lewą nogą w prawy, dolny róg bramki.

Iworyjczyk miał szansę szybko podwyższyć prowadzenie po podaniu od Lacazette'a, ale Dean Henderson był dobrze ustawiony i wybronił uderzenie na krótki na słupek. Po półgodzinie Kanonierzy w końcu byli zespołem kontrolującym przebieg spotkania, choć Sheffield wciąż stwarzali zagrożenie ze stałych fragmentów gry. Do przerwy nie padło już więcej goli, mimo że duże szanse na zmianę rezultatu mieli Norwood i Pepe. Pierwsza połowa została przedłużona aż o 7 minut. Wynikało to z przerwy spowodowanej kontuzją Lundstrama, ale i koniecznością pomocy medycznej dla Willocka i McBurniego, którzy zderzyli się głowami.

Drugą połowę Arsenal rozpoczął podobnie jak pierwszą, został zepchnięty przez przeciwników na własną połowę, przy czym sam nie stwarzał okazji z przodu. Do osobliwej sytuacji doszło w 56. minucie. Dean Henderson wybił piłkę z własnego pola karnego, a futbolówka o mała nie wpadła do bramki bronionej przez Emiliano Martineza. Argentyńczyk musnął ją jedynie, aby upewnić się, że piłka przeleci nad poprzeczką. Dużo poważniej zrobiło się jednak chwilę później, kiedy podopieczni Chrisa Wildera po raz kolejny pokazali, że znają się na stałych fragmentach gry. Gospodarze znowu trafili do siatki po dośrodkowaniu, tym razem z rzutu wolnego, ale po raz kolejny sędzia odgwizdał offside.

Wraz z upływem czasu defensywa Arsenalu mogła odetchnąć, ponieważ ekipa Sheffield United spuściła z tonu. Londyńczycy również nie szukali kolejnego gola, co zemściło się w końcówce meczu. McGoldrick trafił do siatki po tym, jak Kolasinac nieudolnie próbował wybić piłkę i zażegnać niebezpieczeństwo. Błąd, jakim było bezsensownie utracone prowadzenie, Kanonierzy naprawili w doliczonym czasie gry. Akcję bramkową rozpoczął Eddie Nketiah, który celnym podaniem między rywalami znalazł Nicolasa Pepe. Iworyjczyk był bliski utraty futbolówki, ale przejął ją Dani Ceballos, który strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce, 2-1!

FA CupRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
PtoOk komentarzy: 220028.06.2020, 15:53

jestem pewny, że szabelki wygrają ten mecz

sWinny komentarzy: 786128.06.2020, 15:52

festiwal kiksów. Żenada

kiko55555 komentarzy: 35328.06.2020, 15:52

1:0 zamiast dobić na 2:0 zamknąć mecz to lepiej nic nie robić liczyć że rywal odpuści i mecz sam się wygra. Skończy się 2:1 pewnie przez taką głupotę i padake na boisku

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 328.06.2020, 15:52

Grać tak zachowawczo to jest dramat przy 1-0.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333028.06.2020, 15:51

*****e miernoty. Szkoda czasu na te ich mecze.

Sztofort komentarzy: 260028.06.2020, 15:51

@Gofer999: Nie no ale pamietaj, ze bez niego w srodku pola to nic nie wygrywamy. Haha

Spejsik komentarzy: 343928.06.2020, 15:51

Hahaha

Ech0z komentarzy: 1043128.06.2020, 15:51

Kolasiniac to typowy osilek, dużo mięśni zero mózgu. Nie pierwszy raz robi takiego babola w polu karnym

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 828.06.2020, 15:51

Dzbany FC.

Mchard komentarzy: 61728.06.2020, 15:51

Ten sędzie to żart, z jednej strony tierney zderza się głową i nie ma gwizdka, tutaj właściwie małe starcie i gwizdek, absurd.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.06.2020, 15:51

Zasluzyli na te bramke. Arsenal w drugiej polowie kopie sie po czole.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 328.06.2020, 15:50

Co teraz niby był za faul jak Nketiah miał piłkę pod sobą. Lol.

Sędziowanie widzę żałość.

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 828.06.2020, 15:50

hahahaha

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102028.06.2020, 15:50

Zasluzenie

PtoOk komentarzy: 220028.06.2020, 15:50

Holding jest tak obsrany cały czas, że aż żal na niego patrzeć. Sprzedać bez żalu, nic z niego nie będzie

Elastico07 komentarzy: 1256828.06.2020, 15:50

Dwie słabe drużyny i nawet sędzia się dostosował.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.06.2020, 15:49

Tierney dzis w swoim zywiole. Typowa liga szkocka i wykopywanie pilki do przodu na pale xD

Freo98 komentarzy: 648528.06.2020, 15:48

@varatas: tu raczej przypuszczam i nie chodzi tylko o nasz klub

Ordzik komentarzy: 81328.06.2020, 15:47

Te wykopy nigdy do celu nie trafiają albo w ogóle na aut

Spejsik komentarzy: 343928.06.2020, 15:47

@varatas: Tak jak pisałem zaraz po tej sytuacji, dla mnie mógłby zacząć grać jak Mesii ale miejsca dla niego w Arsenalu nie powinno być.

Ale rozumiem, że ty masz inne rozumowanie i dla ciebie najważniejszy jest poziom piłkarski :)

sochagol komentarzy: 135428.06.2020, 15:46

Cóż, Xhaka może nie jest waszym kapitanem, ale jest kapitanem drużyny. To w sumie zamyka temat. Nikt nie wybiera kapitana bo kibice go lubią. ;)

Biorąc pod uwagę mizerię jaką mamy pod względem charakteru to wcale mnie nie dziwi, że to Xhaka ma opaskę ;)

varatas komentarzy: 256528.06.2020, 15:46

@Freo98: który kapitan był mocniej hejtowany ? Nie przypominam sobie, żeby taki u nas był :D

mikowhy komentarzy: 3217 newsów: 1028.06.2020, 15:45