Bezbarwny Arsenal przegrywa 0-1 z West Hamem

Bezbarwny Arsenal przegrywa 0-1 z West Hamem 12.01.2019, 14:28, Łukasz Wandzel 2781 komentarzy

W derbach Londynu pomiędzy Arsenalem a West Hamem górą okazał się zespół Młotów. Podopieczni Manuela Pellegriniego grali lepiej przez całe spotkanie i konsekwentnie realizowali swoją taktykę. W ataku ogrywali Kanonierów na małej przestrzeni, by w obronie łapać ich na spalonych bądź wygrywać pojedynki fizyczne na skrzydłach. Drużyna prowadzona przez Unaia Emery'ego zazwyczaj zalicza gorsze pierwsze połowy i znacznie lepsze drugie, jednak w to popołudnie było inaczej. Po przerwie Arsenal zagrał jeszcze gorzej. Szybko stracił prowadzenie, a później nie zdołał odrobić strat. Mimo że dwukrotnie trafił do siatki, to dwukrotnie odgwizdany został offside. Dzięki temu Łukasz Fabiański i jego drużyna zdobyła całkowicie zasłużone 3 punkty.

Składy obu drużyn:

West Ham: Fabiański - Zabaleta, Ogbonna, Diop, Cresswell - Rice, Noble - Nasri (71' Snodgrass), Antonio (82' Obiang), Anderson - Arnautović (71' Carroll).

Arsenal: Leno - Sokratis, Koscielny, Mustafi (59' Ramsey) - Maitland-Niles (69' Bellerin), Xhaka (59' Torreira), Guendouzi, Kolasinac - Iwobi - Aubameyang, Lacazette.

Arsenal pod bramką Łukasza Fabiańskiego szukał kluczowego podania, aby oddać strzał z jak najbardziej dogodnej pozycji. Tymczasem Młoty grały nieco bardziej kombinacyjnie, starali się ograć defensywę The Gunners na małej przestrzeni. Niejednokrotnie Bernd Leno musiał zareagować, ale nie miał okazji do popisania się niebywałymi interwencjami.

W 21. minucie jedną z najlepszych okazji w pierwszej odsłonie spotkania miał Sead Kolasinac. Bośniak dostał piłkę na wolne pole, ale zdecydował się podać w gąszcz obrońców, gdy spokojnie mógł strzelać i sprawdzić formę polskiego golkipera. Później były bramkarz Arsenalu miał więcej oddechu, ponieważ gospodarze przeważali w tym spotkaniu.

Gracze West Hamu W drugiej połowie bardzo szybko wyszli na prowadzenie, gdy po asyście Samira Nasriego wynik spotkania otworzył Declan Rice. Tym samym zespół Młotów zmusił Arsenal do odrabiania strat. Dobrą zmianę dał Aaron Ramsey, ponieważ pobudził zespół do odrabiania strat. Ale usilne dążenie zawodników prowadzonych przez Unaia Emery'ego do osiągnięcia korzystnego rezultatu nie trwało długo. Później West Ham był bliżej powiększenia przewagi, choć wcale mu na tym nie zależało.

Piłkarze Manuela Pellegriniego zagrali mądrze, uważnie dobierali adresatów podań, unikali ryzykownych zagrań, aby nie stracić futbolówki. Tymczasem środek pola Arsenalu nie istniał. Brakowało takiego... Mesuta Özila. I nie konkretnie o Niemca tu chodzi, ale o piłkarza o jego charakterystyce - nastawionego na ofensywę rozgrywającego. Wydaje się, że para napastników, jaką tworzą Aubameyang i Lacazette, po prostu nie może nie przynosić goli. Tymczasem obaj zawodnicy byli zupełnie odcięci od piłek i dlatego West Ham zdołał wygrać, strzelając Kanonierom tylko jedną bramkę.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
FabsFAN komentarzy: 23570 newsów: 314.01.2019, 13:34

Na koncercie Sheerana dosc dokladnie sprawdzali :D Ale wpuszczali odpowiednio wczesniej, wiec mieli duzo czasu.

JanikK komentarzy: 16800 newsów: 214.01.2019, 13:34

twitter ladnie się już wysypał z tym że nie żyje

Novazzy komentarzy: 349614.01.2019, 13:33

@Papaciok: To już wczoraj było wiadono. Ja go nawet na fb znalazłem. Ma zdj z wakacji za hajs z napadów.
Dodatkowo znalazłem ze grał w Tibie, chodził na silke i planował siłowac sie z dzikami w lesie.

Novazzy komentarzy: 349614.01.2019, 13:31

@Dominik11: Myśle ze to raczej nic nadzywajczanego. To nie lotnisko ze robią co rewizje i przeswietlenie. Na każdy koncert, mecz, wydarzenie etc. przejście przez ochronę trwało jakieś 5s. Jak byłem na ES to otworzył mi tylko plecak popatrzył ze kurtka jets i zamknął, mogłem mieć tam pistolet i nóż i nikt by nie zauważył.

lukasz845 komentarzy: 385814.01.2019, 13:31

@mistiqueAFC: burmistrz?

Papaciok komentarzy: 438714.01.2019, 13:31

Stefan W., który ugodził nożem prezydenta Gdańska, był skazany za napady na cztery banki – dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do prokuratury. W 2013 roku mężczyzna napadł na trzy gdańskie placówki SKOK-ów i na bank Crédit Agricole.

twitter :P

Kowal96 komentarzy: 1708314.01.2019, 13:30

@mistiqueAFC:

Skąd info?

JanikK komentarzy: 16800 newsów: 214.01.2019, 13:29

@Dominik11: przecież to na logikę, że nie powinna. Na rynku w krk raz przeszli siebie bo chyba w 3 miejscach mnie sprawdzali
no ale tez mial plakietkę media

RIVALDO700 komentarzy: 3467014.01.2019, 13:28

Kane vs Rashford gdy byli w tym samym wieku

Występy klubowe 100 vs 148
Gole klubowe 25 vs 39
Występy w PL 18 vs 96
Gole w PL 3 vs 23
Występy dla repry 0 vs 31
Gole dla repry 0 vs 6

mistiqueAFC komentarzy: 2676914.01.2019, 13:28

Podobno zmarł burmistrz Gdańska.

Dominik11 komentarzy: 1893414.01.2019, 13:27

https://transfery.info/121482,the-times-50-milionow-euro-za-arnautovicia?fbclid=IwAR1l094RuZYBIFkOKKuUlSTnkpZqMHq0lAMkmtcl_YXPxKSVJAKcaU71K9M

To my za Ozila spokojnie możemy wołać 80 mln.

Dominik11 komentarzy: 1893414.01.2019, 13:26

Jak to możliwe że ochrona nie sprawdziła go że ma nóż , mam ciotecznego brata w kryminalnych i dziś rozmawiałem na ten temat i powiedział mi że nie sprawdzili go dokładnie i że zaniedbali swoje obowiązki bo inaczej powinni go nie wpuścić . No chyba że wziął ten nuż już po wejściu.

JanikK komentarzy: 16800 newsów: 214.01.2019, 13:26

a skoro ornstein pisał, że ramsey nie chce byc prawdopodobnie 2 albo nawet 3 najlepiej zarabiającym
no to
ozil
auba
miki
ramsey
laca

tak na logikę powinna wyglądać hierarchia płac w klubie

JanikK komentarzy: 16800 newsów: 214.01.2019, 13:24

ta tabelka jest zła i tyle w temacie. Stwierdzilismy to juz pol roku temu

JanikK komentarzy: 16800 newsów: 214.01.2019, 13:21

to co, powrót to kwietniowej z 35?;)

RIVALDO700 komentarzy: 3467014.01.2019, 13:20

@Dominik11: Za medialna sprawa. Facet nigdy nie wyjdzie na wolność.

Dominik11 komentarzy: 1893414.01.2019, 13:19

Takie mendy po świecie chodzą , a co najgorsze jeśli ma papiery że jest psychicznie chory to złagodzą mu karę. Ciekawi mnie ile dostanie.

Armata500 (redaktor) komentarzy: 3825 newsów: 12214.01.2019, 13:18

Nawet jeśli przeżyje, to będzie pewnie w znacznym stopniu niepełnosprawny, być może nawet "rośliną". Dla takich zbirów/psycholi jak ten nożownik to powinni organizować publiczne egzekucje. Sznur, szubienica i nara, nie ma agenta.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 964714.01.2019, 13:18

gdy Mesut nie gra powinien mu placic Emery!!!

RIVALDO700 komentarzy: 3467014.01.2019, 13:18

@Simpllemann: raz na jakiś czas to i kura....

marcin04c komentarzy: 237814.01.2019, 13:18

@MVTI: Moim zdaniem tam są podane pensje już po opłaceniu podatków. Gdyż Lacazett naprawdę dostał tygodniówkę 170k a nie jak tam jest podane 100k.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 51849 newsów: 46314.01.2019, 13:17

@RIVALDO700
Jak przez City na Stamford Bridge?

JanikK komentarzy: 16800 newsów: 214.01.2019, 13:15

ja jeszcze przed tym to zdj widziałem
https://www.instagram.com/p/BslMblIHY_o/?utm_source=ig_web_copy_link

ahhh =/
bezsensuuuuuuuu
Ciekawe czy ta sytuacja podzieli czy złączy w ogólnym rozrachunku za jakiś czas

RIVALDO700 komentarzy: 3467014.01.2019, 13:14

Chelsea będzie wyjaśniona na ES. Na luziku.

FabsFAN komentarzy: 23570 newsów: 314.01.2019, 13:11

Niestety, za dlugo byl niedotleniony i prawdopodobnie tego nie przeżyje. Szkoda, ze takie patusy odbierają ludziom zycie, a nic z nimi nie można zrobić.

mar12301 komentarzy: 2205114.01.2019, 13:11

@ToMo_18: Można się śmiać, ale to jest fakt.

MVTI komentarzy: 1907 newsów: 57314.01.2019, 13:10

Nie wydaje Ci się, Holding był najpewniejszym obrońcą w naszym zespole.

Jakich czasów dożyliśmy, by tak pisać o Angliku.

ToMo_18 komentarzy: 13131 newsów: 1114.01.2019, 13:10

Czy tylko mi się wydaje, że po kontuzji Holdinga cała gra obronna upadła?

ZielonyLisc komentarzy: 1607314.01.2019, 13:07

@RIVALDO700: nie wiem nie jestem lekarzem, posiłkuje się informacjami z bókfejsa

MVTI komentarzy: 1907 newsów: 57314.01.2019, 13:06

@Multi09 napisał: "Bo jakby Mesut dostawał 350k netto, to brutto by wychodziło około 500k. Naprawdę nie widzisz różnicy?"

Widzę, ale co to ma wspólnego? Wyjaśniłem tylko, że Mesut i tak kosztuje klub tygodniowo 350 tysięcy funtów.

RIVALDO700 komentarzy: 3467014.01.2019, 13:05

@ZielonyLisc: Nie oszukujmy się, los Adamowicza jest znany. Facet oddycha, pracuje serce dzięki maszynom. Do tego przeżył parę reanimacji oraz głębokie niedotlenienie. Nawet jeśliby przeżył nie ma szans, ze to będzie ten sam facet.

marcin04c komentarzy: 237814.01.2019, 13:03

Jakby to była fifas to Jenki, Miki, Ozil i czołgista wypad. Baleron tez tygodniówkę ma niezłą. Iwobi nawet połowy nie zarabia co welbeck to się nie dziwię że nie chce mu się biegać. Sead jest chyba w czołówce jeśli chodzi o obrońców. Jenkinson powinien połowę wypłaty oddać dla Torreiry. Mam nadzieję że w najbliższych latach zrobią z tym porządek.

mar12301 komentarzy: 2205114.01.2019, 13:02

@wojt3q: no Iwobi ma już 22 lata, najwyższy czas żeby umiał też podawać.

MVTI komentarzy: 1907 newsów: 57314.01.2019, 13:02

W ramach wyjaśnienia - Mesut zarabia co tydzień 175 tys. funtów netto. Podatek w Anglii dla najbogatszych wynosi 50%.

Wyższy podatek płaci każdy, którego dochody przekraczają 150 tys. funtów rocznie.

Jacek1s komentarzy: 550114.01.2019, 13:01

Ja jestem za tym by każdy piłkarz dostawał najniższą krajową i nie będzie wtedy problemu z tym kto ma więcej!

Multi09 komentarzy: 508 newsów: 114.01.2019, 13:01

@MVTI:

Bo jakby Mesut dostawał 350k netto, to brutto by wychodziło około 500k. Naprawdę nie widzisz różnicy?

mar12301 komentarzy: 2205114.01.2019, 13:00

Netto brutto, faktem jest że Mesut gra se w Fortnite zamiast pomóc Arsenalowi i zgarnia ponad 300 kafli na tydzień. Netto czy brutto to nadal 300 kafli.

ZielonyLisc komentarzy: 1607314.01.2019, 12:58

@JanikK: rząd wysłał rządowy samolot do Londynu właśnie po rodzinę.

mallen komentarzy: 2048114.01.2019, 12:55

@MVTI

Dokładnie. Mesuta interesuje netto, nas brutto.

MVTI komentarzy: 1907 newsów: 57314.01.2019, 12:53

Co to za różnica, jaką tygodniówkę inkasuje netto dany zawodnik. Klub i tak musi wypłacić pełną pensję brutto, czyli Mesut kosztuje nas co tydzień 350 tysięcy funtów.

JanikK komentarzy: 16800 newsów: 214.01.2019, 12:53

@ZielonyLisc: ja bardzo liczę, aby rodzina nie leciała do gdanska z londynu by go odciąć

Rafson95 komentarzy: 742914.01.2019, 12:51

Godzine temu tłumaczyłem czemu te pensje są przekłamane, a tu znów ktoś wstawił i od nowa gorzkie żale, dramat xd

ZielonyLisc komentarzy: 1607314.01.2019, 12:50

Prezydent Gdańska nie oddycha samoczynnie, aparatura utrzymuje go przy życiu... współczuję rodzinie

praptak (zawieszony) komentarzy: 668414.01.2019, 12:50

@mallen:
Dokładnie to mam na myśli.

mallen komentarzy: 2048114.01.2019, 12:49

W meczu z West Hamem rzucało się w oczy co to znaczy mieć takiego Andersona na skrzydle. Od razu u nas była panika jak zbliżał się z dryblingiem w nasze pole karne i zaczęło się potrajanie, a obok biegali rywale bez krycia.

praptak (zawieszony) komentarzy: 668414.01.2019, 12:46

Tak patrząc na skrzydłowych i pomocników top6, to tylko u nas tak słabo z zawodnikami potrafiącymi zrobić różnicę, przestraszyć szyki obronne, zrobić miejsce dla napastników przebojowym dryblingiem. Reszta ekip ma przynajmniej 2-3 takich zawodników. Iwobi? Litości, Ozil? Potrafi, ale już w zasadzie tego nie robi, skupia się na szukaniu ostatniego podania, w czym również już nie bryluje, nawet kiedy gra. Jedynie Ramsey czasem coś wymyśli, ale to też nie jest to. Dlatego podanie do Kolasinaca i dośrodkowanie to póki co plan Arsenalu na rozpracowanie rywala, szczególnie pod nieobecność Bellerina. Kanonierzy są bardzo przewidywalni i to musi ulec zmianie.

Alonso komentarzy: 1237514.01.2019, 12:45

@Barney: to wreszcie niewiele lepsza czy na każdej pozycji mają lepszego piłkarza prócz napastnika? :P

mallen komentarzy: 2048114.01.2019, 12:45

No dokładnie Gazidis co pensje dawał to szok i to jeszcze kiedy to było :/

mallen komentarzy: 2048114.01.2019, 12:44

Iwobi ma plusa za pensję :P

gunners007 komentarzy: 954214.01.2019, 12:44

Lacazette tylko 100tyś. Faktycznie musiał mieć problem ze znalezieniem innego klubu skoro zdecydował się grać dla Arsenalu za taką pensję bez szału.

A 45 tyś Jenkinsona rozpertala... I to ile lat temu taki kontrakt dostał. Gazidis&Wenger WTF???

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38275686
2. Manchester United382111674
3. Liverpool38209969
4. Chelsea381910967
5. Leicester382061266
6. West Ham381981165
7. Tottenham381881262
8. Arsenal381871361
9. Leeds381851559
10. Everton381781359
11. Aston Villa381671555
12. Newcastle381291745
13. Wolves381291745
14. Crystal Palace381281844
15. Southampton381271943
16. Brighton389141541
17. Burnley381091939
18. Fulham385132028
19. West Brom385112226
20. Sheffield Utd38722923
Fuksiarz.pl
ZawodnikBramkiAsysty
H. Kane2314
Mohamed Salah225
Bruno Fernandes1812
Son Heung-Min1710
P. Bamford167
D. Calvert-Lewin160
O. Watkins145
J. Vardy139
İ. Gündoğan132
A. Lacazette132
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8.14
Gracz maja wybór redaktorów Nicolas Pepe
Nicolas Pepe
7.96
Gracz maja wybór użytkowników Nicolas Pepe
Nicolas Pepe
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl