Bezlitosny Bayern pokonuje osłabiony Arsenal 2-0

Bezlitosny Bayern pokonuje osłabiony Arsenal 2-0 19.02.2014, 21:43, Sebastian Czarnecki 1897 komentarzy

Kapitalna i wyrównana pierwsza połowa meczu, nudna i monotonna druga. Całe spotkanie ustawiła czerwona kartka dla Wojtka Szczęsnego, po której Kanonierzy bronili się całą drużyną i zamknęli się na własnej połowie, całkowicie dając się zdominować przeciwnikowi z Monachium. Bayern nie pozwolił wyjść londyńczykom z własnego pola karnego, powoli rozgrywał swoje akcje i czekał tylko na pojedyncze błędy obronne, by zaatakować. I dwukrotnie udała się ta sztuka monachijczykom, bo dwukrotnie wpakowali piłkę do bramki Łukasza Fabiańskiego, znajdując się w kapitalnej sytuacji przed rewanżem.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs (31. Monreal) - Flamini, Wilshere - Chamberlain (74. Rosicky), Özil, Cazorla (38. Fabiański) - Sanogo

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng (46. Rafinha), Dante, Alaba - Martinez - Robben, Kroos, Alcantara (79. Pizarro), Götze - Mandżukić (64. Muller)

Mecz od mocnego uderzenia zaczęli Bawarczycy. Już w trzeciej minucie potężnym strzałem z dystansu popisał się Toni Kroos, ale futbolówkę zmierzającą w samo okno bramki na rzut rożny przeniósł Wojciech Szczęsny. Świetna interwencja polskiego gokipera.

W szóstej minucie groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Zamieszanie pod bramką Manuela Neuera wykorzystał Yaya Sanogo, który oddał groźny strzał na bramkę niemieckiego golkipera, ale ten świetnie zatrzymał to uderzenie.

W ósmej minucie spotkania Nicola Rizzoli dyktuje jedenastkę dla Arsenalu za wejście Jerome'a Boatenga w Mesuta Özila. Słuszna decyzja arbitra.

Reprezentant Niemiec sam chciał wymierzyć sprawiedliwość, jednak przy strzale z jedenastu metrów zachował się najgorzej jak tylko mógł, strzelając w środek bramki tak klasowego bramkarza jak Neuer. Golkiper wyszedł zwycięsko z tego pojedynku, wciąż bezbramkowy remis na Emirates Stadium!

Kolejne minuty należały głównie do Bayernu, ale monachijczycy nie potrafili przedrzeć się pod bramkę pilnowaną przez Wojciecha Szczęsnego, głównie za sprawą świetnie ustawionej linii defensywnej.

W 23. minucie pokaz świetnej gry dał Yaya Sanogo, który wywalczył futbolówkę w środku pola i natychmiast uruchomił wybierającego Chamberlaina. Anglik wyszedł sam na sam z Manuelem Neuerem, ale ten zrobił dokładnie to samo. Niemiecki golkiper okazał się więc szybszy od nadbiegającego rywala i szybko wybił futbolówkę.

W 31. minucie Arsenal musiał przeprowadzić pierwszą zmianę. Kontuzjowanego Gibbsa zastąpił Ignacio Monreal.

Kiedy już narzekaliśmy na brak emocji, w 38. minucie Arjen Robben znalazł się w sytuacji sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym, a ten... obalił Holendra i został ukarany zasłużoną czerwoną kartką. Nicola Rizzoli wskazał na rzut karny, jak najbardziej słusznie.

Arsene Wenger od razu ściągnął z boiska Santiago Cazorlę i wpuścił na nie Łukasza Fabiańskiego.

Do egzekwowania rzutu karnego przystąpił David Alaba i... spudłował! Piłka po jego strzale trafiła w słupek, a Łukasz Fabiański już na dzień dobry nie musiał wyciągać piłki z bramki. Dalej bezbramkowo na Emirates Stadium!

Do końca meczu nic nie uległo już zmianie. Sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy bezbramkowym remisie.

Na drugą połowę Pep Guardiola przewidział jedną zmianę. Zagrożonego czerwoną kartką Boatenga zastąpił Rafinhą, który powędrował na prawą stronę obrony, Phillip Lahm przeszedł wówczas do środka pola, a Javi Martinez zajął miejsce na środku obrony u boku Dantego.

Bayern wyraźnie zdominował grających w osłabieniu londyńczyków i powoli wyprowadzał swoje ataki, czekając na rozluźnienie swoich rywali w szykach obronnych.

No i w 54. minucie wyczekali! Podanie Philippa Lahma z prawego skrzydła wykorzystał Toni Kroos, który zdecydował się na techniczne uderzenie z pierwszej piłki. Piłka wpadła w samo okienko bramki pilnowanej przez Fabiańskiego, a Polak nie miał żadnych szans. 1-0 dla Bayernu!

W 63. minucie kolejna świetna akcja Bawarczyków. Z prawego skrzydła zaatakował Arjen Robben, który mógł szukać podania do lepiej ustawionych kolegów z zespołu, ale zdecydował się na strzał. Tym razem Łukasz Fabiański był górą w tym pojedynku i świetnie interweniował.

Siedem minut później kolejny raz próbował holenderski skrzydłowy. Oddał groźny, podkręcony strzał na długi słupek bramki Fabiańskiego, ale znowu zabrakło mu kilku-kilkunastu centymetrów. Minimalnie!

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Arsenal nie mógł wyjść z własnej połowy i został zdominowany przez Bawarczyków, którzy kontrolowali przebieg meczu. Czekali tylko na nadarzające się okazje, by dobić Kanonierów, jednak ci dziennie się bronili, żeby nie dopuścić do straty kolejnych bramek.

W 88. minucie defensywa jednak zawaliła, a Phillipp Lahm celnym dośrodkowaniem odnalazł wybiegającego do piłki Thomasa Mullera. Reprezentant Niemiec celnym strzałem głową pokonał Łukasza Fabiańskiego z najbliższej odległości i nie dał mu żadnych szans. 2-0 dla Bawarczyków.

A chwilę później mogło być już 3-0, a Toni Kroos mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Tym razem strzał młodego Niemca po podaniu Pizarro trafił w słupek.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Bayern pokonał Arsenal na Emirates Stadium 2-0 i przybliżył się do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Bayern MonachiumLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52420.02.2014, 13:08

WilSHARE
Fakt, normę trzeba wyrobić.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.02.2014, 13:08

no to ladnie ;]

a pamietam jak giurod po strzelonych golach ssal palec, jako gest dla swojego dziecka

Po Beniu czy Ozilu moglbym sie czegos takiego spodziewac, no ale Giroud :)

I tak bede go rozliczal z gry, a ta akurat jest nie najlepsza ostatnio, w koncu mamy rownorzednego napastnika - niech gra ten z lepsza forma dnia!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.02.2014, 13:07

Spamik Najs : D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.02.2014, 13:07

simllemann,

Wyrobiłeś normę, ja jeszcze po pracy muszę nadrobić, bo mnie wczoraj tu zagadali.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.02.2014, 13:06

Szogun,

To już nie pierwsze jego konto, cfaniak.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 320.02.2014, 13:05

W koncu.Nie dosc,ze pod gł narobił zadymy to jeszcze pod pobocznymi newsami.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 320.02.2014, 13:01

Master10 Giroud moim zdaniem nie gra tylko dlatego,ze ma Meksyk w domu poniewaz przyznal sie do romansu i Wengr mowil,ze sam musi to załatwić a później być skupionym w pełni na grze.

beznazwy komentarzy: 237120.02.2014, 13:00

Dziwne, ze nikt z was nie zwraca uwagi na to, ze Boateng powinien wylecieć z boiska w 1 połowie, bo miał żółta o zrobił faul taktyczny

beznazwy komentarzy: 237120.02.2014, 12:59

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.02.2014, 12:58

btw moze ktos napisac czym giroud podpadl? poza tym, ze slaba gra i gadaniu o llorisie?
czy cos mnie ominelo?

afc4life komentarzy: 478320.02.2014, 12:57

I jeszcze najgorsze jest to, ze Wenger boi sie go zmienic albo po prostu zostawia go na boisku nie wiadomo po co w drugiej polowie w grze 10 na 11 gdzie umiejetnosci obronne Ozila tak na prawde stawialy nas w sytuacji 9 na 11-tu.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 320.02.2014, 12:56

Wezcie zbanujcie tego chlopka bo smieci pod kazdym newsem.

afc4life komentarzy: 478320.02.2014, 12:54

Agent
Kto tu pisze, ze Ozil ma mecze wygrywac? Nikomu tu nie chodzi o to, zeby nam sam mecze wygrywal. Tu chodzi o to, ze on sam nam przegrywa mecze i gra jakby mial wszystko i wszystkich w dupie, a to jest roznica. Cazorla , Rosicky, Wilshere, kazdy z nich bije go na glowe zaangazowaniem i sercem do gry. Ozil to po prostu wielka gwiazdka, ktory swoim zachowaniem tylko pokazuje, ze mu sie w tylku poprzewracalo.

szymoniq97 komentarzy: 166820.02.2014, 12:52

Nie zapominajmy, że Ozil od momentu transferu gra niemalże w każdym meczu od początku, do końca. To nie jest maszyna, każdy potrzebuje odpoczynku, dorzućmy do tego oczekiwania kibiców wobec niego, presja jest ogromna. Nie ma co wypisywać bzdur o sprzedaniu go, bo to nasza gwiazda, potrafi pociągnąć grę nie tylko na boisku, ale też jego obecność wzmacnia graczy mentalnie. Nie wieszajmy na nim psów po kilku zepsutych meczach, błagam was.

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52420.02.2014, 12:52

Ban się szykuje.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 320.02.2014, 12:51

Zbanujcie tego calego oxforda bo przynosi wstyd tej uczelni. Co do Falama taki wlasnie czlowiek jest potrzebny aby zagonic gwiazdke Niemiec do roboty i powiedziec mu zeby ruszyl cztery litery i pracował. Takich ludzi którzy motywują jak Vieira albo Keown kiedyś teraz potrzebujemy najbardziej.

kaziu874 komentarzy: 675320.02.2014, 12:50

Traktujecie tego Ozila jak małego chłopca, któremu nie daj Boże ktoś zwróci uwage, bo się obrazi.. zyebal wczoraj mecz i nie wiem jak można mieć co do tego jakieś wątpliwości. Rozumiem gdyby on grał fenomenalnie, a reszta drużyny źle, wtedy okej, ale jak zepsuł mecz i ma jeszcze jakieś problemy to nie jest WP porządku.

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12620.02.2014, 12:46

Sanogo faktycznie może nie dać rady rozegrać kolejnego spotkania w tak krótkim czasie. Nie ma co ryzykować. Chociaż aktualnie Wenger wydaje się być mocno cięty na Żiru. Możliwe, że nawet Bendntner wskoczył przed niego.

Agent komentarzy: 51420.02.2014, 12:46

3/4 waszych komenatrzy czytac się nie da?
wy to chyba mysliscie ze sam ozil wam mecze wygra, dajcie mu czas to tez tylko czlowiek!

mruw komentarzy: 413720.02.2014, 12:44

Najlepiej by bylo moim zdaniem dac Ozila na skrzydło a Cazorle na srodek. Moim zdaniem Hiszpan więcej zdziala na rozegraniu niz Niemiec ktory np z United i tak czesto sie ustawial praktycznie jak drugi napastnik i crntralna czesc boiska vzyli tam gdzie byl akurat potrzebny byla wolna i musial sie tam cofac Żiru.

mar12301 komentarzy: 2315620.02.2014, 12:44

ATID

ale Yaya raczej nie da rady grać już co 3 dni od 1 min. IMO w sobotę zagra Piękniś.

ATID komentarzy: 115020.02.2014, 12:43

Ja bym chciał Sanogo na większość meczy tego sezonu już, chłopak w przeciwieństwie do pięknisia ma ogromne serce do gry, stara się, poza tym wrócił po pół roku i ma od razu grać? Uważam, że ze Żwira nic już nie będzie, a Sanogo to IMO będzie wybór nr 2 w przyszłym sezonie.

Tomo_2 komentarzy: 92820.02.2014, 12:41

Dajcie spokój temu Ozilowi...
Bo zara posonduję i znajdę karnego którego nie strzelił Henry albo ktoś takiego kalibru w jakimś ważnym meczu i co wtedy....
A co do tego odepchnięcia Flaminiego - jak ktoś w innym newsie napisał. Ten karny chyba usiadł mu na dobre przez resztę meczu i prawdę mówiąc wcale mu się nie dziwię - nigdy nie mieliście takie wku*** że coś zepsuliście? Ja miałem wielokrotnie na zawodach sportowych tylko nie była to LM i doskonale wiem jak człowiek może się przez resztę zawodów czuć.
Grunt, żeby Ozil złapał sportową złość i zaczął cisnąć bo prawdę mówiąc z meczu na mecz gra moim zdaniem coraz lepiej - coraz bardziej się angażuje itd. To nie la lipa, nie ma też u boku takiego cyborga jak Ronaldo, więc musi się przestawić na dawanie zespołowi więcej. Ja po akcji z Ramsey'em już nigdy nie powiem, że decyzje Wengera odnośnie dawania szans piłkarzom są złe. Co prawda Giroud.... no on nie pasuje do charakterystyki naszych pomocników, ale kto wie, może i z niego Wenger coś zrobi.
Natomiast uważam, że błędem byłoby posadzenie Ozila na ławce, chyba że czuje się zmęczony. Wtedy to go podłamie i to konkretnie, a to ostatnia rzecz jakiej nam trzeba.

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12620.02.2014, 12:41

Ozila można posadzić na kilka meczów i tyle. Mamy Rosicky'ego, powinien zagrać. Na Sunderland teraz trzeba wykrzesać dodatkową motywację, bo lubimy olewać spotkania w takich sytuacjach (a w następnym meczu łatwo nie będzie).

Qarol komentarzy: 1450220.02.2014, 12:40

@aguero10

Nie chodzi o to, że chcę go sprzedać. Ale jeśli będzie strzelał fochy i sam zechce to nie ma co go zatrzymywac ; p

mar12301 komentarzy: 2315620.02.2014, 12:40

Z Sunderlandem zagra już chyba Giroud, bo nie sądzę żeby Sanogo ;P

Benia nie liczę.

aguero10 komentarzy: 860820.02.2014, 12:35

Widze niektórzy chcą juz sprzedac Ozila ?
hehe

Qarol komentarzy: 1450220.02.2014, 12:32

Jesli bedzie chcial odejsc to niech odchodzi, grą nie porywa jak na razie to i strata nie będzie bolesna.

Kupi się kogoś innego, jesli faktycznie Niemiec sie zawinie. Nie ma co płakać, bo odchodzili więksi ; )

Ja tam i tak nie wierze, ze juz w lecie bedzie chcial odejsc.

Qarol komentarzy: 1450220.02.2014, 12:22

Jeszcze kilka takich występów Sanogo i Oli w następnym sezonie będzie trzecim wyborem (ktoś przyjdzie, jestem pewien).

Chłopak może nie prezentuje jakiejś kosmicznej gry, ale jest widoczny w akcjach, stwarza realne zagrożenie pod bramką rywala i nawet pracuje w defensywie. Kilka razy ambitnie próbował przejąć piłkę, nie przestraszył się Bayernu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.02.2014, 12:22

igol.pl/article,68945.html

Ciekawe

ostriket komentarzy: 665620.02.2014, 12:16

@Vendeful->
wg mnie całkiem dobry kupon z dużą szansą wejscia ;)

afc4life komentarzy: 478320.02.2014, 12:14

Mozna zrozumiec, ze mu cos nie wychodzi (Ozilowi) ale te jego fochy to jest jakies nie porozumienie, zero pokory. Spieprzyl nam mecz i jeszcze sobie z tego nic nie robi, a jak ktos mu cos powie Merte albo Flam to jeszcze pyskuje albo odpycha. Dla mnie taki zawodnik nie powinien miec u nas miejsca. Takie rzeczy to w Barsie albo Realu sobie mozna robic.

Alonso komentarzy: 1282420.02.2014, 12:12

oho znów wymiana połowy składu po nieudanym meczu :P

Kaczaza komentarzy: 724920.02.2014, 12:10

IMO Podol to najlepsze kopyto w Arsenalu.

afc4life komentarzy: 478320.02.2014, 12:09

Podolski za Cazorle i Rosa za Ozila ew. Cazorla w srodku i mysle, ze bysmy spokojnie strzelili jedna czy 2 bramki .
Jesli tylko ktos by sie zglosil po Mesuta jestem za tym, zeby go sprzedac jak najszybciej i odzyskac troche pieniedzy i wzmocnic skrzydla i napad.

Gosciu nie dosc, ze gwiazdorzy, pilki nie umie kopnac w bramke, tylko podac i utrzymac sie przy niej (to potrafia wszyscy nasi pomocnicy, a ponadto biegaja i sie staraja w przeciwienstwie do niego).

Ozil to tylko mentalnie zawodnikow podbudowal samym transferem, ale na pewno nie swoja gra. Moze oprocz kilku pierwszych meczy.

Juz na prawde nie wiem kto mnie bardziej zaczyna irytowac na boisku Olivier vs Ozil walka jest zacieta narazie chyba pomimo wszystko bardziej irytujacy jest Giroud.

LoveTheGunners komentarzy: 914020.02.2014, 12:08