Bezlitosny Bayern pokonuje osłabiony Arsenal 2-0

Bezlitosny Bayern pokonuje osłabiony Arsenal 2-0 19.02.2014, 21:43, Sebastian Czarnecki 1897 komentarzy

Kapitalna i wyrównana pierwsza połowa meczu, nudna i monotonna druga. Całe spotkanie ustawiła czerwona kartka dla Wojtka Szczęsnego, po której Kanonierzy bronili się całą drużyną i zamknęli się na własnej połowie, całkowicie dając się zdominować przeciwnikowi z Monachium. Bayern nie pozwolił wyjść londyńczykom z własnego pola karnego, powoli rozgrywał swoje akcje i czekał tylko na pojedyncze błędy obronne, by zaatakować. I dwukrotnie udała się ta sztuka monachijczykom, bo dwukrotnie wpakowali piłkę do bramki Łukasza Fabiańskiego, znajdując się w kapitalnej sytuacji przed rewanżem.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs (31. Monreal) - Flamini, Wilshere - Chamberlain (74. Rosicky), Özil, Cazorla (38. Fabiański) - Sanogo

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng (46. Rafinha), Dante, Alaba - Martinez - Robben, Kroos, Alcantara (79. Pizarro), Götze - Mandżukić (64. Muller)

Mecz od mocnego uderzenia zaczęli Bawarczycy. Już w trzeciej minucie potężnym strzałem z dystansu popisał się Toni Kroos, ale futbolówkę zmierzającą w samo okno bramki na rzut rożny przeniósł Wojciech Szczęsny. Świetna interwencja polskiego gokipera.

W szóstej minucie groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Zamieszanie pod bramką Manuela Neuera wykorzystał Yaya Sanogo, który oddał groźny strzał na bramkę niemieckiego golkipera, ale ten świetnie zatrzymał to uderzenie.

W ósmej minucie spotkania Nicola Rizzoli dyktuje jedenastkę dla Arsenalu za wejście Jerome'a Boatenga w Mesuta Özila. Słuszna decyzja arbitra.

Reprezentant Niemiec sam chciał wymierzyć sprawiedliwość, jednak przy strzale z jedenastu metrów zachował się najgorzej jak tylko mógł, strzelając w środek bramki tak klasowego bramkarza jak Neuer. Golkiper wyszedł zwycięsko z tego pojedynku, wciąż bezbramkowy remis na Emirates Stadium!

Kolejne minuty należały głównie do Bayernu, ale monachijczycy nie potrafili przedrzeć się pod bramkę pilnowaną przez Wojciecha Szczęsnego, głównie za sprawą świetnie ustawionej linii defensywnej.

W 23. minucie pokaz świetnej gry dał Yaya Sanogo, który wywalczył futbolówkę w środku pola i natychmiast uruchomił wybierającego Chamberlaina. Anglik wyszedł sam na sam z Manuelem Neuerem, ale ten zrobił dokładnie to samo. Niemiecki golkiper okazał się więc szybszy od nadbiegającego rywala i szybko wybił futbolówkę.

W 31. minucie Arsenal musiał przeprowadzić pierwszą zmianę. Kontuzjowanego Gibbsa zastąpił Ignacio Monreal.

Kiedy już narzekaliśmy na brak emocji, w 38. minucie Arjen Robben znalazł się w sytuacji sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym, a ten... obalił Holendra i został ukarany zasłużoną czerwoną kartką. Nicola Rizzoli wskazał na rzut karny, jak najbardziej słusznie.

Arsene Wenger od razu ściągnął z boiska Santiago Cazorlę i wpuścił na nie Łukasza Fabiańskiego.

Do egzekwowania rzutu karnego przystąpił David Alaba i... spudłował! Piłka po jego strzale trafiła w słupek, a Łukasz Fabiański już na dzień dobry nie musiał wyciągać piłki z bramki. Dalej bezbramkowo na Emirates Stadium!

Do końca meczu nic nie uległo już zmianie. Sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy bezbramkowym remisie.

Na drugą połowę Pep Guardiola przewidział jedną zmianę. Zagrożonego czerwoną kartką Boatenga zastąpił Rafinhą, który powędrował na prawą stronę obrony, Phillip Lahm przeszedł wówczas do środka pola, a Javi Martinez zajął miejsce na środku obrony u boku Dantego.

Bayern wyraźnie zdominował grających w osłabieniu londyńczyków i powoli wyprowadzał swoje ataki, czekając na rozluźnienie swoich rywali w szykach obronnych.

No i w 54. minucie wyczekali! Podanie Philippa Lahma z prawego skrzydła wykorzystał Toni Kroos, który zdecydował się na techniczne uderzenie z pierwszej piłki. Piłka wpadła w samo okienko bramki pilnowanej przez Fabiańskiego, a Polak nie miał żadnych szans. 1-0 dla Bayernu!

W 63. minucie kolejna świetna akcja Bawarczyków. Z prawego skrzydła zaatakował Arjen Robben, który mógł szukać podania do lepiej ustawionych kolegów z zespołu, ale zdecydował się na strzał. Tym razem Łukasz Fabiański był górą w tym pojedynku i świetnie interweniował.

Siedem minut później kolejny raz próbował holenderski skrzydłowy. Oddał groźny, podkręcony strzał na długi słupek bramki Fabiańskiego, ale znowu zabrakło mu kilku-kilkunastu centymetrów. Minimalnie!

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Arsenal nie mógł wyjść z własnej połowy i został zdominowany przez Bawarczyków, którzy kontrolowali przebieg meczu. Czekali tylko na nadarzające się okazje, by dobić Kanonierów, jednak ci dziennie się bronili, żeby nie dopuścić do straty kolejnych bramek.

W 88. minucie defensywa jednak zawaliła, a Phillipp Lahm celnym dośrodkowaniem odnalazł wybiegającego do piłki Thomasa Mullera. Reprezentant Niemiec celnym strzałem głową pokonał Łukasza Fabiańskiego z najbliższej odległości i nie dał mu żadnych szans. 2-0 dla Bawarczyków.

A chwilę później mogło być już 3-0, a Toni Kroos mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Tym razem strzał młodego Niemca po podaniu Pizarro trafił w słupek.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Bayern pokonał Arsenal na Emirates Stadium 2-0 i przybliżył się do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Bayern MonachiumLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
eMeL komentarzy: 44620.02.2014, 13:47

Nie wiem jak wy ale mam coraz bardziej dość Ozila...

Bolek komentarzy: 423220.02.2014, 13:45

@KingOfLoyal
Mam nadzieję, że podobne statystyki sprawią, że eksperci pokroju Grzywacza zamilkną.

maciekbe komentarzy: 1245820.02.2014, 13:45

@NBW hahaha, a to dobre :) no cóż Ci mogę powiedzieć, doigrałeś się :>
TY się rozleniwiłeś, how ironic :)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.02.2014, 13:44

kaziu874,

Oczywiście, że tak. Aczkolwiek czasu nie cofniesz. Skupmy się na Sunderlandzie.

kaziu874,

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.02.2014, 13:44

Yaya Sanogo: No player has won more aerial duels in a CL match this season than Sanogo did last night vs Bayern Munich (10) #AFC

kaziu874 komentarzy: 675320.02.2014, 13:43

WilSHARE ---> ale ta jedna bramka mogłaby być kluczowa w ogólnym rozrachunku.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.02.2014, 13:40

Mesut Özil
the next morning doesn't feel better either. sorry guys - it wasn't planned that way. outnumbered it was really hard to win against this team. ‪#‎ucl‬ ‪#‎AFCvBAY‬

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.02.2014, 13:37

kaziu874,

Wygrałem ponad 100, a i zagramy w 1/4. 2-0, 1-0 co za różnica? Trzeba być równie mocno zdeterminowanym do strzelania goli nieważne przy jakim wyniku.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.02.2014, 13:36

Co jak co ale te trole typu kibice Bayernu czy tam innej Farsy wchodzą i się podniecają że wygrają tfu ich mać!

czusiek komentarzy: 78120.02.2014, 13:35

Mina Ozila przy wykonywaniu karnego mówi wszystko.

kaziu874 komentarzy: 675320.02.2014, 13:34

WilSHARE --> a gdybyś miał dodwyboru wynik 2:0 dla Bayernu i wygranie 100 zł albo wygranie Bayernu 1:0 i zero kasy to co byś wybral? ;d

TakKrzysiu komentarzy: 893820.02.2014, 13:34

Ale mam spaprany humor. Gdyby nie ta czerwień i przegrana np 1-2, nie byłoby problemu. Ale udało nam sie świetnie wejść w spotkanie, szanse były na równi i czrewona kartka w połowie meczu. To jest jakaś farsa.

Teraz bedziemy musieli strzelić 3 bramki. Wówczas możemy nawet stracić jedną a i tak awansujemy. Oznaczałoby to dokładnie taką samą sytuacje jak sprzed roku, tyle że drużyny odegrałyby odwrotne role.

maciekbe komentarzy: 1245820.02.2014, 13:33

@Tomo dobry pomysł, w końcu szybko by się neutralizowało trolli i innych denerwujących typów. Ale to chyba dużo roboty, a wiadomo jak u nas wygląda wprowadzanie jakichkolwiek zmian na stronie :P jestem tu prawie 2000 dni i przez ten czas pojawiła się mapka kibiców i były tapety(3!) z kalendarzem na miesiąc ;)
@NBW poddałeś się koleżko? czy nie masz czasu?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.02.2014, 13:31

Tomo_2,

-500 za pomysł

Tomo_2 komentarzy: 92820.02.2014, 13:29

Hmm... to może jakiś system oceniania komentarzy dałoby się zaimplementować? Że w momencie osiągnięcia 50,100,500,1000 czy ilu tam minusów koment albo jest usuwany albo gość dostaje bana:D. Oczywiście byłyby też plusy - jak ktoś będzie -10000 na minusie to banan na pół roku, rok, dożywotnio :P?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.02.2014, 13:27

Och, jak ta Barańska nasza jest słaba. Przegrywa z pierwszą typowaną do eliminacji..

Tomo_2 komentarzy: 92820.02.2014, 13:27

Prawda jest taka, że dopóki graliśmy w 11 było dobrze, nawet pomimo niestrzelonego karnego. Wiadome, że Bayern będize miał swoje okazje, ale nie zanosiło się na nic, żebyśmy też nie mieli swoich. Ot, doszłoby do wymiany ciosów - mecz mógłby być naprawdę dobry... a tak nie dowiemy się jakby wyglądał gdyby ilość zawodników na boisku po obydwu stronach była taka sama - tego mi najbardziej szkoda :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.02.2014, 13:25

Tomo_2,

Wydaje mi się, że nie, poprzez nie odnajdowanie słów wulgarnych.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.02.2014, 13:25

Sagna - On mnie nie opluł. Między nami było wszystko OK – powiedział „Trójkolorowy”, broniąc reprezentanta Holandii.

kaziu874 komentarzy: 675320.02.2014, 13:25

dariompi ---> przepraszam, postanawiam poprawę tylko mi wybacz.

Tomo_2 komentarzy: 92820.02.2014, 13:24

Czy za wypowiedzi na poziomie dariopmi dałoby się banować?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.02.2014, 13:24

kaziu874,

Na dzień dzisiejszy bukmacherzy mi za wycieczkę na Karaiby nie płacą, ale czekam cierpliwie.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 120.02.2014, 13:23

Frytek
w sumie racja niewiadomo jak bedzie wyglada jego forma , ale w tym sezonie byl genialny i potrzebujemy go na Marzec bo to jeszcze nie koniec trudnych meczów ;/

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.02.2014, 13:23

dariopmi,

Emocje dzień po imprezie? no spoko

kaziu874 komentarzy: 675320.02.2014, 13:22

WilSHARE ---> no rozumiem, zgłoszenia się jak juz wygrasz te miliony.

dariopmi komentarzy: 12520.02.2014, 13:21

wilshare -> nie zwracam xD to emocje

kaziu874 -> a ty co ? "kozak w necie, piz*a w świecie"

Frytek komentarzy: 320320.02.2014, 13:21

Ramsey może na rewanż dopiero zdąży, i to bez ogrania meczowego..

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.02.2014, 13:20

simpllemann,

Przykra sprawa. Prawie jak wojna domowa na Ukrainie.

Frytek komentarzy: 320320.02.2014, 13:20

Ozilowi brakuje tylko jednego.. A mianowicie tego coś co ma Flamini.. Nie można mieć wszystkiego, ale to jest bardzo poważna wada na tą chwilę co nie oznacza, że nie da się tego poprawić.

Czeczenia komentarzy: 1249820.02.2014, 13:20

Przypomnę tylko gadkę ze stycznia:

"Kupujmy Costę, kupujmy Martineza, w LM i tak tylko dwa mecze gramy".

Po batach na Anfield to samo.

Wcześniej lament, teraz lament. Zgaduję, że po odpadnięciu w Monachium też będzie lament, bo przecież byśmy przeszli dalej gdybyśmy mieli... napastnika.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.02.2014, 13:20

@Vendeful

Przez ciebie w nocy dziś nie zasnę!

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.02.2014, 13:18

kaziu874,

Wpadła stówka Stary, to jeszcze nie obiecane miliony. Jednakże nie jestem usatysfakcjonowany, zdajesz sobie sprawę dlaczego.

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52420.02.2014, 13:18

WilSHARE
Zrobiłeś to dwukrotnie. Ale spokojnie jestem wyluzowany, dzięki za troske.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.02.2014, 13:17

Wyluzuj, to tylko litera. Jeśli zrobiłby to wielokrotnie jak ktoś wczoraj to rozumiem Twoje oburzenie, ale nie szukaj powodów do wywodów.

Vendeful komentarzy: 237020.02.2014, 13:16

youtube.com/watch?v=0DxkDiAcSF8

dariopmi komentarzy: 12520.02.2014, 13:16

a tak wracajac do meczu... jesli szczesny poniesie konsekwencje swojego gestu to robena powinni jebnac w ten lysy leb za plucie na glowe sagny !!

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 120.02.2014, 13:16

Rambo powinien niedlugo wrocic chyba nie ?:P

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.02.2014, 13:15

dariopmi,

Nie wiem czy zwracać na to uwagę, ale podziwiam kunszt piśmienniczy.

Alonso komentarzy: 1282420.02.2014, 13:15

Uwielbiam ten ból d*py po przegranych meczach tym bardziej LM. Takie teksty lecą jak by Arsenal był super faworytem do wygrania LM, a Bayern jakimś średniakiem. :P

mruw komentarzy: 413720.02.2014, 13:15

Wydaje mi sie ze dobrze by było reaktywowac forum. Pod newsami jest za duży spam, sa rozmowy na kilka tematów jednocześnie i latwo sie gubia pojedyncze komentarze

kaziu874 komentarzy: 675320.02.2014, 13:15

WilSHARE --> to pasuje jakieś piwko postawić z tej okazji, tym bardziej że wierzyłem w twoją wygraną ;d

dariopmi ---> nie w szkole o tej godzinie? Zamiast siedzieć na komputerze idź się ucz, bo sprawdzian z pszyry sam się nie napisze.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 120.02.2014, 13:14

ale wy jestescie smieszni z tym Ozilem , gosci nie po to podpisywal 5 letni kontrakt aby odchodzic. Wiadomo jak znow nic nie wygram to sporo bedzie chcialo odejsc ale dajcie spokoj

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52420.02.2014, 13:14

WilSHARE
Miałem już nikogo nie poprawiać, gdy ktoś pisze mój nick bez dwóch "l" lub "n" ale kurcze nie gub innych liter.

dariopmi komentarzy: 12520.02.2014, 13:12

Ja *******e jaka strata kasy na tego *****ego żabowatego turkoszkopa.... od raz mowilem ze ozil to jest gowno a nie rozgrywajacy. gwiazdeczka za*****a tylko potrafi sie po knajpach i klubach prowadzac a jak ma strzelic karnego to wali w bramkarza.....

NA **** TEN OZIL !!!!! jaracie sie nim jak szczerbaty sucharem.

za te pieniadze trzeba bylo kupic cabaya i dolozyc troche i kupic coste

Arsenal ma najwieksza okazje na trofeum w tym sezonie od dawna a wenger gra napastnikiem co rucha dziwki po hotelach i spizganym turasem co nie ma sil podac.

Wierze w ten zespół ale niech zacznie grac podolski, gnabry, zelalem a nie te cioty

i nie oszukujcie sie ..... NIE WYGRAMY NIC !!