Derby Londynu na remis: Chelsea 2-2 Arsenal

Derby Londynu na remis: Chelsea 2-2 Arsenal 21.10.2023, 19:37, Łukasz Wandzel 592 komentarzy

Sportowa sobota w Premier League obfitowała w gole. Nie inaczej było w derbach Londynu między Chelsea a Arsenalem. Oba zespoły podzieliły się punktami, mimo że widmo pierwszej ligowej porażki w sezonie wisiało nad The Gunners przez ponad 70 minut meczu.

Piłkarze Pochettino udanie zaczęli pierwszą i drugą połowę, co przełożyło się na dwubramkowe prowadzenie gospodarzy. Przebłyski w ofensywie i dobra organizacja w defensywie nie zwiastowały zaprzepaszczenia takiej przewagi. Jednak w końcówce podopieczni Artety wykorzystali błąd Sancheza, by zdobyć gola kontaktowego, a dzięki wchodzącemu z ławki Trossardowi doprowadzili do wyrównania.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (46' Tomiyasu) – Rice, Jorginho (68' Smith Rowe) – Saka, Odegaard, Martinelli – Jesus (68' Nketiah)

Chelsea: Sanchez – Gusto, Silva, Colwill, Cucurella – Galagher, Caicedo, Enzo – Palmer (84' James), Sterling (84' Madueke), Mudryk (66' Jackson)

Początek derbów należał do Chelsea. Gospodarze kilkukrotnie przedostali się w pole karne Arsenalu, a w jednej z takich sytacji Saliba zagrał piłkę ręką. Po interwencji VAR-u sędzia przerwał grę i podyktował rzut karny. Z 11. metra uderzył Palmer a The Blues rozpoczynali drugi kwadrans meczu z prowadzeniem.

Po otwarciu wyniku drużyna Pochettino oddała piłkę gościom. The Gunners dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz w pierwszej połowie zdołali wywalczyć tylko kilka rzutów rożnych, których nie zamienili na gola. Chelsea dużo lepiej prezentowała z przodu, atakując po przechwytach na własnej połowie. Szczególnie wyróżniał się Palmer. Już w 30. minucie był bliski drugiego trafienia, lecz na szczęście dla Rayi strzelił obok słupka.

Kanonierzy drugą połowę zaczęli jeszcze gorzej niż pierwszą, bo jeszcze szybciej stracili bramkę. W 48. minucie Chelsea przejęła piłkę na połowie boiska, a na lewym skrzydle błysnął Mudryk. Reprezentant Ukrainy prawdopodobnie zamierzał dośrodkowywać, lecz futbolówka wylądowała za kołnierzem golkipera Arsenalu. Raya nie popisał się też parę minut później, gdy zaliczył koszmarne podanie i o mało nie dał się minąć z piłką naciskającemu Palmerowi.

Gospodarze przez długi czas szukali trzeciego gola. Do tego rozgrywali dobry mecz w defensywie, na czele z 39-letnim Thiago Silvą. Jednak w 77. minucie bramkarz po drugiej stronie boiska popełnił fatalny błąd. Sanchez wyszedł do podania i zagrał pod nogi Declana Rice. Anglik celnie uderzył na pustą bramkę, czym dał swojej drużynie gola kontaktowego.

Wydawało się, że Arsenal nie poszedł wystarczająco za ciosem, ale różnice zrobili zmiennicy. W 84. minucie akcja z udziałem Havertza zakończyła się dośrodkowaniem Saki na zamykającego akcję Trossarda, który z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki. Chwilę później bliski zaskoczenia i Thiago Silvy, i Sancheza, był Nketiah, lecz futbolówka minęła słupek. W końcówce nikt nie przechylił szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Chelsea FCPremier LeagueRaport kadrowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
pablofan komentarzy: 205321.10.2023, 20:36

@pablofan: aspiruje*

Olczyck komentarzy: 107021.10.2023, 20:36

Nie ma za bardzo dużo ludzi do chwalenia ale Tomiyasu zasłużył na pochwałę no i Rice w sumie jak zwykle a Raya no cóż on nie pasuje do nas jest jak taki grzeczny kujonek co wyglada jak umial wszystko itp ale jednak nie umie nasz super jęzor musi wrócić

jumanji komentarzy: 105521.10.2023, 20:35

@Gunner915: Zgadza się, Odegaard dziś nie zagrał najlepiej.

pablofan komentarzy: 205321.10.2023, 20:35

Po takim meczu ten wynik to jak zwycięstwo, ale według mnie mimo wszystko podział punktów to porażka.
Arteta fatalnie przygotował zespół do tego meczu i próba rzucenia wszystkich sił w 1 połowie na atak środkiem boiska skończyła się tragicznie.
W drugiej połowie zobaczyliśmy już inna grę, ale jak doprowadzamy do sytuacji z 0:2 na 2:2 to taki zespół jak Arsenal, który inspiruje do mistrzostwa powinien pójść za ciosem i próbować to wygrać! A przez 12 minut od bramki Trossarda zobaczyliśmy 1 strzał… i niemrawe tempo w ataku.
Trossard wyrasta na talizman tego zespołu i wynik z poprzedniego sezonu to nie jest przypadek. Bo gdy nie było Jesusa to trossard był kluczowa postacią.
Oczywiście poraz kolejny Havertz wchodzi na podmeczonego rywala, ale w następnych meczach dałbym mu szanse kosztem jesusa, a Leo pozwolił grać tam gdzie jego miejsce, czyli na środku pod napastnikiem.

lordoftheboard komentarzy: 824421.10.2023, 20:35

Dobra, kupować tego Toneya i niech Bimber zdrowieje, bo zaraz się wykoleimy

Embix komentarzy: 201421.10.2023, 20:35

Jakby ktoś pytał o patogale

Rynkos7 komentarzy: 690921.10.2023, 20:35

Wrzutki na Jesusa to i tak jest największa głupota tego meczu i w sumie kilku ostatnich. Nie wiem jaki w tym cel.

Gunner915 komentarzy: 282121.10.2023, 20:34

taktyka Chelsea byla prosta kopac Sake przy kazdym kontakcie z pilka, niestety Ode nie dojechal dzisiaj i Saka byl bezuzyteczny...

Koroniarz komentarzy: 1024221.10.2023, 20:34

@Kaczaza: na ten moment tylko Toney a Jesus na skrzydło

jumanji komentarzy: 105521.10.2023, 20:34

Myślicie, że ten centrostrzał wybroniłby Ramsdale?

XandeR komentarzy: 972721.10.2023, 20:34

Najgorsze ze Raya pewnie nadal bedzie stal na tej bramce i wybijal pilki w aut. Dzis kosztowal nas punkty, dwa poprzednie mecze mial tragiczne, a bramkarzy ktory byl w tots i uratowal nam mase punktow jest wypychany z klubu bo nie jest hiszpanem. Wstyd

FilipCz komentarzy: 190021.10.2023, 20:33

Arteta nie jest przeciez glupi, powinien wyciągnąć wnioski z tego spotkania. Raya i Zina na ławkę, w ich miejsce Aaron i Tomijasu, no i więcej minut dla Trossarda i ESRa. Proste? Proste.

PS. Czekam na powrót Timbera i liczę na Parteya od następnego meczu.

domino178 komentarzy: 244721.10.2023, 20:33

Mecz błędów po obu stronach. Dobrze ze choć 1pkt.
Wychodzi na to, że Mudryk będzie miał kręcenie wora na kadrze jak go Zina dojedzie za tą bramke:D

Kaczaza komentarzy: 726821.10.2023, 20:33

Potrzebny napastnik, bez takiego lidera nie wygramy ligi

blazejpak komentarzy: 33321.10.2023, 20:32

Trochę szkoda straty 2 pkt ze sredniakiem ligi, ale w sumie po tej grze nie ma co się dziwić.

Ma plus dla mnie Rice i Tomiyasu, a na minus ode i smith Rowe. Raye trudno dać do grupy minusów, bo typ zagrał mecz na poziomie ekstraklasy, więc to byłaby obraza dla minusa gdyby tam go dać

jumanji komentarzy: 105521.10.2023, 20:32

Arsenal nie zagrał może i najlepszego meczu, ale może to Chelsea zagrała wyjątkowo dobrze, szczególnie na początku meczu??

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976221.10.2023, 20:32

Końcówka meczu bardzo dobra, początek fatalny i tyle

Natomiast Chelsea też te bramki z karnego i po centrostrzale Mudryka (XDD)

Imo remis chyba sprawiedliwy ale jeśli wziąć pod uwagę to jak Arsenal się rozkręcał w drugiej połowie to niedosyt i tak duży

FlameDood komentarzy: 147821.10.2023, 20:32

Krótko mówiąc - Lepszy remis niż w dupe...

Arsenal2004 komentarzy: 381221.10.2023, 20:32

Sancheza dzisiaj bardzo fajne dalekie piłki dawał, takie jakie miał nam dać Raya. No ale na krótko popełnił błąd.

1886gunner1886 komentarzy: 147721.10.2023, 20:31

3 wnioski po meczu:
- zdrowy Partey to game changer
-sedziowie kolejny raz dramat
-Eddie i Emil zimą na sprzedaż

Garfield_pl komentarzy: 2836921.10.2023, 20:30

Mecz słaby w naszym wykonaniu. Palmer powinien wylecieć. Nadal niepokonani, ale dużo do poprawy. Sędziowie niestety trzymają nadal dno poziom

jumanji komentarzy: 105521.10.2023, 20:30

Brawa dla kanonierów za grę do końca i wywalczony remis!

WSP komentarzy: 182421.10.2023, 20:30

Pamiętajmy, że mogło być 3:0...

Mastec30 komentarzy: 628121.10.2023, 20:30

Najgorsze jest to, że pomimo tego jak ten mecz wyglądał to nadal dało się wygrać. Chelsea coś pokazała ale widać, że brakło im zimnej krwi, żeby wytrzymać do końca

Czeczenia komentarzy: 1249821.10.2023, 20:29

Fartowny remis, punkt więcej w tabeli, ale zęby bolały podczas tego "widowiska".

Arsenal2004 komentarzy: 381221.10.2023, 20:29

Mam nadzieję że Ramsdale wróci do bramki już na mecz z Sevillą.

tomash473 komentarzy: 211521.10.2023, 20:29

Brawo za walkę i remis, ale ogólnie dzisiaj padaka.

Adamarsenal1 komentarzy: 322121.10.2023, 20:29

Z naszej słabej gry, ten punkt to jak trzy :)

WSP komentarzy: 182421.10.2023, 20:28

Ok. Jest remis. Zremisować z Chelsea to nie wstyd. Niemniej ten mecz był bardzo kiepski w naszym wykonaniu. Trzeba wyciągnąć wnioski i zacząć pracować. Zina, Jorginho i Jesus powinni przez jakiś czas posiedzieć na ławce. Ramsdale powinien wrócić do 1 składu.

Arsenal2004 komentarzy: 381221.10.2023, 20:28

Tomiyasu najlepszy dla mnie

mlody323323 komentarzy: 214921.10.2023, 20:28

Właściwie to nie wiem jak ocenić ten mecz , kto zasługuje bardziej na mvp frajera spotkania Arteta oderwany od rzeczywistości kolejny raz i trossard ratujący mu dupe czy poch wypuszczający 3pkt przy tragicznie wyglądającym Arsenalu ..

Luki342 komentarzy: 275821.10.2023, 20:28

Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, no ale cóż "Lepszy Rydz niż nic"

Infanter komentarzy: 112921.10.2023, 20:28

Takimi nieprzegranymi meczami wygrywa się mistrzostwo. Liczę, że Mikel wyciągnie wnioski po tym meczu. Pierwszy mecz w tym sezonie Premier League, w którym byliśmy słabsi od rywala. Gratulacje dla Chelsea, może wrócą na dobre tory. COYG!

Rynkos7 komentarzy: 690921.10.2023, 20:28

Emil i Nketiah pokazali dlaczego powinni być rezerwowymi. Słaby Zinchenko, Jesus i Jorginho. Raya do drugiej bramki beznadzieja, potem trochę lepiej kilka interwencji pewnych miał, ale mimo wszystko na ogromny minus. A Odegaard, zapomniałem w sumie, że grał, niech to będzie podsumowanie.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976221.10.2023, 20:28

@Ranczomen napisał: "Fajnie, że ten frajer doliczył 7 minut xD"

Absurd że w doliczonym była żółta dla White'a i z 3 minuty leżeli piłkarze Chelsea a on i tak skończył równo w 97

Prawda jest taka że to niezasłużony w pełni remis. Przez 3/4 meczu nie graliśmy nic.

FromCradleToGrave komentarzy: 766 newsów: 321.10.2023, 20:28

@M4rcin napisał: "U havertza nie ma chęci gry. Oddaje piłkę i nie próbuje się urwać żeby zrobić sobie miejsce"

Ty mecz ogladasz czy tylko z pamieci piszesz?

Kaczaza komentarzy: 726821.10.2023, 20:28

Brawo dla chłopaków, po takiej lipie jeszcze wyciagneli

ozzy95 komentarzy: 2000 newsów: 121.10.2023, 20:28

Co ten Pełka bredzi? Ten remis jak zwycięstwo do nas? Przecież ta Chelsea nic nie grała, furę szczęścia mieli.

bobslej22 komentarzy: 836221.10.2023, 20:28

Raya powinien usiąść żeby się ogarnac

Gryzek komentarzy: 379721.10.2023, 20:27

Dobrze chociaż, że ten remis uratowali.

Marcel90 komentarzy: 819221.10.2023, 20:27

Szkoda, z drugiej strony graliśmy tak zle, ze nic nie zapowiadało tego remisu. Koniec końców patrząc na przebieg spotkania to cenny punkt

M4rcin komentarzy: 159821.10.2023, 20:27

Caicedo lezał z minute w doliczony i ten kończy równiutko na 97' xD

bobslej22 komentarzy: 836221.10.2023, 20:27

Ważny 1pkt na wyjeździe.

sebaarsenal komentarzy: 160721.10.2023, 20:27

Mimo wszystko grając tak fatalnie remis jest ogromnym sukcesem. Jednak sama gra, podejście do tego meczu i ogólnie jak się prezentowaliśmy bardzo niepokoi.

kylo100 komentarzy: 372621.10.2023, 20:27

Nie ma co narzekać po katastrofie w pierwszej połowie, dobry i punkt.

Pires9999 komentarzy: 118521.10.2023, 20:27