Derby Londynu na remis: Chelsea 2-2 Arsenal

Derby Londynu na remis: Chelsea 2-2 Arsenal 21.10.2023, 19:37, Łukasz Wandzel 592 komentarzy

Sportowa sobota w Premier League obfitowała w gole. Nie inaczej było w derbach Londynu między Chelsea a Arsenalem. Oba zespoły podzieliły się punktami, mimo że widmo pierwszej ligowej porażki w sezonie wisiało nad The Gunners przez ponad 70 minut meczu.

Piłkarze Pochettino udanie zaczęli pierwszą i drugą połowę, co przełożyło się na dwubramkowe prowadzenie gospodarzy. Przebłyski w ofensywie i dobra organizacja w defensywie nie zwiastowały zaprzepaszczenia takiej przewagi. Jednak w końcówce podopieczni Artety wykorzystali błąd Sancheza, by zdobyć gola kontaktowego, a dzięki wchodzącemu z ławki Trossardowi doprowadzili do wyrównania.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (46' Tomiyasu) – Rice, Jorginho (68' Smith Rowe) – Saka, Odegaard, Martinelli – Jesus (68' Nketiah)

Chelsea: Sanchez – Gusto, Silva, Colwill, Cucurella – Galagher, Caicedo, Enzo – Palmer (84' James), Sterling (84' Madueke), Mudryk (66' Jackson)

Początek derbów należał do Chelsea. Gospodarze kilkukrotnie przedostali się w pole karne Arsenalu, a w jednej z takich sytacji Saliba zagrał piłkę ręką. Po interwencji VAR-u sędzia przerwał grę i podyktował rzut karny. Z 11. metra uderzył Palmer a The Blues rozpoczynali drugi kwadrans meczu z prowadzeniem.

Po otwarciu wyniku drużyna Pochettino oddała piłkę gościom. The Gunners dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz w pierwszej połowie zdołali wywalczyć tylko kilka rzutów rożnych, których nie zamienili na gola. Chelsea dużo lepiej prezentowała z przodu, atakując po przechwytach na własnej połowie. Szczególnie wyróżniał się Palmer. Już w 30. minucie był bliski drugiego trafienia, lecz na szczęście dla Rayi strzelił obok słupka.

Kanonierzy drugą połowę zaczęli jeszcze gorzej niż pierwszą, bo jeszcze szybciej stracili bramkę. W 48. minucie Chelsea przejęła piłkę na połowie boiska, a na lewym skrzydle błysnął Mudryk. Reprezentant Ukrainy prawdopodobnie zamierzał dośrodkowywać, lecz futbolówka wylądowała za kołnierzem golkipera Arsenalu. Raya nie popisał się też parę minut później, gdy zaliczył koszmarne podanie i o mało nie dał się minąć z piłką naciskającemu Palmerowi.

Gospodarze przez długi czas szukali trzeciego gola. Do tego rozgrywali dobry mecz w defensywie, na czele z 39-letnim Thiago Silvą. Jednak w 77. minucie bramkarz po drugiej stronie boiska popełnił fatalny błąd. Sanchez wyszedł do podania i zagrał pod nogi Declana Rice. Anglik celnie uderzył na pustą bramkę, czym dał swojej drużynie gola kontaktowego.

Wydawało się, że Arsenal nie poszedł wystarczająco za ciosem, ale różnice zrobili zmiennicy. W 84. minucie akcja z udziałem Havertza zakończyła się dośrodkowaniem Saki na zamykającego akcję Trossarda, który z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki. Chwilę później bliski zaskoczenia i Thiago Silvy, i Sancheza, był Nketiah, lecz futbolówka minęła słupek. W końcówce nikt nie przechylił szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Chelsea FCPremier LeagueRaport kadrowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Koroniarz komentarzy: 1024221.10.2023, 20:26

Dobry 1 pkt patrząc na nasza fatalna gre

gbn komentarzy: 381421.10.2023, 20:26

Koniec, mecz bez pamięci...ważne tylko tyle, że nie w plecy.

Rynkos7 komentarzy: 690921.10.2023, 20:25

Największy pozytyw dzisiaj to Tomiyasu dla mnie. Na ten moment prezentuje się lepiej od Zinchenko.

mlody323323 komentarzy: 214921.10.2023, 20:24

@damianARSENAL napisał: "@gbn: i tak ze się nie przewrócił przy strzale"
Ale w bramkę trafił chociaż

M4rcin komentarzy: 159821.10.2023, 20:24

U havertza nie ma chęci gry. Oddaje piłkę i nie próbuje się urwać żeby zrobić sobie miejsce

1886gunner1886 komentarzy: 147721.10.2023, 20:24

Eddie i Emil wchodzą żeby coś udowodnić i są kompletnie widoczni nawet pressingu nie zakładają

gbn komentarzy: 381421.10.2023, 20:24

@damianARSENAL: Taa....mam nadzieję, że w zimę jakiś upgrade będzie za Eddka pedka

sebaarsenal komentarzy: 160721.10.2023, 20:24

Nketiah to jest taki iwobi 2.0 ze ja pierdyle. Nie ma prawa nawet wchodzić z ławki

damianARSENAL komentarzy: 857521.10.2023, 20:22

Eddie, pij mleko. Może będziesz miał więcej siły.

Rynkos7 komentarzy: 690921.10.2023, 20:20

@damianARSENAL napisał: "Smith to chłopak z akademi, kocham go. Ale nie widzę po nim żeby w ogóle chciał coś udowodnić… powinien zostać sprzedany."

Mam to samo. Uwielbiam gościa, ale jego mowa ciała nie pokazuję aby chciał się pokazać. Strasznie statycznie.

damianARSENAL komentarzy: 857521.10.2023, 20:20

@AR14: czego nie rozumiesz?

WSP komentarzy: 182421.10.2023, 20:19

@mlody323323: czy ja wiem? Po prostu na wyjście wyszli źli piłkarze. Po zmianach zaczyna to wyglądać. +frajerska Chelsea jak arsenal za starych czasów

damianARSENAL komentarzy: 857521.10.2023, 20:19

Garfield_pl komentarzy: 2836121.10.2023, 20:19

@GreKa: no właśnie miałem i się zgubiłem

GreKa komentarzy: 342521.10.2023, 20:17

@Garfield_pl napisał: "Nie na tym newsie byłem xD"
Miałeś z kim pisać? :⁠,⁠-⁠)

SoulStorm komentarzy: 747021.10.2023, 20:16

Dobre 10 minut mają na to by wygrać

mlody323323 komentarzy: 214921.10.2023, 20:16

Arteta ma nawięcej szczęścia ,że wszystkim menadżerów pl ...

Garfield_pl komentarzy: 2836121.10.2023, 20:15

Dawać na 3 dla nas!!

WSP komentarzy: 182421.10.2023, 20:15

No jakby to nketiah strzelił to by był gol sezonu

Nie na tym newsie byłem xD

AR14 komentarzy: 131721.10.2023, 20:15

@damianARSENAL napisał: "W zeszłym sezonie byliśmy królami Londynu. Teraz remis z Fulham i Spurs, w pape z Chelsea"

Co

SoulStorm komentarzy: 747021.10.2023, 20:15

Havertz coś ukuje xd

1886gunner1886 komentarzy: 147721.10.2023, 20:15

@GreKa: 2-3 Emil 91min

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976221.10.2023, 20:15

@Rynkos7 napisał: "haha Będzie się tobie śnić po nocach."

Rynkos7 komentarzy: 690921.10.2023, 20:14

@Piotrek95 napisał: "Jedziemy teraz po 3 pkt, nie możemy przegrać po centrostrzale"