Derby Londynu na remis: Chelsea 2-2 Arsenal

Derby Londynu na remis: Chelsea 2-2 Arsenal 21.10.2023, 19:37, Łukasz Wandzel 592 komentarzy

Sportowa sobota w Premier League obfitowała w gole. Nie inaczej było w derbach Londynu między Chelsea a Arsenalem. Oba zespoły podzieliły się punktami, mimo że widmo pierwszej ligowej porażki w sezonie wisiało nad The Gunners przez ponad 70 minut meczu.

Piłkarze Pochettino udanie zaczęli pierwszą i drugą połowę, co przełożyło się na dwubramkowe prowadzenie gospodarzy. Przebłyski w ofensywie i dobra organizacja w defensywie nie zwiastowały zaprzepaszczenia takiej przewagi. Jednak w końcówce podopieczni Artety wykorzystali błąd Sancheza, by zdobyć gola kontaktowego, a dzięki wchodzącemu z ławki Trossardowi doprowadzili do wyrównania.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (46' Tomiyasu) – Rice, Jorginho (68' Smith Rowe) – Saka, Odegaard, Martinelli – Jesus (68' Nketiah)

Chelsea: Sanchez – Gusto, Silva, Colwill, Cucurella – Galagher, Caicedo, Enzo – Palmer (84' James), Sterling (84' Madueke), Mudryk (66' Jackson)

Początek derbów należał do Chelsea. Gospodarze kilkukrotnie przedostali się w pole karne Arsenalu, a w jednej z takich sytacji Saliba zagrał piłkę ręką. Po interwencji VAR-u sędzia przerwał grę i podyktował rzut karny. Z 11. metra uderzył Palmer a The Blues rozpoczynali drugi kwadrans meczu z prowadzeniem.

Po otwarciu wyniku drużyna Pochettino oddała piłkę gościom. The Gunners dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz w pierwszej połowie zdołali wywalczyć tylko kilka rzutów rożnych, których nie zamienili na gola. Chelsea dużo lepiej prezentowała z przodu, atakując po przechwytach na własnej połowie. Szczególnie wyróżniał się Palmer. Już w 30. minucie był bliski drugiego trafienia, lecz na szczęście dla Rayi strzelił obok słupka.

Kanonierzy drugą połowę zaczęli jeszcze gorzej niż pierwszą, bo jeszcze szybciej stracili bramkę. W 48. minucie Chelsea przejęła piłkę na połowie boiska, a na lewym skrzydle błysnął Mudryk. Reprezentant Ukrainy prawdopodobnie zamierzał dośrodkowywać, lecz futbolówka wylądowała za kołnierzem golkipera Arsenalu. Raya nie popisał się też parę minut później, gdy zaliczył koszmarne podanie i o mało nie dał się minąć z piłką naciskającemu Palmerowi.

Gospodarze przez długi czas szukali trzeciego gola. Do tego rozgrywali dobry mecz w defensywie, na czele z 39-letnim Thiago Silvą. Jednak w 77. minucie bramkarz po drugiej stronie boiska popełnił fatalny błąd. Sanchez wyszedł do podania i zagrał pod nogi Declana Rice. Anglik celnie uderzył na pustą bramkę, czym dał swojej drużynie gola kontaktowego.

Wydawało się, że Arsenal nie poszedł wystarczająco za ciosem, ale różnice zrobili zmiennicy. W 84. minucie akcja z udziałem Havertza zakończyła się dośrodkowaniem Saki na zamykającego akcję Trossarda, który z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki. Chwilę później bliski zaskoczenia i Thiago Silvy, i Sancheza, był Nketiah, lecz futbolówka minęła słupek. W końcówce nikt nie przechylił szali zwycięstwa na swoją korzyść.

pablofan komentarzy: 205321.10.2023, 20:13

Trossard jak ty mi zaimponowales teraz!!!!!

Adi17 komentarzy: 301621.10.2023, 20:13

Panowie postawiłem 2 dychy na Arsenal w 50 minucie, do boju!

damianARSENAL komentarzy: 857521.10.2023, 20:11

Myślałem ze po golu Rice rzucimy się na nich.

sebaarsenal komentarzy: 160721.10.2023, 20:11

Miałem nadzieje, ze bramka coś zmieni. Ale to wyglada jakby im brakowało sił, zaangażowania i wszystkiego. Bieganie truchcikiem do pressingu

majormati komentarzy: 192321.10.2023, 20:11

GDZIE JEST PARTEY?!

Luki342 komentarzy: 275821.10.2023, 20:09

Oni wiedzą że przegrywają i jest 80 min?

Gofer999 komentarzy: 1474121.10.2023, 20:07

Rice Rice bądź nowy Patrick i chlastaj naszych sprzętem po ryju żeby się obudzili. :D:D:D:D

polishbrigadesx komentarzy: 1022921.10.2023, 20:07

Walczyć kurde panowie

WSP komentarzy: 182421.10.2023, 20:07

Wow. I to było coś. Rice się wyróżnia od początku

Żarty żartami Ale Arteta grając jorginho wyłączył środek pola , odegaard nie istnieje dziś , jesus jak to jesus pojawia się i znika .. saka dramat , jedyne co ich sensownie może dziś usprawiedliwić to że deszcz padał i ślisko było xD dobrze ,że nie grają z takim Lutonem/czy tam baurnleyjami bo wstyd był by 2x większy

Bezradność panowie, bezradność.

„Wyciągniemy wnioski po tym meczu” i tak sezon w sezon.

wojtoraczi komentarzy: 36021.10.2023, 20:05

Ajajaja

pablofan komentarzy: 205321.10.2023, 20:05

Ja pierd… ja jestem zły na Artete. To jak on odmienił tez zespół w porównaniu do poprzedniego to jest dramat. Ok, mamy dobre miejsce w tabeli, ale poziom jaki prezentujemy w ataku jest żałosny i to od początku sezonu. Męczymy się niemiłosiernie, ale tylko i wyłącznie dlatego, ze gramy jakiś atak pozycyjny w stylu slow motion a po bokach mamy jednych z najlepszych i najszybszych skrzydłowych w lidze

GreKa komentarzy: 342521.10.2023, 20:05