Determinacja kluczem do sukcesu. Arsenal 3-1 Norwich!

Determinacja kluczem do sukcesu. Arsenal 3-1 Norwich! 13.04.2013, 16:52, Łukasz Szabłowski 2378 komentarzy

Po całkowitej dominacji w pierwszej połowie, w której Arsenal całkowicie stłamsił Norwich, druga odsłona meczu okazała się znacznie bardziej wymagająca dla gospodarzy. Kanarki zdobyły bramkę i cofnęły się do obrony, co przez długi czas sprawiało ogromne problemy podopiecznym Arsene’a Wengera. Jednak przemyślane zmiany i determinacja pozwoliły Kanonierom na odniesienie szczęśliwego i bardzo cennego zwycięstwa, dzięki któremu wskoczyli na podium Premier League.

Obie ekipy rozpoczęły mecz w następujących zestawieniach:

Arsenal

Fabianski, Sagna (81. Oxlade-Chamberlain), Vermaelen, Koscielny, Gibbs, Arteta, Wilshere (60. Walcott), Ramsey, Cazorla, Gervinho (60. Podolski), Giroud.

Norwich

Bunn; R.Martin, Bassong, Turner, Whittaker; Johnson (62. Fox), Howson, Tettey (90. Jackson), Snodgrass, Kamara; Holt.

Już na początku meczu, w 5. minucie mieliśmy do czynienia z pierwszym zrywem Kanonierów. Z głębi pola Cazorla zagrał długą piłkę do Gervinho, który popędził w pole karne Norwich i zagrał do wbiegającego Jacka Wilshere’a. Niestety podanie Iworyjczyka było odrobinę spóźnione.

Cztery minuty później ponownie zaatakował Arsenal. Po długiej wymianie podań, gdy piłka krążyła od lewej do prawej strony pod nogami Kanonierów, przed polem karnym przejął ją Wilshere, który dograł ją wbiegającego z lewej strony Gibbsa. Anglik od razu wrzucił futbolówkę w kierunku Girouda, jednak ponownie zabrakło dokładności.

Na kolejną akcję musieliśmy poczekać aż do 20. minuty, kiedy po wymianie kilku podań z pierwszej piłki, Wilshere zagrał świetne prostopadłe podanie w kierunku Ramseya, Walijczyk jednak nie sięgnął piłki, która wylądowała w ramionach Bunna.

23. minuta przyniosła nam kolejną kombinacyjną akcję gospodarzy. Po wymianie podań w środku pola, piłka powędrowała na prawe skrzydło, gdzie akurat operował Bacary Sagna. Francuz przyjął piłkę, spojrzał w pole karne i zagrał idealnie na głowę Oliviera Girouda, ten jednak trafił w poprzeczkę.

Kilka minut później dzięki udanemu, agresywnemu pressingowi, Gervinho do spółki z Wilsherem przejęli piłkę blisko pola karnego Norwich. Reprezentant WKS wbiegł w szesnastkę, jednak zupełnie nie miał pomysłu co zrobić dalej. Skończyło się na wybiciu piłki przez obrońców gości.

Zbliżała się 30. minuta meczu, gdy w sytuacji sam na sam z Bunnem znalazł się Gervinho. Piłkę w środku boiska przejął Cazorla i momentalnie zagrał kilkudziesięciometrowe podanie do swojego czarnoskórego kolegi, ten przyjął, minął bramkarza, jednak wypuścił sobie futbolówkę zbyt daleko, co uniemożliwiło mu oddanie celnego strzału.

Chwilę później ponownie bliscy trafienia byli piłkarze Kanonierów. Na prawej stronie piłkę przejął niezwykle aktywny Cazorla, zamarkował dośrodkowanie, po czym zagrał do obiegającego go Sagny. Francuz wpadł w pole karne i wypatrzył Girouda, jednak francuski napastnik stojąc dwa metry od bramki, nie potrafił otworzyć wyniku tego spotkania.

Na moment z letargu wybudziła się ekipa gości, Kanarki utrzymywały się przy piłce, ale ich akcje były chaotyczne i z reguły nie kończyły się nawet interwencją Fabiańskiego, który od początku meczu nie został jeszcze sprawdzony przez podopiecznych Chrisa Hughtona.

Na pięć minut przed końcem bramkarz Norwich ponownie został zatrudniony, tym razem po strzale z dystansu Santiago Cazorli. Uderzenie było jednak za lekkie i w sam środek bramki.

Już w doliczonym czasie pierwszej połowy przed szansą stanął Giroud, który strącił głową dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka zmierzała w stronę Gervinho, który z pewnością umieściłby ją w bramce, jednak na drodze stanął obrońca Norwich.

Po tej akcji sędzia Mike Jones zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie i zaprosił zawodników obu ekip do szatni.

Początek drugiej części meczu zapowiadał nam bardzo ciekawe widowisko. W ciągu kilku minut mieliśmy do czynienia z akcjami po obu stronach boiska, kilkoma rzutami rożnymi i ciekawymi wymianami piłek. Jednak żadna ze stron nie stworzyła stuprocentowej okazji na strzelenie gola.

W 54. minucie poważnie zakotłowało się w polu karnym Norwich. Świetne penetracyjne zagranie Ramseya znalazło Wilshera, który przekazał piłkę do świetnei podłączającego się Gibbsa. Młody angielski obrońca przyjął i zagrał po ziemi na piąty metr szukając Girouda, jednak po rykoszecie piłka trafiła pod nogi Wilshere’a, który oddał strzał na bramkę, jednak obrońca Norwich szczęśliwie zablokował to uderzenie.

Kończyła się 56. minuta, gdy Norwich wykonywało rzut wolny z narożnika pola karnego. Do piłki podszedł Snodgrass i zacentrował w szesnastkę. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył zupełnie nie pilnowany Turner i mocno uderzył głową nie dając żadnych szans na interwencję Łukaszowi Fabiańskiemu.

Po chwili na nową sytuację zareagował Arsene Wenger wprowadzając na boisko Theo Walcotta i Lukasa Podolskiego, którzy zastąpili Gervinho i Jacka Wilshere’a.

Kolejne minuty to walenie głową w mur stworzony ze szczelnej defensywy Norwich. Arsenal utrzymywał się przy piłce, ale nie potrafił w żaden sposób zagrozić bramce Bunna, akcje straciły na płynności, rzadziej niż w pierwszej połowie Kanonierzy oddawali strzały.

W 72. minucie mogło być już 2-0 po fantastycznym kontrataku ekipy Norwich.Podopieczni Chrisa Hughtona wyszli w trzech na dwóch obrońców gospodarzy, jednak końcowy strzał był zbyt łatwy do obrony dla Fabiańskiego.

Kilka minut później Arsenal stanął przed szansą, jednak Giroud, a później Podolski, nie potrafili wykorzystać świetnego prostopadłego podania Santiago Cazorli.

Na zegarze mijała 78. minuta gdy Arsenal stworzył sobie świetną okazję do wyrównania. Z lewej strony Gibbs dośrodkował do Girouda, ten klatką piersiową odegrał do Podolskiego, Niemiec uderzał z woleja, jednak piłka wylądowała na poprzeczce.

W 83. minucie po zamieszaniu w polu karnym sędzia Mike Jones użył gwizdka. Po konsultacji z liniowym, wskazał na wapno po tym jak dopatrzył się faulu na Olivierze Giroudzie.

Do piłki podszedł Mikel Arteta i w 85. minucie przywrócił nadzieję na zwycięstwo! Uderzył na tyle mocno i pewnie, że interweniujący Bunn nie zdołał obronić strzału. 1-1!

Zaledwie trzy minuty później było już 2-1 dla Kanonierów! Wszystko zaczęło się w środku pola od podania Cazorli do Oxlade-Chamberlaina. Anglik zabrał się z piłką i niczym samochód wyścigowy z ogromną prędkością wbiegł w pole karne, i zagrał wzdłuż bramki. Piłka trafiła do Girouda, który z najbliższej odległości skierował ją do siatki. 2-1!

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, Norwich zagrało długą piłkę w pole karne, dopadł do niej Jonathan Howson i uderzył na bramkę Arsenalu, jednak Fabiański fantastycznie obronił.

Mijała druga minuta doliczonego czasu gry gdy Arsenal podwyższył prowadzenie! Giroud zgrał głową piłkę do wbiegającego prawą stroną Walcotta, Anglik wpadł w pole karne i wypatrzył stojącego przed szesnastką Podolskiego. Zagrał Niemcowi piłkę, a ten ułożył ją sobie do strzału i niezwykle mocno uderzył na bramkę nie dając szans Bunnowi. 3-1 na The Emirates!

Po upływie doliczonego czasu gry, sędzia Jones gwizdnął po raz ostatni i zakończył ten niesamowity thriller.

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
Luki342 komentarzy: 273615.04.2013, 16:35

a orientuje sie ktos czy jest jakis podobny program do tego na nc+?

Marzag komentarzy: 41200 newsów: 115.04.2013, 16:35

adrian, giroud z norwich cos przestrzelil?

Cesc1994 komentarzy: 446515.04.2013, 16:34

Luki342
Tego programu już nie ma. W zeszłym tygodniu (albo 2 tyg. temu) został wyemitowany ostatni odcinek niestety :(

Marzag komentarzy: 41200 newsów: 115.04.2013, 16:33

z tego dosrodkowania(poprzeczka po glowce) od sagni tez nic wiecej nie mogl zrobic

Pinguite komentarzy: 1502015.04.2013, 16:33

Daniho > Oglądałem rano, ale... strasznie nie cierpię jak ludzie są tacy złośliwi i spojlerują.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.04.2013, 16:33

arsenal23
thepiratebay.se/torrent/8374559/Game_of_Thrones_S03E03_PROPER_HDTV_x264-2HD_[eztv]

Borekenema
dopiero wrocilem od dziewczyny i dzis juz nie zamierzam sie ruszac z domu.

Marzag komentarzy: 41200 newsów: 115.04.2013, 16:31

pauleta, w ostatnim meczu wywalczyl 2 pilki(bo z dosrodkowania gibbsa nic nie mogl ziobic) dla poldiego ktore powinny byc asysta, wlasnie poldi i walikot weszli na os, zaczyna sie dobra gra giroud

Pinguite komentarzy: 1502015.04.2013, 16:31

Daniho > Nie spojleruj, żyj i daj ludziom żyć.

Luki342 komentarzy: 273615.04.2013, 16:30

shark31 no to lipa

shark31 komentarzy: 601315.04.2013, 16:30

Luki342 dzieki fuzji tego programu juz niema i nigdy nie bedzie.... moj ulubiony:/

Luki342 komentarzy: 273615.04.2013, 16:29

ej panowie orientuje sie ktos kiedy teraz leci sport+extra na canal+( program podsumuwujacy kolejki w angli hiszpani francji i włoch) gdyz zawsze ten program lecial o 18-30 we wtorek ale po połaczeniu canal+ z n zmenila sie data wiec jakby ktos wiedzial kiedy ten program jest bylbym bardzo wdzieczny

Ars3n komentarzy: 1235415.04.2013, 16:26

tak dla podniesienia ducha.

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KgSZyqWmCNs

ps. jem 'se' grochowke. Like a boss.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.04.2013, 16:25

Marzag, sam wywalcza? Przecież ja nie pamiętam kiedy miał udany drybling czy odebrał przeciwnikowi piłkę. Wszystko dostaje jak na tacy. Założę się, że jak Wenger ściągnie klasowego napastnika to Cazorla będzie królem asyst.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.04.2013, 16:25

Daniho

No to dzięki

shark31 komentarzy: 601315.04.2013, 16:24

Dziwi mnie troche to narzekanie na celnosc podan Giroud... ogldacie mecze a piszecie glupoty:)
Przeciez to chyba kazdy wie ze jest to spowodowane tym ze gra on najwiecej ryzykownych pilek czyli zgrywa glowa i z przeciwnikiem na plecach. Dodatkowo posyla zaraz po Santim najwiecej celnych prostopadlych pilek i ma sporo key passow. W ostatnim meczu 4 a Santi 2. A jak juz ktos pisze ze koles z 16 golami i 13 asystami to kula u nogi.... to niemam pytan:) ofc wszystki statystiki wg whoscored.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.04.2013, 16:24

Troszkę przyzwyczailiśmy się do V persiego i porównujemy go w strzelaniu do Giroud co jest trochę nie fair dla Oliego. Nie da się tych 2 piłkarzy porównać. Może kiedyś ...

Marzag komentarzy: 41200 newsów: 115.04.2013, 16:23

crisadus, stwarzaja mu tyle szans ze ostatnio chyba na 4 mecze mial 4 strzaly, i zadnego z klarownej pozycji

Marzag komentarzy: 41200 newsów: 115.04.2013, 16:21

pauleta, kazdy napastnik marnowak setki i bedzie je marnowal, bramki w wiekszosci z pola karnego, bo to zazwyczaj albo glowki, albo dobitki albo dostawianie nogi, strzelal czesto zza pola karnego, zazwyczaj mocno i celnie, tyle ze malo z tego goli bylo, ale za to byly rzuty rozne. On malo dostaje pilek na inne strzaly, musi sobie to wywalczac w polu karnym zazwyczaj, bo podanie na strzal do giroud to rzadkosc

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.04.2013, 16:19

Głosować mi tu:
ww w1.skysports.com/pfa/28802

Finał głosowania na piłkarza 40-lecia EPL. Mamy czołowej 8. zarówno Bergkampa jak i Titiego :>

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.04.2013, 16:17

youtube.com/watch?v=zJ0rzsNfmIc
posluchajcie :D

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.04.2013, 16:16

a23
duzo nie powiedziałem :D nie sciagaj evolve bo koncowka jest zje*bana przez piosenke :D

crisadus komentarzy: 850715.04.2013, 16:16

I trzeba wziąć pod uwagę, że Oli gra wysuniętego w większości spotkań, więc musi strzelać.! Mamy dobrą pomoc, która stwarza mu wiele szans. I o ile się nie mylę to chyba połowa jego bramek jest z pola bramkowego.

crisadus komentarzy: 850715.04.2013, 16:15

@afcforever
Może nie kula u nogi, bo momentami wnosi wiele, ale wydaję mi się, że zgrywanie główką w pewnych spotkaniach to za mało. To jeszcze nie jest napastnik, który będzie grał pierwsze skrzypce w takim zespole jak Arsenal. Trzeba szukać napaściora.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.04.2013, 16:15

Marzag, proszę Cię. Zobacz jakie on ostatnio bramki strzela z 1-2 metrów (Bayern, Norwich). To, że ma takie staty, a nie inny to jest sam sobie winien. Tyle setek, co zmarnował to mógłby spokojnie być królem strzelców.

crisadus komentarzy: 850715.04.2013, 16:12

@Marzag
Ok. Jeden Gervinho? I o ile pamiętam to Iworyjczyk nie grał z Bayernem ani Tottenhamem, a staty były jeszcze gorsze.

Więc Twoje gadanie jest bez sensu. Konkurencje mówisz. Jak on będzie miał konkurencje z prawdziwego zdarzenia to usiądzie na ławce :)

ArseneAl komentarzy: 2341715.04.2013, 16:12

Giroud to napastnik kompletny.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.04.2013, 16:10

@pauleta19
albo na bramkę, świetnie by wychodził do dośrodkowań

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2715.04.2013, 16:10

afcforever, ja w te bajkę o Bayernie nie wierzę, z MU prędzej coś może być na rzeczy, ale też wątpliwe ze względu na to ilu mają napastników.
Zgadzam się, że najprawdopodobniejsze kierunki to Chelsea i Arsenal, ewentualnie MC (jakaś wymiana za Dzeko). Spursy może, jak Bale'a sprzedadzą i będą mieli LM (czyli nie, bo drugi warunek niespełniony :D). Jeszcze całkiem możliwe jest, że BVB go zatrzyma na następny sezon i odda za darmo za rok.

Marzag komentarzy: 41200 newsów: 115.04.2013, 16:10

jesli bedzie mial konkurencje, i bedzie gral z pilkazami zamiast amatorami bez mozgu typu gervais to za sezon napewno znacznie poprawi staty

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.04.2013, 16:09

Borekenema, to już wczoraj to proponowałem. Giroud powinien się przekwalifikować na obrońcę. Nie dość, że jest świetny w powietrzu to jeszcze na obronie nie trzeba tyle biegać, co w ofensywie :P

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.04.2013, 16:07

afcforever, wczoraj Hinten w Lidze+Extra potwierdził, że raczej do City się nie wybiera :P Typuję, że zostanie w Niemczech (BVB/Bayern).

crisadus komentarzy: 850715.04.2013, 16:07

@Marzag
A moim zdaniem to jeszcze nie jest najwyższej klasy napastnik i widać to w spotkaniach z najlepszymi jak Spurs czy Bawarczykami. Połowa piłek granych przez Giroud była do przeciwnika. Patrząc jeszcze na nasz styl to bardzo mało.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.04.2013, 16:07

do tego jest niezastąpiony przy SFG! szczególnie w defensywie!

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.04.2013, 16:07

Daniho

Zginiesz kmiocie, nie spoileruj bo mi się pobiera

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.04.2013, 16:06

jak na pien go wzieli i zaczela sie muzyka . pewnie taka wersje sciagnalem

Oggy komentarzy: 948915.04.2013, 16:06

Cicho hejterzy Girouda, odczepcie się od naszego pięknisia! Ma zdolność ściągania i klepie doskonale:) Strzelił dużo goli i tyle. Shut up and keep smiling!

Marzag komentarzy: 41200 newsów: 115.04.2013, 16:04

crisadus, to nie o trudnosc spotkan chodzi, a o ilosc sytuacji w ktorych ma pilki, jestem przekonany ze w meczach w ktorych gra z poldim podwyzsza swoja srednia

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.04.2013, 16:04

oglądał ktoś Gre o tron dzisiaj ?:D Na koncu miała byc ta muzyka czy sciagnalem taka wersje ? Juz na pien ten go wzieli Lannistera

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.04.2013, 16:04

Marzag, nikt nie żąda od niego 90%, ale on podaje niemalże, co drugą piłkę przeciwnikowi!

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.04.2013, 16:03

a to wszystko dlatego, że Giroud jest tak bardzo nierozumiany...

crisadus komentarzy: 850715.04.2013, 16:03

Czyli widać, że w trudniejszych spotkaniach jest kłopot. 50-55 z Tottenhamem czy z Bayernem to zdecydowanie za mało.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2715.04.2013, 16:01

Borekenema, zapomniałem dopisać, też z whoscored. Warto dodać, że poza słabą średnią, to Giroud w pojedynczych meczach kręci niesamowite statystyki, np. z KFC 50%, z Bayernem na AA 56, WBA 55.

Marzag komentarzy: 41200 newsów: 115.04.2013, 16:01