Dobry występ na wyjeździe, Leeds United 1-4 Arsenal!

Dobry występ na wyjeździe, Leeds United 1-4 Arsenal! 18.12.2021, 19:30, Łukasz Wandzel 881 komentarzy

Arsenal złapał wiatr w żagle po dwóch wygranych spotkaniach u siebie i jak na razie się nie zatrzymuje. Dziś zaliczył kolejne zwycięstwo, tym razem przeciwko Leeds United na Elland Road. Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i całkowicie zdominowali pierwszą połowę, w której dublet ustrzelił Martinelli a jedno trafienie dołożył Saka. Gorzej było w drugiej odsłonie spotkania, ponieważ Arsenal zprawie nie atakował. Na dodatek stracił czyste konto, bo podarował gospodarzom rzut karny. Jednak kropkę nad i postawił Emile Smith Rowe, ponownie wpisując się na listę strzelców po wejściu z ławki rezerwowych. Jeśli interesujesz się Premier League i lubisz typować spotkania Arsenalu, zapoznaj się ze stroną: https://bonusowykod.com/, gdzie znajdziesz interesujące informacje.

Leeds: Meslier – Drameh, Ayling, Koch, Dallas – Klich (78' Greenwood), Forshaw – Raphinha, Roberts, Harrison (31' Summerville, 81' McCarron) – Gelhardt.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu (64' Cedric) White, Gabriel, Tierney – Saka (78' Smith Rowe), Xhaka, Partey, Martinelli – Odegaard (85' Tavares) – Lacazette.

W pierwszej połowie Arsenal całkowicie kontrolował przebieg meczu, kreując groźne sytuacje już na samym jego początku. Do otwarcia wyniku doszło w 15. minucie. Kanonierzy przejęli piłkę na połowie rywala i przeprowadzili składną akcję, dogrywając piłkę w pole karne do Xhaki. Choć Szwajcar stracił futbolówkę, to wyłuskał ją Lacazette na rzecz Martinellego, który pewnym strzałem pokonał Mesliera.

Przed końcem drugiego kwadransa było już 2-0. Zespół Marcelo Bielsy znów łatwo stracił piłkę w okolicy połowy boiska. Tym razem przejął ją Xhaka i od razu posłał prostopadłe podanie, znajdując Martinellego. Brazylijczyk z obrońcą na plecach poradził sobie znakomicie i podciął piłkę nad Meslierem. Przed przerwą na 3-0 podwyższył jeszcze Saka, zdobywając gola po rykoszecie.

Gospodarze mieli zaledwie dwa krótkie momenty, w których mogli zaskoczyć. Przez pierwsze kilkadziesiąt sekund spotkania próbowali narzucić swoje tempo Arsenalowi, choć szybko okazało się, że to Arsenal lepiej radzi sobie w pressingu. Drugim takim momentem był kontratak przy rezultacie 1-0. Raphinha dostał dobre podanie za plecy i zabawił się z defensorami londyńczyków, którzy nie potrafili odebrać mu piłki. Zawodnik powinien doprowadzić wtedy do remisu, ale nie trafił w czysto w piłkę i ta minęła bramkę obok słupka.

W drugiej połowie Arsenal oddał pole gry rywalom, prawie w ogóle nie atakując. Do pewnego momentu jedyną ciekawą próbę zaliczył Saka, który oddał w 67. minucie oddał niecelny strzał. Leeds United znajdowało się częściej na połowie gości, lecz brakowało im ostatniego stempla na kilku dogodniejszych akcjach. Tu z pomocą przybył White, który faulował w polu karnym i podarował gospodarzom rzut karny. Piłkę z wapna uderzał Raphinha – Brazylijczyk pewnym strzałem w górny róg pokonał Ramsdale'a.

W szeregach londyńczyków grę uspokoił dopiero Smith Rowe, ustalając wynik spotkania na 4-1. Anglik podobnie jak w meczu z West Hamem wszedł na murawę z ławki rezerwowych i zdobył bramkę w 84. minucie po podaniu Odegaarda.

Leeds UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.12.2021, 20:06

Wszystko przez czekającego na nie wiem co Cedrica...

Zamiast doskoczyć do gościa jak to robi Tomi i utrudniać życie to zostawia mu 2m od siebie i czeka... To samo było z Bellerinem - dawał chłopom wchodzić w pole karne i sam się cofał w nieskończoność.

gbn komentarzy: 380418.12.2021, 20:06

Tak się dzieje jak się odpuszcza.

Patriko komentarzy: 529918.12.2021, 20:06

Zaraz Arteta wczyta protokół Elneny i dotrzymamy wynik do końca.

Trequartista komentarzy: 536618.12.2021, 20:06

Co to był za wślizg xD on chyba nawet nie patrzył na piłkę

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11718.12.2021, 20:05

Bardzo słaby występ. Na taki zespół Leeds jestem rozczarowany. Oni by z nami nie przegrali jakby grali w pełnym składzie

majormati komentarzy: 191518.12.2021, 20:05

Generalnie nie podoba mi sie Ben White, poza wyprowadzaniem piłki wali mnóstwo baboli, nie wiem co wyjdzie z Saliba ale licze, ze wygryzir tego zapalnika

Arsenal2004 komentarzy: 377818.12.2021, 20:05

Ale Arteta dał dobrą taktykę na drugą połowę

AR14 komentarzy: 131418.12.2021, 20:05

To niezłe brawa sobie pobili chłopaki : D

paw3u komentarzy: 563018.12.2021, 20:05

Strasznie głupi faul, aż przypomniał mi się karny Xhaki na Sonie w derbach Londynu jakiś czas temu.

sebaarsenal komentarzy: 160318.12.2021, 20:04

Wprowadzamy sobie nerwówkę. Co to za gra w drugiej połowie ??

aaron komentarzy: 336618.12.2021, 20:04

Sami się o to prosiliśmy. W drugiej połowie nie istniejemy. Dramat

Slaviola komentarzy: 1237718.12.2021, 20:04

Bez sensu ten faul, kompletnie bez sensu.

Dziadyga komentarzy: 835118.12.2021, 20:03

I to co pisałem,zawsze nerwówka i nieudacznictwo 2 połowach przy wysokim prowadzeniu..

Elastico07 komentarzy: 1256618.12.2021, 20:02

Czemu on nie wpuści ESR,w drugiej połowie to taki Arsenal z wielu meczów w tym sezonie,niechlujny

damianARSENAL komentarzy: 854818.12.2021, 20:02

Mowilem ze nie będzie pogromu. Jeszcze będzie 3:1

mruw komentarzy: 413718.12.2021, 20:02

Nasi chyba już nie mają siły, tak to wygląda.

Slaviola komentarzy: 1237718.12.2021, 20:02

W końcu wchodzi ESR!

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.12.2021, 20:00

@arsenallord: Nie no, on już za stary żeby wokół niego coś budowac

Barney komentarzy: 2100618.12.2021, 19:59

@arsenallord:

Ja od pocAtku mowie ,ze gosc gra.cienko juz w 1 sezonie zenada ludzie go bronili ,ale to sie skonczy

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.12.2021, 19:59

Laca to za słaby piłkarz na Arsenal, każdy z młodych zawodników ofensywnych jest od niego lepszy pod każdym wzgledem

Oldgunner3 komentarzy: 981818.12.2021, 19:59

Powinien wpuścić więcej rezerwowych - kiedy jak nie przy takim wyniku i z tak osłabionym rywalem?

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11718.12.2021, 19:59

Coraz bardziej zastanawiam się czy Partey zasługuje, żeby to właśnie wokół niego budować pomoc

Barney komentarzy: 2100618.12.2021, 19:58

@Ech0z:

Poprzednie mecze fo pokazuja zobacz 1 polowe ,a drufa

Ech0z komentarzy: 1042818.12.2021, 19:58

@Barney napisał: "Te taktyki artety to zenada leeds nic nie gra i im oddajemy gre i nic nie tworzymy z przodu.
Zeby oni umieli konfre chociaz zrobic ,ale nic zero zagrozenia"

XD

mruw komentarzy: 413718.12.2021, 19:57

Tomi chyba jakiś skurcz w łydce, nie wyglądało na coś poważnego.

Barney komentarzy: 2100618.12.2021, 19:57

Zeby oni umieli konfre chociaz zrobic ,ale nic zero zagrozenia

damianARSENAL komentarzy: 854818.12.2021, 19:56

@Jacek1s: 3:0 a on fauluje na czerwo. Na szczęście błąd sędziego i się nie dopatrzył

Slaviola komentarzy: 1237718.12.2021, 19:56

@Elastico07:

A sory, zapomniałem ;)

Cedric już co wyprawia

Slaviola komentarzy: 1237718.12.2021, 19:55

Aaaa... no i jeszcze ESR musi wejść, najlepiej za Martina, chyba...

Elastico07 komentarzy: 1256618.12.2021, 19:55

@Slaviola napisał: "Lokonga"
Z covidem ?

Jacek1s komentarzy: 764618.12.2021, 19:55

Co się dzieje, że taki hejt na Xhakę? Bo nie oglądam meczu, a chciałbym wiedzieć co naczelny klaun tej drużyny znowu zrobił xd