Dobry występ na wyjeździe, Leeds United 1-4 Arsenal!

Dobry występ na wyjeździe, Leeds United 1-4 Arsenal! 18.12.2021, 19:30, Łukasz Wandzel 881 komentarzy

Arsenal złapał wiatr w żagle po dwóch wygranych spotkaniach u siebie i jak na razie się nie zatrzymuje. Dziś zaliczył kolejne zwycięstwo, tym razem przeciwko Leeds United na Elland Road. Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i całkowicie zdominowali pierwszą połowę, w której dublet ustrzelił Martinelli a jedno trafienie dołożył Saka. Gorzej było w drugiej odsłonie spotkania, ponieważ Arsenal zprawie nie atakował. Na dodatek stracił czyste konto, bo podarował gospodarzom rzut karny. Jednak kropkę nad i postawił Emile Smith Rowe, ponownie wpisując się na listę strzelców po wejściu z ławki rezerwowych. Jeśli interesujesz się Premier League i lubisz typować spotkania Arsenalu, zapoznaj się ze stroną: https://bonusowykod.com/, gdzie znajdziesz interesujące informacje.

Leeds: Meslier – Drameh, Ayling, Koch, Dallas – Klich (78' Greenwood), Forshaw – Raphinha, Roberts, Harrison (31' Summerville, 81' McCarron) – Gelhardt.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu (64' Cedric) White, Gabriel, Tierney – Saka (78' Smith Rowe), Xhaka, Partey, Martinelli – Odegaard (85' Tavares) – Lacazette.

W pierwszej połowie Arsenal całkowicie kontrolował przebieg meczu, kreując groźne sytuacje już na samym jego początku. Do otwarcia wyniku doszło w 15. minucie. Kanonierzy przejęli piłkę na połowie rywala i przeprowadzili składną akcję, dogrywając piłkę w pole karne do Xhaki. Choć Szwajcar stracił futbolówkę, to wyłuskał ją Lacazette na rzecz Martinellego, który pewnym strzałem pokonał Mesliera.

Przed końcem drugiego kwadransa było już 2-0. Zespół Marcelo Bielsy znów łatwo stracił piłkę w okolicy połowy boiska. Tym razem przejął ją Xhaka i od razu posłał prostopadłe podanie, znajdując Martinellego. Brazylijczyk z obrońcą na plecach poradził sobie znakomicie i podciął piłkę nad Meslierem. Przed przerwą na 3-0 podwyższył jeszcze Saka, zdobywając gola po rykoszecie.

Gospodarze mieli zaledwie dwa krótkie momenty, w których mogli zaskoczyć. Przez pierwsze kilkadziesiąt sekund spotkania próbowali narzucić swoje tempo Arsenalowi, choć szybko okazało się, że to Arsenal lepiej radzi sobie w pressingu. Drugim takim momentem był kontratak przy rezultacie 1-0. Raphinha dostał dobre podanie za plecy i zabawił się z defensorami londyńczyków, którzy nie potrafili odebrać mu piłki. Zawodnik powinien doprowadzić wtedy do remisu, ale nie trafił w czysto w piłkę i ta minęła bramkę obok słupka.

W drugiej połowie Arsenal oddał pole gry rywalom, prawie w ogóle nie atakując. Do pewnego momentu jedyną ciekawą próbę zaliczył Saka, który oddał w 67. minucie oddał niecelny strzał. Leeds United znajdowało się częściej na połowie gości, lecz brakowało im ostatniego stempla na kilku dogodniejszych akcjach. Tu z pomocą przybył White, który faulował w polu karnym i podarował gospodarzom rzut karny. Piłkę z wapna uderzał Raphinha – Brazylijczyk pewnym strzałem w górny róg pokonał Ramsdale'a.

W szeregach londyńczyków grę uspokoił dopiero Smith Rowe, ustalając wynik spotkania na 4-1. Anglik podobnie jak w meczu z West Hamem wszedł na murawę z ławki rezerwowych i zdobył bramkę w 84. minucie po podaniu Odegaarda.

Leeds UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mruw komentarzy: 413718.12.2021, 20:14

Coś pięknego.

Castillo komentarzy: 219618.12.2021, 20:14

On jest niesamowity

Arsenal2004 komentarzy: 377818.12.2021, 20:14

W końcu ktoś kto Martinowi nie zabiera asysty.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 118.12.2021, 20:14

Woow Ode MOTM

Barney komentarzy: 2100618.12.2021, 20:14

Esr pieknie ladny pass ode

BizoNxd6 komentarzy: 288218.12.2021, 20:14

Emil ma w końcu niezły bilans :) Tak dalej młody!

Dziadyga komentarzy: 835218.12.2021, 20:14

Smith co dotknie piłeczkę to od razu brameczką a lakazet potrzebuje 20 sytuacji by mozna tą jędną wepchnąć hahah.

Brawo Emilek!

Elastico07 komentarzy: 1256618.12.2021, 20:14

Ode ładna asysta i Emilek,on musi grać w 1 składzie...

thegunners101 komentarzy: 248418.12.2021, 20:13

Głupi faul na karny i tyle, nie wina Artety. Po co nam pogrom i zmęczenia więcej, liga to maraton. Lepiej wygrać 3 razy z Leeds, Norwich i Wolves niż raz wysoko. Nie jesteśmy City.

Ups147 komentarzy: 348518.12.2021, 20:12

@mikowhy: Serio jesteś zadowolony z tego co my gramy w 2 połowie ?? Aspirujemy do topu, powiedz który zespół z Topu by grał tak zachowawczo, nawet biorąc pod uwagę grę co 3 dni.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 118.12.2021, 20:12

@Barney: za końcówki masz na myśli ostatniie 5 lat +-? :D

Biliii komentarzy: 23618.12.2021, 20:12

Ja rozumiem że po 1 połowie jak masz 3:0 to można puścić nogę z gazu ale qrwa 2 połowa to mega żenada

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.12.2021, 20:12

@LeBob napisał: "Ma Chambersa który zawsze trzyma poziom, to tego gamonia Cedrica."
Rowny niski poziom.

Ranczomen komentarzy: 1235618.12.2021, 20:12

Szczerze mówiąc to White może Gabrielowi czyścić ochraniacze.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.12.2021, 20:11

To nie taktyka Artety tylko nieudolność naszej pomocy, po tym jak trochę odpoczywamy powinni wziąć ciężar gry na siebie ale nie biorą.

Arsenal2004 komentarzy: 377818.12.2021, 20:11

@mikowhy: no ale to nie oznacza że musimy każdą piłkę wywalać niedokładnie do przodu.

LeBob komentarzy: 152418.12.2021, 20:11

Ma Chambersa który zawsze trzyma poziom, to tego gamonia Cedrica.

Koroniarz komentarzy: 1020718.12.2021, 20:11

Co się z nami stało w 2 połowie ? Masa niedokładnych podań, karny bez sensu, zero celnych strzałów. W pierwszej połowie mogliśmy ten mecz zamknąć przy 5:0

@Barney: za Wengera też tak było :)

Echoz wsadz se swoje xD w tylek ile oddalismy celnyh strzalow w 2 polowie no powiedz mi?

Naburator komentarzy: 278418.12.2021, 20:09

@arsenallord napisał: "Bardzo słaby występ. Na taki zespół Leeds jestem rozczarowany. Oni by z nami nie przegrali jakby grali w pełnym składzie"
Jak byśmy grali podstawą z Brentford to byśmy wygrali. takie gdybanie jest totalnie bez sensu

Ups147 komentarzy: 348518.12.2021, 20:09

Szkoda że ta drugą połowę znowu gramy na stojąco, mieliśmy robić bilans bramkowy, a tu żeby się nie skończyło nerwowka w końcówce

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125118.12.2021, 20:09

Ale wkurza mnie ta taktyka Artety, zamiast nastrzelać bramek i na spokojnie sobie ułożyć spotkanie, to się bezsensownie zamykamy i dostajemy bramkę.

Dlaczego w przerwie przy wyniku 3:0 nie wchodzi taki Pepe, który w ogóle nie dostaje minut? Dla mnie to totalna beznadzieja. Szok, że wszedł Cedric.

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1018.12.2021, 20:09

Gramy co 3 dni, a niektórzy tu myślą, że będziemy zasuwać przez 90 minut tak jak w pierwszej połowie mając 3-0. Wyluzujcie trochę, bo czytać się tego płaczu nie da

Arsenal2004 komentarzy: 377818.12.2021, 20:09

My w tej połowie każdą piłkę wybijamy na pałe do przodu jak by była 90 min i wygrywli 1-0 z Liverpoolem xd

majormati komentarzy: 191518.12.2021, 20:09

Dobra nie ma juz Polaka to zero litości dla Leeds

Slaviola komentarzy: 1237718.12.2021, 20:08

Klich jaki wkurzony że musi zejść.

Thoneick komentarzy: 198918.12.2021, 20:08

Czy tylko ja zauważyłem, że Arsenal zawsze gra tylko jedną połowę?

Barney komentarzy: 2100618.12.2021, 20:08

Arteta jest daremny jak prowadzimy to potem odpuszczamy.

paw3u komentarzy: 563018.12.2021, 20:08

Już wolałbym Chambersa niż Cedrica na PO.

Ech0z komentarzy: 1042818.12.2021, 20:07

Dobra wchodzi egzekutor

Mastec30 komentarzy: 623718.12.2021, 20:07

Trochę chcemy na stojąco tą drugą połowę przejść

Elastico07 komentarzy: 1256618.12.2021, 20:07

White zamiast rozgrywać spokojnie to wali jakieś dzidy do przodu które kończą się strata.Beznadsiejna 2 połowa...

Biliii komentarzy: 23618.12.2021, 20:07