Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium!

Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium! 28.01.2014, 21:39, Kamil Stasiak 5238 komentarzy

Dzisiejszy mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa była jedną ze słabszych, o ile nie najsłabszą w tym sezonie. Podopieczni Wengera dali się całkowicie zdominować gospodarzom, co w efekcie przyniosło im jednobramkowe prowadzenie. Drugą połowę znacznie lepiej zaczęli Kanonierzy, którzy zadali dwa szybkie ciosy swoim rywalom. Święci za sprawą braki Lallany natychmiast odpowiedzieli i ustalili wynik meczu. Rezultat ten komplikuje sytuację Arsenalu w tabeli Premier League. Jeżeli jutro Manchester City pokona Tottenham, Kanonierzy stracą pozycję lidera ligi angielskiej.

Obie drużyny rozpoczęły to spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Flamini - Gnabry (69. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla (86. Gibbs) - Giroud (89. Podolski).

Southampton: Boruc - Chambers, Fonte, Yoshida, Shaw - Cork , Schneiderlin - S. Davis (89. Do Prado), Lallana, Rodriguez - Gallagher (69. Ward-Prowse).

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze, którzy długo rozgrywali piłkę w strefie środkowej boiska, wyczekując na dogodne sytuacje.

Na te nie trzeba było długo czekać. W ciągu dwóch minut dwukrotnie Szczęsnego próbował zaskoczyć Sam Gallagher. Najpierw, po dobrej wrzutce Luke'a Shawa, młody napastnik nie trafił w bramkę. Druga próba była o wiele lepsza i zmusiła Polaka do interwencji.

Kolejne minuty nic nie zmieniły w grze Kanonierów. Podopieczni Wengera dali się zdominować gospodarzom, sami nie stwarzając sobie żadnych okazji.

I niestety fatalna postawa Kanonierów została skarcona! Rzut wolny po faulu Mertesackera zostaje rozegrany przez gospodarzy na skrzydło, skąd kapitalną wrzutkę w pole karne posłał Luke Shaw. Tam czekał na nią Fonte, który pakuje piłkę do siatki. 1-0!

Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestawać. Strzałem z zza pola karnego Szczęsnego próbował pokonać Lallana, lecz jego strzał powędrował obok bramki.

Kanonierzy starali się przejąć inicjatywę w tym spotkaniu, ale o mały włos straciliby kolejnego gola. Przed wspaniałą okazją stanął Gallagher po fatalnym błędzie Nacho Monreala, który podczas nieudolnej próby wybicia piłki nabił jednego z zawodników Southampton.

Na pierwszą groźną okazję Arsenalu musieliśmy czekać aż do 44. minuty. Po rzucie rożnym doskonałą okazję do strzelenia bramki miał Laurent Koscielny, ale trafił wprost w Artura Boruca.

Po upływie trzech doliczonych minut arbiter zaprosił obie drużyny na przerwę.

Kanonierzy od początku drugiej połowy przejęli inicjatywę, starając się robić to, co potrafią najlepiej - długo utrzymywać się przy piłce.

I przyniosło to efekt! Sagna wykorzystuje gapiostwo jednego z obrońców Southampton przy zbyt mocnej wrzutce z lewej strony i posyła piłkę w pole karne. Tam czekał Olivier Giroud, który strzela bramkę. 1-1!

Kanonierzy jednak nie zwalniają tempa! Arsenal przeprowadza wzorową kontrę, którą na gola po podaniu Özila strzela Cazorla! 2-1!

Southampton szybko odpowiada! Jay Rodriguez podaje ze skrzydła do Adama Lallany, który strzela bramkę. Niestety obciąża ona konto Wojciecha Szczęsnego, który mógł znacznie lepiej zachować się w tej sytuacji.

Po wspaniałym początku drugiej części gry obie drużyny lekko zwolniły tempo meczu, wyprowadzając co jakiś czas groźne ataki. Najbliżsi szczęścia byli Kanonierzy, którzy po kapitalnym rajdzie Özila o mały włos po raz kolejny wyszliby na prowadzenie. Strzał Niemca, mimo lekkiego bloku, trafił w poprzeczkę.

Kolejną kapitalną okazję zaprzepaścił Nacho Monreal, który po świetnym podaniu Artety stanął oko w oko z Borucem, lecz fatalnie przestrzelił.

W 80. minucie Arsenal traci jednego zawodnika! Flamini atakuje Lallanę dwiema wyprostowanymi nogami i sędzia bez wahania wyrzuca go z boiska!

W 87 minucie Szczęsny wykazuje się wspaniałym refleksem. Polski golkiper zatrzymał zmierzającą do bramki wrzutkę Luke'a Shawa. Warto zaznaczyć, że po drodze piłkę odbił jeszcze jeden z zawodników Arsenalu.

Mimo usilnych starań gospodarzy i aż 6 dodanych minut, wynik meczu nie uległ już zmianie i drużyny podzieliły się punktami.

Raport pomeczowySouthampton autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
GKS_AFC komentarzy: 871731.01.2014, 08:27

dopoki Draxler albo jego agent milcza i nie dementuja plotki to nadzieja jest.

pronik komentarzy: 517931.01.2014, 08:25

DD sky feed2all.eu/watch/68515/1/watch-skysportsnews.html

Arsenal_TeamPL komentarzy: 34831.01.2014, 08:20

Lepiej on niz nikt...

bobslej22 komentarzy: 830931.01.2014, 08:17

Klose ??? Ludzie ogarnijcie się .

W innych klubach mówią ale to okienko jest długie. U nas mówimy ale ten dzień okienka jest krótki :). Tak na serio tak jak niżej było pisane nie ma co się spinać i juz Wengeroutować. Arsene wie najlepiej kogo kupić . Szkoda może Draxlera ale też bez przesady żebyśmy dawali za kolesia nie wiadomo ile kasy . Tym bardziej że jest kontuzjowany . Niestety wszystko przez je.... Chelsea , City, Psg, Monaco. Przez takie firmy ceny same ida w górę . Po co maja sprzedać do Londynu za 30 mln jak mogą za 60 mln do Paryża :) Obawiam się że jak dziś nic z tego nie wyniknie to nie ma co liczyć że ten chłopak do nas dojdzie. Zastanawia mnie jedna rzec a w zasadzie dwie . Pierwsza / prawie w ogóle nie było zainteresowanie ze strony innych klubów. Przynajmniej nie tak głośno . Druga sprawa / agent piłkarza i sam piłkarz siedzą cicho . Ludzie zmieniam zdanie On będzie nasz :) :) :) :) :) Taki tam żarcik.

Arsenal_TeamPL komentarzy: 34831.01.2014, 08:17

Klose albo Morata albo Kalou + Draxler i jakis Dm i pieknie :)

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 231.01.2014, 08:12

miki
Łap:www1.skysports.com/common/ajax/scribbleContent/47088

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068731.01.2014, 08:12

Deadline Day :D Ciekawe czy wydarzy się coś ciekawego dla nas.

Frankly komentarzy: 76431.01.2014, 08:11

West Ham i Fulham walczą o Mitroglou,
M.City jeśli sie zdecyduje na Fernando i Mangale bedzie musiał zapłacic okolo 45m funtów.
Kurt Zouma prawopodobnie już w Chelsea za okolo 18m Funtów, reszte sezonu spędzi w swoim dotychczasowym klubie na wypożyczeniu (St. Ettiene)

miki9971 komentarzy: 6438 newsów: 231.01.2014, 08:11

Posiada ktoś jakiś link do sky, żeby można było oglądać na androidzie?

Arsenal_TeamPL komentarzy: 34831.01.2014, 08:10

Ja wiem ze ktos przyjdzie "_. I oto jestem spokojny. Wenger mocno śpi a obudzi sie 5 min przed zakonczeniem okienka wiec spoko :)

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 231.01.2014, 08:10

Śniło mi się, że dołąaczy do nas Draxler i Kroos. :D

Arsenal_TeamPL komentarzy: 34831.01.2014, 08:07

Gdzie news ostatnie chwile okienka??? XD

matek9009 komentarzy: 135531.01.2014, 07:51

fajny był by Berbatov oklepany w PL mógł by nam pomóc w Lidze Mistrzów chciał bym właśnie jego zobaczyć jako zawodnika którego wypożyczymy czy kupimy:-)

Frankly komentarzy: 76431.01.2014, 07:50

Holtby blisko Fulham na wypożyczenie,
Berbatov w druga strone.
M.City 40m funtów na Fernando i Mangale.
Lyon odrzucił oferte Newcastl za Greniera (8m funtów)
Konoplyanka blisko LFC.

Informacje z centrum transferowego SKY na żywo.

darek250s komentarzy: 10294 newsów: 531.01.2014, 07:38

Dzisiaj bynajmniej będzie ciekawy dzień i opcje są 2. Albo będziemy zadowoleni albo na odwrót. Draxler odpada? To ja nie mam pomysłu kto inny by mógł

KibicTheGunners komentarzy: 192131.01.2014, 07:33

O 10 rano czasu polskiego konferencja z Wengerem, przynajmniej tak na Sky podawali.

KibicTheGunners komentarzy: 192131.01.2014, 06:57

Tello, Morata, Klose jedyne opcje na wypożyczenie. Pewnie skończy się na jednym z nich.

bokser83 komentarzy: 41031.01.2014, 06:47

Dzis przyjdzie Sturridge lub Muriel

Peegii komentarzy: 72731.01.2014, 06:38

Wracam z roboty, liczę na jakąś miłą niespodziankę, a tu jak zwykle ;d chociaż przypomina mi się fakt, że Monreal też jakoś z 4h przed końcem okienka się pojawił dopiero.

Kanyeast komentarzy: 315731.01.2014, 04:18

Saga pt. Draxler w Arsenalu byla jedna z najsmieszniejszych. Tyle bicia piany to dawno nie bylo, szczegolnie, ze zadnej oferty pewnie nie zlozylismy. Smieszni ci wszyscy experci twitterowi ktorzy przepowiadali jego transfer. Zostalo niespelna 20 h. Mam tylko nadzieje, ze nie bedziemy zalowac, tego, ze nie kupilismy Draxa, tak jak bylo z Ronaldo, Zlatanem. Oj Wenger, Wenger.

bo ufam, że jest w tym sens.

To tekst piosenki pasujacy na deadline day.
Spadam

haszclique komentarzy: 10331.01.2014, 02:45

A nie przepraszam ona obowiązuje od 2015 :)

haszclique komentarzy: 10331.01.2014, 02:44

A nie ma przypadkiem klauzuli na 35m?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.01.2014, 02:43

Tello, Klose, Morata lub nikt. Nie na to czekałem od 1 stycznia. Zapowiada się smutny Deadline Day :(

haszclique; BVB nie sprzeda nikogo w połowie sezonu (patrz Lewandowski).

haszclique komentarzy: 10331.01.2014, 02:34

Reus jest w ogóle do wyciągnięcia teraz czy najwcześniej w lato by był?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41231.01.2014, 02:10

Spadam. Dobrej nocki życzę i obyśmy za około dwadzieścia dwie godziny mogli cieszyć się z nowego zawodnika :]

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 131.01.2014, 02:06

youtube.com/watch?v=bQT3jTG3Oyw

masakra, robinhood

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.01.2014, 02:01

U mnie najważniejszą cechą napastnika jest równowaga, wykończenie i kontrola piłki. Później dynamika.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.01.2014, 02:00

Jaki napastnik? Chyba Marzagowy ;p
Ja prędzej Velą bym tyle strzelił, albo Frankowskim niż Giroud.

ATID komentarzy: 115031.01.2014, 02:00

Mówcie co chcecie, ale w 14 dobrze mi się gra Beniem :P

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 131.01.2014, 02:00

Przyspieszenie jest nieistotne jak sie umie grac silnymi napastnikami

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 131.01.2014, 01:59

Mico17, a napastnik co w 233 meczach strzela 280 goli i dokłada do tego 45 asyst to jaki napastnik? :D

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.01.2014, 01:58

Żiru jedyne co ma w fifie to strzał z główki i z dystansu nie najgorszy. Jak dla mnie napastnik bez przyśpieszenia to kiepski napastnik.

ATID komentarzy: 115031.01.2014, 01:57

Ja w 13 zawsze sprzedawałem Podola za 25 milionów, kupowałem Lewandowskiego za 30, a po sezonie brałem Suareza za 50 :D Gram 4-1-3-2, DP u mnie to Wilshere, a OP to Ozil, Santi i Isco(w 13 tani, a szybko się rozwija). Raz nawet sprzedałem Teodora do Realu za 55 mln ;p

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 131.01.2014, 01:56

Nikogo lepszego niż Benzema w lecie nie wyciągniemy bo po prostu nie da rady. Benzema w Arsenalu z miejsca, byłby pierwsza opcja w ataku, i by się okazało, że kolejny piłkarz z Realu który poza Realem jakoś może grać świetnie ( Sneijder Robben itd). Nie lubie Francuza, lubuje się młodych, nieletnich prostytutkach i transach. W Londynie tego pod dostatkiem. Jednak to nie jest już przereklamowane dziecko z Lyonu, tylko ukształtowany świetny piłkarz który lata już gra na najwyższym poziomie. On na wylocie jest co rok, wszystko zależy czy Real kupi takiego Cavaniego czy nie. Dobrejnocki.

Mico17

Żiru w fifie jest silny i ma całkiem dobry strzał, przynajmniej mi się nim dobrze gra ;)

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.01.2014, 01:54

Marzag
W 14 to może i tak, ale w 13 to też nim orałeś.
Ja tam zawsze w karierze najpierw kupuje Suareza, Giroud ława, potem kupuje Muriela i Giroud papa ;p

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41231.01.2014, 01:52

polandblood

O tym czego nam potrzeba, zadecyduje Wenger - nie ty i nie ja. Patrzeć trzeba też na to czy dany zawodnik jest wart kwoty, jakiej chce za niego klub i zwrócić trzeba uwagę na to, czy się u nas sprawdzi. Cena za Mandzukicia nie powinna być zawrotna, a raczej będzie chciał odejść. Wynalazki z Porto mają tendencję do nie radzenia sobie tak dobrze gdzie indziej (tak - są wyjątki), Benteke to także spore ryzyko, a o Benzemie to już w ogóle nie wspomnę. Bony'ego też lepiej sobie darować. A z mordy o wpierdziel to się prosi Diego Costa.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.01.2014, 01:51

czerwoniakom duet SS w bpl strzelil w tym sezonie juz 37 bram.