Emirates twierdzą Arsenalu! Zwycięstwo 2-0 nad MU!

Emirates twierdzą Arsenalu! Zwycięstwo 2-0 nad MU! 10.03.2019, 18:22, Łukasz Wandzel 3144 komentarzy

Niewątpliwie Manchester United przed tym spotkaniem był na fali, ale na Emirates Stadium Czerwone Diabły zostały ujarzmione przez ekipę Kanonierów. Zwycięstwo 2-0 jest konsekwencją znakomitej postawy londyńczyków, którzy lepiej spisywali się w defensywie niż w ataku, jednak stwierdzeniem na wyrost byłoby powiedzenie, że bramki przyszły same. Arsenal po golach Xhaki i Aubameyanga wygrał kluczowy mecz w kontekście walki o pierwszą czwórkę.

Choć żadna drużyna nie może być pewna zajęcia miejsc 3-4 gwarantujących grę w Lidze Mistrzów, to dzisiejsze spotkanie przybliżyło Arsenal do osiągnięcia tego celu. Po starciu z Manchesterem United zaczyna się dla Kanonierów korzystny terminarz i teraz tylko od podopiecznych Unaia Emery'ego zależy, czy znajdą się w top four na koniec sezonu.

Arsenal: Leno - Sokratis, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles, Xhaka, Ramsey, Kolasinac - Özil (77' Iwobi), Lacazette (86' Nketiah), Aubameyang (80' Suarez).

Manchester United: De Gea - Young, Lindelof, Smalling, Shaw - Matić (80' Greenwood), Fred - Dalot (71' Martial), Pogba, Rashford - Lukaku.

Gdyby Alexandre Lacazette dopadł do wrzutki Seada Kolasinaca, to Arsenal prowadziłby na samym początku spotkania. Piłka nie znalazła adresata, więc David De Gea mógł odetchnąć. To jednak poprzeczka Lukaku po wrzutce Shawa byłaby najgroźniejszą sytuacją w pierwszych minutach, lecz niedługo po tej sytuacji to Granit Xhaka zaskoczył wszystkich, w tym golkipera United. Szwajcar uderzył z dystansu, a tor futbolówki zmylił bramkarza gości na tyle, że piłka wpadła do siatki.

Za każdym razem gdy Czerwone Diabły atakowały, tworzyły bardzo groźne sytuacje. Oprócz wspomnianej już poprzeczki warto wymienić choćby słupek Freda po strzale sprzed szesnastki. Kanonierzy byli częściej na połowie rywali w pierwszej odsłonie spotkania, ale wykreowane przez nich sytuacje nie były stuprocentowe. Podopieczni Ole Gunnara Solskjæra dobrze się bronili i powstrzymywali, czy to Aubameyanga, czy to Lacazette'a.

W 36. minucie Manchester miał niebywałą okazję na wyrównanie. Świetne podanie Rashforda do Lukaku sprawiło, że Belg znajdował się z futbolówką w jednej linii z obrońcami Arsenalu. Ci nie potrafili mierzyć się z jego fizycznością. Udanie zastawiający się Romero Lukaku próbował położyć jeszcze Bernda Leno, ale Niemiec zdołał interweniować, a następnie londyńczycy zażegnali niebezpieczeństwo.

Po przerwie goście dość szybko doszli do fantastycznej okazji. Ponownie Rashford dograł do Lukaku, a ten miał do pokonania już tylko Bernda Leno, znajdując się w okolicy piątego metra. Golkiper The Gunners zachował się w tej sytuacji bezbłędnie. Chwilę po tej akcji pomocy medycznej potrzebował Laurent Koscielny. Francuz zdołał kontynuować grę i całe szczęście, bo spisywał się znakomicie.

Arsenal bardzo potrzebował kolejnej bramki, żeby uspokoić swoją grę. Pomogli w tym goście, gdy po starciu Lacazette'a z Fredem sędzia zdecydował się wskazać na wapno. Pomijając fakt, czy rzut karny został przyznany zasłużenie, czy nie, kibice i tak drżeli, bo do strzału podchodził Pierre-Emerick Aubameyang. Jak wiadomo, Gabończyk zmarnował jedenastkę w końcówce meczu z Tottenhamem, ale z pojedynku z Davidem De Geą wyszedł zwycięsko. Uderzył lekko, ale Hiszpan dość szybko się rzucił, nie wyczuwając intencji strzelającego.

Gol na 2-0 dobił Manchester United, który od tej pory nie atakował tak zaciekle, a i w obronie nie pozostawał tak skupiony jak wcześniej. Wynik nie uległ już zmianie, a po 5 doliczonych do regulaminowego czasu minutach Arsenal mógł świętować zwycięstwo.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Patriko komentarzy: 528713.03.2019, 22:28

Oho, żeby sie jutro nie okazało, że Ligue 1 i Bundesliga i nie będzie miała żadnych "przedstawicieli" w ćwierćfinałach LM i LE a premier league wróci do łask :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.03.2019, 22:28

Czy koniec to bym poczekał do końca gwizdka.

Kysio2607 komentarzy: 1336013.03.2019, 22:24

Lewy drybling niczym Walcott w pamietnym meczu ma Stamford. Szkoda, że się po drodze nie przewrócił, wtedy pewnie by ich przeszedł i włożył Beckerowi po krótkim.

ArsenalChampion komentarzy: 803713.03.2019, 22:24

Bo w opinii większości społeczeństwa i nie dotyczy to tylko polski, gdy coś ci wychodzi to jesteś najlepszy, najcudowniejszy, ale wystarczy że raz ci się powinie noga to już jesteś totalnym nieudacznikiem

Delphi87 komentarzy: 23613.03.2019, 22:24

Gol dla Lyonu!

Tevez komentarzy: 408713.03.2019, 22:24

Mam wrażenie że na boisku przebywa sobowtór Salaha.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189913.03.2019, 22:22

Nuda straszna. Klopp zniszczył tę drużynę, niech Rodgers wróci, za jego czasów dużo się działo na boisku

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492513.03.2019, 22:21

Kibic Liverpoolu hejtuje Polaka rodaka Lewandowskiego na serwisie fanów Arsenalu. Banować gościa.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.03.2019, 22:20

Lewy to jest dzisiaj dramat. I mówię to jako kibic Liverpoolu.

Gofer999 komentarzy: 1468613.03.2019, 22:19

Lawey. :D:D:D:D

Kysio2607 komentarzy: 1336013.03.2019, 22:19

Alcantara w sędziego, Fabinho na 5m zamiast do Mane to na aut XD ten mecz powinien odbywać się jutro hahahhah

Tevez komentarzy: 408713.03.2019, 22:18

Lewy przewraca się jak Morata. Wreszcie ma okazję przekonać się co to znaczy duet rosłych stoperów z Premier League.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.03.2019, 22:17

@ChatCrapGetBanged napisał: "Podał do przodu jak pisałeś ten komentarz."
A Alaba to Austriak.

Kysio2607 komentarzy: 1336013.03.2019, 22:17

Bayern jest beznadziejny, no chyba, że ten ich "spokój" w grze wynika z kupionego karnego pod koniec meczu. Zobaczymy

Kysio2607 komentarzy: 1336013.03.2019, 22:16

Boże Lewy taka sytuacja i nie przyjmuje piły xD

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492513.03.2019, 22:15

@WilSHARE

Podał do przodu jak pisałeś ten komentarz.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.03.2019, 22:13

Jak Lewy odpadnie to Szpakowski kopnie w kalendarz na wizji.

Kysio2607 komentarzy: 1336013.03.2019, 22:10

W pojedynku Hamesow wygrywa ten starszy.. XD

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.03.2019, 22:10

@ChatCrapGetBanged napisał: "Fabinho to zawodnik z którym się najbardziej utożsamiam stylem gry."

Legenda głosi, że kiedyś obaj podaliście do przodu.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 313.03.2019, 22:09

James masakra

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492513.03.2019, 22:07

Fabinho to zawodnik z którym się najbardziej utożsamiam stylem gry. Jak drużyna go zacznie lepiej rozumieć to odpali jak wariat.

Kysio2607 komentarzy: 1336013.03.2019, 22:07

Niesamowite jak ten Liverpool się zmienił przez rok. Wtedy z tyłu trochę wesoło, ale z przodu takie kontry że aż włosy stawały dęba. W tym sezonie za to z tyłu spokój, ale jedyny pomysł na kontrę to dzida na Salaha bądź Mane. Coś za coś?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.03.2019, 22:06

Gdyby tylko do Lewego podawał Grosik czy Peszko..

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 313.03.2019, 22:06

@Diam51:
Zagral totalna kaszane i Simeone zmienil go w bodajze 58 minucie. Caly czas wbiegal w zawodnikow Juve xD

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18413.03.2019, 22:06

@FabsFAN: Nie oglądam LM za dużo, więc nie. A co zrobił?

Ach, ten obiektywny Szpakowski, który wcale nie kibicuje Bayernowi.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.03.2019, 22:05

@Tevez: A tak nie jest? Może to nie jest półka Cristiano albo Messiego, ale zaraz po nich.

@WilSHARE: argumenty do czego synu?

marcingus1 komentarzy: 117813.03.2019, 22:05

@pauleta19: napisałem, bo z poprzedzających wypowiedzi i na dodatek z komentarza Szpakowskiego, którego niektórzy muszą słuchać, wynikało, że nie wszyscy mają tego świadomość. Tak na wszelki wypadek ;d a co do sędziów bocznych to też mnie zastanawia, do czego oni są teraz potrzebni.

Kysio2607 komentarzy: 1336013.03.2019, 22:04