Emirates twierdzą Arsenalu! Zwycięstwo 2-0 nad MU!

Emirates twierdzą Arsenalu! Zwycięstwo 2-0 nad MU! 10.03.2019, 18:22, Łukasz Wandzel 3144 komentarzy

Niewątpliwie Manchester United przed tym spotkaniem był na fali, ale na Emirates Stadium Czerwone Diabły zostały ujarzmione przez ekipę Kanonierów. Zwycięstwo 2-0 jest konsekwencją znakomitej postawy londyńczyków, którzy lepiej spisywali się w defensywie niż w ataku, jednak stwierdzeniem na wyrost byłoby powiedzenie, że bramki przyszły same. Arsenal po golach Xhaki i Aubameyanga wygrał kluczowy mecz w kontekście walki o pierwszą czwórkę.

Choć żadna drużyna nie może być pewna zajęcia miejsc 3-4 gwarantujących grę w Lidze Mistrzów, to dzisiejsze spotkanie przybliżyło Arsenal do osiągnięcia tego celu. Po starciu z Manchesterem United zaczyna się dla Kanonierów korzystny terminarz i teraz tylko od podopiecznych Unaia Emery'ego zależy, czy znajdą się w top four na koniec sezonu.

Arsenal: Leno - Sokratis, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles, Xhaka, Ramsey, Kolasinac - Özil (77' Iwobi), Lacazette (86' Nketiah), Aubameyang (80' Suarez).

Manchester United: De Gea - Young, Lindelof, Smalling, Shaw - Matić (80' Greenwood), Fred - Dalot (71' Martial), Pogba, Rashford - Lukaku.

Gdyby Alexandre Lacazette dopadł do wrzutki Seada Kolasinaca, to Arsenal prowadziłby na samym początku spotkania. Piłka nie znalazła adresata, więc David De Gea mógł odetchnąć. To jednak poprzeczka Lukaku po wrzutce Shawa byłaby najgroźniejszą sytuacją w pierwszych minutach, lecz niedługo po tej sytuacji to Granit Xhaka zaskoczył wszystkich, w tym golkipera United. Szwajcar uderzył z dystansu, a tor futbolówki zmylił bramkarza gości na tyle, że piłka wpadła do siatki.

Za każdym razem gdy Czerwone Diabły atakowały, tworzyły bardzo groźne sytuacje. Oprócz wspomnianej już poprzeczki warto wymienić choćby słupek Freda po strzale sprzed szesnastki. Kanonierzy byli częściej na połowie rywali w pierwszej odsłonie spotkania, ale wykreowane przez nich sytuacje nie były stuprocentowe. Podopieczni Ole Gunnara Solskjæra dobrze się bronili i powstrzymywali, czy to Aubameyanga, czy to Lacazette'a.

W 36. minucie Manchester miał niebywałą okazję na wyrównanie. Świetne podanie Rashforda do Lukaku sprawiło, że Belg znajdował się z futbolówką w jednej linii z obrońcami Arsenalu. Ci nie potrafili mierzyć się z jego fizycznością. Udanie zastawiający się Romero Lukaku próbował położyć jeszcze Bernda Leno, ale Niemiec zdołał interweniować, a następnie londyńczycy zażegnali niebezpieczeństwo.

Po przerwie goście dość szybko doszli do fantastycznej okazji. Ponownie Rashford dograł do Lukaku, a ten miał do pokonania już tylko Bernda Leno, znajdując się w okolicy piątego metra. Golkiper The Gunners zachował się w tej sytuacji bezbłędnie. Chwilę po tej akcji pomocy medycznej potrzebował Laurent Koscielny. Francuz zdołał kontynuować grę i całe szczęście, bo spisywał się znakomicie.

Arsenal bardzo potrzebował kolejnej bramki, żeby uspokoić swoją grę. Pomogli w tym goście, gdy po starciu Lacazette'a z Fredem sędzia zdecydował się wskazać na wapno. Pomijając fakt, czy rzut karny został przyznany zasłużenie, czy nie, kibice i tak drżeli, bo do strzału podchodził Pierre-Emerick Aubameyang. Jak wiadomo, Gabończyk zmarnował jedenastkę w końcówce meczu z Tottenhamem, ale z pojedynku z Davidem De Geą wyszedł zwycięsko. Uderzył lekko, ale Hiszpan dość szybko się rzucił, nie wyczuwając intencji strzelającego.

Gol na 2-0 dobił Manchester United, który od tej pory nie atakował tak zaciekle, a i w obronie nie pozostawał tak skupiony jak wcześniej. Wynik nie uległ już zmianie, a po 5 doliczonych do regulaminowego czasu minutach Arsenal mógł świętować zwycięstwo.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Tevez komentarzy: 408713.03.2019, 21:26

Bayern to z każdą minutą się przybliża ale do swojej bramki.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 313.03.2019, 21:26

O Boze, Gnabry nadal nie ma mozgu

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041313.03.2019, 21:26

Co za nudny mecz... Juz tęsknię za ligą angielska.

platinium komentarzy: 139313.03.2019, 21:24

Jak można popełniać takie błędy jak Denayer?

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36213.03.2019, 21:23

maja 0-0 w pierwszym meczu, wiec to jest oczywiste ze zadna druzyna nie otworzy sie na maksa. liverpool jeszcze strzeli z kontry i wtedy bayern ma pozamiatane

ElSar komentarzy: 416813.03.2019, 21:22

@pumeks: dzięki :)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.03.2019, 21:22

Wieje nudą.

3rdpitch komentarzy: 454013.03.2019, 21:22

@Patriko: Numerów lotto nie mam, ale jak masz opcję obstawic u buka ze Lewandowski dzisiaj nie strzeli to masz pewniaka

Lolke komentarzy: 37813.03.2019, 21:22

Średnio ciekawy ten mecz w Monachium. Jak tam w barcy?

Patriko komentarzy: 528713.03.2019, 21:20

@3rdpitch: Mamy 20 minute a ty już wiesz, że nic nie ugra xD daj mi numery na następnego totolotka :D

Tevez komentarzy: 408713.03.2019, 21:20

Najlepsze mecze Liverpoolu w LM były z Chamberlainem w środku pola. Chłop swoją dynamiką i parciem do przodu napędzał każdą kontrę.

3rdpitch komentarzy: 454013.03.2019, 21:19

Lewandowski nic dzisiaj nie ugra. W meczach z lepszymi druzynami to jest przecietny zeby nie powiedziec slaby napastnik.

A Szpakowski porownuje go do Messiego i Ronaldo hahaha. Tylko w Polsce moglo pasc takie porownanie

lucasnoline komentarzy: 541613.03.2019, 21:18

Bayern też słabiutki. Klepie, klepie, ale nic z tego nie wychodzi.

lucasnoline komentarzy: 541613.03.2019, 21:13

Lewy to zwalił, a Ci na TVP o jego wytrawności.

@Alonso

4 minuty przed meczami chcesz dyskusję zacząć? Oddalam Twój komentarz! Oglądamy.

Paczuszek komentarzy: 84313.03.2019, 21:03

Gerade aus Byaern xDDDD

ElSar komentarzy: 416813.03.2019, 21:00

jakis polski stream nie z tvp bo jestem za granica i nie moge ogladac tam

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 313.03.2019, 20:59

Dzis tylko mia san mia. Do boju Bayern i Lewy!

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 113.03.2019, 20:57

ale ten Gnabry jest przystojny ehh

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492513.03.2019, 20:57

Te strony proszę sobie dodać do zakładek i będziecie względnie zabezpieczeni.

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 113.03.2019, 20:57

@Kowal96: Raków tak fajnie ze w mojej okolicy bedzię jakis klub w ekstraklasie kiedyś był GKS Bełchatów

Alonso komentarzy: 1282413.03.2019, 20:56

@ChatCrapGetBanged Z Anglii tylko Arsenal, reszta może i przez kolejne 10 lat w europie nic nie wygrać, mam ich gdzieś. Wole Polakom pokibicować, gdyby Lewy lub Szczęsny wygrał w tym sezonie LM to byłoby super, jarałbym się. Jak Arsenal odpadnie z LE a Napoli dalej będzie grać to trzymam kciuki za Milika i Ziela.
Już nawet Ajax w tym sezonie LM lepszy do kibicowania bo mają w sobie ten futbolowy romantyzm.

Delphi87 komentarzy: 23613.03.2019, 20:55