Emirates twierdzą Arsenalu! Zwycięstwo 2-0 nad MU!

Emirates twierdzą Arsenalu! Zwycięstwo 2-0 nad MU! 10.03.2019, 18:22, Łukasz Wandzel 3144 komentarzy

Niewątpliwie Manchester United przed tym spotkaniem był na fali, ale na Emirates Stadium Czerwone Diabły zostały ujarzmione przez ekipę Kanonierów. Zwycięstwo 2-0 jest konsekwencją znakomitej postawy londyńczyków, którzy lepiej spisywali się w defensywie niż w ataku, jednak stwierdzeniem na wyrost byłoby powiedzenie, że bramki przyszły same. Arsenal po golach Xhaki i Aubameyanga wygrał kluczowy mecz w kontekście walki o pierwszą czwórkę.

Choć żadna drużyna nie może być pewna zajęcia miejsc 3-4 gwarantujących grę w Lidze Mistrzów, to dzisiejsze spotkanie przybliżyło Arsenal do osiągnięcia tego celu. Po starciu z Manchesterem United zaczyna się dla Kanonierów korzystny terminarz i teraz tylko od podopiecznych Unaia Emery'ego zależy, czy znajdą się w top four na koniec sezonu.

Arsenal: Leno - Sokratis, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles, Xhaka, Ramsey, Kolasinac - Özil (77' Iwobi), Lacazette (86' Nketiah), Aubameyang (80' Suarez).

Manchester United: De Gea - Young, Lindelof, Smalling, Shaw - Matić (80' Greenwood), Fred - Dalot (71' Martial), Pogba, Rashford - Lukaku.

Gdyby Alexandre Lacazette dopadł do wrzutki Seada Kolasinaca, to Arsenal prowadziłby na samym początku spotkania. Piłka nie znalazła adresata, więc David De Gea mógł odetchnąć. To jednak poprzeczka Lukaku po wrzutce Shawa byłaby najgroźniejszą sytuacją w pierwszych minutach, lecz niedługo po tej sytuacji to Granit Xhaka zaskoczył wszystkich, w tym golkipera United. Szwajcar uderzył z dystansu, a tor futbolówki zmylił bramkarza gości na tyle, że piłka wpadła do siatki.

Za każdym razem gdy Czerwone Diabły atakowały, tworzyły bardzo groźne sytuacje. Oprócz wspomnianej już poprzeczki warto wymienić choćby słupek Freda po strzale sprzed szesnastki. Kanonierzy byli częściej na połowie rywali w pierwszej odsłonie spotkania, ale wykreowane przez nich sytuacje nie były stuprocentowe. Podopieczni Ole Gunnara Solskjæra dobrze się bronili i powstrzymywali, czy to Aubameyanga, czy to Lacazette'a.

W 36. minucie Manchester miał niebywałą okazję na wyrównanie. Świetne podanie Rashforda do Lukaku sprawiło, że Belg znajdował się z futbolówką w jednej linii z obrońcami Arsenalu. Ci nie potrafili mierzyć się z jego fizycznością. Udanie zastawiający się Romero Lukaku próbował położyć jeszcze Bernda Leno, ale Niemiec zdołał interweniować, a następnie londyńczycy zażegnali niebezpieczeństwo.

Po przerwie goście dość szybko doszli do fantastycznej okazji. Ponownie Rashford dograł do Lukaku, a ten miał do pokonania już tylko Bernda Leno, znajdując się w okolicy piątego metra. Golkiper The Gunners zachował się w tej sytuacji bezbłędnie. Chwilę po tej akcji pomocy medycznej potrzebował Laurent Koscielny. Francuz zdołał kontynuować grę i całe szczęście, bo spisywał się znakomicie.

Arsenal bardzo potrzebował kolejnej bramki, żeby uspokoić swoją grę. Pomogli w tym goście, gdy po starciu Lacazette'a z Fredem sędzia zdecydował się wskazać na wapno. Pomijając fakt, czy rzut karny został przyznany zasłużenie, czy nie, kibice i tak drżeli, bo do strzału podchodził Pierre-Emerick Aubameyang. Jak wiadomo, Gabończyk zmarnował jedenastkę w końcówce meczu z Tottenhamem, ale z pojedynku z Davidem De Geą wyszedł zwycięsko. Uderzył lekko, ale Hiszpan dość szybko się rzucił, nie wyczuwając intencji strzelającego.

Gol na 2-0 dobił Manchester United, który od tej pory nie atakował tak zaciekle, a i w obronie nie pozostawał tak skupiony jak wcześniej. Wynik nie uległ już zmianie, a po 5 doliczonych do regulaminowego czasu minutach Arsenal mógł świętować zwycięstwo.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Tevez komentarzy: 408713.03.2019, 21:44

Gnabry szybko biega ale Iwobi jest bardziej kreatywny.

Henry_14 komentarzy: 117713.03.2019, 21:44

Sędzie boczny podnosi chorągiewkę, a ci się zastanawiają czemu rzut wolny XDD

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.03.2019, 21:43

@n0thing napisał: "iwobi by to jeszcze lepiej zrobil"
O ile by piłka do Matipa doleciała.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.03.2019, 21:42

Barca na pewniaku, ale co ten Liverpool...

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36213.03.2019, 21:41

iwobi by to jeszcze lepiej zrobil

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.03.2019, 21:41

Jeśli nie możesz ich pokonać, dołącz do nich.

Henry_14 komentarzy: 117713.03.2019, 21:39

@Gunnerrsaurus: No i wykrakałeś, Gnabry przeca lepszy piłkarz i to o wiele.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189913.03.2019, 21:38

Co sądzicie o tym Gnabrym? Ja myślałem że to kozak teraz jest, skoro tyle w pierwszym składzie Bayernu gra. Chyba jednak nie jest dużo lepszy od Iwobiego

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 313.03.2019, 21:37

Sabotazysta Hames XD

Mihex komentarzy: 2360413.03.2019, 21:37

James wysoki poziom podania :V

Cdarwin1 komentarzy: 26113.03.2019, 21:37

Lyon nie istnieje, może być pogrom jak wczoraj u City.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 313.03.2019, 21:36

Nie mozna jeszcze skreslac Bayernu, ale z Gnabrym ( o mozgu Oxa ) i Jamesem tutaj chyba nic nie ugraja

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.03.2019, 21:36

Alcantara - James
Ktoś by pomyślał, że najbardziej kreatywny środek jaki może być, tymczasem największy tartak.

melek90 komentarzy: 65713.03.2019, 21:34

"Riberi - będzie okazja jeśli dojdzie", "Wchodzi Firmino. A nie, Fabinio". "W pore zablokowany przez Martineza. A nie, Jamesa". Szpakowski ma 67 lat. Niech on spada już na emeryturę.

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 113.03.2019, 21:34

James wyglada z twarzy jak pokemon Machop

Catalonczyk komentarzy: 519813.03.2019, 21:34

Kamil, dom postawiony? :D

Kowal96 komentarzy: 1758913.03.2019, 21:33

Może nawet Suarez strzeli dzisiaj bramkę w LM.

Tevez komentarzy: 408713.03.2019, 21:33

Lewy cofa się na własną połowę tylko po to żeby odegrać piłkę do stopera. Jaki to ma sens?

Czeczenia komentarzy: 1248413.03.2019, 21:33

@lucasnoline: dobrze, że Arsenal nie gra w LM.

Ale oh wait, Lehmann...

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36213.03.2019, 21:33

barca 2-0

Catalonczyk komentarzy: 519813.03.2019, 21:32

Neuer najlepszy bramkarz swiata xD nawet do to5 się nie łapie.

MadMax14 komentarzy: 266713.03.2019, 21:31

Ucięło mi komentarz.
Neuer po grzyba lata po tym polu karnym. Nie wierzę żeby Bayern coś strzelił. Ich efektywność w ataku jest niższa niż nasza z Chamakhiem i Gervinho w składzie.

Mariusz28 komentarzy: 495113.03.2019, 21:31

@lucasnoline: Leno się wyłamie i nic nie odwali :d

lucasnoline komentarzy: 541613.03.2019, 21:30

Niemieccy bramkarze, to mają chyba we krwi, że muszą coś odwalić w LM. Ulreich, Karius, teraz Neuer.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 313.03.2019, 21:30