Emirates twierdzą Arsenalu! Zwycięstwo 2-0 nad MU!

Emirates twierdzą Arsenalu! Zwycięstwo 2-0 nad MU! 10.03.2019, 18:22, Łukasz Wandzel 3144 komentarzy

Niewątpliwie Manchester United przed tym spotkaniem był na fali, ale na Emirates Stadium Czerwone Diabły zostały ujarzmione przez ekipę Kanonierów. Zwycięstwo 2-0 jest konsekwencją znakomitej postawy londyńczyków, którzy lepiej spisywali się w defensywie niż w ataku, jednak stwierdzeniem na wyrost byłoby powiedzenie, że bramki przyszły same. Arsenal po golach Xhaki i Aubameyanga wygrał kluczowy mecz w kontekście walki o pierwszą czwórkę.

Choć żadna drużyna nie może być pewna zajęcia miejsc 3-4 gwarantujących grę w Lidze Mistrzów, to dzisiejsze spotkanie przybliżyło Arsenal do osiągnięcia tego celu. Po starciu z Manchesterem United zaczyna się dla Kanonierów korzystny terminarz i teraz tylko od podopiecznych Unaia Emery'ego zależy, czy znajdą się w top four na koniec sezonu.

Arsenal: Leno - Sokratis, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles, Xhaka, Ramsey, Kolasinac - Özil (77' Iwobi), Lacazette (86' Nketiah), Aubameyang (80' Suarez).

Manchester United: De Gea - Young, Lindelof, Smalling, Shaw - Matić (80' Greenwood), Fred - Dalot (71' Martial), Pogba, Rashford - Lukaku.

Gdyby Alexandre Lacazette dopadł do wrzutki Seada Kolasinaca, to Arsenal prowadziłby na samym początku spotkania. Piłka nie znalazła adresata, więc David De Gea mógł odetchnąć. To jednak poprzeczka Lukaku po wrzutce Shawa byłaby najgroźniejszą sytuacją w pierwszych minutach, lecz niedługo po tej sytuacji to Granit Xhaka zaskoczył wszystkich, w tym golkipera United. Szwajcar uderzył z dystansu, a tor futbolówki zmylił bramkarza gości na tyle, że piłka wpadła do siatki.

Za każdym razem gdy Czerwone Diabły atakowały, tworzyły bardzo groźne sytuacje. Oprócz wspomnianej już poprzeczki warto wymienić choćby słupek Freda po strzale sprzed szesnastki. Kanonierzy byli częściej na połowie rywali w pierwszej odsłonie spotkania, ale wykreowane przez nich sytuacje nie były stuprocentowe. Podopieczni Ole Gunnara Solskjæra dobrze się bronili i powstrzymywali, czy to Aubameyanga, czy to Lacazette'a.

W 36. minucie Manchester miał niebywałą okazję na wyrównanie. Świetne podanie Rashforda do Lukaku sprawiło, że Belg znajdował się z futbolówką w jednej linii z obrońcami Arsenalu. Ci nie potrafili mierzyć się z jego fizycznością. Udanie zastawiający się Romero Lukaku próbował położyć jeszcze Bernda Leno, ale Niemiec zdołał interweniować, a następnie londyńczycy zażegnali niebezpieczeństwo.

Po przerwie goście dość szybko doszli do fantastycznej okazji. Ponownie Rashford dograł do Lukaku, a ten miał do pokonania już tylko Bernda Leno, znajdując się w okolicy piątego metra. Golkiper The Gunners zachował się w tej sytuacji bezbłędnie. Chwilę po tej akcji pomocy medycznej potrzebował Laurent Koscielny. Francuz zdołał kontynuować grę i całe szczęście, bo spisywał się znakomicie.

Arsenal bardzo potrzebował kolejnej bramki, żeby uspokoić swoją grę. Pomogli w tym goście, gdy po starciu Lacazette'a z Fredem sędzia zdecydował się wskazać na wapno. Pomijając fakt, czy rzut karny został przyznany zasłużenie, czy nie, kibice i tak drżeli, bo do strzału podchodził Pierre-Emerick Aubameyang. Jak wiadomo, Gabończyk zmarnował jedenastkę w końcówce meczu z Tottenhamem, ale z pojedynku z Davidem De Geą wyszedł zwycięsko. Uderzył lekko, ale Hiszpan dość szybko się rzucił, nie wyczuwając intencji strzelającego.

Gol na 2-0 dobił Manchester United, który od tej pory nie atakował tak zaciekle, a i w obronie nie pozostawał tak skupiony jak wcześniej. Wynik nie uległ już zmianie, a po 5 doliczonych do regulaminowego czasu minutach Arsenal mógł świętować zwycięstwo.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Fanatic komentarzy: 599113.03.2019, 22:43

Wszyscy patrzą gdzie Lewy, lecz cały Bayern po prostu zaprezentował żałosny poziom.

Kowal96 komentarzy: 1758113.03.2019, 22:43

Bayern na kolanach, strasznie słabo dzisiaj grają.

FunRDZ komentarzy: 37813.03.2019, 22:41

Bayern tym swoim niby spokojem w konstruowaniu akcji ciągle spowalnia swoje akcje a Liverpoolowi tylko w to graj... masakra taktyka Kovaca

Kowal96 komentarzy: 1758113.03.2019, 22:41

@softgreat:

Anglia vs Reszta Świata.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.03.2019, 22:41

Ten Bayern nawet nie stać na walkę. Oni wiedzą, że tu trzeba gonić wynik?

Ale Messi porobił teraz.

Fanatic komentarzy: 599113.03.2019, 22:41

Awans Liverpoolu zasłużony, Bayern dał tyłka.

softgreat komentarzy: 208113.03.2019, 22:40

na 8 druzyn w lm beda 4 angielskie

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.03.2019, 22:40

A ten Szpakuś kusi tym skrótem meczów i tajemniczym wynikiem drugiego meczu.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549813.03.2019, 22:36

Live wygrywa 2-1, Bayern musi strzelić 2 bramki by awansować, co robi Liverpool? atakuje, uwielbiam taką piłkę, a nie ekipę Simeone. Już widzę te zmiany u Wengera.

silvano95 komentarzy: 977613.03.2019, 22:36

Strzał na pamieć

gbn komentarzy: 376213.03.2019, 22:35

Dramatyczny ten Bayern...totalnie stłamszony...

schnor25 komentarzy: 1854613.03.2019, 22:35

@Fanatic: śmiem twierdzić, że wyprzedził już tą "wiekową" dwójkę ;)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.03.2019, 22:34

Dawać na 2-2. Niech ten mecz chociaż w ostatnich 15 minutach będzie warty włączenia.

Fanatic komentarzy: 599113.03.2019, 22:34

Mogł mahomet podawać do mane...

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185113.03.2019, 22:33

Co to było, jak on tego nie strzelił, w ogóle to dlaczego od razu nie podał? Tyle pytań, tak mało odpowiedzi

Adu (zawieszony) komentarzy: 549813.03.2019, 22:33

Brawo Liverpool! Oto chodzi :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.03.2019, 22:32

Jak tu Lewy czegoś nie wyczaruję to już widzę te pociski od ekspertów z Niemec he he

Mihex komentarzy: 2360413.03.2019, 22:30

Dziwna ta LM w tym roku. Pełno "remontad". Underdogi pokonujące potentantów. I jeden niby wielki hit będący nudniejszym dwu meczem od Sevilla Porto :V

Gofer999 komentarzy: 1452313.03.2019, 22:30

Granie z ogorkami w lidze wyszlo i Bayernowi i PSG. :D:D:D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.03.2019, 22:30

Czemu Bayern nie wychodzi z własnego pola karnego?

Kysio2607 komentarzy: 1336013.03.2019, 22:29

Liverpool w drugiej połowce ośmiesza Bayern.

melek90 komentarzy: 65713.03.2019, 22:29

Nienawidzę Liverpoolu ale Bayern za drewnianą grę ma za swoje. Zmarnowane 70 minut. Cztery drużyny z Anglii w LM. Tego dawno nie grali.

schnor25 komentarzy: 1854613.03.2019, 22:28

W Bayernie potrzebna jest przebudowa składu i to na poziomie europejskim, a nie tylko ligowym.

Patriko komentarzy: 520713.03.2019, 22:28