Everton zaskakuje i wygrywa z Arsenalem 1-0

Everton zaskakuje i wygrywa z Arsenalem 1-0 04.02.2023, 14:30, Łukasz Wandzel 2754 komentarzy

W 22. kolejce Premier League Kanonierzy zmierzyli się na wyjeździe z Evertonem prowadzonym przez nowego szkoleniowca – Seana Dyche'a. Na Goodison Park efekt nowej miotły zadziałał w błyskawicznym tempie, przynajmniej krótkoterminowo w meczu przeciwko Arsenalowi. Sposób gry gospodarzy ewidentnie zaskoczył drużynę Mikela Artety, która nie wyglądała na zespół przewodzący ligowej tabeli. Londyńczycy od pierwszego do ostatniego gwizdka zagrali słabo i zaliczyli jeden z najbardziej bezbarwnych występów tego sezonu.

Składy obu drużyn

Everton: Pickford – Coleman, Tarkowski, Coady, Mykolenko – Gana, Onana, Doucoure – Iwobi, Calvert-Lewin (62' Maupay), McNeil.

Arsenal: Ramsdale – White (85' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko – Partey (59' Jorginho), Xhaka, Odegaard (77' Fabio Vieira) – Saka, Nketiah, Martinelli (59' Trossard).

Piłkarze Arsenalu częściej utrzymywali się przy piłce i nawet oddali więcej strzałów w całym meczu, jednak to jedno z tych spotkań, w których statystyki przekłamują faktyczny obraz gry. Zdecydowanie więcej poważnych szans na gola miał zespół gospodarzy. Everton kilkukrotnie zagrażał bramce Ramsdale'a i udanie stosował pressing. By wyjść na prowadzenie, Calvertowi-Lewinowi i spółce przez długi czas brakowało tylko skuteczności w ostatniej fazie akcji.

Z kolei przyjezdni dali sobie narzucić sposób gry gospodarzy, który dobrze kontrolowali środek pola. W pierwszej połowie Arsenal wypracował tylko dwie poważne okazje. Najpierw Eddie Nketiah świetnie przygotował sobie miejsce na strzał, lecz fatalnie spudłował, a potem Bukayo Saka celnie uderzył z powietrza, jednak uderzenie zablokował Coady.

Po przerwie Everton wciąż kontynuował dobry występ i wykorzystując rzut rożny, otworzył wynik rywalizacji w 60. minucie. Do siatki po główce trafił Tarkowski. Zawodnicy Arsenalu konsekwentnie, od początku do końca, zaliczali mecz, w którym nie widać było w nich zaangażowania, do którego przyzwyczaili kibiców w trakcie sezonu.

Londyńczycy nie mieli pomysłu, co zrobić z piłką w okolicach szesnastego metra od bramki Pickforda. Słabszy występ zaliczył Martinelli, odcięty od gry był również Odegaard, który częściej musiał pomagać drużynie wychodzić spod pressingu, niż kreował z przodu. Zmiany również nie wpłynęły na przebieg spotkania. Wprowadzeni za wspomnianą dwójkę Trossard i Fabio Vieira także nie dali impulsu, dzięki któremu drużyna z The Emirates zawalczyłaby o choćby punkt, Everton 1-0 Arsenal.

Reamoner komentarzy: 467408.02.2023, 22:27

United to średniak, nawet jeśli przydażyła im się niezła seria to nie skupią się walką o Top 4 bo na koniec sezonu będzie płacz

djmacius komentarzy: 379708.02.2023, 22:26

Ach ten Rashford, ciągnie ten wózek prawie cały sezon.

bobslej22 komentarzy: 832708.02.2023, 22:23

Nie wiem skąd tu takie zdziwienie? Przecież wiadomo było kto w tym meczu był faworytem. Brawa dla Leeds

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698208.02.2023, 22:21

Garnacho się wykłada po każdym kontakcie, tragedia

Moczyknur komentarzy: 183708.02.2023, 22:21

@Piotrek95: spokojnie. Jedno wymęczone 1-0 i pozwrócą do "walki o mistrzostwo" ;)

Piotrek95 komentarzy: 964508.02.2023, 22:20

Ten Werghorst... Flop totalny, ale w jego przypadku to nawet 45 minut nie potrzebowałem żeby to stwierdzić

Koroniarz komentarzy: 1016508.02.2023, 22:19

Ale ich Gnio(n)to xd

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698208.02.2023, 22:18

Tu już żółtko się znalazło. Sędzia strasznie niekonsekwentny dzisiaj, ważne że wynik się zgadza

Dziadyga komentarzy: 829408.02.2023, 22:17

Zawsze mi się serducho raduje jak ktokolwiek daje wpi..rdol dla mułów :)) tak dziadów nie cierpię..

Piotrek95 komentarzy: 964508.02.2023, 22:16

W ostatnich kilkunastu dniach United już 3 raz odpada z walki o mistrzostwo XDDD

Dziadyga komentarzy: 829408.02.2023, 22:15

@miki9971 napisał: "Kanonierzy! Jak tam? Chyba dobry wieczór? :D"

silvano95 komentarzy: 981108.02.2023, 22:06

@GunnersFan9 napisał: "Temu karakanowi należy się ostre wejście w giry, żeby poczuł że inni też potrafią ostro grać. Typowy Argentyński dzban."

Opis jednego gracza zwanego tez Romero

miki9971 komentarzy: 6515 newsów: 208.02.2023, 22:00

A United po odjęciu punktów City, nadal chce tylko z Nimi rywalizować czy o co chodzi z tym wynikiem na OT? :D

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 808.02.2023, 21:58

Theo10 komentarzy: 828508.02.2023, 21:58

@grzegorz1211: cofnąć nie mógł, ale dużo mu umyka w tym spotkaniu. ;)

Arsenal2004 komentarzy: 372408.02.2023, 21:58

Sędzia chyba zapomniałam kartek zabrać na pierwszą połowę. Lisandro to już powinien mieć żółtą kartkę a tu nic.

grzegorz1211 komentarzy: 1030208.02.2023, 21:57

Faul tam był tylko że nie był w polu karnym, to sędzia nie mógł cofnąć gry pod pole karne MU

Theo10 komentarzy: 828508.02.2023, 21:55

Dla równowagi w drugą stronę są gwizdane oczywiste symulki Garnacho.

WukaEs komentarzy: 29708.02.2023, 21:54

@eisz: Cieszę się, że nie jestem jedyny, który ma odruchy wymiotne na widok tegoż Pana. Mimo wszystko obejrzę 2 połowę ;)

wajktor1998 komentarzy: 124808.02.2023, 21:54