Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield

Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield 30.01.2011, 13:56, Rafal Mazur 2058 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium przybyła drużyna na co dzień występująca na boiskach League One, Huddersfield Town, by stoczyć bój o awans do kolejnej, już piątej rundy Pucharu Anglii. Po upływie 90 minut, mimo świetnej gry gości, to Arsenal zwyciężył rywala 2-1.

Warto przypomnieć, że droga Huddersfield Town po FA Cup rozpoczęła się od zwycięstwa 2-1 nad Cambridge, następnie The Terriers uporali się z Macclesfield, a w trzeciej rundzie pokonali Dover Athletic. Natomiast londyńczycy, po rewanżu na Elland Road, wyeliminowali Leeds United.

Wracając do dzisiejszych zawodów, Arsene Wenger dokonał kilku znaczących zmian w składzie swojej ekipy, pozostawiając notabene swoje największe gwiazdy na ławce rezerwowych. Do pierwszej jedenastki powrócili Manuel Almunia i Abou Diaby. Na boisku od pierwszych minut pojawili się także Andriej Arszawin i Marouane Chamakh.

Dokładnie o godzinie 13.00 Mark Clattenburg rozpoczął gwizdkiem niedzielny mecz, dając przy tym znak wszystkim sympatykom zgromadzonym na Ashburton Grove do wzmożonego dopingu.

Już na początku spotkania ekipa The Gunners przejęła dość wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, lecz goście dzielnie się bronili. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał już w 11. minucie Nicklas Bendtner, który po podaniu Arszawina był bardzo bliski szczęścia. Trzeba jednak przyznać, że od pierwszych minut niezwykle aktywny był właśnie Andriej Arszawin, który przeprowadził kilka groźnych akcji.

W 20. minucie Nicklas Bendtner rozwiązał worek z bramkami. Po świetnym podaniu Marouane Chamakha na prawe skrzydło, Duńczyk znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału i nie wahając się ani chwili, umieścił futbolówkę w prawym rogu bramki. W międzyczasie piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Huddersfield, co nieznacznie zmieniło jej lot. 1-0

W 32. minucie spotkania urazu nabawił się Samir Nasri. Najprawdopodobniej problem dotyczył mięśnia dwugłowego uda, gdyż to właśnie za to miejsce trzymał się Francuz. Na boisku w trybie natychmiastowym pojawił się Tomas Rosicky.

3 minuty przed końcem pierwszej części gry Sebastien Squillaci został ukarany czerwonym kartonikiem za faul taktyczny na Pilkingtonie. Po genialnym, 60-metrowym biegu Anglika, Squillaci zatrzymał go w nieprzepisowy sposób w momencie, gdy wybiegał na czystą pozycję.

Pod koniec pierwszych 45 minut gra zaczęła stawać się bardzo nerwowa, a do głosu dochodzili przyjezdni. Niemniej jednak arbiter zakończył pierwszą część gry, która obfitowała w wiele ciekawych sytuacji.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę Emirates, by rozegrać drugie 45 minut. Warto zaznaczyć, że Arsene Wenger zdecydował się zmienić Marouane Chamakha za Alexa Songa, który zagrał na środku obrony.

W 54. minucie Kanonierzy po raz kolejny na chwilę się rozluźnili, co wykorzystali goście. Po serii niefrasobliwych zagrań ze strony defensorów The Gunners, na czystej pozycji znalazł się jeden z napastników przyjezdnych, jednak sytuację uratował powracający Arszawin.

Po chwili znów błąd linii defensywnej gospodarzy. Tym razem nie popisał się Almunia, który zamiast łapać wcześniej piłkę, bezsensownie na nią czekał, co zakończyło się bardzo nerwową sytuacją w okolicach 16 metra. Trzy minuty później Hiszpan popisał się natomiast znakomitą interwencją, broniąc strzał głową Alana Lee.

Po upływie 20 minut, można było łatwo zauważyć, że z zawodników Arsenalu wyraźnie uszło powietrze, a bramka dla przeciwnika wisiała w powietrzu.

W 66. minucie doszło do wyrównania. Po świetnie wykonanym rzucie rożnym, do piłki wyskoczył Alan Lee, który pewnym strzałem głową pokonał Almunię. Znów zawiodła linia obrony, a dokładniej Abou Diaby. 1-1

Chwilę później na murawie pojawił się Cesc Fabregas, który zastąpił Abou Diaby'ego. Po wejściu na boisku Fabregasa, gra Kanonierów uległa zmianie. Na przestrzeni dwóch minut swoje szanse miał Nicklas Bendtner, jednak żadnej nie wykorzystał.

W 79. minucie kibice londyńskiego Arsenalu zamarli gdy przy linii końcowej boiska Denilson doznał podobnego urazu niczym Samir Nasri w pierwszej połowie. Na szczęście, Brazylijczyk powrócił szybko do gry.

W 85. minucie po świetnej akcji Fabregasa, Hiszpan zgrał futbolówkę w pole karne do wbiegającego Nicklasa Bendtera, który został przewrócony przez jednego ze stoperów The Terriers. Arbiter nie wahał się z podyktowaniem karnego, więc do piłki podszedł Cesc Fabregas, który pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał golkipera. 2-1

Ostatnie minuty spotkania były niezwykle nerwowe. Z jednej strony świętujący, lecz jeszcze nie końca pewni fani Arsenalu, z drugiej załamani, ale nadal wierzący kibice Huddersfield. Na szczęście, po doliczeniu 4 minut Mark Clattenburg zakończył dzisiejsze zawody. My oczywiście cieszymy się z wygranej Kanonierów, a co za tym idzie, awansu do kolejnej rundy, jednak trzeba oddać honor zawodników Huddersfield, którzy rozegrali świetne spotkanie. Natomiast piłkarzem meczu zapewne zostanie wybrany Cesc Fabregas, który znów wyciągnął z tarapatów swój zespół.

Przypominamy także, że dzisiaj o godzinie 17.00 odbędzie się losowanie V rudny FA Cup, którego wyniki będzie można śledzić na łamach naszego portalu.

Huddersfield Town autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
madjer komentarzy: 553431.01.2011, 19:12

Tuncay w Wolfsburgu :)

Aaarsenal komentarzy: 305731.01.2011, 19:12

Drewniany Caroll w Liverpoolu, czyli dalej brną w dno.

Asiek69 komentarzy: 236631.01.2011, 19:11

Jeżeli Torres odejdzie tak na ostatnią chwilę, a zapewne tak będzie to nie zachowa się elegancko w stosunku do Liverpoolu. Tym bardziej, że na początku okienka chyba mówił, że chce zostać i pomóc Live. Hmm może on w takim razie też ma DNA pewnego klubu ;>?

Arshawin74 komentarzy: 80631.01.2011, 19:08

specjalnie na ostatni moment ogłosił chęć opuszczenia aby narobić liverpoolowi kłopotu

Arshawin74 komentarzy: 80631.01.2011, 19:07

ja jestem pewien że pójdzie do chelsea
ta rozpaczliwie szuka zmocnień bo sam drogba nie może wyrobić

madjer komentarzy: 553431.01.2011, 19:06

na Torresa bardziej lecą pedały :P

Peter_HK44 komentarzy: 168731.01.2011, 19:05

Torres zostanie na Anfield. Tak mi się wydaje.

no Bartley sądzę, ze lepiej by sobie radził niż SS

ale ogólnie jezeli będzie jakikolwiek transfer u nas to będzie hardcor dopiero xD

arsenal.com/news/news-archive/wenger-i-might-recall-some-loan-players

W sumie teoretycznie najbardziej przydałby nam się Bartley, ale cholera wie, jak by sobie chłopina w PL poradził

madjer komentarzy: 553431.01.2011, 19:00

hehe ... I gdzie te wasze Samby ,Jagielki i Cahille ?

Arshawin74 komentarzy: 80631.01.2011, 19:00

24:00

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 831.01.2011, 18:59

Spahić nie przejdzie. Ma kontrakt do 2014 roku.

madjer komentarzy: 553431.01.2011, 18:59

O której kończy się ten cały cyrk ?

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 431.01.2011, 18:59

Do nas nikt nie dołączy, to jest pewne ;)

Asiek69 komentarzy: 236631.01.2011, 18:58

@amadeo a wierzysz w to że drugi raz będzie miał taki dzień konia ;]? bo ja nie

lepszy Given już niż Almunia

co do Spahića to wątpię, prędzej już Upson O.o ale oby nie

madjer komentarzy: 553431.01.2011, 18:56

nie ma to jak robić transfery na ostatnią chwilę :)

Peter_HK44 komentarzy: 168731.01.2011, 18:56

"Tottenham gotów rozbić bank i wyłożyć 30 milionów funtów na Giuseppe Rossiego."

Heh.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4831.01.2011, 18:56

@Asiek69

Tylko, że SAF-owi się sypie skład raz na 2 lata i na kilka dni :P

Peter_HK44 komentarzy: 168731.01.2011, 18:55

To z Given'em to plota. Nie trafi do AFC.

madjer komentarzy: 553431.01.2011, 18:55

amadeo ... Byleby tylko nie bronił tak jak w pamiętnym finale :/

KiAK komentarzy: 47031.01.2011, 18:55

wypożyczyć givena?! bzdura

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4831.01.2011, 18:55

Zazwyczaj o naszym potencjalnym transferze było wiadomo wcześniej, a ostatnio o żadnym konkretnym stoperze nie było mowy.

Joker_224 komentarzy: 522331.01.2011, 18:54

Coś się ostatnio pojawiło o Spahiću ale ile w tym prawdy?

amadeo komentarzy: 514931.01.2011, 18:54

@ Asiek69
jakby manu bronił tak jak w zeszłym sezonie na The Emirates z Barcą to nie mam nic przeciwko ;d

madjer komentarzy: 553431.01.2011, 18:54

Given ?? Ciekawe po co ... Nawet w City sie nie łapie :)

Asiek69 komentarzy: 236631.01.2011, 18:53

ja tam szczerze nie spodziewam się z naszej strony transferów
Wenger i SAf zawsze maja 'wystarczające' składy ;P przynajmniej wg nich ;P nam ten obrońca bardzo by się zdał, plus martwi mnie kontuzja Fabiana, bo boję się, że Arsene 'zaszaleje' i wystawi Lamunie z barcą O.o

amadeo komentarzy: 514931.01.2011, 18:52

@ Henry1855
ja tylko tak hipotetycznie mówię, bo wg mnie Cesc jest wart 2 a może 3 razy tyle co Torres.

David92 komentarzy: 640031.01.2011, 18:52

Brytyjskie media donoszą, iż Arsenal chce w ostatnich godzinach okienka transferowego pozyskać bramkarza. Arsene Wenger chciałby wypożyczyć Shay'a Givena z Manchesteru City. Negocjacje - rzekomo - trwają.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952131.01.2011, 18:52