Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield

Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield 30.01.2011, 13:56, Rafal Mazur 2058 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium przybyła drużyna na co dzień występująca na boiskach League One, Huddersfield Town, by stoczyć bój o awans do kolejnej, już piątej rundy Pucharu Anglii. Po upływie 90 minut, mimo świetnej gry gości, to Arsenal zwyciężył rywala 2-1.

Warto przypomnieć, że droga Huddersfield Town po FA Cup rozpoczęła się od zwycięstwa 2-1 nad Cambridge, następnie The Terriers uporali się z Macclesfield, a w trzeciej rundzie pokonali Dover Athletic. Natomiast londyńczycy, po rewanżu na Elland Road, wyeliminowali Leeds United.

Wracając do dzisiejszych zawodów, Arsene Wenger dokonał kilku znaczących zmian w składzie swojej ekipy, pozostawiając notabene swoje największe gwiazdy na ławce rezerwowych. Do pierwszej jedenastki powrócili Manuel Almunia i Abou Diaby. Na boisku od pierwszych minut pojawili się także Andriej Arszawin i Marouane Chamakh.

Dokładnie o godzinie 13.00 Mark Clattenburg rozpoczął gwizdkiem niedzielny mecz, dając przy tym znak wszystkim sympatykom zgromadzonym na Ashburton Grove do wzmożonego dopingu.

Już na początku spotkania ekipa The Gunners przejęła dość wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, lecz goście dzielnie się bronili. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał już w 11. minucie Nicklas Bendtner, który po podaniu Arszawina był bardzo bliski szczęścia. Trzeba jednak przyznać, że od pierwszych minut niezwykle aktywny był właśnie Andriej Arszawin, który przeprowadził kilka groźnych akcji.

W 20. minucie Nicklas Bendtner rozwiązał worek z bramkami. Po świetnym podaniu Marouane Chamakha na prawe skrzydło, Duńczyk znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału i nie wahając się ani chwili, umieścił futbolówkę w prawym rogu bramki. W międzyczasie piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Huddersfield, co nieznacznie zmieniło jej lot. 1-0

W 32. minucie spotkania urazu nabawił się Samir Nasri. Najprawdopodobniej problem dotyczył mięśnia dwugłowego uda, gdyż to właśnie za to miejsce trzymał się Francuz. Na boisku w trybie natychmiastowym pojawił się Tomas Rosicky.

3 minuty przed końcem pierwszej części gry Sebastien Squillaci został ukarany czerwonym kartonikiem za faul taktyczny na Pilkingtonie. Po genialnym, 60-metrowym biegu Anglika, Squillaci zatrzymał go w nieprzepisowy sposób w momencie, gdy wybiegał na czystą pozycję.

Pod koniec pierwszych 45 minut gra zaczęła stawać się bardzo nerwowa, a do głosu dochodzili przyjezdni. Niemniej jednak arbiter zakończył pierwszą część gry, która obfitowała w wiele ciekawych sytuacji.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę Emirates, by rozegrać drugie 45 minut. Warto zaznaczyć, że Arsene Wenger zdecydował się zmienić Marouane Chamakha za Alexa Songa, który zagrał na środku obrony.

W 54. minucie Kanonierzy po raz kolejny na chwilę się rozluźnili, co wykorzystali goście. Po serii niefrasobliwych zagrań ze strony defensorów The Gunners, na czystej pozycji znalazł się jeden z napastników przyjezdnych, jednak sytuację uratował powracający Arszawin.

Po chwili znów błąd linii defensywnej gospodarzy. Tym razem nie popisał się Almunia, który zamiast łapać wcześniej piłkę, bezsensownie na nią czekał, co zakończyło się bardzo nerwową sytuacją w okolicach 16 metra. Trzy minuty później Hiszpan popisał się natomiast znakomitą interwencją, broniąc strzał głową Alana Lee.

Po upływie 20 minut, można było łatwo zauważyć, że z zawodników Arsenalu wyraźnie uszło powietrze, a bramka dla przeciwnika wisiała w powietrzu.

W 66. minucie doszło do wyrównania. Po świetnie wykonanym rzucie rożnym, do piłki wyskoczył Alan Lee, który pewnym strzałem głową pokonał Almunię. Znów zawiodła linia obrony, a dokładniej Abou Diaby. 1-1

Chwilę później na murawie pojawił się Cesc Fabregas, który zastąpił Abou Diaby'ego. Po wejściu na boisku Fabregasa, gra Kanonierów uległa zmianie. Na przestrzeni dwóch minut swoje szanse miał Nicklas Bendtner, jednak żadnej nie wykorzystał.

W 79. minucie kibice londyńskiego Arsenalu zamarli gdy przy linii końcowej boiska Denilson doznał podobnego urazu niczym Samir Nasri w pierwszej połowie. Na szczęście, Brazylijczyk powrócił szybko do gry.

W 85. minucie po świetnej akcji Fabregasa, Hiszpan zgrał futbolówkę w pole karne do wbiegającego Nicklasa Bendtera, który został przewrócony przez jednego ze stoperów The Terriers. Arbiter nie wahał się z podyktowaniem karnego, więc do piłki podszedł Cesc Fabregas, który pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał golkipera. 2-1

Ostatnie minuty spotkania były niezwykle nerwowe. Z jednej strony świętujący, lecz jeszcze nie końca pewni fani Arsenalu, z drugiej załamani, ale nadal wierzący kibice Huddersfield. Na szczęście, po doliczeniu 4 minut Mark Clattenburg zakończył dzisiejsze zawody. My oczywiście cieszymy się z wygranej Kanonierów, a co za tym idzie, awansu do kolejnej rundy, jednak trzeba oddać honor zawodników Huddersfield, którzy rozegrali świetne spotkanie. Natomiast piłkarzem meczu zapewne zostanie wybrany Cesc Fabregas, który znów wyciągnął z tarapatów swój zespół.

Przypominamy także, że dzisiaj o godzinie 17.00 odbędzie się losowanie V rudny FA Cup, którego wyniki będzie można śledzić na łamach naszego portalu.

Huddersfield Town autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
madjer komentarzy: 553431.01.2011, 21:06

Oby Torres nie był powodem do płaczu tylko w Liverpoolu ale także w Manchesterze ... Mam nadzieje że pokaże na co go stać w meczach przeciwko MUłom ... Bez wątpienia hit nr.1 tej zimy ...:)

Matheo14 komentarzy: 55131.01.2011, 21:05

fryko12 uważam, że Gerrard jest najlepszym zawodnikiem Liverpoolu, a zachowanie Nando właśnie to potwierdziło.

Arkadius92 komentarzy: 169831.01.2011, 21:04

Ładnie Abramowicz sypnął. Brakowało im obrońcy i napastnika to ich kupili. Szkoda, że u nas się tak nie robi. tylko czeka się nie wiadomo na co i te głupie tłumaczenia. Nie chcę wcale, żeby boss wydawał po kilkadziesiąt mln, bo to nie realne.Ale są też tańsi piłkarze, a nie koniecznie słabsi.

madjer komentarzy: 553431.01.2011, 21:03

Kibice Liverpoolu już palą koszulki El Nino :P

fabregas13 komentarzy: 88231.01.2011, 21:02

No to widocznie miałem błędne informacje ;]

dicpauca komentarzy: 296631.01.2011, 21:01

fabregas13- ja uwazam ze Lorą wydaje sie byc pewniejszy od DJ:) co oczywiscie nie znaczy ze w mojej ocenie DJ gra slabo, wrecz przeciwnie:) jednym slowem zgrala nam sie ta para:) a do tego Sagna na boku.. wiec nie mow ze ''oprócz DJ nikt w obronie nie prezentuje się jakoś rewelacyjne :/ ''

madjer komentarzy: 553431.01.2011, 21:01

... A my dalej nic :/

fryko12 komentarzy: 31231.01.2011, 21:01

Kurcze szkoda mi Liverpoolu, bo ich najlepszy gracz zostawił ich w takim trudnym dla nich okresie i to dla tych ****ów, zachował się jak szmaciarz jakiś. Zdrada, której na pewno mu nie wybaczą. Niech się stoczy razem z tą chelsea na samo dno

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 231.01.2011, 21:00

Vpr--> dokładnie Man City odrzuciło ofertę Liverpoolu

em_creater komentarzy: 73231.01.2011, 20:59

@sebasz

no to widocznie przeoczylem to i co to ma do rzeczy?

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56731.01.2011, 20:58

fabregas13 > nic nie negocjuje. Zaoferowali 20 baniek, a Citizens pokazali im drzwi. Takie to były negocjacje.

fabregas13 komentarzy: 88231.01.2011, 20:58

stevenson --> ManU się nie dziwie bo u nich skład jest zawsze bardzo stabilny ale u nas ? Vermaeelen był filarem i niestety oprócz DJ nikt w obronie nie prezentuje się jakoś rewelacyjne :/

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52031.01.2011, 20:57

@em creater

Jak chodzi o drobiazgi to powinieneś wiedzieć że pozyskaliśmy obrońcę w tym okienku.

Matheo14 komentarzy: 55131.01.2011, 20:56

czują *

stevenson komentarzy: 12931.01.2011, 20:55

"LFC negocjuje transfer z Richardsem.
A Wenger powie, że nikogo nie było do kupienia :/"

Nie ma sensu przeplacac...United i AFC wogole sie wzmocnily a i tak pewnie zajmia 2 pierwsze miejsca na koniec sezonu..Najwazniejsza jest stabilizacja skladu..Co pokazuje najlepiej przyklad Realu..

Matheo14 komentarzy: 55131.01.2011, 20:55

czuję sie podobnie jak my po stracie Henry'ego, gorzej ! my byliśmy przygotowanie, a liverpoolczycy ? tak z dnia na dzień. Lubię Liverpool jako nie liczną drużynę oprócz Arsenalu i współczuję fanom The Reds

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52031.01.2011, 20:55

@Matheo14

Boss poszedł z kasą ale okazało się że wziął trochę za mało więc poszedł do bankomatu wypłacić żeby się zgadzało - podchodzi ,patrzy a tu bankomat nieczynny. O_o.

GunnersFan9 komentarzy: 8706 newsów: 831.01.2011, 20:55

Podobno Aston Villa kupiła Owena z United.

em_creater komentarzy: 73231.01.2011, 20:55

a tam sebasz czepiasz sie. moze to dosc drobiazgowy transfer ale tyczy sie premierleague jakby nei patrzec.

Kikut123 komentarzy: 124931.01.2011, 20:55

OFICJALNIE TORRES W CHELSEA

pazdzioh komentarzy: 30231.01.2011, 20:54

sabasz - jak dla ciebie Aston Villa to okręgówka to widzę, że wiedze prosto z brawo sport ;p

fabregas13 komentarzy: 88231.01.2011, 20:54

LFC negocjuje transfer z Richardsem.
A Wenger powie, że nikogo nie było do kupienia :/

Arsenal_1886 komentarzy: 1952131.01.2011, 20:53

sebasz > Polemizowałbym ;p
Torres jest bez formy , to nie ten sam gracz co z sezonu 2007/2008 . Teraz przynajmniej mają kogoś komu mogą wrzucać na głowę czy utalentowanego Suareza . Adam też jest ciekawym grajkiem . Coś jak kiedyś Alonso w LFC .

Piootrus > W LM tak ,ale w FA CUP nie :P

Joker_224 komentarzy: 521431.01.2011, 20:53

@Kikut123
Eurosport ;p
tylko nie wiem gdzie Cesc napisał te słowa, niby Twitter, a tam nic takiego nie ma

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 231.01.2011, 20:53

Współczuję The Reds. Torres dał im w twarz i to z buta

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52031.01.2011, 20:52

@pazdzioh

No to zabieraj się za okręgówkę.

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1531.01.2011, 20:52

Torres będzie mógł grać dla Chelsea w LM?

Matheo14 komentarzy: 55131.01.2011, 20:52

szok ! co się dzieje w Anglii, przecież to tylko zimowe okienko !... a tak w ogóle wie ktoś coś na temat Oxide Chamberlain'a?

Kikut123 komentarzy: 124931.01.2011, 20:51

"Szalone rzeczy dzieją się w Anglii. Nigdy bym się tego nie spodziewał" - napisał Cesc Fabregas.

pazdzioh komentarzy: 30231.01.2011, 20:51

sebasz - nie sap, transfer to transfer

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52031.01.2011, 20:51

@Arsenal 1886

Wcale nie ma większych niż gdyby był Torres ... niestety.

em_creater komentarzy: 73231.01.2011, 20:51

wiadoma sprawa ;d w dodatku wazne ogniwo podczas tegorocznej batali o mistrzostwo ;p

Arsenal_1886 komentarzy: 1952131.01.2011, 20:49

Takim składem LFC ma szansę na 3 punkty z United 6/7 marca jak poniżej ( oczywiście jak kupi Adama ;p ) -
Reina - Kelly Carragher Agger Johnson -
Gerrard Adam Meireles - Kuyt Carroll Suarez

pazdzioh komentarzy: 30231.01.2011, 20:49

zależy ile barca sypnie ;p

fabregas13 komentarzy: 88231.01.2011, 20:48

em_creater --> Tak, Miyachi to niesamowicie ograny zawodnik w sam raz na tę chwilę ;D

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52031.01.2011, 20:48