Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield

Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield 30.01.2011, 13:56, Rafal Mazur 2058 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium przybyła drużyna na co dzień występująca na boiskach League One, Huddersfield Town, by stoczyć bój o awans do kolejnej, już piątej rundy Pucharu Anglii. Po upływie 90 minut, mimo świetnej gry gości, to Arsenal zwyciężył rywala 2-1.

Warto przypomnieć, że droga Huddersfield Town po FA Cup rozpoczęła się od zwycięstwa 2-1 nad Cambridge, następnie The Terriers uporali się z Macclesfield, a w trzeciej rundzie pokonali Dover Athletic. Natomiast londyńczycy, po rewanżu na Elland Road, wyeliminowali Leeds United.

Wracając do dzisiejszych zawodów, Arsene Wenger dokonał kilku znaczących zmian w składzie swojej ekipy, pozostawiając notabene swoje największe gwiazdy na ławce rezerwowych. Do pierwszej jedenastki powrócili Manuel Almunia i Abou Diaby. Na boisku od pierwszych minut pojawili się także Andriej Arszawin i Marouane Chamakh.

Dokładnie o godzinie 13.00 Mark Clattenburg rozpoczął gwizdkiem niedzielny mecz, dając przy tym znak wszystkim sympatykom zgromadzonym na Ashburton Grove do wzmożonego dopingu.

Już na początku spotkania ekipa The Gunners przejęła dość wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, lecz goście dzielnie się bronili. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał już w 11. minucie Nicklas Bendtner, który po podaniu Arszawina był bardzo bliski szczęścia. Trzeba jednak przyznać, że od pierwszych minut niezwykle aktywny był właśnie Andriej Arszawin, który przeprowadził kilka groźnych akcji.

W 20. minucie Nicklas Bendtner rozwiązał worek z bramkami. Po świetnym podaniu Marouane Chamakha na prawe skrzydło, Duńczyk znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału i nie wahając się ani chwili, umieścił futbolówkę w prawym rogu bramki. W międzyczasie piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Huddersfield, co nieznacznie zmieniło jej lot. 1-0

W 32. minucie spotkania urazu nabawił się Samir Nasri. Najprawdopodobniej problem dotyczył mięśnia dwugłowego uda, gdyż to właśnie za to miejsce trzymał się Francuz. Na boisku w trybie natychmiastowym pojawił się Tomas Rosicky.

3 minuty przed końcem pierwszej części gry Sebastien Squillaci został ukarany czerwonym kartonikiem za faul taktyczny na Pilkingtonie. Po genialnym, 60-metrowym biegu Anglika, Squillaci zatrzymał go w nieprzepisowy sposób w momencie, gdy wybiegał na czystą pozycję.

Pod koniec pierwszych 45 minut gra zaczęła stawać się bardzo nerwowa, a do głosu dochodzili przyjezdni. Niemniej jednak arbiter zakończył pierwszą część gry, która obfitowała w wiele ciekawych sytuacji.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę Emirates, by rozegrać drugie 45 minut. Warto zaznaczyć, że Arsene Wenger zdecydował się zmienić Marouane Chamakha za Alexa Songa, który zagrał na środku obrony.

W 54. minucie Kanonierzy po raz kolejny na chwilę się rozluźnili, co wykorzystali goście. Po serii niefrasobliwych zagrań ze strony defensorów The Gunners, na czystej pozycji znalazł się jeden z napastników przyjezdnych, jednak sytuację uratował powracający Arszawin.

Po chwili znów błąd linii defensywnej gospodarzy. Tym razem nie popisał się Almunia, który zamiast łapać wcześniej piłkę, bezsensownie na nią czekał, co zakończyło się bardzo nerwową sytuacją w okolicach 16 metra. Trzy minuty później Hiszpan popisał się natomiast znakomitą interwencją, broniąc strzał głową Alana Lee.

Po upływie 20 minut, można było łatwo zauważyć, że z zawodników Arsenalu wyraźnie uszło powietrze, a bramka dla przeciwnika wisiała w powietrzu.

W 66. minucie doszło do wyrównania. Po świetnie wykonanym rzucie rożnym, do piłki wyskoczył Alan Lee, który pewnym strzałem głową pokonał Almunię. Znów zawiodła linia obrony, a dokładniej Abou Diaby. 1-1

Chwilę później na murawie pojawił się Cesc Fabregas, który zastąpił Abou Diaby'ego. Po wejściu na boisku Fabregasa, gra Kanonierów uległa zmianie. Na przestrzeni dwóch minut swoje szanse miał Nicklas Bendtner, jednak żadnej nie wykorzystał.

W 79. minucie kibice londyńskiego Arsenalu zamarli gdy przy linii końcowej boiska Denilson doznał podobnego urazu niczym Samir Nasri w pierwszej połowie. Na szczęście, Brazylijczyk powrócił szybko do gry.

W 85. minucie po świetnej akcji Fabregasa, Hiszpan zgrał futbolówkę w pole karne do wbiegającego Nicklasa Bendtera, który został przewrócony przez jednego ze stoperów The Terriers. Arbiter nie wahał się z podyktowaniem karnego, więc do piłki podszedł Cesc Fabregas, który pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał golkipera. 2-1

Ostatnie minuty spotkania były niezwykle nerwowe. Z jednej strony świętujący, lecz jeszcze nie końca pewni fani Arsenalu, z drugiej załamani, ale nadal wierzący kibice Huddersfield. Na szczęście, po doliczeniu 4 minut Mark Clattenburg zakończył dzisiejsze zawody. My oczywiście cieszymy się z wygranej Kanonierów, a co za tym idzie, awansu do kolejnej rundy, jednak trzeba oddać honor zawodników Huddersfield, którzy rozegrali świetne spotkanie. Natomiast piłkarzem meczu zapewne zostanie wybrany Cesc Fabregas, który znów wyciągnął z tarapatów swój zespół.

Przypominamy także, że dzisiaj o godzinie 17.00 odbędzie się losowanie V rudny FA Cup, którego wyniki będzie można śledzić na łamach naszego portalu.

Huddersfield Town autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
SamirRosicky komentarzy: 285331.01.2011, 20:42

pazdzioh ->
Chyba nie zrozumiałeś. Tyle kosztowali wszyscy Ci zawodnicy Arsenalu - 44mln, mniej niż sam Torres.

em_creater komentarzy: 73231.01.2011, 20:42

szkoda ze nei graja na anfield..wtedy to dopiero by sie oberwało Torresowi..

pazdzioh komentarzy: 30231.01.2011, 20:42

aRamsey - to samo chciałem napisać - Nasri nowa noga.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56731.01.2011, 20:41

marafc > nie, raczej Rohana Rickettsa.

pazdzioh > nie napisałem ile są warci, a ile za nich zapłaciliśmy, to różnica :P

amadeo komentarzy: 514931.01.2011, 20:41

marafc -> i tak na to nic nie poradzimy, chyba, że zadzwonisz do Bossa xD On na pewno skupia się na meczu z Evertonem, a nie zaprząta sobie głowy transferami...a szkoda...

Nie mogę się doczekać meczu
Chel$ea vs Liverpool w niedziele :P Muszę obejrzeć ten meczyk ;d Chcę zobaczyć jak kibice LFC buczą na Torresa ,a także jak jakiś gracz z Liverpoolu kosi Torresa :P

popekns komentarzy: 742031.01.2011, 20:39

@Vpr
Poza tym, że Chelsea i Roman to idioci to o niczym nie zapomniałeś.

aRamsey komentarzy: 948631.01.2011, 20:39

"Kanonierzy.com, Serwis fanów Arsenalu Londyn"

Tak dla jasności :p

Arkadius92, Tak

pazdzioh komentarzy: 30231.01.2011, 20:39

Vpr - wg mnie ten skład jest bezcenny ale jak wolisz...

marafc komentarzy: 94 newsów: 131.01.2011, 20:38

amadeo -> myślenie Wengera jest takie, żeby nie wydawać nic, albo jak najmniej. liczysz na to, że w lecie kupimy 4 zawodników? kupmy jednego - to już będzie sukces. powiedzmy sobie szczerze - jesteśmy w tym momencie w sytuacji podbramkowej - o ile Nasriego spokojnie w tym momencie da się zastąpić (wiadomo, że z pewną stratą dla drużyna, ale tragedii mimo wszystko nie ma), to każdy inny klub, mając w obronie sytuację taką jak my, kupiłby obrońcę. Nie mydlmy sobie oczu - TV znając życie nie wróci ani za 4, ani za 6 tygodni, a - nie daj Boże - jeśli coś stanie się DJowi albo Kosie, to będziemy fucked up. Jeśli przesuniemy Songa do obrony, to stracimy naprawdę sporo w pomocy, śmiem twierdzić, że będzie to boleśniejsze niż strata Nasriego

Arkadius92 komentarzy: 169831.01.2011, 20:38

David Luiz też przejdzie do ****si?

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56731.01.2011, 20:37

Torres: 50 milionów

Szczęsny, Sagna, Djourou, Vermaelen, Clichy, Song, Nasri, Fabregas, Wilshere, Walcott, Van Persie: 44 miliony

Muszę coś dodawać?

Sojusznik komentarzy: 52931.01.2011, 20:37

howareyou@

po co sie spinasz ? T jest strona tylko dla Kibicow Arsenalu a reszta wek ? To niech zrobia "przepustki" tylko dla niech , a puki co jako jedeny sie prujesz ze jestem Kibicem FCB i tutaj pisze... jakies uprzedzenie ? Niemile Wspomnienia ? Nie napisalem nic obrazliwego na tej stronie wiec sie nie spinaj ...

popekns komentarzy: 742031.01.2011, 20:37

Ryan Babel grał już bodajże 2 mecze w barwach Hoffenheim, i spisywał się nawet nie źle, poza jego przerażającym "sępieniem się".

Tomu15 komentarzy: 77331.01.2011, 20:36

howareyou

Słyszałem już chyba z 2-3 dni temu że oficjalnie w Hoffenhaim

popekns komentarzy: 742031.01.2011, 20:35

Liverpool wyjdzie na wielki plus!
Babel w tym sezonie słabiutko się spisywał, Torres też formą nie grzeszył (oprócz 2 goli z Chelsea) , to myślę, że Luis Suarez da radę na angielskich boiskach (o Andym nie będę sie rozpisywał). IMO Liverpool powinien powalczyć z Sunderalndem, Tottenhamem o Ligę Europejską.

@Tomu15
Chodziło mi raczej o to, że nikt tutaj nie ma przeciwko pisaniu ciekawie, ale niekoniecznie tylko na temat Arsenalu. Co mnie obchodzi, że jakiś fanboj Barcelony wbił sobie tutaj... no właśnie, po co?

@Arsenal_1886
A co z Babelem? Przecież niby odrzucił możliwość transferu do Hoffenhaim...

LFC zrobili dobrą transakcję. Torres nieźle ich załatwił, ale jakoś z tego wyszli. Nie ma jednak szans, że nagle zaczną z miejsca walczyć o mistrzostwo. IMO nie zakończą nawet tego sezonu wyżej, niż na 6 pozycji.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952131.01.2011, 20:33

Chel$ea za 75 mln funtów kupiło dwóch graczy :D
Torresa i Luiza . Luiz spokojnie warty maksymalnie 15 ,a nie jakieś 25 . To już Cahill jest lepszy od niego . Co do Torresa to jest to wielkie nazwisko ,ale jakoś ostatnio formą nie zachwyca ;d

em_creater komentarzy: 73231.01.2011, 20:33

Lepszy Charlie Adam w Liverpoolu, niz w Mu-łach...ale jeszcze lepszy dalej grajacy w blackpool xd

Tomu15 komentarzy: 77331.01.2011, 20:32

Arsenal
jeśli kupią Adama będą na - ;]

Arsenal_1886 komentarzy: 1952131.01.2011, 20:31

LFC za Torresa i Babela dostało gdzieś 55 mln funtów ,a kupiło za 35 mln funtów Carrolla ,a także raczej kupi za 14 mln funtów Charliego Adama .
Do tego jeszcze wcześniej zakupili L.Suareza ;p
LFC będzie na + :)

Tomu15 komentarzy: 77331.01.2011, 20:30

howareyou

Z tego słynie właśnie wyjątkowość serwisu K.com i fanów z tego portalu wyluzuj trochę ;]

em_creater komentarzy: 73231.01.2011, 20:30

dzieki za info. cholernie ciezko to teraz wyglada. bo tych zakupach Romka marnie wyglada to 5pkt. przewagi. choc tyle dobrze ze Mu ma z nimi dwumecz.

amadeo komentarzy: 514931.01.2011, 20:30

marafc -> może źle się wyraziłem, ale takie jest myślenie Wengera

amadeo komentarzy: 514931.01.2011, 20:28

Kikut123 --> no niby tak, ale zwróć uwagę na roczniki Carrolla i Villi...anglik jest przyszłościowym zawodnikiem i w dodatku już ogranym i bramkostrzelnym na boiskach PL

Tomu15 komentarzy: 77331.01.2011, 20:28

creater

Znamy szczegóły transferu Davida Luiza. Chelsea wyłoży za niego jednak 25 milionów funtów, dokładając jeszcze Nemanję Maticia w rozliczeniu. A zatem, ogólny koszt zakupów "last minute" Romana Abramowicza wzrasta do 75 milionów funtów (nie licząc realnej wartości Maticia).

marafc komentarzy: 94 newsów: 131.01.2011, 20:27

amadeo -> przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś, a potem przypomnij sobie, że jesteś kibicem Arsenalu... ;)

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 731.01.2011, 20:27

Tak, David Luiz to pewniak. Chelsea zapłaciło 25 mln i dorzuciło młodego Nemanję Maticia. Wszystko potwierdzone.

@Sojusznik
Ja pierniczę, jak nie masz nic ciekawego do napisania, to zwyczajnie NIE PISZ. To nie stronka fanów Barcelony, sry.

Sojusznik komentarzy: 52931.01.2011, 20:27

Tomu .

No fakt trafiłeś :)

fabregas13 komentarzy: 88231.01.2011, 20:26

goal.com/en-us/news/85/england/2011/01/31/2331362/english-analysis-arsenal-must-spend-on-deadline-day-or-face

em_creater komentarzy: 73231.01.2011, 20:26

a to pewniak ten Luiz w chel$ea? bo cos raczej plota smierdzi...

Tomu15 komentarzy: 77331.01.2011, 20:26

Sojusznik@
jak ty byś się czuł skoro jesteś większym fanem Barcy gdyby Leo lub xavi poszedl do Realu?

Kikut123 komentarzy: 124931.01.2011, 20:25

Ale powiem wam że ma racje ten Ferdinan, Carrol po pół roku gry w PL kosztuje wiecej niz Villa. Coś tu jest chyba nie tak?

Sojusznik komentarzy: 52931.01.2011, 20:25

howeareyou

Nie przesadzaj kolego z Ta Barcelona...

amadeo komentarzy: 514931.01.2011, 20:24

dzik86 @
ja nie mówię, żeby się nie wzmacniać, bo sezon jest długi i ciężki, ale przecież jak nie zrobimy transferów to nic wielkiego się nie stanie - zaoszczędzimy trochę kasy na lato ;d liczę, że wtedy postaramy się o Sakho, Spahićia, Hazarda i może kogoś jeszcze ;d

Pinguite komentarzy: 1502031.01.2011, 20:24

No last minute to last minute. Nie chciało się wcześniej negocjować to trzeba teraz na stół wyłożyć horrendalną sumkę, by klub zaakceptował sprzedaż swego grajka. Nie ma co ;)

@Kikut123
Czawi, Iniesta albo 12-letni fan Barcelony z koszulką boskiego Leo...

Birmingham faktycznie się wzmacnia. Szkoda, że jeszcze City nie wydało kasy na tego cienkiego Larssona - osłabiliby i siebie i naszych finałowych rywali z CC.

Sunderland też ciekawie - Sessegnon i Muntari.

Newcastle podobno chce Croucha lub Heskeya - ten pierwszy nie jest w kadrze na najbliższy mecz Kurczaków... Czyli pewnie kogoś już zaklepali - może to te chore 30 mln za Rossiego?