Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield

Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield 30.01.2011, 13:56, Rafal Mazur 2058 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium przybyła drużyna na co dzień występująca na boiskach League One, Huddersfield Town, by stoczyć bój o awans do kolejnej, już piątej rundy Pucharu Anglii. Po upływie 90 minut, mimo świetnej gry gości, to Arsenal zwyciężył rywala 2-1.

Warto przypomnieć, że droga Huddersfield Town po FA Cup rozpoczęła się od zwycięstwa 2-1 nad Cambridge, następnie The Terriers uporali się z Macclesfield, a w trzeciej rundzie pokonali Dover Athletic. Natomiast londyńczycy, po rewanżu na Elland Road, wyeliminowali Leeds United.

Wracając do dzisiejszych zawodów, Arsene Wenger dokonał kilku znaczących zmian w składzie swojej ekipy, pozostawiając notabene swoje największe gwiazdy na ławce rezerwowych. Do pierwszej jedenastki powrócili Manuel Almunia i Abou Diaby. Na boisku od pierwszych minut pojawili się także Andriej Arszawin i Marouane Chamakh.

Dokładnie o godzinie 13.00 Mark Clattenburg rozpoczął gwizdkiem niedzielny mecz, dając przy tym znak wszystkim sympatykom zgromadzonym na Ashburton Grove do wzmożonego dopingu.

Już na początku spotkania ekipa The Gunners przejęła dość wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, lecz goście dzielnie się bronili. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał już w 11. minucie Nicklas Bendtner, który po podaniu Arszawina był bardzo bliski szczęścia. Trzeba jednak przyznać, że od pierwszych minut niezwykle aktywny był właśnie Andriej Arszawin, który przeprowadził kilka groźnych akcji.

W 20. minucie Nicklas Bendtner rozwiązał worek z bramkami. Po świetnym podaniu Marouane Chamakha na prawe skrzydło, Duńczyk znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału i nie wahając się ani chwili, umieścił futbolówkę w prawym rogu bramki. W międzyczasie piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Huddersfield, co nieznacznie zmieniło jej lot. 1-0

W 32. minucie spotkania urazu nabawił się Samir Nasri. Najprawdopodobniej problem dotyczył mięśnia dwugłowego uda, gdyż to właśnie za to miejsce trzymał się Francuz. Na boisku w trybie natychmiastowym pojawił się Tomas Rosicky.

3 minuty przed końcem pierwszej części gry Sebastien Squillaci został ukarany czerwonym kartonikiem za faul taktyczny na Pilkingtonie. Po genialnym, 60-metrowym biegu Anglika, Squillaci zatrzymał go w nieprzepisowy sposób w momencie, gdy wybiegał na czystą pozycję.

Pod koniec pierwszych 45 minut gra zaczęła stawać się bardzo nerwowa, a do głosu dochodzili przyjezdni. Niemniej jednak arbiter zakończył pierwszą część gry, która obfitowała w wiele ciekawych sytuacji.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę Emirates, by rozegrać drugie 45 minut. Warto zaznaczyć, że Arsene Wenger zdecydował się zmienić Marouane Chamakha za Alexa Songa, który zagrał na środku obrony.

W 54. minucie Kanonierzy po raz kolejny na chwilę się rozluźnili, co wykorzystali goście. Po serii niefrasobliwych zagrań ze strony defensorów The Gunners, na czystej pozycji znalazł się jeden z napastników przyjezdnych, jednak sytuację uratował powracający Arszawin.

Po chwili znów błąd linii defensywnej gospodarzy. Tym razem nie popisał się Almunia, który zamiast łapać wcześniej piłkę, bezsensownie na nią czekał, co zakończyło się bardzo nerwową sytuacją w okolicach 16 metra. Trzy minuty później Hiszpan popisał się natomiast znakomitą interwencją, broniąc strzał głową Alana Lee.

Po upływie 20 minut, można było łatwo zauważyć, że z zawodników Arsenalu wyraźnie uszło powietrze, a bramka dla przeciwnika wisiała w powietrzu.

W 66. minucie doszło do wyrównania. Po świetnie wykonanym rzucie rożnym, do piłki wyskoczył Alan Lee, który pewnym strzałem głową pokonał Almunię. Znów zawiodła linia obrony, a dokładniej Abou Diaby. 1-1

Chwilę później na murawie pojawił się Cesc Fabregas, który zastąpił Abou Diaby'ego. Po wejściu na boisku Fabregasa, gra Kanonierów uległa zmianie. Na przestrzeni dwóch minut swoje szanse miał Nicklas Bendtner, jednak żadnej nie wykorzystał.

W 79. minucie kibice londyńskiego Arsenalu zamarli gdy przy linii końcowej boiska Denilson doznał podobnego urazu niczym Samir Nasri w pierwszej połowie. Na szczęście, Brazylijczyk powrócił szybko do gry.

W 85. minucie po świetnej akcji Fabregasa, Hiszpan zgrał futbolówkę w pole karne do wbiegającego Nicklasa Bendtera, który został przewrócony przez jednego ze stoperów The Terriers. Arbiter nie wahał się z podyktowaniem karnego, więc do piłki podszedł Cesc Fabregas, który pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał golkipera. 2-1

Ostatnie minuty spotkania były niezwykle nerwowe. Z jednej strony świętujący, lecz jeszcze nie końca pewni fani Arsenalu, z drugiej załamani, ale nadal wierzący kibice Huddersfield. Na szczęście, po doliczeniu 4 minut Mark Clattenburg zakończył dzisiejsze zawody. My oczywiście cieszymy się z wygranej Kanonierów, a co za tym idzie, awansu do kolejnej rundy, jednak trzeba oddać honor zawodników Huddersfield, którzy rozegrali świetne spotkanie. Natomiast piłkarzem meczu zapewne zostanie wybrany Cesc Fabregas, który znów wyciągnął z tarapatów swój zespół.

Przypominamy także, że dzisiaj o godzinie 17.00 odbędzie się losowanie V rudny FA Cup, którego wyniki będzie można śledzić na łamach naszego portalu.

Huddersfield Town autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Tomu15 komentarzy: 77331.01.2011, 19:58

Hah Liv'pool proponował Man City za richardsa 20 mln funtów czyli Torres w Chelsea

Kikut123 komentarzy: 124931.01.2011, 19:58

Liverpool szaleje! Gotówka Abramowicza już równiutko ułożona w walizkach, więc można rzucić się w wir zakupów. Oferta za Micah Richardsa, opiewająca na 20 milionów funtów, została jednak odrzucona przez Manchester City.

Hehe dobrze że z Chelsea już graliśmy a z Live na Emirates damy rade.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 731.01.2011, 19:57

4-4-2 I guess

A ta oferta za Luiza też niezła, 25 mln, lol. To, co dzieje się ostatnio na rynku, przekracza ludzkie pojęcie.

Ireland za to failnął testy medyczne w Newcastle... co to się dzieje ostatnio, że piłkarze nie przechodzą testów?

A my nikogo nie kupimy... IMO przydałby się mimo wszystko stoper, a resztę rewolucji lepiej zostawić na lato. Szkoda, że to wypożyczenie Givena to wymysł angielskich gazet. Oby nie doszło do tego, że naszej bramki "bronić" będzie znowu Almunia.

marafc komentarzy: 94 newsów: 131.01.2011, 19:57

Aaarsenal -> obstawiam, że będzie zmiana ustawienia na 4-4-2, ale co do tego są spore wątpliwości (brak prawego pomocnika). polecam przeczytać okonski.blog.onet.pl/Prosze-panstwa-zamykamy-blogow,2,ID420827128,n

żadna reklama, pan Okoński to kibic kurczaków, ale pojęcie o brytyjskim futbolu ma, oj ma;)

Tomu15 komentarzy: 77331.01.2011, 19:56

Chelsea ewidentnie się wzmocniła będzie jeszcze trzeba uważać na smerfów, dobrze że już z nimi nie gramy za to United i liczę na porażkę Mułow i remis ;]

mdr_AFC komentarzy: 305131.01.2011, 19:56

Torres na 100%? Skąd takie info?

Aaarsenal komentarzy: 305731.01.2011, 19:55

Torres w Chelsea ? Jeśli tak to co z Drogbą ? Czyżby ławka ?

Pinguite komentarzy: 1502031.01.2011, 19:50

Davida Luiza = 25 milionów funtów + Nemanja Matić :O

ostriket komentarzy: 666131.01.2011, 19:47

ostatni dzień a tu takie transfery padają ;O
szkoda że papcio Wenger nie idzie za tym trendem ;/ mógłby raz się szarpnąc na jakąś gwiazdę ;P

Pinguite komentarzy: 1502031.01.2011, 19:47

Ja pierdziele. O_o Co to się dzieje :D Najgorsze jest to, że my nikogo nie kupilimy ;(

Kikut123 komentarzy: 124931.01.2011, 19:46

Ale sie dzieje szkoda że my w tym nie uczestniczymy :(

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 431.01.2011, 19:45

Newcastle musi załatać dziurę po Andy więc oni też coś musza kupić a kase to przecież oni mają ;D

marafc komentarzy: 94 newsów: 131.01.2011, 19:44

Rossi w Tottenhamie - już niemal pewne.
Torres w Chelsea - na 100%
David Luiz w Chelsea za Ł25

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 831.01.2011, 19:43

Heskey przechodzi właśnie testy medyczne.Przejdzie do Newcastle.

Kikut123 komentarzy: 124931.01.2011, 19:41

Widze że Tottenham desperadzko szuka snajpera Aguero Carrol Forlan teraz Rossi oby im sie nie udało :D

kaziu874 komentarzy: 675731.01.2011, 19:40

Nie bedzie transferów i tyle...jakby miały być to już by było coś wiadomo.Zostało 4,5 godziny do końca a w tym czasie trzeba by było dostać sie do Londynu, zrobić badania i dogadać sie w sprawie kontraktu a jest cichutko więc nic z tego...szkoda...

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 431.01.2011, 19:39

concrete-> w takim razie dziękuję bardzo za pomoc ;P ;)

concrete13 komentarzy: 869831.01.2011, 19:39

armata_PL - > a to Mi w takim razie też nie działa..

kamil_malin komentarzy: 933231.01.2011, 19:39

Też żałuję, że nie przyjęliśmy podobnej taktyki jak Tottenham, im więcej nazwisk na giełdzie potencjalnych transferów, tym lepiej. Szczególnie gdy bierze się nazwiska z kosmosu...

Liczyłem na jakiegoś stopera. Jednak znając Wengera nie można być bardzo smutnym. On nas do tego przyzwyczaił. ;)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 431.01.2011, 19:38

concrete13-> nie, własnie chodzi mi o livesport.pl bo livesports.pl mi też śmiga.

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 831.01.2011, 19:33

Taaa rok temu o tej samej porze ktoś pisał,że w lecie ma przejść do nas Matuidi.Lato się skończyło i jakos go nie ma;P

concrete13 komentarzy: 869831.01.2011, 19:33

armata.pl - > a nie livesportS.pl ? ..u Mnie działa..

marafc komentarzy: 94 newsów: 131.01.2011, 19:33

Reports emerging from Portugal that Chelsea move for David Luiz could be back on: Benfica said to have accepted Blues' £25m offer.
wszyscy się zbroją, wszyscy oprócz MU i nas. Oby to się nie zemściło, eh...

blazy14 komentarzy: 5231.01.2011, 19:32

Benfica jeszcze przed chwilą zaakceptowała oferte chelsea dotyczaca Davida Luiza....tottenham wyklada 30mln funtów na Giuseppe Rossiego z villareal.....kazdy się wzmacnia tylko nie my mimo kontuzji, a za 2 tyg gramy z barcą. Pozostaje tylko wierzyć, że nawet bez wzmocnień będziemy w stanie wygrać ligę i rozpykać barce.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 431.01.2011, 19:32

soorry.
livesport. pl *

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 431.01.2011, 19:31

Mam takie pytanko:
u mnie tylko taki problem czy coś im padło?
z góry dzięki :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952131.01.2011, 19:30

Oczywiście nie mówię o Squillacim ;p

aRamsey > Oby ;p
Gdybyśmy go zakupili to byśmy już mieli świetnych obrońców na kolejne ponad 5 lat ;p

aRamsey komentarzy: 948631.01.2011, 19:29

A koleś z younggunsblog napisał, że w następnym okienku prawdopodobnie będziemy składać ofertę za Sakho :) Fajnie by było.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952131.01.2011, 19:28

Nie wiem skąd LFC wzięło tyle kasy na Carrolla jeżeli nie sprzedadzą oni Torresa ;p

Kikut123 komentarzy: 124931.01.2011, 19:24

Hehe teraz Torres nie bedzie chciał odejść. Bedzie chciał grać z Suarezem i Carrolem :D

Aaarsenal komentarzy: 305731.01.2011, 19:21

madjer - nie ma znaczenia jak nam strzelił. W Newcastle wszystko bylo pod niego ustawione, w Liverpoolu bedzie zupełnie inaczej. Zresztą wspomnicie moje slowa, on będzie cieniował w Liverpolu !!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952131.01.2011, 19:21