Fantastyczny Arsenal ogrywa Chelsea 2-0!

Fantastyczny Arsenal ogrywa Chelsea 2-0! 19.01.2019, 19:30, Łukasz Wandzel 1470 komentarzy

Derby Londynu to zawsze wielka gratka dla kibiców. Po zakończonym starciu Arsenalu z Chelsea to fani tej pierwszej drużyny mogą celebrować zwycięstwo i mają do tego więcej powodów, niż się wydaje. Przede wszystkim ich ulubieńcy rozegrali prawdopodobnie najlepsze spotkanie w tym sezonie, przez 90 minut będąc zgranym zespołem i prezentując wysoki poziom w ataku i obronie. Do tego taki mecz zagrali w kluczowym momencie walki o top four. Zwycięstwo w tym spotkaniu na pewno pozwoliło odetchnąć Unaiowi Emery'emu, ponieważ jego drużyna zagrała bezbłędne zawody.

Jeśli prześledzić ostatnie tygodnie na angielskich boiskach w wykonaniu Arsenalu, można było się spodziewać scenariusza, w którym Chelsea łatwo wygrywa derby. Tymczasem Kanonierzy rozegrali takie spotkanie, jakby w styczniowym okienku transferowym wymienili cały blok defensywny. Nikomu nie zdarzały się indywidualne błędy i każdy potrafił zachować chłodną głowę. Podkreślić należy rolę fantastycznego rozgrywania stałych fragmentów, przez które Arsenal zainkasował trzy punkty.

Składy obu londyńskich ekip:

Arsenal: Leno - Bellerin, Sokratis, Koscielny, Kolasinac - Torreira, Xhaka, Guendouzi - Ramsey (67' Maitland-Niles), Aubameyang, Lacazette (67' Iwobi).

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Luiz, Rudiger, Alonso - Kovacić (63' Barkley), Jorginho, Kante - Pedro (80' Hudson-Odoi), Hazard, Willian (68' Willian).

Od pierwszych minut piłkarze z The Emirates grali wysokim pressingiem, czego efektem były choćby szansa Aubameyanga po podaniu Lacazette'a albo niecelna główka po rzucie różnym, którą zaliczył Sokratis. Niebywałą szansę miał też Koscielny, a jego silny strzał głową jakimś cudem obronił Kepa. Dośrodkowania w tym spotkaniu wychodziły Arsenalowi jak nigdy. Po wrzutce Bellerina z piłką w szesnastce odnalazł się Lacazette, który jak mało kto potrafi uderzyć, mając przed sobą niewiele przestrzeni. I tym razem francuski napastnik znalazł lukę w obronie i uderzył po krótkim słupku, dzięki czemu Kanonierzy mogli cieszyć się z prowadzenia.

Od otwarcia wyniku szybko dochodziło do kolejnych sytuacji. Rajdem, ale też nie najlepszym wykończeniem, popisał się Aubameyang. Uderzenie Gabończyka. Z kolei po stronie Chelsea niesamowitą szansę miał Pedro, ale próba podcięcia piłki nad Leno nie wyszła tak, jak Hiszpan mógłby sobie to wyobrażać.

Arsenal po prostu nie popełnił tego samego błędu, co z Liverpoolem i nie chciał stracić gola tuż po objęciu prowadzenia. Piłkarze Unaia Emery'ego przestali tak mocno skupiać się na ofensywie i bardzo dobrze wychodziło im bronienie rezultatu. Ramsey nieodstający na krok od Jorginho czy Lacazette odbierający piłkę zaraz przed własnym polem karnym to widok, który oglądało się bardzo przyjemnie.

Taki sposób gry się opłacił, ponieważ przed końcem pierwszej połowy, w 39. minucie, gospodarze podwyższyli prowadzenie. Kanonierzy dobrze rozegrali rzut wolny. Najpierw przerzucili futbolówkę na drugą stronę boiska. Stamtąd w pole karne dośrodkował... Sokratis, a piłkę barkiem wpakował do siatki kapitan, Laurent Koscielny! To była znakomita akcja pary stoperów i całego zespołu.

Odrabianie wyniku w drugiej połowie nie wychodziło za dobrze ekipie Sarriego. Hazard i Pedro nie raz starali się dryblować w okolicach szesnastki Arsenalu, ale nie mogli przebrnąć przez szczelnie zamkniętą defensywę gospodarzy. Strzały zza pola karnego w wykonaniu The Blues zazwyczaj leciały wysoko ponad bramką, z kolei dośrodkowania nie miały racji bytu, bo na murawie brakowało typowej dziewiątki aż do momentu pojawienia się Oliviera Girouda. Co więcej, osoba, która mogłaby popisać się dobrą wrzutką, czyli Marcos Alonso, rozegrała słabe zawody.

Arsenal swoją pierwszą poważną akcję w drugiej połowiem miał dopiero w 64. minucie, kiedy po szybkiej wymianie podań na pozycję wybiegł Kolasinac. Bośniak powinien oddać strzał, ale w charakterystyczny dla siebie sposób zagrał w okolice piątego metra, gdzie nie było dobrze ustawionych partnerów. Akcja ta napędziła Kanonierów, bo po chwili Bellerin miał okazję dograć piłkę w pole karne po drugiej strony, ale podanie zostało zablokowane.

Unai Emery zdecydował się zmienić Lacazette'a i Ramseya, wpuszczając na boisko Iwobiego i Maitland-Nilesa, ale najgorsze jest to, że jego zespół został zmuszony do radzenia sobie bez Bellerrina, ponieważ hiszpański obrońca opuścił murawę na noszach. W jego miejsce wszedł Elneny, a Arsenal zmienił swój sposób gry tak, aby skupić się już głównie na obronie i dowieźć korzystny rezultat do ostatniego gwizdka.

Oceń piłkarzy po meczu z Chelsea

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Squillichy komentarzy: 13019.01.2019, 20:26

Zaangażowanie na wysokim poziomie dziś.

piter1908 komentarzy: 512219.01.2019, 20:26

Jedno słowo po tym meczu :

KOOOOOOOOOOSCIELNYYYYYY!!!!!!!!!!!!!!!!!!

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 319.01.2019, 20:26

Hazard znowu pokazuje, ze jest przereklamowany :D Nie ma karnego, to chlopaczek nie istnieje:DDD

arsenalkings14 komentarzy: 23019.01.2019, 20:26

Czyste konto wreszcie. Ładnie wygląda taki wynik.

Ranczomen komentarzy: 1237119.01.2019, 20:26

Ale trzeba być żałosną drużyną, żeby Arsenalowi gola nie strzelić xD

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466919.01.2019, 20:26

@Mihex:

Nie szukaj logiki w piłce xD

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 619.01.2019, 20:26

Pyrrusowe zwycięstwo. Ale najważniejsze, że Londyn niezmiennie jest czerwony.

Arsenalx3 komentarzy: 118519.01.2019, 20:26

Ważne zwycięstwo, ale najbardziej szkoda kontuzji Bellerina.. ;/ Patrząc na to, że pewien Szwajcar może go zastapic.

mistiqueAFC komentarzy: 2676919.01.2019, 20:26

Brawo panowie.Świetna pierwsza połowa i tyle.Na drugą brakło sił.

Duet Kosa i Sokratis MOTM.Tak to powinno wyglądać.

dolny komentarzy: 265819.01.2019, 20:26

Dlaczego nie dostal czerwonej smiec barkley?

Gofer999 komentarzy: 1474419.01.2019, 20:25

Brawo. Zeby tylko grali tak w kazdym spotkaniu....

Kysio2607 komentarzy: 1336019.01.2019, 20:25

Wygrywamy, ale o radość trudno.

Pewnie koniec sezonu dla naszego kluczowego gracza. Dalej konfilikt na linii Emery-Ozil. Trudno sobie wyobrazić konsekwentną grę ze średnią półką na wyjazdach.. za dużo słabych punktów w drużynie.

Za wiele ta wygrana nie zmienia. Moim zdaniem więcej dzis stracilismy niz zyskalismy.

Trzymaj się, Hector.

Arsenal2004 komentarzy: 381219.01.2019, 20:25

Noo nareszcie zwycięstwo.

Marcel90 komentarzy: 819219.01.2019, 20:25

Sędzia cały mecz bal się kartki wyciągać. Brawa dla Arsenalu za walkę. Szkoda Lacazzette bo jego gra daje zdecydowanie więcej Arsenalowi niż Auby

Mihex komentarzy: 2360419.01.2019, 20:25

Nie ogarniam tej drużyny xD
Przegraj w tragicznym stylu z WHU. Tydzień później ograj Chelsea w sumie bez większych problemów :V

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52419.01.2019, 20:25

Gorzkie to dzisiejsze zwycięstwo. Bardzo gorzkie.

Szogun komentarzy: 28891 newsów: 319.01.2019, 20:24

Powinno być czerwo.Toz to czyste skurczysynstwo.

lordpat komentarzy: 336619.01.2019, 20:23

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, Lichsteiner godnie zastąpi Hectora.xdddd

Squillichy komentarzy: 13019.01.2019, 20:22

Nawet Niles wygląda dziś w miarę solidnie.

james68 komentarzy: 87719.01.2019, 20:22

Auba stoi nic nie gra.

lordpat komentarzy: 336619.01.2019, 20:22

Dwa nasze największe talenty mają problemy z więzadłami krzyżowymi. ( patrz. Bellerin i Holding ). To trzeba mieć mega pecha, żeby dwóch młodych obronców w jednej drużynie łapało tą samą kontuzję.

@Calyn: No tak, racja. Ale to nie od dzisiaj. Ale i tak mamy masę farta, że ostatnie podanie nie do końca im wychodzi. Bo przycisnęli nas nie raz.