Fantastyczny Arsenal ogrywa Chelsea 2-0!

Fantastyczny Arsenal ogrywa Chelsea 2-0! 19.01.2019, 19:30, Łukasz Wandzel 1470 komentarzy

Derby Londynu to zawsze wielka gratka dla kibiców. Po zakończonym starciu Arsenalu z Chelsea to fani tej pierwszej drużyny mogą celebrować zwycięstwo i mają do tego więcej powodów, niż się wydaje. Przede wszystkim ich ulubieńcy rozegrali prawdopodobnie najlepsze spotkanie w tym sezonie, przez 90 minut będąc zgranym zespołem i prezentując wysoki poziom w ataku i obronie. Do tego taki mecz zagrali w kluczowym momencie walki o top four. Zwycięstwo w tym spotkaniu na pewno pozwoliło odetchnąć Unaiowi Emery'emu, ponieważ jego drużyna zagrała bezbłędne zawody.

Jeśli prześledzić ostatnie tygodnie na angielskich boiskach w wykonaniu Arsenalu, można było się spodziewać scenariusza, w którym Chelsea łatwo wygrywa derby. Tymczasem Kanonierzy rozegrali takie spotkanie, jakby w styczniowym okienku transferowym wymienili cały blok defensywny. Nikomu nie zdarzały się indywidualne błędy i każdy potrafił zachować chłodną głowę. Podkreślić należy rolę fantastycznego rozgrywania stałych fragmentów, przez które Arsenal zainkasował trzy punkty.

Składy obu londyńskich ekip:

Arsenal: Leno - Bellerin, Sokratis, Koscielny, Kolasinac - Torreira, Xhaka, Guendouzi - Ramsey (67' Maitland-Niles), Aubameyang, Lacazette (67' Iwobi).

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Luiz, Rudiger, Alonso - Kovacić (63' Barkley), Jorginho, Kante - Pedro (80' Hudson-Odoi), Hazard, Willian (68' Willian).

Od pierwszych minut piłkarze z The Emirates grali wysokim pressingiem, czego efektem były choćby szansa Aubameyanga po podaniu Lacazette'a albo niecelna główka po rzucie różnym, którą zaliczył Sokratis. Niebywałą szansę miał też Koscielny, a jego silny strzał głową jakimś cudem obronił Kepa. Dośrodkowania w tym spotkaniu wychodziły Arsenalowi jak nigdy. Po wrzutce Bellerina z piłką w szesnastce odnalazł się Lacazette, który jak mało kto potrafi uderzyć, mając przed sobą niewiele przestrzeni. I tym razem francuski napastnik znalazł lukę w obronie i uderzył po krótkim słupku, dzięki czemu Kanonierzy mogli cieszyć się z prowadzenia.

Od otwarcia wyniku szybko dochodziło do kolejnych sytuacji. Rajdem, ale też nie najlepszym wykończeniem, popisał się Aubameyang. Uderzenie Gabończyka. Z kolei po stronie Chelsea niesamowitą szansę miał Pedro, ale próba podcięcia piłki nad Leno nie wyszła tak, jak Hiszpan mógłby sobie to wyobrażać.

Arsenal po prostu nie popełnił tego samego błędu, co z Liverpoolem i nie chciał stracić gola tuż po objęciu prowadzenia. Piłkarze Unaia Emery'ego przestali tak mocno skupiać się na ofensywie i bardzo dobrze wychodziło im bronienie rezultatu. Ramsey nieodstający na krok od Jorginho czy Lacazette odbierający piłkę zaraz przed własnym polem karnym to widok, który oglądało się bardzo przyjemnie.

Taki sposób gry się opłacił, ponieważ przed końcem pierwszej połowy, w 39. minucie, gospodarze podwyższyli prowadzenie. Kanonierzy dobrze rozegrali rzut wolny. Najpierw przerzucili futbolówkę na drugą stronę boiska. Stamtąd w pole karne dośrodkował... Sokratis, a piłkę barkiem wpakował do siatki kapitan, Laurent Koscielny! To była znakomita akcja pary stoperów i całego zespołu.

Odrabianie wyniku w drugiej połowie nie wychodziło za dobrze ekipie Sarriego. Hazard i Pedro nie raz starali się dryblować w okolicach szesnastki Arsenalu, ale nie mogli przebrnąć przez szczelnie zamkniętą defensywę gospodarzy. Strzały zza pola karnego w wykonaniu The Blues zazwyczaj leciały wysoko ponad bramką, z kolei dośrodkowania nie miały racji bytu, bo na murawie brakowało typowej dziewiątki aż do momentu pojawienia się Oliviera Girouda. Co więcej, osoba, która mogłaby popisać się dobrą wrzutką, czyli Marcos Alonso, rozegrała słabe zawody.

Arsenal swoją pierwszą poważną akcję w drugiej połowiem miał dopiero w 64. minucie, kiedy po szybkiej wymianie podań na pozycję wybiegł Kolasinac. Bośniak powinien oddać strzał, ale w charakterystyczny dla siebie sposób zagrał w okolice piątego metra, gdzie nie było dobrze ustawionych partnerów. Akcja ta napędziła Kanonierów, bo po chwili Bellerin miał okazję dograć piłkę w pole karne po drugiej strony, ale podanie zostało zablokowane.

Unai Emery zdecydował się zmienić Lacazette'a i Ramseya, wpuszczając na boisko Iwobiego i Maitland-Nilesa, ale najgorsze jest to, że jego zespół został zmuszony do radzenia sobie bez Bellerrina, ponieważ hiszpański obrońca opuścił murawę na noszach. W jego miejsce wszedł Elneny, a Arsenal zmienił swój sposób gry tak, aby skupić się już głównie na obronie i dowieźć korzystny rezultat do ostatniego gwizdka.

Oceń piłkarzy po meczu z Chelsea

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 2830719.01.2019, 20:32

@Adrian12543: trudno, nie mamy wpływu, oby ta dziura była załatana przez AMN, ba nawet Jenkiego, ale nie lichy. Nikt nie mógł przewidzieć, mamy pecha i niech ktoś zwala na sztab ale masa naszych kontuzji jest albo pechowo albo przez rywali :/

Są 3 pkt, i proszę obiektywnie panowie uderzyć się w pierś, Ci, którzy nie wierzyli i tu płakali, ok?

aguero10 komentarzy: 860419.01.2019, 20:32

Ostnio Kosa OUT teraz Bog ...

thegunners101 komentarzy: 248519.01.2019, 20:32

Bellerina szkoda jak cholera, może to nie będzie tak poważne jednak. Niech wypozyczą jakiegoś PO w razie kontuzji bo z Lichsteinerem to bye bye top 4.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 319.01.2019, 20:32

Czekamy teraz na Imprecisa i D14, ktorzy napisza, ze powinno byc 4:0 i Emeryt to slaby trener xD

DontCry komentarzy: 760819.01.2019, 20:31

Szkoda, wielka szkoda, że Bellerin wypada.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 319.01.2019, 20:31

@pumeks:
Emeryt pozwolil smerfom na 1 celny strzal. Zjadl sarriego taktycznie

timiiiii komentarzy: 198019.01.2019, 20:30

1. Kosa pokazuje ze wciaz ma "to cos" i kazdy kto go skreslil (a bylo tu takich wielu) i myslal ze po takiej kontuzji lapie sie forme ot tak nie zna sie nie tylko na pilce ale na sporcie w ogole.
2. Unai musi pomyslec czy jednak takie ustawienie nie bedzie dla nas lepsze. jest tu duzo dla nas plusow.
3. Hector - to sie kurde nie dzieje... cos odbijamy sie lepsza gra i kolejny cios w druzyne. to moze byc znow decydujacy moment sezonu niestety

Leehu komentarzy: 1049619.01.2019, 20:30

@Kowal96: Kogoś tam przeskoczyliśmy w rankingu czystych kont czy nadal lepsi jesteśmy w tym tylko od Fulham? :)

Koroniarz komentarzy: 1023019.01.2019, 20:30

Dobry mecz, nasi nie odstawiali nogi, mądrze taktycznie, solidna defensywa - Leno nawet chyba nie miał poważnej interwencji. Natomiast martwi mnie słaba forma Torreiry, kontuzja Hectora i zmiana Lacy :(

PrzeArs komentarzy: 278419.01.2019, 20:30

Oczywiście strata hectora to tragedia.......

helzing komentarzy: 327319.01.2019, 20:30

mozna?? można!! czemu takie skrajności w grze w ciągu tygodnia między dzisiejszym a mecze z West hamem??
No ale nie mogło być za dobrze i pewnie koniec sezonu dla Bellerian ... :/

pumeks komentarzy: 2080819.01.2019, 20:30

Wydaje się, że to czelsi była dziś bardzo słabym zespołem ale Emery w końcu dobrze ustawił taktycznie drużynę.
Hazard wykluczony z gry, osty pressing, prowadzenie do przerwy.
To wystarczyło.

Niestety szkoda Bellerina, bo taktyka znów się sypie.

fabregas1987 komentarzy: 2582419.01.2019, 20:30

Wreszcie czyste konto w meczu z wymagającym rywalem. Trzeba przyznać, że Chelsea wyglądała dzisiaj bardzo kiepsko, ale nie zmienia to faktu, że Arsenal wreszcie pokazał wolę walki. Szkoda, że w kolejnych tygodniach (może miesiącach :/) na prawej flance znowu będzie musiał grać jakiś parodysta.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 119.01.2019, 20:30

Kosa kozak, dowodził drużyną, rządził w obronie i strzelił gola. MOTM L!

NIKEy komentarzy: 80719.01.2019, 20:30

Mustafi nie gra i od razu czyste konto. Lel

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041319.01.2019, 20:29

Kościelny świetny mecz, Sokratis również. 4-4-2 i lecimy dalej.

PrzeArs komentarzy: 278419.01.2019, 20:29

Brawo!!!!! Jazda po top 3

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466919.01.2019, 20:29

Panowie za 6 dni zapowiada się przemeczycho :D mimo że to "tylko" FA cup to czuję że będzie kozackie

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9219.01.2019, 20:29

@Kysio2607 napisał: "Dalej konfilikt na linii Emery-Ozil."

dzisiejszy mecz dobitnie pokazał, że Ozil może nawet wyjechać w Bieszczady. Do takich spotkań Niemiec nie pasuje. Na jakieś lżejsze mecze na The Emirates Mesut byłby spoko, ale po co trzymać piłkarza, który może grać tylko w kilku spotkaniach w sezonie?

Freo98 komentarzy: 647619.01.2019, 20:29

Kosa Motm i jeszcze raz musze napisac BRAWO KIbice za ładne przyjecie Giroud!

Garfield_pl komentarzy: 2830719.01.2019, 20:29

@kwiatinho: też ich zapraszam haha my chyba jedyni optymiści tutaj ;)

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 119.01.2019, 20:29

Martwi kontuzja Hectora, pewnie po sezonie. Dawać te transfery

gunners007 komentarzy: 954319.01.2019, 20:29

Masakra z Bellerinem. Najgorsze, że prawdopodobnie przez ten rok przerwy straci jeszcze bardziej na dynamice jak Walcott i przesadnie przypakuje.

GROMALL komentarzy: 509019.01.2019, 20:29

London is RED.Tyle w temacie.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11719.01.2019, 20:29

@kanapka: Pokazuje, że ma w sercu kibiców Arsenalu, a nie bije herb Chelsea.

Topek komentarzy: 13967 newsów: 12619.01.2019, 20:29

Super, czyste konto, dobra postawa, nadzieja nie umarła. Najbardziej szkoda Bellerina, bo Unai znowu musi kombinować. Oby to Maitland był naturalnym zastępcą, a nie szwajcarska bomba.

Leehu komentarzy: 1049619.01.2019, 20:29

W końcu dobry mecz, pierwszy od 2 miesięcy. Szkoda że okupiony kontuzją Hectora. W derbach na własnym stadionie chyba nikt nie może się z nami równać. :)

KingAugust komentarzy: 88819.01.2019, 20:28

1 strzał celny Chelsea, pięknie to wygląda

Chakaa komentarzy: 191219.01.2019, 20:28

@OFFO: No ostatnio CFC to dośc underowa druzyna :)

kwiatinho komentarzy: 1313219.01.2019, 20:28

Dawać mi tu tych wszystkich znaFców

piter1908 komentarzy: 511919.01.2019, 20:28

KTO WYGRAŁ MECZ????

Placio komentarzy: 256319.01.2019, 20:28

Powtórzę to co napisałem wcześniej. Będzie mi brakować Ramseya.

Arsenal2004 komentarzy: 380319.01.2019, 20:28

Kosa dzisaj najlepszy na boisku. W końcu wraca do formy.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 219.01.2019, 20:28

wszyscy zagrali super, wiadomo kazdemu zdazył się mniejszy czy większy błąd, ale grali dla dobra zespolu

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 719.01.2019, 20:28

Czo ten Giroud. Bije w herb chelsea i cieszy xd przeciez chelsea przegrała

Gofer999 komentarzy: 1473219.01.2019, 20:28

To powinno byc nasze standardowe ustawienie, dopoki nie bedzie w druzynie skrzydlowych.

Kowal96 komentarzy: 1759119.01.2019, 20:27

2-0, czyste konto, London is Red, piękna sobota.

Slaviola komentarzy: 1237719.01.2019, 20:27

COYG!

OFFO komentarzy: 354519.01.2019, 20:27

Czyste konto trlololol

Alonso komentarzy: 1282419.01.2019, 20:27

Łatwo i przyjemnie a z Ozila nawet na minute nie skorzystał, ale nam Emery zamknął mordy xD

matikanonier komentarzy: 207619.01.2019, 20:27

Tego się nie spodziewałem. Miałem pić tylko wódeczkę z kolegami i nie oglądać ale po bramce Laci załączyłem i się nie zawiodłem. Brawo! Ale czemu nie gramy tak w każdym meczu?

RuskaTorpeda komentarzy: 4919.01.2019, 20:27

Patrząc na podobizne Emery'ego do Gargamela, to w końcu Gargamel wygrał ze smerfami.

cvp komentarzy: 110519.01.2019, 20:27