Fantastyczny Arsenal ogrywa Chelsea 2-0!

Fantastyczny Arsenal ogrywa Chelsea 2-0! 19.01.2019, 19:30, Łukasz Wandzel 1470 komentarzy

Derby Londynu to zawsze wielka gratka dla kibiców. Po zakończonym starciu Arsenalu z Chelsea to fani tej pierwszej drużyny mogą celebrować zwycięstwo i mają do tego więcej powodów, niż się wydaje. Przede wszystkim ich ulubieńcy rozegrali prawdopodobnie najlepsze spotkanie w tym sezonie, przez 90 minut będąc zgranym zespołem i prezentując wysoki poziom w ataku i obronie. Do tego taki mecz zagrali w kluczowym momencie walki o top four. Zwycięstwo w tym spotkaniu na pewno pozwoliło odetchnąć Unaiowi Emery'emu, ponieważ jego drużyna zagrała bezbłędne zawody.

Jeśli prześledzić ostatnie tygodnie na angielskich boiskach w wykonaniu Arsenalu, można było się spodziewać scenariusza, w którym Chelsea łatwo wygrywa derby. Tymczasem Kanonierzy rozegrali takie spotkanie, jakby w styczniowym okienku transferowym wymienili cały blok defensywny. Nikomu nie zdarzały się indywidualne błędy i każdy potrafił zachować chłodną głowę. Podkreślić należy rolę fantastycznego rozgrywania stałych fragmentów, przez które Arsenal zainkasował trzy punkty.

Składy obu londyńskich ekip:

Arsenal: Leno - Bellerin, Sokratis, Koscielny, Kolasinac - Torreira, Xhaka, Guendouzi - Ramsey (67' Maitland-Niles), Aubameyang, Lacazette (67' Iwobi).

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Luiz, Rudiger, Alonso - Kovacić (63' Barkley), Jorginho, Kante - Pedro (80' Hudson-Odoi), Hazard, Willian (68' Willian).

Od pierwszych minut piłkarze z The Emirates grali wysokim pressingiem, czego efektem były choćby szansa Aubameyanga po podaniu Lacazette'a albo niecelna główka po rzucie różnym, którą zaliczył Sokratis. Niebywałą szansę miał też Koscielny, a jego silny strzał głową jakimś cudem obronił Kepa. Dośrodkowania w tym spotkaniu wychodziły Arsenalowi jak nigdy. Po wrzutce Bellerina z piłką w szesnastce odnalazł się Lacazette, który jak mało kto potrafi uderzyć, mając przed sobą niewiele przestrzeni. I tym razem francuski napastnik znalazł lukę w obronie i uderzył po krótkim słupku, dzięki czemu Kanonierzy mogli cieszyć się z prowadzenia.

Od otwarcia wyniku szybko dochodziło do kolejnych sytuacji. Rajdem, ale też nie najlepszym wykończeniem, popisał się Aubameyang. Uderzenie Gabończyka. Z kolei po stronie Chelsea niesamowitą szansę miał Pedro, ale próba podcięcia piłki nad Leno nie wyszła tak, jak Hiszpan mógłby sobie to wyobrażać.

Arsenal po prostu nie popełnił tego samego błędu, co z Liverpoolem i nie chciał stracić gola tuż po objęciu prowadzenia. Piłkarze Unaia Emery'ego przestali tak mocno skupiać się na ofensywie i bardzo dobrze wychodziło im bronienie rezultatu. Ramsey nieodstający na krok od Jorginho czy Lacazette odbierający piłkę zaraz przed własnym polem karnym to widok, który oglądało się bardzo przyjemnie.

Taki sposób gry się opłacił, ponieważ przed końcem pierwszej połowy, w 39. minucie, gospodarze podwyższyli prowadzenie. Kanonierzy dobrze rozegrali rzut wolny. Najpierw przerzucili futbolówkę na drugą stronę boiska. Stamtąd w pole karne dośrodkował... Sokratis, a piłkę barkiem wpakował do siatki kapitan, Laurent Koscielny! To była znakomita akcja pary stoperów i całego zespołu.

Odrabianie wyniku w drugiej połowie nie wychodziło za dobrze ekipie Sarriego. Hazard i Pedro nie raz starali się dryblować w okolicach szesnastki Arsenalu, ale nie mogli przebrnąć przez szczelnie zamkniętą defensywę gospodarzy. Strzały zza pola karnego w wykonaniu The Blues zazwyczaj leciały wysoko ponad bramką, z kolei dośrodkowania nie miały racji bytu, bo na murawie brakowało typowej dziewiątki aż do momentu pojawienia się Oliviera Girouda. Co więcej, osoba, która mogłaby popisać się dobrą wrzutką, czyli Marcos Alonso, rozegrała słabe zawody.

Arsenal swoją pierwszą poważną akcję w drugiej połowiem miał dopiero w 64. minucie, kiedy po szybkiej wymianie podań na pozycję wybiegł Kolasinac. Bośniak powinien oddać strzał, ale w charakterystyczny dla siebie sposób zagrał w okolice piątego metra, gdzie nie było dobrze ustawionych partnerów. Akcja ta napędziła Kanonierów, bo po chwili Bellerin miał okazję dograć piłkę w pole karne po drugiej strony, ale podanie zostało zablokowane.

Unai Emery zdecydował się zmienić Lacazette'a i Ramseya, wpuszczając na boisko Iwobiego i Maitland-Nilesa, ale najgorsze jest to, że jego zespół został zmuszony do radzenia sobie bez Bellerrina, ponieważ hiszpański obrońca opuścił murawę na noszach. W jego miejsce wszedł Elneny, a Arsenal zmienił swój sposób gry tak, aby skupić się już głównie na obronie i dowieźć korzystny rezultat do ostatniego gwizdka.

Gunner18AFC komentarzy: 3437 newsów: 319.01.2019, 22:53

Lacazette jak zwykle za wcześnie schodzi. Kibice buczą. Tak nie może być.

Kosa swietny mecz, Laca też. Xhaka jak zwykle jeden z najgorszych.

Halo Diam jak oceniasz występ Lacazetta?

darek250s komentarzy: 10314 newsów: 519.01.2019, 22:51

Niektóre wypowiedzi z konferencji prasowej Maurizio Sarriego:

- Chcę powiedzieć, że jestem wściekły, ponieważ przegraliśmy przez naszą mentalność. Chcę mówić o taktyce, jednak ta grupa piłkarzy jest ciężka do zmotywowania.

- Kiedy widzisz taki mecz, gdzie jedna z drużyn jest bardziej zdeterminowana nie możesz mówić o taktyce. Oni wykazali najwyższy poziom determinacji w tym meczu – w defensywie i ofensywie.

– Pod względem taktycznym obie drużyny były na takim samym poziomie, zadecydowała determinacja, więc nie musimy mieszać do tego taktyki.

Co on tam pali na tym Stamford Bridge?

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40319.01.2019, 22:50

Widzieli co Sarri powiedział po meczu o swoich piłkarzach? :O

lays komentarzy: 3987119.01.2019, 22:47

Trzeba pochwalić Unaia, bo wyciagnal wnioski i przeczytał Sarriego jak otwartą księgę. CFC liczylo na klepanie srodkiem, a tu dupa blada. Zagęściliśmy środek, zagralismy 4, a nie 5 i moglismy wygrac ten mecz wyżej.

tom8203 komentarzy: 151119.01.2019, 22:45

Wie ktoś co Bellarin ?? Alez pech !!!

lays komentarzy: 3987119.01.2019, 22:44

I co kanonierzy? Pisałem kilkukrotnie - jestem spokojny, będzie 2/3-1, okazało się 2-0 :D

Był konkurs o koszulkę AFC na stronie c+ i obstawilem 2-1 i gol Laci jako 1, bylo blisko.

Ale kuponik siadł chociaz( Arsenal,BVB,Atletico, za dyszke 130)

MarkOvermars komentarzy: 914519.01.2019, 22:38

Wg Sport Bilda Sven Mitlands może odejść jeszcze w tym miesiącu do Bayernu Monachium

gabilondo komentarzy: 102219.01.2019, 22:32

Wygralismy z Chealse, mecz o zycie, o byc albo nie byc w walce o top4 i kur... ktos narzeka ze w 2 polowie oddalismy pilke?

ZielonyLisc komentarzy: 2028719.01.2019, 22:25

Chelsea chyba nie spodziewała się tego, że od pierwszych minut tak mocno ich przyciśniemy. Na nasze nieszczęście nie wykorzystaliśmy dogodnych sytuacji bo w sumie po pierwszej połowie mogliśmy schodzić z dorobkiem 3/4 bramek. Na drugą połowę wyszliśmy na 2/3 biegu. Było mniej akcji ofensywnych ale za to w defensywie zagraliśmy na prawdę bardzo dobrze. Oczywiście Chelsea biło się w głowę i nie mogło dojść do sytuacji strzeleckich ale wynikało to również z b.dobrej postawy naszej defensywy. Kosa zagrał jak Kosa, Sokratis jak grecki wojownik, Guendouzi również zaliczył sporo przechwytow. Chciałbym żebyśmy grali tak co mecz. Chelsea zostało oszołomione po pierwszych minutach gdzie wyprowadzony prawy prosty i lewy sierp. Może to jest to?

mitmichael komentarzy: 4924319.01.2019, 22:20

No to dzisiaj jest to dalej aktualne. Emery: czasami zmieniam Lacazette a czasami Lacazette

8grzechu8 komentarzy: 13819.01.2019, 22:20

@tomash_x: ja również... Rewelacyjny!!!

Mikitarian (zawieszony) komentarzy: 35319.01.2019, 22:18

Szykuje się mega walka o top4. Arsenal i Chelsea mają bufor bezpieczeństwa w postawi LE, ale czy to nie pozbawi ich sił w lidze? United pewnie odpadnie z PSG, a Tottki osłabione Kanem z Borussią i bedą się mogli skupić tylko na lidze.

Topek komentarzy: 13948 newsów: 12619.01.2019, 22:18

Dzisiaj zadziałało to, co kiedyś było nie do pomyślenia, czyli dopasowanie taktyki do rywala. Pomysł z Ramseyem był bardzo dobry, bo Walijczyk uczepił się Jorginho i praktycznie wyeliminował rozgrywanie Chelsea przez środek. W pierwszej połowie gracze Niebieskich byli totalnie zdezorientowani, bo chcieli podawać do pomocników, a kompletnie nie było do kogo. Do Aarona dołączali inni z pressingiem i nawet obrońcy się gubili. W drugich 45 minutach trochę się cofnęliśmy, ale tak naprawdę rywale nie stwarzali dużego zagrożenia pod naszą bramką. Indywidualnie nasi obrońcy też zaliczyli fajny mecz. Oby tak dalej.

Szkoda tych kontuzji, bo widać, że jak Emery ma do dyspozycji prawie całą kadrę to może wymyślić ciekawe rzeczy.

ZielonyLisc komentarzy: 2028719.01.2019, 22:18

Wygrywamy źle, przegrywamy jeszcze gorzej.

Kwintesencja k.com

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 319.01.2019, 22:16

@Marioht:
To taki koles bardziej w stylu nie wiem czyim :D Cos tam zagra w srodku, ale bardziej pociagnie akcje. Defensywniejsza wersja Iwobiego:D

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1019.01.2019, 22:15

Ma ktoś link do skrótu meczu? Na arsenalist pod odnośnikiem jest skrót z West Hamem.

MarkOvermars komentarzy: 914519.01.2019, 22:14

Henry poleciał już ze stołka po dzisiejszym meczu czy jeszcze daja mu szanse ?

Freo98 komentarzy: 643219.01.2019, 22:14

@Redzik: co go nie zabije to go wzmocni

softgreat komentarzy: 208119.01.2019, 22:13

Emery on Bellerin's injury
We will wait. It’s his knee. The prediction is is could be an important injury. I hope no, but our first impression is not positive.

lukasz845 komentarzy: 455419.01.2019, 22:11

@rreddevilss: wiesz po tylu latach z Wengerem ludzie zapomnieli tu, co to znaczy slowo taktyka

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9219.01.2019, 22:11

To jest te video:

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9219.01.2019, 22:09

Kibic Charltonu wbiegł na boisko i lecąc w stronę piłkarzy poslizgnał się. Niefortunnie zrobił wslizg i uderzył wyprostowaną nogą w krocze Bielika. xDD

Krystian żyje. Nie jest kontuzjowany. :D po Twitterze śmiga video z tego zajścia.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466919.01.2019, 22:08

Czasem mam wrażenie ( to do tych co uważają że Arsenal zagrał słabo w 2 połowie) że niektórzy nieznaja się na piłce tak jak uważają że się znaja, gra w piłkę to nie tylko gra do przodu, a Arsenal w drugiej połowie nie dał zrobic sztycha Chelsey która w zasadzie nie zagroziła bramce Leno bijąc głową w mur, po prostu Arsenal tak chciał grać i plan wypalił w 100 %

Pablo19 komentarzy: 37319.01.2019, 22:05

Eksperci stacji Sky Sports uznali, że najlepszym zawodnikiem tego spotkania był Koscielny. Francuz został oceniony na "ósemkę". Taką samą notę otrzymali jeszcze Sokratis, Kolasinac i Ramsey. W szeregach Chelsea najlepsze oceny (7) otrzymali Marcos Alonso i Kepa Arrizbalaga.

Arsenal: Leno (7), Bellerin (7), Sokratis (8), Koscielny (8), Kolasinac (8), Xhaka (7), Torreira (7), Guendouzi (7), Ramsey (8), Lacazette (8), Aubameyang (7)

mistiqueAFC komentarzy: 2676919.01.2019, 22:02

Arsenal obejrzany, teraz czas na wygraną OKC i przełamanie.Najwyższy czas.

ejmati komentarzy: 94819.01.2019, 22:01

@wajktor1998: czasami dziwie się, że jeszcze tam pracuje

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9219.01.2019, 22:00

No tak zapomniałem o kontuzji Bellerina. Wielka szkoda. Trzymaj się chłopie. Ostatnie tygodnie pokazały ile dajesz na boisku temu klubowi.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9219.01.2019, 21:59

Niektórzy mówią też że tytuł jest zły xD

Arsenal rozegrał bardzo dobrą pierwszą połowę (mogło być w najlepszym wypadku już 4-0) a w drugiej połowie umiejętnie się bronilismy, ze nie dość ze nie straciliśmy bramki to Chelsea miała duże problemy, żeby oddać celny strzał.

Hello. Cieszmy się. Jest sobota, ogralismy smerfy i dużo jeszcze możemy poprawić. Sufit jest naprawdę wysoko.

wajktor1998 komentarzy: 125619.01.2019, 21:56

Monaco u siebie przegralo 1-5 ze Strasbourgiem, nie ma łatwego zycia Henry

gabilondo komentarzy: 102219.01.2019, 21:56

@fabregas1987: szukasz dziury w calym

coooyg11 komentarzy: 319719.01.2019, 21:51

@Redzik: dokładnie tak jak napisałeś, to samo z reszta mówią eksperci, jednak na kanonierzy Ramsey oczywiście najgorszy na boisku ^^ to samo tyczy się młodego mopa, ludzie, ten chłopak pół roku temu grał w drugiej lidze francuskiej, ma 19 lat, czego wy od niego oczekujecie ? Mop jest przyszłością Arsenalu, to jaki ma czasami luz, to jak się porusza, talent niesamowity, chłopak zapowiada się na grajka klasy światowej ! :)

f4bregas komentarzy: 103719.01.2019, 21:51

Co wy ludzie bredzicie, Aaron zagral dobry mecz.....

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268319.01.2019, 21:49

@Marioht:

Najlepszego stary druchu!!!

Mistrzostwa, króla strzelców, 50ciu unbeaten!... i zdrówka do tej naszej polityki transferowej :)

Alonso komentarzy: 1282419.01.2019, 21:45

@fabregas1987 Może i by Liverpool wpakował trójke tylko oni walczą o mistrzostwo a Chelsea o top4. Ze zmarnowanych szans to masz pierwsze minuty i sytuacja Auby na pustaka. Na moje Emery rozczytał Sarriego, zagrał czwórką obrońców i postawił na zagęszczenie środka pola a ich główna broń Pedro i Hazard odbijali się od obrońców Arsenalu.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466919.01.2019, 21:44

@Argudo:

Ja z bonusami 51 i Laporte Trippier Alli Eriksen

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9219.01.2019, 21:43

Jak ja widzę komentarze że Ramsey "był niewidoczny i w sumie zagrał jak Ozil" to łapie się za głowę i zadaje sobie pytanie jak można takie głupoty wypisywać.

Ramsey był architektem znakomitej pierwszej połowy. Znakomicie wypełniał założenia taktyczne i zaliczył parę bardzo ważnych odbiorów na połowie przeciwnika. Do tego ciągle był przy Jorginho, aby ten nie mógł swobodnie rozgrywać, no ale żeby tego nie zauważyć to trzeba mieć mózg wielkości orzeszka.

@Argudo:

No nie gadaj że o fantasy nie słyszałeś xD to jakiś bait?

losnumeros komentarzy: 1318919.01.2019, 21:41

Aby widziałem 1 połowę, i graliśmy fajnie. Liczyłem, że w tym meczu pojawi się zespół który będzie walczył do końca. Czy w 2 połowie też zagraliśmy bardzo dobrze?

gunners007 komentarzy: 954319.01.2019, 21:40

@Jacek1s: Monreal jest szykowany jak się Kola połamie xD

FanekAFC komentarzy: 511219.01.2019, 21:40

Niestety, nie mogłem oglądać dzisiaj meczu, jak wyglądał mecz? Po skrócie widzę, że Chelsea miało zdecydowanie za dużo miejsca w wielu akcjach.
Oby, Emery już nie wracał do tego śmiesznego grania trójką obrońców, bo to się po prostu nie sprawdziło, gramy normalnie dwójką z tyłu i jest zwycięstwo.

Jacek1s komentarzy: 764619.01.2019, 21:39

A co z Monrealem? Może lewego obrońcę dałoby radę na prawą wrzucić?