Fatalne wejście w kwiecień: Crystal Palace 3-0 Arsenal

Fatalne wejście w kwiecień: Crystal Palace 3-0 Arsenal 04.04.2022, 21:51, Łukasz Wandzel 1261 komentarzy

Po przerwie reprezentacyjnej Arsenal zalicza jeden najgorszych meczów w tym sezonie i fatalnie wraca do rozgrywek Premier League. Bardzo słabe wejście w kwiecień zafundował Kanonierom zespół Crystal Palace. Piłkarze Patricka Vieiry od początku dyktowali tempo i szybko zdobyli dwa gole, jednocześnie zachowując żelazną defensywę. W drugiej połowie przypieczętowali zwycięstwo, wykorzystując rzut karny. Z kolei goście na Selhurst Park nie tylko tracili gole, ale sami przez długi czas nie potrafili stworzyć groźnej okazji.

Arsenal: Ramsdale – Cedric (65' Nketiah), White, Gabriel, Tavares (46' Martinelli) – Partey (75' Lokonga), Xhaka – Saka, Odegaard, Smith Rowe – Lacazette.

Everton: Guaita – Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell – Gallagher, Kouyate (80' Milivojević), Schlupp – Ayew (76' Edouard), Mateta (69' McArthur), Zaha.

Kanonierzy zaliczyli niemrawy początek i dali się zaskoczyć gospodarzom, którzy już po upływie pierwszego kwadransa otworzyli wynik spotkania. Orły dośrodkowały w pole karne, gdzie piłka odbiła się od Andersena, a celny strzał głową oddał Mateta. Parę minut później było już 2-0. Tym razem podania do Ayew nie przeciął Gabriel i skrzydłowy Crystal Palace wywalczył pozycję, po czym pewnie pokonał Ramsdale'a. Przyjezdni pozwalali rywalom na wszystko, sami nie potrafiąc zaatakować bramki Guaity. Arsenal bez ani jednej groźnej sytuacji był zdecydowanie bliższy stracenia trzeciego gola niż zdobycia gola kontaktowego.

Nie zmieniło się to nawet w drugiej połowie, kiedy Arsenal się odsłonił. Arteta zdecydował się na ofensywną zmianą, wprowadzając na murawę Martinellego w miejsce Tavaresa. To nie przełożyło się diametralnie na wzrost liczby sytuacji kreowanych przez Arsenal. Nawet po 20 minutach po przerwie, kiedy za Soaresa wszedł Nketiah. Choć angielskiemu napastnikowi trzeba oddać, że zaliczył nie najgorszą zmianę i raz trafił w spojenie bramki Guaity. Mimo to przeniesienie wszystkich sił do ataku i gra tylko z dwoma nominalnymi stoperami wciąż była biciem głową w mur. W 72. minucie Zaha został podcięty w szesnastce Arsenalu, a sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę wykonał sam poszkodowany, posyłając silne uderzenie w prawą stronę bramki i tym samym ustalając wynik meczu.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Mastec30 komentarzy: 620908.04.2022, 10:06

Aktualne wyceny niektórych zawodników to mnie rozbrajają. Najpierw Rice 150mln a teraz Ruben Neves 100mln. Ja nie wiem chyba w czeskich koronach. Grubo musieli popić wyceniając ich

Ech0z komentarzy: 1040208.04.2022, 09:25

@Er4s napisał: "Do upijania się tylko czysta wódka wysokiej jakości co ważne (Np. Baczewski) nie żadna lura ze spirytu w ładnej butelce jak Finlandia."
Powiedz coś więcej jeśli faktycznie masz wiedzę na ten temat . Bo ogólnie jestem sportowcem ale pochodzę z miejsca gdzie wódkę się pije . Chciałbym właśnie pić wysokiej jakości ten trunek żeby chociaż w jakimś procencie szybciej wracać do formy na drugi dzień

Ups147 komentarzy: 346108.04.2022, 08:37

@inwilshereitrust: mecz z lisami niedawno i karny po ręce soyuncu czy jak to się tam pisze :p

inwilshereitrust komentarzy: 49708.04.2022, 08:06

Mam pytanie; czy pamięta ktoś jakąś sytuację w trakcie tego sezonu że VAR zawołał sędziego, żeby sprawdził jakąkolwiek sytuację gdzie Arsenal mógł odnieść większą korzyść? Ja kojarzę sytuację z Watfordem gdzie AMN faulował przy bramce dla nas, ale nie o to konkretnie pytam.

MatczaK komentarzy: 62208.04.2022, 07:59

@Rosomak: o nie zauważyłem komentarza :D

MatczaK komentarzy: 62208.04.2022, 07:58

@Gunner18AFC:
Pól litra na dwóch to jest dobre jak jeden nie pije...

AR14 komentarzy: 130308.04.2022, 05:14

@Er4s

A moge nie pic alkoholu? ((

Er4s komentarzy: 310208.04.2022, 01:15

@drewniane_krzeslo:
Weź :D
To są bardzo ważne mecze w kontekście układu pierwszej rundy playoffs. Jeśli nie oglądasz koszykówki od wczoraj to nie wierze w to co napisałeś

drewniane_krzeslo komentarzy: 280708.04.2022, 01:09

@Lamoreaux napisał: "Ktoś NBA dzisiaj odpala?
Fajny meczyk - Milwaukee - Bston za 45min."

Już niewiele w NBA się dzieje Miami na wschodzie nikt nie dogoni. (grają ostatni mecz z Orlando którzy delikatnie mówiąc nie są potentatami w obecnych rozgrywkach. Phila może powalczyć ale bardziej przez pryzmat Joker vs Embiid

Lamoreaux komentarzy: 343708.04.2022, 00:46

Ktoś NBA dzisiaj odpala?
Fajny meczyk - Milwaukee - Bston za 45min.

Slaviola komentarzy: 1237708.04.2022, 00:18

Ale co Ci komentatorzy gadają?

Że Magda będzie grać za 2 godziny w debla?

XD

Er4s komentarzy: 310208.04.2022, 00:16

@Qarol:
Po tym to dopiero łeb napier…..
Dla smaku dobra Szkocka lub Irlandzka, piwo polecam z lidla east coast lub west coast ipa. Cena za puszkę jak za czteropaka sików ale normalny człowiek nie pije piwska żeby się urżnąć. Wino do obiadu lżejsze, do wieczornej zakąski przed serialem lampka wytrawnego czerwa z kolei rozluźnia mięśnie jak sztach dobrego haszu. Pozdro

Slaviola komentarzy: 1237708.04.2022, 00:16

Właśnie oglądałem mecz tenisowy między Magdą Linette a Fernandes.

Masakra.

Ale walka.

Nasza wygrała.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 107.04.2022, 23:59

Darwin Núñez official statement: he’s gonna leave his current agent and he’s reportedly going to sign with a new representative close to Jorge Mendes. #transfers

Many top clubs want him - Benfica turned down €45m bid from West Ham on DeadlineDay in Jan.

@FabrizioRomano

Mastec30 komentarzy: 620907.04.2022, 23:42

@fabregas1987: oddanie go już w styczniu było strzałem w stopę, kiedy nie umieliśmy kadry skleić. Nie trzeba było czekać do kwietnia.

pLYTEK komentarzy: 411807.04.2022, 23:21

@pietraz:

Mysle ze sila podobna przy obu trafieniach. Bliźniacze bramki, ale Ramseya minimalnie wyzej bym docenił, jako ze slabszą nogą i troche dalej. Obie bramki majstersztyk

TlicTlac komentarzy: 600907.04.2022, 23:21

Widzę, że druga połowa meczu Leicester - PSV musiała być bardzo emocjonująca.

flashscore pokazuje, że były 2 niecelne strzały Leicester w całej połowie, 2 strzały przez 45 minut :-)

pietraz komentarzy: 158707.04.2022, 23:02

@TerreccoAFC: nie porównywał bym. Ramsey bardziej siłowo wtedy strzelił chociaż też pięknie siadł. Dzisiejszy Payeta to kunszt techniki

TerreccoAFC komentarzy: 27407.04.2022, 22:39

gol jak Ramseya z Galata

fabregas1987 komentarzy: 2577407.04.2022, 22:28

@arsenallord: o panie :O

fabregas1987 komentarzy: 2577407.04.2022, 22:26

Przy kontuzjach Parteya, Tomiyasu i Tierneya … uważacie, ze oddanie Nilesa było strzałem w stopę? Anglik teraz byłby jak znalazł na załatanie dziur

arsenallord komentarzy: 29694 newsów: 11707.04.2022, 22:24

Payet dziś. Absolutny kozak. Szkoda, że zagrał nigdy w TOP klubie bo umiejętności były. Dla mnie na tę chwilę gol roku. Uwielbiam takie trafienia.

Rafson95 komentarzy: 1052407.04.2022, 22:22

no 0,5 na dwóch to sobie człowiek tylko smaka narobi

arsenallord komentarzy: 29694 newsów: 11707.04.2022, 22:18

@Rosomak: Dokładnie.

@Gunner18AFC: Pół litra na dwóch to ledwo zaszumi

Rafson95 komentarzy: 1052407.04.2022, 22:05

Nketiah to akurat żadnego miejsca nikomu nie zajmuje, bo zarabia mało a jako Anglika u-23 nie trzeba go zgłaszać do rozgrywek krajowych a i tak może grać

Gunner18AFC komentarzy: 3434 newsów: 307.04.2022, 22:04

0,7 na dwóch to idealne żeby następnego dnia stracić dzień. Pół litra na dwóch to max

Rosomak komentarzy: 253607.04.2022, 21:55

@arsenallord: 0,7 na dwóch to ilość idealna jak jeden nie pije

Gilberto55 komentarzy: 63007.04.2022, 21:35

Chińskojęzyczny Global Times:
"Polacy rąbią drewno, żeby się ogrzać w czasie wojny."

„Z powodu rosnących kosztów energii [niektórzy Polacy] chętnie decydują się na rabanie drewna, aby ogrzać domy i gotować w zimne dni, które jeszcze nie odeszły”.

A czy Ty rąbałeś dziś drewno (╭☞ ͡ ͡°͜ ʖ ͡ ͡°)╭☞
Pinokio nas nienawidzi!

metjuAFC komentarzy: 5698 newsów: 107.04.2022, 21:27

Nelson dziś prawie 80 minut zaliczył, a potężny Maitland-Niles kolejny raz ławeczka. Niech Arczi sięgnie po rozum do głowy i sprzeda te niby talenty bo z tej gliny już naczyń nie będzie. Odejdzie jeszcze wielki napastnik Eddie Nketiah i zrobi się miejsce dla nowych graczy.

arsenallord komentarzy: 29694 newsów: 11707.04.2022, 21:17

0,7L na dwóch to mam nadzieję mało dla elity?

Qarol komentarzy: 1450207.04.2022, 21:10

@aguero10:

U mnie najczęściej jakieś wariacje rumowe do drinków. Havanę 7 mogę polecić, świetna jest.

Paul77 komentarzy: 976107.04.2022, 21:06

@Sobieski14: jakiś Jameson lub inną irlandzka whisky do tego kilka kostek lodu i wieczorem gdy weekend się zaczyna jest ok. Whisky jak innymi kolorowymi alkoholami się nie upijać.

aguero10 komentarzy: 855507.04.2022, 20:59

@Qarol:

Ja znowu nie przepadam z whisky i winem .

Wódka czysta rzadko bardziej w postaci drinków .
Polubiłem ostatnio piwo smakowe . Jakieś regionalne np . Piernikowe w Toruniu na ciepło poprostu wymiata .

Ups147 komentarzy: 346107.04.2022, 20:56

Przecież nie trzeba zaraz zalać się w trupa, żeby napić się alkoholu. Mnie osobiście rozluźnia, jak walne sobie drineczka na weekendzie po robocie, albo do meczu to taki chillowy klimat mi wchodzi. Jak każda używka, trzeba umieć korzystać.

Qarol komentarzy: 1450207.04.2022, 20:53

Napić się piwa albo wina spoko. Mocniejsze alkohole już tylko w drinkach, taka wódka jest totalnie niesmaczna i fenomenu zalewania mordy i delektowania się jakimś wyimaginowanym smakiem tego trunku nie jestem w stanie ogarnąć.

Rynkos7 komentarzy: 676907.04.2022, 20:46

@Sobieski14:

Ja podobnie. W czasach studenckich się wyszalałem i już starczy. To z wiekiem mija, kace coraz cięższe a i człowiek zaczyna rozumieć, że żadnych korzyści z takiego zalania się w trupa nie ma, kolejny dzień zmarnowany bo człowiek na kacu nic nie zrobi i kupa pieniędzy wydana. No i im człowiek starszy to już nie buja się po tanich melinach tylko zaczyna celować w droższe bary :D Ja już dawno się nie na*ebałem teraz tylko dla smaku/degustacyjnie.
Zresztą nawet degustacyjnie człowiek już mniej piję bo tutaj inflacja też tak dowaliła, że np. moja ulubiona Lagavulin 16 letnia z 250 zł wskoczyła na cenę 460 zł...

Patriko komentarzy: 528107.04.2022, 20:42

Nelson z asystą w lidze konferencji, wow

Rafson95 komentarzy: 1052407.04.2022, 20:38

Tak całkowicie serio alkohol dodaje odwagi, rozluźnia, poprawia humor, dodaje ekstrawertyzmu i towarzyskości.

gbn komentarzy: 377007.04.2022, 20:34

Pierrot/patr00 - Czysta 33

Lamoreaux komentarzy: 343707.04.2022, 20:30

Mi kiedyś sąsiad alkoholik, który zmarł z przepicia powiedział, że "alkohol to nasz wróg, dlatego trza go w mordę lać"

Dlatego ja tylko sporadycznie wdaję się z nim w zaczepki :D

ZielonyLisc komentarzy: 2027607.04.2022, 20:28

@Sobieski14: zabawę

losnumeros komentarzy: 1318907.04.2022, 20:14

Pep Guardiola nie tylko przygotował specjalny plan na wtorkowe spotkanie z Atletico, ale także skupił się na tym co dzieje się wokół boiska. Mowa o chłopcach do podawania piłek, którzy otrzymali od Hiszpana specjalne zadania.

Nie jest tajemnicą, że gracze Diego Simeone chcieli grać „na czas” i celowo opóźniali grę. Guardiola to oczywiście przewidział, więc starał się zmotywować chłopców do podawania piłek, tak jakby sami mieli wystąpić w tym spotkaniu. Hiszpan nagrał dla nich wiadomość wideo, która została im pokazana przed meczem. „Jesteście częścią wielkiego planu meczowego” – mieli usłyszeć od utytułowanego menedżera.

Według źródeł, niektórzy chłopcy żartowali później, że nigdy w życiu nie czuli takiego zdenerwowania przed spotkaniem. Mimo to odczuwali ogromną dumę z tego, że zostali osobiście poproszeni przez Guardiolę o odegranie takiej roli.

Kamery telewizyjne często nie wychwytywały pracy chłopców, ale analizując spotkanie można zauważyć, jak często błyskawicznie podbiegali do piłkarzy Atletico i podawali im piłkę przy linii bocznej lub za bramką w przypadku Jana Oblaka.