Fenomenalne bramki na Elland Road, Leeds 1-3 Arsenal

Fenomenalne bramki na Elland Road, Leeds 1-3 Arsenal 19.01.2011, 21:54, Rafal Mazur 1205 komentarzy

Rewanżowa potyczka na Elland Road w ramach III rundy FA Cup, wielkie emocje i nerwy oraz duże oczekiwanie związane z występem podopiecznych Arsene Wengera przeciwko bardzo mocnej ekipie Leeds United. Po bardzo dobrym spotkaniu, Kanonierzy pewnie wywalczyli awans do IV rundy FA Cup.

Warto zaznaczyć, że w pierwszym pojedynku, po bardzo słabej grze i nieciekawym spotkaniu, padł remis 1-1, głównie dzięki dobrej postawie Ceska Fabregasa, który zdołał wyrównać w ostatnich minutach meczu.

Wracając do dzisiejszego spotkania, Arsene Wenger zdecydował się dokonać kilku znaczących zmian w składzie Arsenalu. W wyjściowej jedenastce znaleźli się Marouane Chamakh, Nicklas Bendtner i Andriej Arszawin. Kapitanem drużyny został Samir Nasri, a mocną ławkę rezerwowych skompletowały takie gwiazdy jak Fabregas, czy van Persie.

Dokładnie o godzinie 21:00 zabrzmiał pierwszy gwizdek Mike Deana i zawodnicy obu ekip ruszyli do ataku.

Już w 5. minucie Kanonierzy objęli prowadzenie. Wszystko zaczęło się od przejęcie futbolówki przez Koscielnego w środku pola. Francuz zgrał do Gibbsa, ten do Arszawina, który idealnie znalazł wybiegającego na czystą pozycję Samira Nasri. Piłkarz z numerem ósmym dopełnił tylko formalności, umieszczając piłkę w dolnym rogu bramki. 1-0!

W 10. minucie miał miejsce rzut wolny dla Arsenalu. Po wrzutce Nasriego, do piłki wysoko wyskoczył Marouane Chamakh, który uderzył tak, że wydawało się, że nikt nie może piłki dotknąć. Jednak fantastycznie zachował się Schmeichel, parując futbolówkę daleko poza pole karne.

Po zdobyciu gola, Kanonierzy nie zwalniali z tempa. Londyńczycy nadal konstruowali świetne akcje, jednak mieli niemały problem ze skutecznością, na co wskazywały zmarnowane okazji Arszawina, czy Bendtnera.

W 35. minucie Bacary Sagna zadziwił wszystkich kibiców Arsenal zgromadzonych na Ellan Road. Po nieudanej akcji Nasriego i Bendtnera piłka trafiła pod nogi Sagny, który nie czekając ani chwili, uderzył z ostrego kąta tak mocno, że bramkarz mógł tylko odprowadzić futbolówkę wzrokiem.

Po chwili jeszcze piękniejsza bramka padła, lecz do bramki Wojtka Szczęsnego. Dwie minuty po fenomenalnym strzale Sagny, Johnson potężnym uderzeniem zbombardował bramkę Polaka, który w obliczu futbolówki lecącej idealnie w okienko nie miał najmniejszych szans na obronę. 1-1

Do końca pierwszej części gry nic ciekawego nie miało już miejsce, mimo że ostatnie minuty pierwszych 45 minut były dość wyrównane.

Pierwsze chwile drugiej połowy, podobnie jak ostatnie minuty pierwszej, były wyrównane, z lekkim wskazaniem na Kanonierów. Zawodnicy Leeds próbowali coś zdziałać grą z kontrataków, jednak świetną organizacją popisywała linia defensywy.

Druga część gry zdecydowanie nie opiewała w tyle ciekawych okazji, co pierwsze 45 minut. Mimo że swoje szanse miał Andriej Arszawin, to skuteczność piłkarzy Wenger nadal nie była zadowalająca.

W 70. minucie gry Arsene Wenger zdecydował się na podwójną zmianę. Na boisku pojawili się Cesc Fabregas i Robin van Persie, którzy zastąpili Andrieja Arszawina i Marouane Chamakha.

Dwie minut po wejściu na murawę, Cesc Fabregas miał swoją szansę na zdobycie bramki. Po wywalczeniu rzutu wolnego, Hiszpan podszedł do piłki i uderzył ją w taki sposób, że ta minimalnie minęła bramkę.

Kilka chwil później Robin van Persie pokazał jak bardzo wartościowym jest zawodnikiem. Po dobrej akcji kapitana londyńczyków - Ceska Fabregasa, piłka trafiła do Nicklasa Bendtnera, który genialnym krosowym podaniem odnalazł wbiegającego van Persiego. Holender wyskoczył do futbolówki niczym skoczek wzwyż, pokonując tym samym interweniującego Schmeichela.

7 minut przed końcem gry na boisku pojawił się Gael Clichy, który na murawie zajął miejsce Samira Nasri.

Do końca dzisiejszego meczu Kanonierzy niesieni dopingiem swoich kibiców nie mieli kłopotów z dowiezieniem tego rezultatu. Mike Dean, po doliczeniu 4 minut do regulaminowego czasu gry, zakończył dzisiejsze spotkanie. Londyńczycy pewnie awansowali do IV rundy FA Cup, gdzie zmierzą się z Huddersfield Town. Na pochwałę zasługują Robin van Persie i Cesc Fabregas, którzy od razu po pojawieniu się na boisku mieli wielki wkład w grę. Dobre spotkanie rozegrała rónwież cała linia obrony.

Leeds: Schmeichel, Connolly, Bruce, O’Brien, Parker, Watt, Howson, Johnson, Snodgrass, Paynter, Gradel

Ławka rezerwowych: Higgs, Collins, Sam, Hughes, Bromby, Somma, McCormack

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Djourou, Koscielny, Gibbs - Song, Denilson, Nasri - Arszawin, Bendtner, Chamakh

Ławka rezerwowych: Shea, Fabregas, van Persie, Walcott, Wilshere, Clichy, Eboue

FA Cup autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
concrete13 komentarzy: 869821.01.2011, 22:05

ach te piękne czasy liceum :(...

Dominika93 komentarzy: 293721.01.2011, 22:04

Wiola--> LO, na biol-chemie jestem ;) a Ty ??

bacary---> no dobra, wprowadziłam Ciebie w błąd... teraz jesteś już prawie blisko ;p ale ja i tak nie powiem ;p

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 321.01.2011, 22:00

Griz--> wrócił, wrócił. Jest znów wśród żywych. No to Ci współczuję, sporo roboty. No, ale skoro zostało się redaktorem, to to do czegoś zobowiązuje. ;)

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 21:59

@Dominika
No to jak prawie, to już wiemy, że jesteś od 300 do 350, więc powiedz nam: P

Maciekkk10 komentarzy: 258321.01.2011, 21:59

Gra ktoś może spara 2v2 w haxa? ;>

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 321.01.2011, 21:57

Dominika--> na pewno. :) Tak z ciekawości, chodzisz do LO, czy technikum?

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27321.01.2011, 21:57

Wiola-----> i w jednym i w drugim O_o Patryś wrócił z banicji? A od tego Ramseya to zgłupieję... Miałem zamiar tłumaczyć news o tym, ze udaje się na wypożyczenie, lecz zauważyłem, iż jest już news na ten temat, wiec stwierdziłem, ze nie ma sensu pisać o tym drugi raz. Przeczytałem owego newsa i zorientowałem się, że są w nim zawarte jedynie przypuszczenia, wiec muszę jednak tłumaczyć ten, który miałem w planach, bo jest tam zawarte potwierdzenie:|

Dominika93 komentarzy: 293721.01.2011, 21:55

Wiola--> ja też ;p

bacary--> no prawie, ale jednak nie to ^^

wronka25 komentarzy: 224521.01.2011, 21:54

mam pytanie jest ktos z druzyny Perelki Wengera??

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 21:51

@Dominika
O.o widzę postęp; ] Dobra no to trzecia dziesiątka trzeciej setki ?:P

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 321.01.2011, 21:50

Dominika--> w takim razie się cieszę. :)

Dominika93 komentarzy: 293721.01.2011, 21:46

bacary---> nie no zajmuje wyższe miejsce niż w pierwsza dziesiątka piątej setki ;p

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27321.01.2011, 21:44

Wiola-----> ahh, ta kobieca intuicja^^ niby tyle razy miało się z tym do czynienia, a wciąż potrafi zaskoczyć:) btw. cały dzień mnie tu nie było i mam spore zaległości:P mało brakowało, a dodałbym newsa o wypożyczeniu Ramseya:D

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 21:41

@Dominika, Gunner
No weźcie :D Przecież to żaden wstyd, że ktoś jest w pierwszej dziesiątce(piątej setki). :D

Dominika93 komentarzy: 293721.01.2011, 21:39

bacary---> ojjj chyba trochę więcej ;p nie powiem i tyle ^^

Wiola---> no, daje radę jakoś ;)

Gunner_995 komentarzy: 655021.01.2011, 21:38

Ja też się nie przyznam na którym miejscu jestem ;P :D

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 321.01.2011, 21:34

bacary--> ano widzisz, ma wiele zastosowań. Jest, że tak to ujmę, bardzo życiowy. ;)

Dominika--> nie wątpię, przez ponad 17 lat pewnie idzie się przyzwyczaić. :D

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 21:33

@Dominika
Dominiko Why?! :D, no weź tylko, maximum 3 osoby będą od Ciebie lepsze(na pewno ja i Vpr, może być ktoś jeszcze;P).
@Gunner
Nie jest źle :P A na której pozycji w Gunners League ?

Dominika93 komentarzy: 293721.01.2011, 21:31

Wiola--> powiem Ci że da radę przywyknąć ;p

bacary---> hahahaha to faktycznie słaby.... O.o
tym bardziej sie nie przyznam na którym ja jestem ;p

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 21:29

@Dominika
A tam, ja też jestem na słabym ;/ Tylko 61;F(do Vpr brakuje mi 11 pozycji:D)
@Wiola
Nom :P Idealne wkomponowanie się w niektóre MOJE komentarze :P

Gunner_995 komentarzy: 655021.01.2011, 21:28

Bac---> Ja miałem ostatnio 48 ptk ... ;/ xD

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 321.01.2011, 21:26

bacary--> wiem, widzę. :P Ale tan avek jest... no fajny. :D

Dominika--> no w sumie się nie dziwię, haha. ;)

Griz--> wiesz, miałam przeczucie, że właśnie teraz się zjawisz. :P

Dominika93 komentarzy: 293721.01.2011, 21:26

bacary---> Samirowi i tylko 6 pkt... lepiej się przyznawać nie będę, na którym miejscu jestem ^^

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 21:24

@Dominika
Komuś dała ?:P A jak startujesz w Gunners League, też możesz podać swoją pozycję :D

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27321.01.2011, 21:24

Wiola-----> podpisuję się pod Twoimi słowami;)

Dominika93 komentarzy: 293721.01.2011, 21:23