Fenomenalne bramki na Elland Road, Leeds 1-3 Arsenal

Fenomenalne bramki na Elland Road, Leeds 1-3 Arsenal 19.01.2011, 21:54, Rafal Mazur 1205 komentarzy

Rewanżowa potyczka na Elland Road w ramach III rundy FA Cup, wielkie emocje i nerwy oraz duże oczekiwanie związane z występem podopiecznych Arsene Wengera przeciwko bardzo mocnej ekipie Leeds United. Po bardzo dobrym spotkaniu, Kanonierzy pewnie wywalczyli awans do IV rundy FA Cup.

Warto zaznaczyć, że w pierwszym pojedynku, po bardzo słabej grze i nieciekawym spotkaniu, padł remis 1-1, głównie dzięki dobrej postawie Ceska Fabregasa, który zdołał wyrównać w ostatnich minutach meczu.

Wracając do dzisiejszego spotkania, Arsene Wenger zdecydował się dokonać kilku znaczących zmian w składzie Arsenalu. W wyjściowej jedenastce znaleźli się Marouane Chamakh, Nicklas Bendtner i Andriej Arszawin. Kapitanem drużyny został Samir Nasri, a mocną ławkę rezerwowych skompletowały takie gwiazdy jak Fabregas, czy van Persie.

Dokładnie o godzinie 21:00 zabrzmiał pierwszy gwizdek Mike Deana i zawodnicy obu ekip ruszyli do ataku.

Już w 5. minucie Kanonierzy objęli prowadzenie. Wszystko zaczęło się od przejęcie futbolówki przez Koscielnego w środku pola. Francuz zgrał do Gibbsa, ten do Arszawina, który idealnie znalazł wybiegającego na czystą pozycję Samira Nasri. Piłkarz z numerem ósmym dopełnił tylko formalności, umieszczając piłkę w dolnym rogu bramki. 1-0!

W 10. minucie miał miejsce rzut wolny dla Arsenalu. Po wrzutce Nasriego, do piłki wysoko wyskoczył Marouane Chamakh, który uderzył tak, że wydawało się, że nikt nie może piłki dotknąć. Jednak fantastycznie zachował się Schmeichel, parując futbolówkę daleko poza pole karne.

Po zdobyciu gola, Kanonierzy nie zwalniali z tempa. Londyńczycy nadal konstruowali świetne akcje, jednak mieli niemały problem ze skutecznością, na co wskazywały zmarnowane okazji Arszawina, czy Bendtnera.

W 35. minucie Bacary Sagna zadziwił wszystkich kibiców Arsenal zgromadzonych na Ellan Road. Po nieudanej akcji Nasriego i Bendtnera piłka trafiła pod nogi Sagny, który nie czekając ani chwili, uderzył z ostrego kąta tak mocno, że bramkarz mógł tylko odprowadzić futbolówkę wzrokiem.

Po chwili jeszcze piękniejsza bramka padła, lecz do bramki Wojtka Szczęsnego. Dwie minuty po fenomenalnym strzale Sagny, Johnson potężnym uderzeniem zbombardował bramkę Polaka, który w obliczu futbolówki lecącej idealnie w okienko nie miał najmniejszych szans na obronę. 1-1

Do końca pierwszej części gry nic ciekawego nie miało już miejsce, mimo że ostatnie minuty pierwszych 45 minut były dość wyrównane.

Pierwsze chwile drugiej połowy, podobnie jak ostatnie minuty pierwszej, były wyrównane, z lekkim wskazaniem na Kanonierów. Zawodnicy Leeds próbowali coś zdziałać grą z kontrataków, jednak świetną organizacją popisywała linia defensywy.

Druga część gry zdecydowanie nie opiewała w tyle ciekawych okazji, co pierwsze 45 minut. Mimo że swoje szanse miał Andriej Arszawin, to skuteczność piłkarzy Wenger nadal nie była zadowalająca.

W 70. minucie gry Arsene Wenger zdecydował się na podwójną zmianę. Na boisku pojawili się Cesc Fabregas i Robin van Persie, którzy zastąpili Andrieja Arszawina i Marouane Chamakha.

Dwie minut po wejściu na murawę, Cesc Fabregas miał swoją szansę na zdobycie bramki. Po wywalczeniu rzutu wolnego, Hiszpan podszedł do piłki i uderzył ją w taki sposób, że ta minimalnie minęła bramkę.

Kilka chwil później Robin van Persie pokazał jak bardzo wartościowym jest zawodnikiem. Po dobrej akcji kapitana londyńczyków - Ceska Fabregasa, piłka trafiła do Nicklasa Bendtnera, który genialnym krosowym podaniem odnalazł wbiegającego van Persiego. Holender wyskoczył do futbolówki niczym skoczek wzwyż, pokonując tym samym interweniującego Schmeichela.

7 minut przed końcem gry na boisku pojawił się Gael Clichy, który na murawie zajął miejsce Samira Nasri.

Do końca dzisiejszego meczu Kanonierzy niesieni dopingiem swoich kibiców nie mieli kłopotów z dowiezieniem tego rezultatu. Mike Dean, po doliczeniu 4 minut do regulaminowego czasu gry, zakończył dzisiejsze spotkanie. Londyńczycy pewnie awansowali do IV rundy FA Cup, gdzie zmierzą się z Huddersfield Town. Na pochwałę zasługują Robin van Persie i Cesc Fabregas, którzy od razu po pojawieniu się na boisku mieli wielki wkład w grę. Dobre spotkanie rozegrała rónwież cała linia obrony.

Leeds: Schmeichel, Connolly, Bruce, O’Brien, Parker, Watt, Howson, Johnson, Snodgrass, Paynter, Gradel

Ławka rezerwowych: Higgs, Collins, Sam, Hughes, Bromby, Somma, McCormack

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Djourou, Koscielny, Gibbs - Song, Denilson, Nasri - Arszawin, Bendtner, Chamakh

Ławka rezerwowych: Shea, Fabregas, van Persie, Walcott, Wilshere, Clichy, Eboue

FA Cup autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Gunner_995 komentarzy: 655021.01.2011, 20:31

No panie Aleksandrze czekamy na zapowiedź :) :P

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 20:20

Jakoś cicho się zrobiło, czyżby wszyscy oglądali infiltracje ?;o.

concrete13 komentarzy: 869821.01.2011, 19:55

o widzę , że Pan Teekanne wygrał w Zakopanem .. a ja kisiłem się na wykładach :(

evelred komentarzy: 369121.01.2011, 19:55

chciałem tylko powiedzieć, że infiltracja za 10 min na tvn

a z leeds był bardzo fajny mecz :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.01.2011, 19:52

Patryk - o to widze ze przeciwnik naprawde musialbyc niezly , bo z teg co widzialem prezentujecie conajmniej niezły poziom

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.01.2011, 19:38

DARKING -> nie, jutro naszego meczu na C+ nie będzie.

DARKING komentarzy: 33121.01.2011, 19:36

Wie ktos czy jutro jest mecz na canal plus gol albo na jakims innym canal plusie??

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.01.2011, 19:34

Pod tym względem najlepszy jest tenis , tam za sędziów w razie czego prace odwala technologia :) Przez co nie ma wiekszych problemów z sędziowaniem:)

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 321.01.2011, 19:29

howareyou--> zazwyczaj te wahania są małe, ale od czasu do czasu może to zaważyć na końcowym wyniku. No, ale oczywiście nie zmienia to faktu, że nie można tego porównywać do piłki nożnej. Bo tu sędzia może wyrządzić dużo większą krzywdę...

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.01.2011, 19:19

Ku... Wahania* Co sie ze mna dzieje...

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.01.2011, 19:18

howareyou - racja , wachania sa bardzo małe , a głownym sedzią jest wiatr , bo to on dyktuje warunki

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 721.01.2011, 19:14

@Wiola04
Nieobiektywne sędziowanie w skokach to nic strasznego, te wahania przy notach od sędziów są minimalne... na arbitrów to możemy narzekać my, fani piłki nożnej - np. Manchesteru United. Kto oglądał ich mecz z Liverpoolem wie, jak tragiczny był Mike Dean, który pokazał biednemu Rafaelowi czerwony kartonik!

BTW.

mirrorfootball.co.uk/news/Sir-Alex-Ferguson-jokes-he-ll-play-banned-Rafael-Da-Silva-for-Manchester-United-v-Birmingham-and-say-it-s-his-twin-brother-Fabio-plus-United-get-injury-boost-with-Antonio-Valencia-set-to-return-in-four-weeks-article677689.html

Fergie zapomniał dodać, że nawet gdyby FA to odkryli - nic by mu za to nie zrobili. :P

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 321.01.2011, 19:12

Kurczę, za wcześnie wcisnęłam "dodaj komentarz".

stefcio--> przyznam się, że gdy pokazują czasem widok z góry, to jak pomyślę, że ja miałabym się tam znaleźć to mi ciarki po plecach przechodzą.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.01.2011, 19:10

Dzisiaj Adam pokazał jaki jest genialny , po obnizeniu belki i tak skoczył 1,5m dalej niz Freund ktory skakał z belki wyższej , kto wie , jakby puscili Adama na tej samej co Freunda to moze by pobił rekord skoczni

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 321.01.2011, 19:09

stefcio--> bez wątpienia skoki to trudny sport.
Do tego bardzo dużą, jak nie największą rolę odgrywają warunki atmosferyczne, a i sędziowanie czasem jest nieobiektywne.

Kikut123 komentarzy: 124921.01.2011, 19:07

Potrzebuje zawodnika do Haxball który jest na kompie w godz 15-22. Pisać gg:2807140

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.01.2011, 19:04

Wiola - najgorsze jest to , ze skoki to wiadomo , trudny sport... A 3/4 tych cwaniakow jakby usiadlo na belce to by sie ........ ze strachu

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 321.01.2011, 18:55

stefcio--> i owszem. Ja to wiem, Ty to wiesz, ale co poniektóre półgłówki oczekują od niego, że skoro swego czasu wygrywał niemal cały czas, to teraz też musi to robić. Jeżeli tego nie robi (abstrahując od dzisiejszej sytuacji), to jest według nich do kitu i w ogóle najlepiej jakby skończył karierę.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.01.2011, 18:47

haxball.com/?roomid=246367380cbcc0d10cc0f3f3632110edfaaa21c7189665e1a44a9337f2123e02&pass=1

Hmpf...

afc

Możemy tu pograć do 19. Potem Biszkopty grają meczywo ^^

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.01.2011, 18:46

Wiola - ale tez chodzi o to , ze Adam wcale nie skacze słabo , przeciez juz kilka razy(chyba 4 czy 5) w tym sezonie stanął na podium , przeciez to nadal swietne wyniki.

fabregas1987 komentarzy: 2581521.01.2011, 18:45

Malysz trzyma poziom, ale sam przyznal, ze po MŚ 2011 konczy ze skakaniem ;p

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 18:45

Niee. Chciałem tylko się dowiedzieć jakie sporty prócz Piłki Nożnej, oraz przebijaniu się w cyferkach z Charlim, Patrykiem i resztą lubisz;P

Gunner_995 komentarzy: 655021.01.2011, 18:44

patryk878---->Nooo nie !! Myślałem, że cię zawstydzę jak Turbodymomena a tu nie wyszło nooo ! ;/

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.01.2011, 18:44

Howareyou - no ja mam nadzieje , bo juz sie bałem , ze mnie zgasisz :( Ja tez chce z wami zagrac! :D

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.01.2011, 18:43

how -> możesz. Tyle, że o 19 gramy mecz, ale do tego czasu możemy coś tam pograć. Zaraz założę pokój.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 721.01.2011, 18:42

Lubię, wyjątkowo lubię. To jeden ze zdecydowanie najczęściej oglądanych przeze mnie sportów, a co, jakąś książkę piszemy?

@patryk878
W sumie to ja też się boję, może innym razem. Mogę pograć z wami?

@stefcio15
Wiem, przecież tylko się czepiam! :>

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.01.2011, 18:41

Wybaczcie , mój błąd...

howareyou - nie mowie o dzisiejszym dniu , tylko o całym sezonie. Przeciez juz od dluzszego czasu mozna jedynie wyczytac "Adam koncz kariere" itd.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.01.2011, 18:41

Nigdy nie zacząłem żadnego spamu. Nie wiem o czym mówisz.

aRamsey komentarzy: 948621.01.2011, 18:40

@patryk,
Nie zaczynaj kolejnego spamu, ty 'pseudointelektualisto' tylko bierzemy się do treningów ;p

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.01.2011, 18:38

G995 -> ależ mnie zaskoczył. Jakbym już dawno ich nie słyszał ;)

how -> boję się :( Może Ty zaczniesz?

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 18:36

@how
Skoków też nie lubisz? :P

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 721.01.2011, 18:34

Na TĘ chwilę to też niezbyt trafne sformułowanie, bo wasz Małysz przecież właśnie wygrał zawody.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 321.01.2011, 18:32

stefcio--> na TĘ chwilę. :P Ale oczywiście masz rację. Takie ćwoki nawet nie biorą pod uwagę tego, czego Adam już dokonał i choćby za to należy mu się ogromny szacunek.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 18:30

No, teraz jak sprawdzam niektóre portale, to tylko widać "No, panie Adamie czas skończyć karierę", albo "Kończ karierę, bo jesteś słaby", "nie skaczesz już jak dawniej"...

A teraz parę dni będzie znowu "Adam jesteś najlepszy" itp. a potem znowu będą wyzywali, ehh prawie jak poniektórych naszych meczach.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 721.01.2011, 18:29

@patryk878
Cześć pseudointelektualisto, co tam? Chodź popiszemy coś nieśmiesznego i niemądrego, bo jakoś zbyt "intelektualnie" tutaj. :

Gunner_995 komentarzy: 655021.01.2011, 18:29

patryk---> To co na to powiesz ? :D

youtube.com/watch?v=4-XW-fCoGE8

youtube.com/watch?v=7xzU9Qqdqww

youtube.com/watch?v=Xt22KvnRSL4

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.01.2011, 18:27

Denerwuje mnie na ta chwile calkowity brak szacunek niektorych "kibicow" do Adama... To jak ci "kibice" MU , Barcy itd. , jak wygrywał to wszyscy go uwielbiali , teraz potrafią tylko narzekac

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 18:22

@stefcio
1 skok najlepszy 138.5 metra O.o, 2 skok słabszy 128.5 metra, jak podliczali to wszystko, to potem sam się przyznał, że tylko myślał jakie zajmie miejsce, nie powiedział wprost, że liczy na 1 :P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.01.2011, 18:19

Bacary - Adam wygrał? To fajnie , skoczył tak dobrze jak w kwalifikacjach? :D

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 18:14

@patryk
No, zaskok co nie ?:P ale skacze skacze i nieźle mu idzie jak na teraz.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.01.2011, 18:13

To on nadal skacze? Myślałem, że teraz w herbatach robi.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1121.01.2011, 18:09

Ludzie, Wy tu sobie gadacie, a Adam wygrał skoki w Zakopanym, 4,4 punktów przewagi na Koflerem;].

Kredens komentarzy: 369821.01.2011, 17:25

@ madjer
My w tym roku już z kumplami rozpoczęliśmy sezon na zewnątrz ;) Jako że zima troche popuściła to poszliśmy sobie pokopać :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952121.01.2011, 17:07

Endrjum > Dla mnie kara jednego meczu jak najbardziej słuszna . Za te obelgi ze strony Rafaela co poszły w stronę sędziego powinien dostać tylko karę finansową i tak jest . Babel za wystawienie zdjęcia Webba w koszulce United , dostał 10 tysięcy kary i też się zgadzam . Wiadomo ,że gdybym dostał więcej kary było ,by lepiej dla nas ,ale kara finansowa jest bardziej odpowiednia niż kolejne mecze pauzy .