Kanonada na Emirates! Arsenal 6-0 Blackpool!

Kanonada na Emirates! Arsenal 6-0 Blackpool! 21.08.2010, 16:59, Szymon Ortyl 920 komentarzy

Punktualnie o 16:00 na Emirates Stadium rozpoczął się mecz pomiędzy Arsenalem, a rewelacją pierwszej kolejki Premier League, beniaminkiem Blackpool.

W 7. minucie błąd popełnił bramkarz Blackpool, który wybił piłkę wprost pod nogi bardzo aktywnego od początku meczu Walcotta. Ten odegrał do Chamakha, który zagapił się i nie zdołał celnie zagrać piłki do nadbiegającego Tomasa Rosicky'ego.

W 12. minucie po pięknym podaniu Andrieja Arszawina, Theo Walcott znalazł się w sytuacji sam na sam z Gilksem i płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce.

2 minuty później po dobrym dośrodkowaniu ze skrzydła, najwyżej w polu karnym Arsenalu wyskoczył Taylor-Flether, jednak piłka po jego strzale głową minęła lewy słupek bramki Almunii.

W 21. minucie po pięknym rajdzie Theo Walcott wyłożył piłkę Andriejowi Arszawinowi, jednak po jego strzale z półwoleja futbolówkę zdołał wybić bramkarz Blackpool.

2 minuty później po kolejnym świetnym podaniu Walcotta, w świetnej sytuacji znalazł się Chamakh, jednak Marokańczyk nie potrafił pokonać Gilksa.

W 26. minucie Arszawin świetnie podał piłkę do stojącego w polu karnym Wilsehre'a, jednak ten nie zdołał odegrać jej do wbiegającego Chamakha.

3 minuty później w sytuacji sam na sam z bramkarzem Blackpool znalazł się Walcott, jednak Anglik mocnym strzałem przeniósł piłkę nad poprzeczką

W 31. minucie czerwoną kartką za wślizg od tyłu w nogi wbiegającego w pole karne Chamakha ukarany został Evatt. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Andriej Arszawin i atomowym strzałem umieścił ją w bramce,

W 36. minucie boisko opuścił Sylwestre. W jego miejsce na placu gry pojawił się Kienan.

Kilka sekund później po podaniu Walcotta kolejną szansę na zdobycie bramki miał Chamakh, jednak tym razem piłkę wybił bramkarz Blackpool.

W 39. minucie po podaniu Jacka Wilshere'a, piłkę w bramce Blackpool po strzale z półobrotu umieścił Theo Walcott.

W 42. minucie po pięknym podaniu Clichy'ego, kolejny strzał na bramkę Blackpool oddał bardzo aktywny dziś Chamakh, jednak Gilks zdołał odbić piłkę w bok.

Kilka sekund później przed szansą na podwyższenie rezultatu mógł stanąć Andriej Arszawin, jednak Theo Walcott nie zdołał dostarczyć Rosjaninowi piłki.

4 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, Bacary Sagna dośrodkował piłkę ze skrzydła przed pole karne, gdzie czekał już Abou Diaby, który mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W 58. minucie, Kanonierzy podwyższyli na 5-0 za sprawą Theo Walcotta, który tym samym skompletował Hat-tricka.

W 61. minucie po pięknym rajdzie dobrym podaniem popisał się Arszawin, który dograł do wbiegającego Chamakha, jednak ten nie zdołał umieścić piłki w pustej siatce Blackpool.

Minutę później, na boisku pojawili się Robin van Persie oraz Cesc Fabregas, którzy zmienili Andrieja Arszawina i Abou Diaby'ego.

2 minuty później, Carlos Vela zastąpił na boisku bohatera spotkania, Theo Walcotta.

W 83. minucie, po dość niemrawej części gry, Kanonierzy ponownie mogli cieszyć się z bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę do siatki Blackpool głową skierował Marouane Chamakh.

Tuż przed końcem spotkania wspaniałą szansę na pokonanie bramkarza rywali miał Wilshere, jednak nie zdołał trafić w piłkę po minięciu 3 rywali.

Kilka sekund później sędzia zakończył spotkanie. Kanonierzy rozegrali świetne spotkanie. Szczególnie aktywnymi zawodnikami byli Maroune Chamakh, Theo Walcott, Andriej Arszawin, Tomas Rosicky, oraz wprowadzony po koniec spotkania na boisko Carlos Vela.

Premier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
Topek komentarzy: 13943 newsów: 12622.08.2010, 16:43

Vpr, czemu rasistowski?

mdr_AFC komentarzy: 305022.08.2010, 16:42

VPr - co takiego zrobił Barton? Możesz mi nieco przybliżyć tę sytuację? :)

kamil_malin komentarzy: 933222.08.2010, 16:42

Nie podobają mi się te wyniki w lidze. Najbardziej wyrównana liga, a tu co drugi mecz wynik 6-0. Panowie brać się do roboty! ;)
No Villa ładnie idzie, widać że O'Neil to był ktoś więcej niż świetny trener. Ta decyzja może mieć fatalne konsekwencje.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9822.08.2010, 16:41

Drużyna juniorów Arsenalu przegrała na otwarcie rozgrywek Premier Academy League :( z ManCity...

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56722.08.2010, 16:41

Co to był za mecz :D Fantastyczna gra Carrolla i kolegów, Aston Villa zmieciona z powierzchni Ziemi.
Ciekawe czy Barton zostanie ukarany przez FA za rasistowski gest?

fokussmok komentarzy: 22122.08.2010, 16:40

hah to liga angielska? dawno nie bylo takich wynikow :)

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12622.08.2010, 16:36

Schwarzera nie ma dzisiaj nawet na ławce. Jak się Stockdale spisze, to może wreszcie Hughes nam opyli Australijczyka. Gorzej jak jego kontuzja jest nad wyraz prawdziwa i sobie odpuścimy, bo by pauzował pół sezonu :P

jacobsen9214 komentarzy: 26022.08.2010, 16:35

Villa nie będzie taka mocna w tym sezonie.. odejście O'Neill'a na pewno będzie im ciężko. Natomiast Newcastle zagrało świetny mecz, oby wrócili na wiele lat do naszej Premiership ;)

kanonier1991 komentarzy: 8222.08.2010, 16:35

z Mułami dostali w pierwszej kolejce trójkę.

Gooner250 komentarzy: 132522.08.2010, 16:31

6:0. Niesamowite! W ogóle, świetna kolejka, mnóstwo bramek, 3 mecze z 6:0.

krzykus1990 komentarzy: 519322.08.2010, 16:31

Newcastle wygrywa aż 6:0 z Aston Villą !!! Ludzie co to się dzieje, ale Villa się kompromituje !!!

Newcastle będzie chyba walczyć o Mistrza !!!

mdr_AFC komentarzy: 305022.08.2010, 16:31

6-0 AV O.o

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1122.08.2010, 16:30

6-0 Aston Villa pewnie się spali ze wstydu, ciekawe czy oddadzą kasę za bilety kibicom ?

Viev All które klikasz i na stronie trochę niżej masz

Arsenal vs Blackpool 6:0 MOTD -- piąte od góry w prawym rzędzie znajdziesz ??? hehe

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 122.08.2010, 15:54

ale mnie Newcastle zaskoczylo.. no, ale dla nas lepiej, jesli wynik taki jaki jest zostanie to nadal druga pozycja nasza :)

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56722.08.2010, 15:32

Aston Villa sponiewierana, rozbita, zmiażdżona. A mogli prowadzić...
Bale ma poważną konkurencję w walce o bramkę kolejki, Barton się postarał.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52022.08.2010, 15:31

Dziś o 17 00 sporo się wyjaśni.
AV praktycznie w najmocniejszym składzie dostaje ostre lanie. Szkoda mi O Neila bo chłop miał wizję zespołu a tak Villans mogą mieć słaby sezon.

Stochu komentarzy: 78622.08.2010, 15:18

Powiem tak, oby więcej takich meczy, Theo...padam do nóg...!!Licze z Blackpurn tez wysoko wygramy ;0

KySiO komentarzy: 66722.08.2010, 15:16

W najgorszym wypadku po dzisiejszej potyczce zostaniemy do następnej kolejki na 3 miejscu.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 822.08.2010, 15:11

już 3-0:D

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 822.08.2010, 15:10

Villa już 2-0 w plecy;)Dobrze,bo nie przeskoczą nas w ligowej tabeli:P

Fyfek komentarzy: 522.08.2010, 15:03

ekstra mecz ale gdyby kanonierzy byliby trochę skuteczniejsi pewnie wynik skończył się na 10:0

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12622.08.2010, 15:02

Wąsaty Barton zaczyna podbój sezonu PL. Ale mam bekę z tego kolesia :P

dawid31082 komentarzy: 6922.08.2010, 14:55

oby tak dalej

KySiO komentarzy: 66722.08.2010, 14:55

28 sierpnia o 13:40 będzie leciał mecz Blackburn-Arsenal na canal+sport.

Newcastle 1-0 Aston Villa
Villa nie wykorzystała karnego, jeśli dobrze rozumiem komentatorów angielskich.

MESHUGGAH komentarzy: 15022.08.2010, 14:30

Moutinho--------> jak ty nie rozumiałeś nigdy jak 2+2 może równać się 4, to jak chcesz zrozumieć takie poważne sprawy? idź do pani przedszkolanki i się zapytaj o poradę.

Moutinho komentarzy: 12622.08.2010, 14:16

Walcott będzie i jest najlepszym piłkarzem PL. Ale nie mogę zrozumieć że 2006 pojechał na MŚ w wieku 17 lat świat o nim nie wiedział, a w wieku 21 gdy sporo już pokazał nie pojechał do RPA...

rivaldo185 komentarzy: 422.08.2010, 14:13

Arsenal może wygrać nawet 10: z Blackpool, ale i tak nic nie osiągnie w sezonie...Rozwalił mnie tu jeden komentarz jakiegoś "eksperta" który napisał, że chelsea ma samych dziadów i zobaczymy za 2 lata...Piłkarzami kolo 30-stki wygrywa sie wszystko...Man utd, Chelsea... A pozatym sam Abramowicz ma wiekszy majątek niż Arsneal 8 krotnie...Albo nawet i wiecej, więc dla niego ma problemu kupić "młodziaków" ale dobrych młodziaków, a nie przęcietnych...Sugeruje cos :P

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56722.08.2010, 14:09

IceMan > nie tylko Koscielny, ale także Denilson i zapewne Squillaci :P

Adamo1006 komentarzy: 49022.08.2010, 13:53

IceMan ---> Wielkie dzięki za info.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1122.08.2010, 13:52

No jestem na swoim kompie, więc mogę was zanudzić moim komentarzem, z góry nie ma za co.

Mecz był bardzo dobry, tylko ta skuteczność, zbytnio mnie nie zadowoliła, Chamakh miał kilka okazji, ale Gliks dobrze bronił, przyznam się, że po zakończeniu 1 połowy, myślałem, że będzie jakieś 8-0, ale jak wspominał dobrze bronił Golkiper Blackpool, strzał Arshavina z tego półwoleja miód cud malina, ale to obronił.

Dalej, co mamy... aa Defensywa.
Nie było źle, tylko widać było brak tego Defensywnego Pomocnika, Abou do ataku szedł więc nie było Go często z tyłu, a beniaminek grał cały czas z kontry, czerwona kartka wszystko zmieniła, Blackpool broniła się ośmioma zawodnikami, bo Harewood stał na naszej połowie i czekał na długie piłki, żeby coś zdziałać, oraz pomagał mu na skrzydle Steven-Taylor czy coś takiego, sorry nie pamiętam, oczywiście napisałem, że bronili się w ósemkę, bo tak było a jak mówiłem zawodnik który tam był na skrzydle niezbyt się włączał w tą obronę, ale był na połowie beniaminka.

Najbardziej na "+" spodobał mi się Arshavin, zawsze taki zmęczony, a teraz rozgrywał, strzelał, wracał się (!), normalnie też się wracał, ale teraz pomagał obronie, tylko potem był już zmęczony, ale Rusek grał w Reprezentacji, potem z Liverpoolem dwa dni później, i miał tylko parę dni odpoczynku więc, można mu to wybaczyć, ale mam nadzieję, że w następnych spotkaniach też tak będzie grał.
Dalej na "+" zagrał także Walcott, nie mówię, że teraz będzie grał tak drugi raz i musimy go uznawać za Boga, nie.
Chodzi mi oto, że Theo zagrał dobry mecz, ładny gol po asyście Jackiego, oraz niech ten Hat-Trick Go podniesie na duchu i niech wierzy, że Go na to stać też z trudniejszymi przeciwnikami.
Na plus oczywiście Mały Mozart, mówię, że Tomas dobrze gra i mógłby zastąpić Ceska, go stać na to, żeby co tydzień grać po 90 minut, oczywiście można mu dawać odpocząć, lecz jak go ominą kontuzję (nareszcie), to mamy trzy genialne pary, Tomas - Cesc, Nasri - Rosa, oraz Cesc - Nasri, za nimi wspiera ich Song, w obronie Kościelny i Vermaelen i będziemy nie do pokonania.

Podsumowanie (zawsze muszę je napisać po meczu hehe).
Atak oczywiście na "+", ponieważ para Robin - Chamakh - Arshavin/Vela/Walcott, oraz zmieniająca pozycję para Robin, Chamakh, a za nimi Rosa, Nasri, Cesc, to możemy naprawdę strzelić dużo goli.
Obrona także na "+", co do pary Kościelny - Verma, jeśli ten pierwszy przypakuje na siłowni, to już żaden Drogba, czy inny Torres, nam nie podskoczy, ponieważ dobrze się rozumieją i grają dobrze głową i na ziemi, mówię jeszcze Kościelny na siłce przypakuje i mamy taki miażdżący środek, że dużo napastników będzie się do nich podejść, oraz jeszcze przed nimi Song.
Oceny napisze w newsie z Sky Sport :p

mati92krk komentarzy: 1222.08.2010, 13:49

brawo chlopaki !

KrwawyAhmed komentarzy: 25722.08.2010, 13:45

wszystko spoko, dobry meczyk ale sądze, że z Chelsea czy United znów dostaniemy baty. Nie chce być złym prorokiem ale z Almubnia na bramce nie bedzie mistrza.

Adamo1006 komentarzy: 49022.08.2010, 13:45

Nie widziałem jeszcze tego meczu, ale czy ktoś może wie, czy w tym spotkaniu obyło się bez kontuzji? I jakie wzmocnienia w składzie szykują się na Blackburn?

MESHUGGAH komentarzy: 15022.08.2010, 13:43

Cesc chyba zdaje sobie sprawę jakiego piwa nawarzył swoim zachowaniem przez ostatnie 3 miesiące i nie powinno dziwić, że kibice podchodzą do niego inaczej niż kiedyś.

niski93 komentarzy: 581622.08.2010, 13:40

Czy nasi kibice gwizdali na Cesca, czy mi się wydawało?

concrete13 komentarzy: 869822.08.2010, 13:38

krzykus1990 < --- a czy to ważne :).. ważne że wygraliśmy i to w takim stylu :)..

KySiO komentarzy: 66722.08.2010, 13:27

Bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że mecz Blackburn-Arsenal pokaże canal+sport ;d

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16822.08.2010, 13:00

Zgadza się, ale nie musisz tak krzyczeć. ;)

jarts komentarzy: 231922.08.2010, 12:59

Świetny mecz, zastanawiam się tylko jak Chamakh nie trafił tego po podaniu Arszy no ale każdemu się zdarza

krzykus1990 komentarzy: 519322.08.2010, 12:50

Droga redakcjo !!!

W tej recenzji pomeczowej jest błąd !!!

"4 minuty po rozpoczęciu pierwszej połowy, Bacary Sagna dośrodkował piłkę ze skrzydła przed pole karne, gdzie czekał już Abou Diaby, który mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. "

"4 minuty po rozpoczęciu pierwszej połowy..." ??? Powinno być 4 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy "

rev komentarzy: 161522.08.2010, 12:48

zauwazyliscie, jak po 3 swojej bramce Theo podbiegl do lawki rezerwowych i odebral gratulacje od Eboue? A jak wiadomo oni we 2 rywalizuja na tej pozycji. Swiadczy to o tym jak bardzo sie lubia, jak dobra panuje w klubie atmosfera i jak profesjonalnie podchodza do swojego zawodu.