Kanonada na Emirates! Arsenal 6-0 Blackpool!

Kanonada na Emirates! Arsenal 6-0 Blackpool! 21.08.2010, 16:59, Szymon Ortyl 920 komentarzy

Punktualnie o 16:00 na Emirates Stadium rozpoczął się mecz pomiędzy Arsenalem, a rewelacją pierwszej kolejki Premier League, beniaminkiem Blackpool.

W 7. minucie błąd popełnił bramkarz Blackpool, który wybił piłkę wprost pod nogi bardzo aktywnego od początku meczu Walcotta. Ten odegrał do Chamakha, który zagapił się i nie zdołał celnie zagrać piłki do nadbiegającego Tomasa Rosicky'ego.

W 12. minucie po pięknym podaniu Andrieja Arszawina, Theo Walcott znalazł się w sytuacji sam na sam z Gilksem i płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce.

2 minuty później po dobrym dośrodkowaniu ze skrzydła, najwyżej w polu karnym Arsenalu wyskoczył Taylor-Flether, jednak piłka po jego strzale głową minęła lewy słupek bramki Almunii.

W 21. minucie po pięknym rajdzie Theo Walcott wyłożył piłkę Andriejowi Arszawinowi, jednak po jego strzale z półwoleja futbolówkę zdołał wybić bramkarz Blackpool.

2 minuty później po kolejnym świetnym podaniu Walcotta, w świetnej sytuacji znalazł się Chamakh, jednak Marokańczyk nie potrafił pokonać Gilksa.

W 26. minucie Arszawin świetnie podał piłkę do stojącego w polu karnym Wilsehre'a, jednak ten nie zdołał odegrać jej do wbiegającego Chamakha.

3 minuty później w sytuacji sam na sam z bramkarzem Blackpool znalazł się Walcott, jednak Anglik mocnym strzałem przeniósł piłkę nad poprzeczką

W 31. minucie czerwoną kartką za wślizg od tyłu w nogi wbiegającego w pole karne Chamakha ukarany został Evatt. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Andriej Arszawin i atomowym strzałem umieścił ją w bramce,

W 36. minucie boisko opuścił Sylwestre. W jego miejsce na placu gry pojawił się Kienan.

Kilka sekund później po podaniu Walcotta kolejną szansę na zdobycie bramki miał Chamakh, jednak tym razem piłkę wybił bramkarz Blackpool.

W 39. minucie po podaniu Jacka Wilshere'a, piłkę w bramce Blackpool po strzale z półobrotu umieścił Theo Walcott.

W 42. minucie po pięknym podaniu Clichy'ego, kolejny strzał na bramkę Blackpool oddał bardzo aktywny dziś Chamakh, jednak Gilks zdołał odbić piłkę w bok.

Kilka sekund później przed szansą na podwyższenie rezultatu mógł stanąć Andriej Arszawin, jednak Theo Walcott nie zdołał dostarczyć Rosjaninowi piłki.

4 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, Bacary Sagna dośrodkował piłkę ze skrzydła przed pole karne, gdzie czekał już Abou Diaby, który mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W 58. minucie, Kanonierzy podwyższyli na 5-0 za sprawą Theo Walcotta, który tym samym skompletował Hat-tricka.

W 61. minucie po pięknym rajdzie dobrym podaniem popisał się Arszawin, który dograł do wbiegającego Chamakha, jednak ten nie zdołał umieścić piłki w pustej siatce Blackpool.

Minutę później, na boisku pojawili się Robin van Persie oraz Cesc Fabregas, którzy zmienili Andrieja Arszawina i Abou Diaby'ego.

2 minuty później, Carlos Vela zastąpił na boisku bohatera spotkania, Theo Walcotta.

W 83. minucie, po dość niemrawej części gry, Kanonierzy ponownie mogli cieszyć się z bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę do siatki Blackpool głową skierował Marouane Chamakh.

Tuż przed końcem spotkania wspaniałą szansę na pokonanie bramkarza rywali miał Wilshere, jednak nie zdołał trafić w piłkę po minięciu 3 rywali.

Kilka sekund później sędzia zakończył spotkanie. Kanonierzy rozegrali świetne spotkanie. Szczególnie aktywnymi zawodnikami byli Maroune Chamakh, Theo Walcott, Andriej Arszawin, Tomas Rosicky, oraz wprowadzony po koniec spotkania na boisko Carlos Vela.

Premier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
mitmichael komentarzy: 4924321.08.2010, 18:47

Taki Arsenal a nawet jeszcze lepiej grajacy chcialbym widziec.

Jyba komentarzy: 14421.08.2010, 18:46

Nie oglądałem, i jestem zawiedziony z swojej głupoty:) . Mnie tylko ciekawi czy Chamakh był taki nie skuteczny jak miał tyle okazji( dobrze że sobie wypracował) czy bramkarz taki dobry

maniek56 komentarzy: 300721.08.2010, 18:41

Piękny mecz :)
Aż miło było oglądać, w drugiej połowie tempo trochę spadło ale to nic ;P
Cieszy powrót Songa, Ceska i Robina, cieszy dobra forma kilku piłkarzy i najważniejsze że obyło się bez kontuzji.

arsenalfan98 komentarzy: 91621.08.2010, 18:39

Walcott pokazał klasę mam nadzieję, że w następnym meczu będziemy w równie dobrej formie.

Pierwsza z nich to powrót Songa !
Druga to to, że ten sezon chyba będzie Wolcota! I chyba ostatnia a zarazem najważniejsza to, to w jaki sposób gra Rosicki... Chyba wraca do formy. Mam nadzieje, że bedzie jednym z najlepszych zawodników w tym sezonie ;)

maya komentarzy: 43721.08.2010, 18:20

jak byłem na meczu w Londynie to moją uwagę zwróciła przepiękna ściana, cała wykuta nazwiskami strzelców Hatt Tricków. teraz gość, który to robi będzie miał dodatkową pracę :)

Joker_224 komentarzy: 522021.08.2010, 18:20

kingArsenal ---> wygrywamy 6:0 a ty sypiesz szóstkami i siódemkami?

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 221.08.2010, 18:19

mysoccerplace.net/video/stoke-vs-tottenham-1-2-gareth-bale

@Kikut

ELViS95 komentarzy: 70821.08.2010, 18:19

heh tak jak ja wczoraj miałem formę, tak dzisiaj Walcott szalał... Wierzę, że w tym roku zawojuje całą Anglią... i nie tylko... kto wie... ;)

W końcu wynik godny Kanonierów :D

berni3 komentarzy: 32221.08.2010, 18:19

świetna postawa trujki atakującej każdy strzelal gole a hat trick wolcotta mowi sam za siebie

kingArsenal komentarzy: 18921.08.2010, 18:18

Almunia -6 nie musiał za bardzo interweniować
Sang-7,5 pozytywnie pewnie w obronie i asysta :)
Song-7 ładnie
Vermalen- 7 tak samo jak Song
Clichy- 7 miałem wrażenie że najsłabiej z obrony ale i tak bardzo dobry mecz CAŁEJ obrony wraz c Clichy :)
Wilshere 6-hmmm.. ciężko go ocenić pierwsza połowa słabo mało widoczny a drugiej nieco lepiej ale mógł lepiej zagrać ( no i ta niewykorzystana bramka gdzie można było mieć wynik 7-0 :/ )
Diaby- 7,5 pewni grał strzelił ładna bramkę żadnych zastrzeżeń
Walcott-9!!!!!!!!!! dziś pokazał na co go stać pięknie gracz meczu oby mu tak zostało :)
Rosicki-8 ładnie grał kolejny bardzo dobry mecz Czecha podania walka o piłkę wszytko bardzo
dobre
Arshavin -8 Ambitna walka to był wojownik na meczu nie podawał się pozytywnie
Chamakh -6 mimo że strzelił bramkę to nie byłem zadowolony z jego występu słabo nie wykorzystuje dogodnych okazji na szczęście graliśmy ze słabym przeciwnikiem ale jeśli takie sytuacje nie będzie wykorzystywał np. z Manchesterem to kiepsko to widzę ;/

Zmiennicy:
vela- 6,5 podoba mi się jego gra ładnie grał strasznie dobry technicznie na pewno lepiej niż Chamakh
van Persie-6 asysta ale jakoś słabo moim zdaniem może dla tego że nie grał od pierwszych minuty
Fabregas - 7 dobrze rozgrywał pozytywnie :)

CescFabregas14 komentarzy: 3921.08.2010, 18:18

ładny mecz

Ycu123 komentarzy: 30421.08.2010, 18:17

Nixos- masz racje wiem co to był za przeciwnik ale bez przesady zagrali ładny mecz i to się liczy

Nixos komentarzy: 133 newsów: 2821.08.2010, 18:15

Grali świetnie w obronie, bo nikt nie zmusił ich do wysiłku defensywnego. A od Arshavina oczekuje się więcej :P. Vela zrobił dobrą zmianę, czas dać mu więcej szans.

Igor77 komentarzy: 31921.08.2010, 18:14

Możliwe, że Bale to wpierdo*** bramke rundy

Kikut123 komentarzy: 124921.08.2010, 18:13

Szkoda że nie wykorzystalismy wszystkich sytuacji fajny by był wynik 10:0 :D

pawelo815 komentarzy: 13221.08.2010, 18:13

No świetnie, grali w ataku i w obronie....oglądałem mecz i wydaje mi się ze Walcott za mało strzelał w 1 połowie a odgrywał nie potrzebnie....Arsenal dopiero się rozkręca, było jeszcze troche nie dokładnych podań....ale mam nadzieje że to się zmieni

Joker_224 komentarzy: 522021.08.2010, 18:13

Vela zaczyna czarować :D
Jeden, drugi, v.Persie, trzeci, balans ciała i "strzał"

Nixos komentarzy: 133 newsów: 2821.08.2010, 18:13

Dobry mecz, ale nie popadajmy w hurraoptymizm bo to tylko Blackpool.

jasiek4 komentarzy: 1921.08.2010, 18:13

jasiek4 komentarzy: 1921.08.2010, 18:12

wszytkie bramki :p

Theo44 komentarzy: 427921.08.2010, 18:12

a ja uwazam, ze Chamakh zagral slabe spotkanie. gra b. asekuracyjnie w ataku. Jego wykanczanie akcji nogami przypomina mi troche Bendtnera. W grze jeden na jeden brakuje mu pomyslu. Podsumowujac mial dwie setki sam na sam i obie wykonczyl b. kiepsko. Doceniam jego gre glowa, ale ten mecz pokazal jednoznacznie kto bedzie graj na szpicy

jarts komentarzy: 231921.08.2010, 18:12

i tak Bale brama kolejki

Ycu123 komentarzy: 30421.08.2010, 18:11

w końcu zobaczyłem ARSENAL WIELKI brawo panowie oby tak dalej:)

Blacharz komentarzy: 52121.08.2010, 18:11

Tja... Chamakh bardzo dobrze, ze strzelił. Wreszcie się może przełamie chłopak bo strasznego pecha miał dzisiaj. Zwłaszcza po podaniu Andrzeja... xD

AlexVanPersie komentarzy: 806421.08.2010, 18:10

Cieszę się, że nie tylko ja zauważyłem, że Rosa zagrał niesamowicie.

titi354 komentarzy: 23821.08.2010, 18:09

nic tylko bic brawoo

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 821.08.2010, 18:09

Chamakh nie musi strzelać z nóg;) od tego mamy wielu innych zawodników.Niech tylko strzela z główki i będę zadowolony;)

Ciasteck2 komentarzy: 446721.08.2010, 18:09

Szkoda, że nie oglądałem meczu. Piękny wynik!

napkin komentarzy: 75821.08.2010, 18:08

Dobrze ze chamakh strzelił - to doda mu pewności

krzysk90 komentarzy: 47721.08.2010, 18:08

"W hokeju i piłce nożnej hat-trickiem nazywamy zdobycie przez zawodnika trzech goli w jednym meczu. O klasycznym hat-tricku mówimy w piłce nożnej wtedy, gdy piłkarz zdobędzie trzy kolejne gole, nie oddzielone od siebie żadnym golem zdobytym przez innego gracza"

źródło wiki

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16821.08.2010, 18:08

Bardzo dobrze, że Chamakh strzelił, na to liczyłem, a Rosa wręcz ociekał zajebistością.

WojO komentarzy: 225221.08.2010, 18:08

zapomniałem dodać, że fauul sedziego na Jacku byl zabawny xd

Topek komentarzy: 13967 newsów: 12621.08.2010, 18:07

Chamakh zagrał typowo jak na siebie. Dużo walczył, świetnie współpracował z kolegami, celnie podawał, ale finisherem (z nóg) jest kiepskim (chociaż po podaniu Arszy w drugiej połówce nie wiem jak nie trafił) i od początku to wiedzieliśmy. Przyzwyczajajcie się :P

Igor77 komentarzy: 31921.08.2010, 18:07

A i jak Robin lezal na murawie, to az zamarlem

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1521.08.2010, 18:07

no tak... w sumie to ja źle napisałem;p ale.... kurcze klasyczny czy nie 3 gole są !