Kanonada na Emirates! Arsenal 6-0 Blackpool!

Kanonada na Emirates! Arsenal 6-0 Blackpool! 21.08.2010, 16:59, Szymon Ortyl 920 komentarzy

Punktualnie o 16:00 na Emirates Stadium rozpoczął się mecz pomiędzy Arsenalem, a rewelacją pierwszej kolejki Premier League, beniaminkiem Blackpool.

W 7. minucie błąd popełnił bramkarz Blackpool, który wybił piłkę wprost pod nogi bardzo aktywnego od początku meczu Walcotta. Ten odegrał do Chamakha, który zagapił się i nie zdołał celnie zagrać piłki do nadbiegającego Tomasa Rosicky'ego.

W 12. minucie po pięknym podaniu Andrieja Arszawina, Theo Walcott znalazł się w sytuacji sam na sam z Gilksem i płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce.

2 minuty później po dobrym dośrodkowaniu ze skrzydła, najwyżej w polu karnym Arsenalu wyskoczył Taylor-Flether, jednak piłka po jego strzale głową minęła lewy słupek bramki Almunii.

W 21. minucie po pięknym rajdzie Theo Walcott wyłożył piłkę Andriejowi Arszawinowi, jednak po jego strzale z półwoleja futbolówkę zdołał wybić bramkarz Blackpool.

2 minuty później po kolejnym świetnym podaniu Walcotta, w świetnej sytuacji znalazł się Chamakh, jednak Marokańczyk nie potrafił pokonać Gilksa.

W 26. minucie Arszawin świetnie podał piłkę do stojącego w polu karnym Wilsehre'a, jednak ten nie zdołał odegrać jej do wbiegającego Chamakha.

3 minuty później w sytuacji sam na sam z bramkarzem Blackpool znalazł się Walcott, jednak Anglik mocnym strzałem przeniósł piłkę nad poprzeczką

W 31. minucie czerwoną kartką za wślizg od tyłu w nogi wbiegającego w pole karne Chamakha ukarany został Evatt. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Andriej Arszawin i atomowym strzałem umieścił ją w bramce,

W 36. minucie boisko opuścił Sylwestre. W jego miejsce na placu gry pojawił się Kienan.

Kilka sekund później po podaniu Walcotta kolejną szansę na zdobycie bramki miał Chamakh, jednak tym razem piłkę wybił bramkarz Blackpool.

W 39. minucie po podaniu Jacka Wilshere'a, piłkę w bramce Blackpool po strzale z półobrotu umieścił Theo Walcott.

W 42. minucie po pięknym podaniu Clichy'ego, kolejny strzał na bramkę Blackpool oddał bardzo aktywny dziś Chamakh, jednak Gilks zdołał odbić piłkę w bok.

Kilka sekund później przed szansą na podwyższenie rezultatu mógł stanąć Andriej Arszawin, jednak Theo Walcott nie zdołał dostarczyć Rosjaninowi piłki.

4 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, Bacary Sagna dośrodkował piłkę ze skrzydła przed pole karne, gdzie czekał już Abou Diaby, który mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W 58. minucie, Kanonierzy podwyższyli na 5-0 za sprawą Theo Walcotta, który tym samym skompletował Hat-tricka.

W 61. minucie po pięknym rajdzie dobrym podaniem popisał się Arszawin, który dograł do wbiegającego Chamakha, jednak ten nie zdołał umieścić piłki w pustej siatce Blackpool.

Minutę później, na boisku pojawili się Robin van Persie oraz Cesc Fabregas, którzy zmienili Andrieja Arszawina i Abou Diaby'ego.

2 minuty później, Carlos Vela zastąpił na boisku bohatera spotkania, Theo Walcotta.

W 83. minucie, po dość niemrawej części gry, Kanonierzy ponownie mogli cieszyć się z bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę do siatki Blackpool głową skierował Marouane Chamakh.

Tuż przed końcem spotkania wspaniałą szansę na pokonanie bramkarza rywali miał Wilshere, jednak nie zdołał trafić w piłkę po minięciu 3 rywali.

Kilka sekund później sędzia zakończył spotkanie. Kanonierzy rozegrali świetne spotkanie. Szczególnie aktywnymi zawodnikami byli Maroune Chamakh, Theo Walcott, Andriej Arszawin, Tomas Rosicky, oraz wprowadzony po koniec spotkania na boisko Carlos Vela.

Premier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
fabregas1987 komentarzy: 2582421.08.2010, 19:46

Gigi, maniek56 -->
dokladnie, po co mamy wystawiac DP w meczu, gdy przeciwnikiem jest takie Blackpool, uwazam, ze Wilshere nadaje sie na defensywnego pomocnika tak jak Almunia na atak, on jest za maly, za drobny, nie mialby sily zeby powstrzymac przeciwnikow, normalnie gra na tej pozycji A.Song.B, ale, ze nasza sytuacja z obroncami wyglada tak, a nie inaczej, to trzeba sie pogodzic z faktem, ze gramy MEGA - OFENSYWNIE ;)

henry1996 komentarzy: 131921.08.2010, 19:45

idziemy na mistrza ;) co do transmisji zamiast pokazac mecz av z newcastle mogli pokazac arsenal( moga pokazac cztery mecze premier ligue w kolejce) a poza tym c+ faworyzuje chelsea

maniek56 komentarzy: 300721.08.2010, 19:45

Vela też się pokazał w końcówce, świetną technikę ma ten chłopak, niech jeszcze poprawi grę prawą nogą i będzie dobrze.

Theo44 komentarzy: 427921.08.2010, 19:44

Jezeli Theo, RvP i Arsha beda zdrowi...to nie wierze, ze Wenger wystawi Chamakha...gra glowa to jednak troche za malo. Nawet nie probowal holowac pilki tylko ja odrazu odgrywal. Owszem potrafi sie zastawic i odegrac ale to troche za malo zeby wygryzc Robina. Na prawej stronie gral przez pol godz. i praktycznie nie istnial

jarts komentarzy: 231921.08.2010, 19:44

z chelsea gramy bodaj w 7 kolejce. Wypadało by miec 5-1-0

szalen komentarzy: 198221.08.2010, 19:43

Fajnie, że zagrali taki mecz. Wynik zadowoli pewnie wielu, ale w każdej beczce miodu musi być łyżka dziegciu. Na Blackpool wystarczyła nasza obrona, ale z mocniejszymi rywalami byłby pewnie problem. Potrzeba nam jeszcze jednego solidnego defensora. No i jeszcze jedno Veli TRZEBA więcej szans do gry.

Rafaello komentarzy: 2321.08.2010, 19:41

E tam. Wigan przegrało z Blackpool 4:0 a my ich rozwaliliśmy 6:0 więc cfele powinny wygrać 10:0 aby dorównać nam hehe.

maniek56 komentarzy: 300721.08.2010, 19:37

Gigi -> zgadzam się w 100%.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4821.08.2010, 19:36

przecież on ma * sorry Jack :P

Nie kłócić się o to, kto był DP.. powiedzmy sobie szczerze: nikt nim nie był, mieliśmy 3 graczy w środku, bo nie trzeba było się bronić..

jarts komentarzy: 231921.08.2010, 19:36

dziwie się że oddali Ballacka i Deco :P

fabregas1987 komentarzy: 2582421.08.2010, 19:35

bedzie strasznie ciezko nadazyc za Chelsea jak tak dalej pojdzie, jedyna nadzieja to w meczach bezposrednich (choc te nie najlepiej nam wychodza), ale jak mowi Wenger "Kazdy kiedys zgubi punkty" ;]

Rafaello komentarzy: 2321.08.2010, 19:35

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 821.08.2010, 19:35

w dodatku Anelka przy 3 bramce na spalonym.

jarts komentarzy: 231921.08.2010, 19:35

w Czelsi ci najważniejsi mają po 30 na karku.Ciekawe co zrobią za 2 lata

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4821.08.2010, 19:34

Występ Chamakha bym zaliczył na plus. Co prawda tylko 1 gol (i to taki gol, który potwierdza tezę, że jest to najlepiej grający głową napastnik w Europie), ale bardzo dużo robił dla drużyny - zastawiał się, odgrywał i widać, że się rozumie z kolegami na boisku i wkomponował się już w realia premiership. Co do Diaby'ego, to on niestety formy z mistrzostw nie utrzymał i również irytuje mnie wystawianie Alexa na stoperze, ale rywal nie był wymagający.. Pamiętajcie, że mieliśmy do dyspozycji jednego, nie do końca zdrowego stopera- Djourou, więc chyba lepiej się stało, że zagrał Song. Mam nadzieję, że Diaby'emu wróci forma, bo może nam się jeszcze przydać. Bardzo cieszy mnie również dobra dyspozycja Rosicky'ego - w obliczu kontuzji będzie dla nas bezcenny, jak i dobra gra Theo - następne mecze pokażą, czy to rywal był słaby, czy Walcott autentycznie złapał dobrą formę.

Na koniec odniosę się do krytyki, jaką niektórzy obrzucają Wilshere'a.. ludzie, przecież ona ma dopiero 18 lat, jest w wieku pewnie niejednego tutaj użytkownika, od niejednego jest młodszy, a gra już w najlepszej lidze świata. trochę wyrozumiałości, nei gra fantastycznie, gra poprawnie co będzie owocowało zdobyciem doświadczenia.. Zobaczycie: za 3-4 lata będzie podporą reprezentacji Anglii i kreatorem gry The Gunners, jeśli nie dopadnie go jakaś paskudna kontuzja, albo sodówka mu do głowy nie strzeli (O co jestem spokojny, majać takiego menadżera jak Wenger ;) )

jarts komentarzy: 231921.08.2010, 19:34

kurde obstawilem 2:0 dla smerfów ;/

Theo44 komentarzy: 427921.08.2010, 19:33

Chelsea to takie taktycznie przeciwienstwo Arsenalu....Czym mniejszy % posiadania pilki tym lepszy dla nich wynik...3-0

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 821.08.2010, 19:32

Wigan gra ładnie,nacierają a Chelsea dwa podania i dwie bramki;/ z czego pierwsza to fuks;/

Theo44 komentarzy: 427921.08.2010, 19:31

no i po ptakach...2 bramy z niczego, bez wysilku...

maniek56 komentarzy: 300721.08.2010, 19:31

Kurde, już 0-2. Jednak nie będzie niespodzianki ;/

marafc komentarzy: 94 newsów: 121.08.2010, 19:31

maniek56->
1. diaby grał DP, albo inny mecz ogladaliśmy po prostu;)
2. ale ja nie mówię że to jego wina, po prostu miał kilka niewykorzystanych stuprocentowych sytuacji - a to bramkarz wybronił, a to zabrakło szczęścia. zagrał dobry mecz, a porównanie do nicklasa było żartem ;)
3. oglądałem cały mecz z kilkoma przerwami spowodowanymi 'urwanym streamem', jeśli przez te, powiedzmy, 15 minut jack nie grał niczego więcej niż prawie nic przez resztę meczu, to swojego zdania nie zmieniam;)
4. dlatego tez mówię, że ma nad czym theo pracować. miejmy nadzieję, że będzie tylko lepiej bo po dzisiejszym meczu wiążę z walcottem wielkie nadzieje w tym sezonie.

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7321.08.2010, 19:31

cholera, niech chociaż remis będzie :D
dzięki

KuBaJo komentarzy: 217421.08.2010, 19:30

0-2 anelka

KuBaJo komentarzy: 217421.08.2010, 19:29

Mam nadzieję że w tym sezonie wszystkich nas ominą kontuzję w szczególności Walcotta =D Walcott na króla strzelców xD

maniek56 komentarzy: 300721.08.2010, 19:23

Zastanawia mnie jedno, dlaczego Wenger dzisiaj nie wystawił Djourou na OŚ? Przecież Szwajcar jest zdrowy z tego co mi wiadomo a poza tym to ulubieniec Wengera i skoro Arsene wolał wystawić dopiero co wyzdrowiałego Songa na OŚ która nie jest jego nominalną pozycją zamiast wystawić tam Djourou to znaczy że ten drugi musi być w bardzo złej formie co trochę mnie martwi.

maniek56 komentarzy: 300721.08.2010, 19:20

marafc > Nie zgadzam się z Tobą w kilku kwestiach
1. Wydaje mi się że Diaby nie grał DP. Defensywnym pomocnikiem był Wilshere a gra Francuza była dzisiaj bez zarzutu.
2. Chamak zmarnował kilka setek ale to głównie za sprawą świetnej dyspozycji bramkarza a nie złej gry Marokańczyka.
3. Wilshere zagrał dzisiaj bardzo przyzwoicie i nie wiem dlaczego tak źle go oceniasz.
4. To złe decyzje Walcotta w dwóch akcjach to po prostu wina braku doświadczenia, to przyjdzie z czasem.

Theo44 komentarzy: 427921.08.2010, 19:20

tych wirtuozow spod znaku Chelsea sie po prostu nie da ogladac...

jarts komentarzy: 231921.08.2010, 19:18

że nam gratulujesz?przecież to nie my graliśmy

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7321.08.2010, 19:18

szkoda że to nie wygrana z Chelsea xD
No ale miejmy nadzieję, że mamy godnego następce Thierry'ego Henry ;)

gunners007 komentarzy: 954321.08.2010, 19:18

Kto jest za aby w tabeli premiership już się nic nie zmieniło??

patryk_arsenal komentarzy: 77021.08.2010, 19:17

Walcott pokazał klasę.:-)

mixerMU komentarzy: 8821.08.2010, 19:14

gratuluje wygranej z Blackpool ;p

marafc komentarzy: 94 newsów: 121.08.2010, 19:11

podsumowując dzisiejszy mecz - chyba oczywistym jest, że najbardziej cieszy postawa pana z numerem 14 na plecach. takiego theo chcemy oglądać wszyscy, tak myślę ;) w końcu nie był tylko sprinterem robiącym na skrzydle wiatr i nic więcej - grał pomysłowo, pokazał dobrą technikę, przegląd pola, szybkość (ta? też mi niespodzianka). szkoda kilku strasznie zmarnowanych sytuacji (choćby ta spomiędzy 25 i 30 minuty, kiedy najpierw strzelił zamiast podać, a dosłownie 20 sekund później będąc sam na sam z bramkarzem spanikował i szukał podania na siłę). myślę, że theo ma jeszcze nad czym pracować i mam nadzieję, że forma będzie rosła.
bohater nr 2 - dla mnie bezwzględnie rosicky. to ten rosicky, którego pamiętam z dobrej gry, to ten rosicky, który jednym zagraniem potrafił odmienić oblicze meczu. obyśmy byli świadkami odrodzenia jego formy, w takiej dyspozycji rosa będzie dla nas naprawdę bardzo ważny.
co do innych zawodników - na plus na pewno arszawin, któremu w końcu chyba się chciało. nie wiem tylko, czy zabrakło sił, czy motywacji na drugą połowę. chyba, że po prostu wytrzeźwiał.
a, zapomniałbym. fajnie, że szarmach strzelił, chociaż tyle sytuacji zmarnowanych przynosi na myśl jednoznaczne porównanie z beniem.
teraz niestety kilka łyżek dziegciu w tej beczce pełnej miodu. po pierwsze - diaby. miło, że ustrzelił brameczkę, ale ja go więcej na DP widzieć nie chcę i basta. po drugie - song. panie wenger, kupmy obrońcę, błagam! albo postawmy tam jakąś panią sprzątaczkę przy kości, będzie lepiej niż pchanie tam songa, który imo kompletnie się do tego nie nadaje. stoperem to on po prostu już nie będzie. ogólnie obrona nie napracowała się dziś zbytnio, ale pamiętacie początek meczu? blackpool przeprowadziło parę akcji, a nasza defensywa zdążyła się niestety porządnie zagubić. gallas to jednak był ktoś (oczywiście póki nie poszedł do tottenhamu). almunia pracy nie miał, to może być jego pierwszy i ostatni mecz na zero z tyłu.
problemów z defensywą jednak możnabyło (a wręcz należało!) się spodziewać. smuci mnie jednak postawa wilshere'a. liczyłem na fajny sezon w jego wykonaniu, a tu na razie klops. oby to tylko miłego złe początki.
a teraz co? czekamy na blackburn. liczę na to, że zmieni się u nas parę rzeczy. oby tylko wynik był dla nas równie przyjemny ;)

koszel14 komentarzy: 25521.08.2010, 19:08

Yeeah ;] Arsenal na mistrza ;D

mirand14 komentarzy: 66121.08.2010, 19:08

ale spójrzcie że 2 mecz Arsenalu i w każdym meczu przeciwnik dostał czerwoną kartkę oni polują na nasze nogi

Asiek69 komentarzy: 236621.08.2010, 19:05

Jak ktoś miałby może linki do całego meczu to prosiłabym o wrzucenie, bo niestety nie mogłam oglądać, a widzę, że warto było ;]

mariuszkozak komentarzy: 1421.08.2010, 18:53

heh taki wysoki wynik na początku sezonu niezle ciesze sie że arshavin i chamakh strzelili

concrete13 komentarzy: 869821.08.2010, 18:52

jeżeli z Nimi wygrywamy tyle a Oni wygrywają 4:0 z Wigan to ja widzę pogrom z Wigan :)

Jyba komentarzy: 14421.08.2010, 18:51

thx Maniek56 :)

maniek56 komentarzy: 300721.08.2010, 18:50

Bramkarz Blackpool spisywał się świetnie, gdyby nie on to wygralibyśmy jeszcze wyżej. Chamak miał ze dwie albo trzy setki które zmarnował ale to raczej nie jego wina tylko właśnie świetnej formy bramkarza.