Kanonada na Emirates! Arsenal 6-0 Blackpool!

Kanonada na Emirates! Arsenal 6-0 Blackpool! 21.08.2010, 16:59, Szymon Ortyl 920 komentarzy

Punktualnie o 16:00 na Emirates Stadium rozpoczął się mecz pomiędzy Arsenalem, a rewelacją pierwszej kolejki Premier League, beniaminkiem Blackpool.

W 7. minucie błąd popełnił bramkarz Blackpool, który wybił piłkę wprost pod nogi bardzo aktywnego od początku meczu Walcotta. Ten odegrał do Chamakha, który zagapił się i nie zdołał celnie zagrać piłki do nadbiegającego Tomasa Rosicky'ego.

W 12. minucie po pięknym podaniu Andrieja Arszawina, Theo Walcott znalazł się w sytuacji sam na sam z Gilksem i płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce.

2 minuty później po dobrym dośrodkowaniu ze skrzydła, najwyżej w polu karnym Arsenalu wyskoczył Taylor-Flether, jednak piłka po jego strzale głową minęła lewy słupek bramki Almunii.

W 21. minucie po pięknym rajdzie Theo Walcott wyłożył piłkę Andriejowi Arszawinowi, jednak po jego strzale z półwoleja futbolówkę zdołał wybić bramkarz Blackpool.

2 minuty później po kolejnym świetnym podaniu Walcotta, w świetnej sytuacji znalazł się Chamakh, jednak Marokańczyk nie potrafił pokonać Gilksa.

W 26. minucie Arszawin świetnie podał piłkę do stojącego w polu karnym Wilsehre'a, jednak ten nie zdołał odegrać jej do wbiegającego Chamakha.

3 minuty później w sytuacji sam na sam z bramkarzem Blackpool znalazł się Walcott, jednak Anglik mocnym strzałem przeniósł piłkę nad poprzeczką

W 31. minucie czerwoną kartką za wślizg od tyłu w nogi wbiegającego w pole karne Chamakha ukarany został Evatt. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Andriej Arszawin i atomowym strzałem umieścił ją w bramce,

W 36. minucie boisko opuścił Sylwestre. W jego miejsce na placu gry pojawił się Kienan.

Kilka sekund później po podaniu Walcotta kolejną szansę na zdobycie bramki miał Chamakh, jednak tym razem piłkę wybił bramkarz Blackpool.

W 39. minucie po podaniu Jacka Wilshere'a, piłkę w bramce Blackpool po strzale z półobrotu umieścił Theo Walcott.

W 42. minucie po pięknym podaniu Clichy'ego, kolejny strzał na bramkę Blackpool oddał bardzo aktywny dziś Chamakh, jednak Gilks zdołał odbić piłkę w bok.

Kilka sekund później przed szansą na podwyższenie rezultatu mógł stanąć Andriej Arszawin, jednak Theo Walcott nie zdołał dostarczyć Rosjaninowi piłki.

4 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, Bacary Sagna dośrodkował piłkę ze skrzydła przed pole karne, gdzie czekał już Abou Diaby, który mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W 58. minucie, Kanonierzy podwyższyli na 5-0 za sprawą Theo Walcotta, który tym samym skompletował Hat-tricka.

W 61. minucie po pięknym rajdzie dobrym podaniem popisał się Arszawin, który dograł do wbiegającego Chamakha, jednak ten nie zdołał umieścić piłki w pustej siatce Blackpool.

Minutę później, na boisku pojawili się Robin van Persie oraz Cesc Fabregas, którzy zmienili Andrieja Arszawina i Abou Diaby'ego.

2 minuty później, Carlos Vela zastąpił na boisku bohatera spotkania, Theo Walcotta.

W 83. minucie, po dość niemrawej części gry, Kanonierzy ponownie mogli cieszyć się z bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę do siatki Blackpool głową skierował Marouane Chamakh.

Tuż przed końcem spotkania wspaniałą szansę na pokonanie bramkarza rywali miał Wilshere, jednak nie zdołał trafić w piłkę po minięciu 3 rywali.

Kilka sekund później sędzia zakończył spotkanie. Kanonierzy rozegrali świetne spotkanie. Szczególnie aktywnymi zawodnikami byli Maroune Chamakh, Theo Walcott, Andriej Arszawin, Tomas Rosicky, oraz wprowadzony po koniec spotkania na boisko Carlos Vela.

Premier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56722.08.2010, 12:40

sebasz > źle mnie zrozumiałeś. Ja nie mówię, że nie byłoby chętnych, ale on jest nam potrzebny tutaj. Nie ma już Eduardo i jeżeli Arszawin nadal będzie prezentował skuteczność i zaangażowanie na poziomie worka kartofli, Carlos szybko wbije się do wyjściowej XI.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52022.08.2010, 12:33

Vpr -- myślę że Aston Villa z jej wąskim składem wzięła by go z otwartymi rękami. Everton też nie byłby zły ale tam mają 9-ciu napastników.
On się marnuje ,musi grać częściej.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56722.08.2010, 12:28

sebasz > IMO nie ma co go już wypożyczać. Po prostu zamknijmy go na 3 miesiące w siłowni, a potem przez następne 3 niech ćwiczy prawą nogę, może Robin mu pokaże jak to się robi :P

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52022.08.2010, 12:24

Co do Veli najpóźniej w zimę po gierkach w CC i FA powinien iść na wypożyczenie na pół sezonu grać regularnie i przyjść jako wzmocnienie. Chłopak ma nieprzeciętny talent ale musi grać.

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 222.08.2010, 12:17

gdyby miał lepszą prawą nogę może byłby gol, ale i tak świetna akcja

Floydpink komentarzy: 81722.08.2010, 12:12

gdyby ktoś tak szukał wczorajszej akcji Veli
vodpod.com/watch/4280801-carlos-vela-juggling-skill-v-blackpool ;)

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52022.08.2010, 12:11

Vpr -- także osobiście w to wątpię by Gael nas opuścił ,myślę że i dla niego i dla Kierana w sezonie meczy wystarczy a rotacja jest potrzebna bo o kontuzjach nie wspomnę.

Real ma teraz inne zmartwienia. Na czterech stoperów trzech kontuzjowanych i to nie krótkoterminowo. Pepe ,Albiol i Garay. Zostaje im tylko starszy Carvalho a na lewą mają dwóch przyzwoitych bo Arbeloę i Marcelo.
Ich drugim problemem jest nadmiar pomocników i być może na tym polu (RvV) próbujemy coś ugrać.

Zawader komentarzy: 135922.08.2010, 11:45

a czasami Squllaci z Deschampem LM nie zdobyl w Monaco ? ; D jeszcze Prso, Rothen wtedy gral :D

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56722.08.2010, 11:43

Ptaszki ćwierkają, że jesteśmy w kontakcie z Realem. Nie wiadomo tylko, czy kupujemy czy wręcz przeciwnie. Osobiście stawiam, że sprzedajemy Clichy'ego. Od momentu jak Gibbs zaczął błyszczeć było dla mnie pewne, że AW w którymś momencie zrobi na LB "wymianę pokoleniową", zwłaszcza, że zainteresowanie Gaelem jest ogromne. Jest to tym bardziej możliwe, że próbowaliśmy już pozbyć się lewego obrońcy... tyle, ze najsłabszego, a nie najlepszego (póki co).

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 222.08.2010, 11:36

Wyśmienity mecz Almunii!!! Jednak nie potrzebujemy bramkarza. ;)

Toxa78 komentarzy: 922.08.2010, 11:06

Jadzie ktos na wyjazd do Blackburn???

bartios komentarzy: 55922.08.2010, 11:05

Mam nadzieję że ten mecz doda Theo pewności, może Capello zrozumie kogo i czego brakuje w reprezentacji. Gratulacje dla całej drużyny!

Toxa78 komentarzy: 922.08.2010, 11:04

Jessie kris na wyjazd do Blackburn???

concrete13 komentarzy: 869822.08.2010, 10:36

nie no jednak wczoraj .. sorry za te 3 komentarze .. ale przez te wakacje dni Mi się mylą ..

Skorupa193 komentarzy: 47622.08.2010, 10:35

Być może to w końcu będzie sezon Theo. Najwyższy czas.
W tym sezonie coś zdobędziemy. Nie mówię tego tylko dlatego, że wygraliśmy 6-0. Drużyna dojrzała, już przed rozpoczęciem zarzekałem się, że będzie trofeum. I coś mi się wydaje, że te trofea będą przez kilka kolejnych sezonów. Mam taką nadzieję.

concrete13 komentarzy: 869822.08.2010, 10:35

tzn..przedwczoraj ;)..

concrete13 komentarzy: 869822.08.2010, 10:34

danielo_gunners < -- też to wczoraj zauważyłem ..

Danielo_Gunners komentarzy: 264322.08.2010, 10:27

wczoraj w moim odczuciu brakowało tylko defensywnego pomocnika.Zawsze kiedy dochodzili do ataku było troche miejsca przed obroną:) ale widać to było tylko do 20-30 min :)

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 222.08.2010, 10:18

Ja bym wolał, żeby zamiast Sebastiana kupił Cianiego z Bordeux. Dobrze zbudowany, dobrze gra głową. Niezły zawodnik

tunio1927 komentarzy: 13422.08.2010, 10:17

Wierzę w to, że Arsenal stać na to aby wygrać coś w tym sezonie, potrzebujemy tytułu aby nabrać pewności siebie i oczywiście pokazać reszcie piłkarskiego świata, że stać nas na zwycięstwo w PL lub LM.

miki9971 komentarzy: 6508 newsów: 222.08.2010, 10:00

Kazdy z nas wierzy...*

miki9971 komentarzy: 6508 newsów: 222.08.2010, 09:55

Sitok ---> Kazdy w nas wierzy... Ale glownie wierzy sie w DRUZYNE... Wiec Jesli bedzie super zle, zostanie wenger zmieniony i bedziemy liczyc na innego "lepszego"... Poki co moje zdanie jest takie: " IN ARSENE WE TRUST "

wafel komentarzy: 29222.08.2010, 09:46

Sitok - tak jak ManCity nie chciało sprzedać Bellamiego do "drobiowych" bo są bezsposrednim rywalem, tak samo nie wypożyczą a tym bardziej nie sprzedadzą nam Givena.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56722.08.2010, 09:45

Sitok1989 > Given nie mógłby do nas zawitać. Najlepiej pokazał to przykład Bellamyego. Szejkowie woleli wypożyczyć Craiga do Cardiff i dalej płacić mu 65 tysięcy funtów tygodniowo (Cardiff dopłaca 20) niż oddać Spursom czy innemu rywalowi w EPL. Dlatego jeśli Shay opuści Eastlands, to prędzej trafi do Fulham w miejsce Schwarzera niż do nas.

BTW. Narzekaj na Wengera jak okienko się zamknie, bo ja jestem pewien, że kupimy Squillaciego i Schwarzera.

Sitok1989 komentarzy: 19622.08.2010, 09:23

miki9971- sezonowiec nie jestem to ci gwarantuje. Wierzę w Wengera, ale ile można... z doświadczenia wiem, że nie kupimy bramkarza bo jemu wystarcza to co mamy. Wiem, że się martwi o finanse klubu, ale ja chcę powrotu The Invincibles a do tego potrzeni są klasowi obrońcy i bramkarz. Wrzutki naszych bocznych obrońców mnie dosłownie rozpierdalają;/ Trener od tych aspektow gry powinien wyleciec bo to jest żalosne już. Angielska dryżuna a dośrodkować nie umie:( A co do Givena to sam Boss mówi, że on ma za duże wymagania finansowe. Gdyby nie to mógłby do nas zawitać na rok wypożyczenia jeśli by się odpowiednio postarali.

kubas40 komentarzy: 73122.08.2010, 09:20

@Miki9971

Zawsze jest potrzebna stosowna krytyka. Martwię się o "Kanonierów", bo widzę, że jest nieciekawie.

Zawader komentarzy: 135922.08.2010, 09:09

nie wiem czy wenger "robi dobrze" ;DD ale wiem ze od 5 lat czy 6 nie wygralismy premier league albo lm ; p ale in arsene we trust ; p

miki9971 komentarzy: 6508 newsów: 222.08.2010, 09:07

Bo wierzymy, ze Wenger robi dobrze... Bo jestesmy kibicami... A nie jakies sezonowce, ktorzy nagle zaczeli wielbic Arsenal i krytykuja tylko...

Jak Ci sie nie podoba, to wiesz co...

Zawader , Sitok to do was... Nie macie pojecia jak zagramy z lepszymi w tym sezonie... wiec morda w kubel...

wafel komentarzy: 29222.08.2010, 09:06

Zawader, Sitok - Givena n ie chce nam sprzedać ManCity. Oni swoich zawodników najchętniej sprzedawaliby do Iskry Pasikurowice byleby nie do bezpośredniego rywala. Jednak trochę się dziwię że Wenger nie składa drugiej oferty za "Szłorcera" bo to idealny zawodnik za którego za dwa lata wszedłby Wojtek.

Zawader komentarzy: 135922.08.2010, 08:56

sitok ma racje co wy tak bronicie Wengera... potem placz ze obrona jak na podworku, kiedys jak mial sklad to byl dobry ale teraz nie jest juz taki ; >

kubas40 komentarzy: 73122.08.2010, 08:44

Brawo za hat trick'a dla Theo :D

lokspiotr komentarzy: 4922.08.2010, 08:37

dobrze oby tylko tak z lepszymi

Sitok1989 komentarzy: 19622.08.2010, 08:32

Dlaczego mam nie kwestionować jak gołym okiem widać, ze popełnia błędy. Mamy silny przód ale tył na poziomie europejskich średniaków.

JoJo69 komentarzy: 20122.08.2010, 08:23

Nie kwestionuj decyzji Wengera.

Sitok1989 komentarzy: 19622.08.2010, 07:57

6:0 wow jaki wynik... super szkoda tylko jak do nas przyjedzie ManUtd czy Chelsea to znowu dostaniemy 2 albo 3 bo gralismy srednio( z takimi odpadami to możemy sobie nawet bo 10:0 wygrywać), ale każdy zachwycony wynikiem jakbyśmy z Barceloną grali. Nie wiem czym sie tu cieszyc. Teraz Wenger sobie pomyśli jacy to my nie jesteśmy super i nie kupi bramkarza, a Pan Babol-Almunia nadal będzie kaleczył i przyprawiał mnie o zawał serca. Given mógłby być nasz no , ale jak za jednego z najlepszych bramkarzy świata żydzi sie kase to tak jest

Arsenal1994 komentarzy: 749722.08.2010, 02:26

Ciekawe czy jutro a w zasadzie dzisiaj :P zagra Schwarzer z United bo jeśli nie to można to spokojnie nazwać bojkotem i prawie już pewnym transferem Marka do Arsenalu. Hughes nie będzie przecież go trzymał na siłe, w końcu zmięknie ;)

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 722.08.2010, 02:01

@DidierDrogba
No i ja wam także życzę tego samego. Wyobraźcie sobie, jak piękne by to było, gdyby piłka nie była takim brutalnym sportem, a zawodnicy mogli rywalizować cały sezon bez niepotrzebnych urazów przerywających ich kariery i psujących widowisko, a co za tym idzie całą przyjemność z oglądania ich poczynań. Szkoda, że to niemożliwe. Również pozdrawiam i życzę spokojnej nocy. :)

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 722.08.2010, 01:29

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4822.08.2010, 01:26

I miejmy nadzieje, że nasze zespoły spotkają się w najmocniejszych składach w październiku i że boisko zweryfikuje kto jest w tym sezonie lepszy.

DidierDrogba komentarzy: 1322.08.2010, 01:20

howareyou i życzę wam tego, żeby to was omijało, bo najlepsza jest zawsze zdrowa, sportowa walka. Pozdrawiam i spokojnej nocy życzę.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 722.08.2010, 00:58

@zuczek1987
Nie ma co się rozdrabniać, możemy tylko liczyć na to, że w nadchodzącym sezonie będzie nas to omijać - choć na to, niestety, się nie zapowiada. :/

Barney komentarzy: 2094022.08.2010, 00:53

Mam pytanko, czy Chamkah z racji tego ze byl faulowany ma asyte. Czy przy karnym nie ma asysty. Juz teraz nie pamietam, chyba nie ma asysty ale chce sie upewnic. Dzieki za odp

zuczek1987 komentarzy: 640322.08.2010, 00:46

DidierDrogba -> clishy(3 m-c) benthner (3 m-c) nasri (3, 4 m-c) ramsey (połamana noga) Eduardo (kontuzja co 2 tyg.) Fabregas(znowu złamanie) RvP (praktycznie cały sezon) Almunia, wolcott (pół roku), Djiuru (cały sezon), Gibbs (7 m-c), Arszawin prawie cały sezon grał z kontuzją, Rosicky i Diaby (bardzo często kontuzjowany tak jak Eduardo 2 tyg. grał później 2 nie grał) więcej nie pamiętam ale napewno coś sie jeszcze znajdzie... Teraz proszę Cie wypisz ty jakie to wy mieliście braki w zespole?

DidierDrogba komentarzy: 1322.08.2010, 00:25

howareyou tak, w ubiegłym sezonie, w którym Chelsea miała wreszcie troszkę więcej szczęścia, a w poprzednich kontuzje też nas absolutnie nie oszczędzały, nie muszę chyba przypominać, jak Essien musiał grać w środku obrony, czy Malouda na lewej, było też wiele innych takich przypadków.

vP7 komentarzy: 232022.08.2010, 00:22