Kanonierzy kończą Asia Tour z kompletem zwycięstw

Kanonierzy kończą Asia Tour z kompletem zwycięstw 26.07.2013, 13:20, Sebastian Czarnecki 10051 komentarzy

Ostatnie spotkanie na zgrupowaniu w Azji okazało się jednocześnie najtrudniejszym. Urawa Red Diamonds okazała się bardziej wymagającym przeciwnikiem, niż początkowo przypuszczano, ale podopiecznym Arsene'a Wengera udało się ostatecznie pokonać Japończyków 2-1. Zwycięstwo przyszło jednak z wielkim trudem, a londyńczykom nie udało się dobić do 20 bramek podczas Asia Tour, jednakowoż całe tournee udało im się zakończyć z przytupem, bo z kompletem zwycięstw.

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker (46. Jenkinson), Koscielny, Miquel - Arteta (46. Rosicky), Wilshere (46. Ramsey) - Walcott (75. Akpom), Chamberlain (65. Zelalem), Gnabry (46. Miyaichi) - Giroud (46. Podolski)

Na samym początku spotkanie nie obfitowało w piękne i składne akcje, które były w stanie zaskoczyć defensywę rywala. Gra głównie toczyła się w środku pola, a każda ze stron wyglądała na taką, która pierw chce wybadać przeciwnika i poznać jego mocne i słabe strony. Pierwszy poważny atak oglądaliśmy w 9. minucie, kiedy to Theo Walcott popisał się samotnym rajdem zakończonym strzałem w słupek. Alex Chamberlain zdołał jeszcze przejąć sparowaną piłkę i z powrotem odegrać do swojego rodaka, ale ten ponownie się pomylił.

Po akcji zaczepnej Kanonierów tempo wyraźnie się ożywiło. Już minutę później z odsieczą ruszyli Japończycy, a ich akcja mogła nawet zakończyć się bramką. Pod pustą bramką leżącego Fabiańskiego znalazł się Marcio Richardes, ale na szczęście w porę z interwencją zdążył Mertesacker, który wybił piłkę na korner.

Już chwilę później Arsenal odpowiedział kolejnym atakiem. Na wolne pole wyszedł Serge Gnabry, ale w porę powstrzymało go pewne wyjście bramkarza. Kolejne minuty nie były już zbyt interesujące. Tempo narzucone przez ostatnie 5 minut nie wytrzymało długo, bowiem gra ponownie skupiła się w środkowej części boiska.

Akcja ponownie rozkręciła się dopiero około 33. minuty meczu. Pierwszy znak ostrzegawczy dał Olivier Giroud, który prawie zaskoczył bramkarza Urawy strzałem z rzutu wolnego. Po rzucie rożnym Kanonierzy mieli kolejną szansę na objęcie prowadzenia. Mocne uderzenie z dystansu oddał Alex Chamberlain, ale bramkarz sparował je na poprzeczkę i - w rezultacie - korner.

Tuż przed przerwą na prowadzenie mogła wyjść drużyna... gospodarzy. W 44. minucie świetny strzał zza pola karnego oddał Tomoya Ugajin, a piłka zmierzała prosto w okienko bramki pilnowanej przez Łukasza Fabiańskiego. Polski bramkarz popisał się jednak fantastyczną interwencją i sparował futbolówkę na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Jak na razie na Saitama Stadium utrzymuje się bezbramkowy remis.

Tuż po przerwie Kanonierzy w końcu objęli prowadzenie. Ładną i składną akcję całego zespołu wykorzystał Lukas Podolski, który mocnym strzałem lewą nogą wykorzystał świetne zagrania od Theo Walcotta.

Już minutę później podwyższyć prowadzenie mógł asystent przy poprzednim trafieniu. Walcott jednak oddał strzał prosto w środek bramki, a bramkarz rywali nie miał żadnych problemów z jego zatrzymaniem.

W 53. minucie Theo Walcott zmarnował kolejną świetną akcję na strzelenie gola. Anglik otrzymał fantastyczne podanie na wolne pole od Tomasa Rosicky'ego i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak nie potrafił go minąć i wpakować piłki do siatki.

W 59. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Fatalnie wykonany rzut rożny zawodników Urawy spotkał się z jeszcze gorszą nieporadnością defensywy Arsenalu przy jego obronie. W rezultacie do piłki doszedł znany z angielskich boisk Yuki Abe, który pięknym wolejem nie dał Fabiańskiemu żadnych szans.

3 minuty później gospodarze mogli nawet objąć prowadzenie. Kolejną nieporadność w defensywie Arsenalu wykorzystali Japończycy, a jeden z nich znalazł się w sytuacji sam na sam z Fabiańskim. Polski bramkarz popisał się jednak ważną interwencją i zapobiegł utracie bramki.

Kanonierzy postanowili w końcu wziąć się a garść i odpowiedzieć na oblężenie ze strony Japończyków. Alex Chamberlain oddał potężny strzał, ale trafił tylko w słupek. Wciąż 1-1 na Saitama Stadium.

Na kolejne akcje musieliśmy czekać aż 10 minut. W 76. minucie Kanonierzy przeprowadzili groźną akcję, która zakończyła się strzałem Lukasa Podolskiego ponad bramką. Kilka chwil później kąśliwy strzał z rzutu wolnego oddał Mauricio Richardes, ale jego uderzenie pewnie zatrzymał Łukasz Fabiański.

W 82. minucie Kanonierzy objęli prowadzenie po kuriozalnym trafieniu Chuby Akpoma! Długa piłka w kierunku pola karnego Urawy spowodowała nieporozumienie na linii obrońca-bramkarz. Ten pierwszy dograł głową do interweniującego już golkipera, w związku z czym do bezpańskiej futbolówki dopadł młodziutki Anglik i wpakował ją do pustej bramki.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Kanonierzy z problemami pokonali Urawę 2-1, ale udało im się zakończyć azjatyckie tournee z kompletem zwycięstw.

Asia Tour 2013Raport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341702.08.2013, 10:32

@thide
W Next Gen może cisnęli ale w PL już cisnąć nie będą.

Btw o co wam chodzi z tymi czrnymi? Powiedziałem, że Jeśli Zelalem będzie się dalej tak rozwijał to będzie najbardziej kreatywnym piłkarzem na świecie (nie napisałem w historii) więc po co rzucacie Okochami czy Ronaldinhami?

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 10:31

Arsenalfcfan- tak samo Muhammed Ali znany widać nie dla każdego bokser LuL

Arsenalfcfan komentarzy: 1320702.08.2013, 10:30

Jak Ronaldinho nie jest czarnoskóry to i Obama nie jest :/

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 10:29

Pinguite- LOL a jak bardzo czarnym trzeba być żeby byc murzynem? Muhammed Ali wystarczająco jest czarny? Proponuje żebyście sprecyzowali swój rasizm. Pozdro i spadam bo mi wstyd za te teksty;/

ludi72 komentarzy: 142702.08.2013, 10:28

Swoja drogą , ja naprawdę bym chciał żeby Papcio wrócił do 4-4-2 . Wiadomo brakuje piłkarzy pod tą taktykę czy ona nie daje nam więcej opcji ?

Pinguite komentarzy: 1502002.08.2013, 10:27

Oggy, Ronaldinho jest czarnoskórym? Popatrz sobie na Sagnę - to jest czarnoskóry. Ale nie Ronaldinho.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320702.08.2013, 10:26

Pinguite,

Tam w United to nie wszyscy szczeble poprzechodzili :P ale mi nie o to chodzi, mi chodzi o zawodnika, który chociaż te 2-3 lata spędził w akademi.

Patrząc na Barce to racja, tam naprawdę ciężko teraz o jakiegoś zawodnika, ale pewnie już tam skupują młodych 15 latków.
Aktualnie to Barca ma całkiem młody skład, bo jedynie Xavi i Puyol to końcówka kariery, natomiast reszta jeszcze troche pogra.

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 10:25

szarik- Cassius Marcellus Clay, jakie to imie i nazwisko? On nie był murzynem?!!!

ludi72 komentarzy: 142702.08.2013, 10:24

@M10
Nie 3, a 4 :P Mi to wyglądało na 4-4-2 z cofniętym Michu. Swoja drogą naprawdę bardzo ładnie grali. W tym roku PL może być ekscytujące, wszystkie klubu sie zbroją z niższych miejsc :D

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 10:24

arsenalfcfan- IMO najbardziej kreatywny czarnoskóry to nadal Ronaldinho (genialnie dokładne podania, orientacja na boisku itp).

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 202.08.2013, 10:23

Ronaldinho jest murzynem?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.08.2013, 10:22

@Master
wydaje mi się, że Michu będzie grał za plecami Bony'ego, bo Bony to typowy finisher

pronik komentarzy: 517902.08.2013, 10:22

kubanski
juz sie nie ludze.Wenger zyje w latach poczatki 2000roku i mysli ze zawodnicy sami sie zglosza zeby grac w Arsenalu. Teraz trzeba wykladac duza kase za klasowych zawodnikow i dzialac szybko bo konkurencja nie spi

ludi72 komentarzy: 142702.08.2013, 10:21

Papcio sam mówił, że 3-4 piłkarzy z rezerw ma szansę na pierwszy skład, więc zobaczymy co się będzie działo :P

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 10:21

Marzag- dupa najwyżej Twoja, oszczędź sobie pseudonaukowe teksty o rysach twarzy i mieszankach krwi.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 302.08.2013, 10:20

Mam pytanie do kogos, kto ogladal Swansea

Ponoc nowy nabytek Bony jest dobrym pilkarzem i to klasyczna 9.
Michu to tez w sumie 9.
Wczoraj Swansea strzelilo 3 bramki i Bony juz dwie za****l w debiucie oficjalnym, wiecie jakim ustawieniem grali ?

Nie ukrywam, ze gra Swansea mi sie podoba, a Laudrup ciezko pracuje nad transferem do lepszego klubu

Marzag komentarzy: 41302 newsów: 102.08.2013, 10:19

dupa, czarnoskorzy z brazylii to mieszanka krwi, spojrz na rysy ich twarzy, roznia sie znacznie od rys twarzy kogos z afryki, tyle co pigment maja. Zelalem jest etiopczykiem i jest inteligentny ponad miare(na boisku) jak na czarnoskorego, ja bym santosa nigdy czarnym nie nazwal

Pinguite komentarzy: 1502002.08.2013, 10:19

Arsenalfcfan, no i jeszcze dodając wcześniejsze czasy to ostatnim wychowankiem był Tony Adams.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320702.08.2013, 10:17

damianARSENAL

ŚP

IMO najbardziej kreatywnym czarnoskórym zawodnikiem aktualnie jest Yaya Toure.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.08.2013, 10:17

@ArseneAl
rozbrajasz. oglądałeś czasem NextGen czy Premier league juniorską?
Gnabry, Akpom - to oni cisnęli.

Pinguite komentarzy: 1502002.08.2013, 10:16

Arsenalfcfan, z tymi wychowankami to naprawdę jest ciężka sprawa. Barcelonie na przykład trafiła się złota generacja. A teraz co mają? No praktycznie nic, poza tym Thiago, który ma rewelacyjne prostopadłe. U innych nie widzę takiego talentu na miarę Barcelony. To samo miał Manchester United - złote pokolenie się trafiło Fergusonowi. Giggs, Scholes, Beckham, Neville... itd. U nas z akademii wychodziły pojedyncze jednostki. A prawdziwym wychowankiem jest jednak tylko Wilshere, bo on przeszedł przez wszystkie szczeble.

Na prawdę ciężko jest wychować piłkarza.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 102.08.2013, 10:15

Capoue będzie koksił w Cardiff, ale do Arsenalu nie pasuje. To typowy dmf siła, świetny odbiór, gra w powietrzu, my potrzebujemy zawodników świetnych w rozegraniu.

Z akademii Zelalem, Gnabry IMO na bank się przebiją. Crowley za mało widziałem, ale prezentuje się obiecująco. Ryo też ma szansę się odbudować po kontuzjach i penic jakąś rolę w pierwszej drużynie.

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 10:15

szarik- krew płynie? Na jakiej podstawie tak piszesz? Podasz jakieś dane? Ronaldinho i Okocha to są murzyni podobnie Zizinho. Al pisał o "czarnych" o czym Ty piszesz?

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 10:13

Marzag- Ci gracze jakich wymieniłem in toto w kwestii kreatywności to nie są gorsi od najlepszych białych rozgrywających np: Zidane, Xavi, Platini, Pirlo, Netzer(?).
Dodam, że czarnoskórzy w Brazylii pochodzą z Afryki są potomkami niewolników. A Al pisał o "czarnych" w Afryce też mieszkają biali. Pozdro

mallen komentarzy: 2123902.08.2013, 10:11

@Pinguite

Zarobiony jestem ;)
Dzięki za link!

ludi72 komentarzy: 142702.08.2013, 10:10

@Arsenalfcfan
NO tak, ale wydaje mi się, że złota generacja La Masi właśnie się kończy. Obecnie jedynymi wartymi uwagi tan są Sergi Roberto i Deulofeu.
Reszta grajków nie mogła sobie poradzić z rezerwami Lechii xD

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 502.08.2013, 10:10

Pauleta19@
To zmyłki były dla wszystkich ;)

damianARSENAL komentarzy: 854702.08.2013, 10:10

panowie, na jakiej pozycja gra Fernandinho z City? Pomocik ofensywny czy def.?

Alonso komentarzy: 1282402.08.2013, 10:09

Jak Wenger był w Azji to jakieś ruchy było widać. Gazidis próbował działać, wrócił Wenger i wszystko stanęło. Najlepiej wsadzić Wengera w samolot po tym EC wysłać go na południe Francji i niech tam siedzi do rozpoczęcia sezonu, a w tym czasie niech Arsenal kupuje.

Marzag komentarzy: 41302 newsów: 102.08.2013, 10:09

oggy, to brazylijczycy, zupelnie inna bajka niz pilkarze z czarnego kontynentu, a teraz bialych wymien jakich znasz dla porownania

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 102.08.2013, 10:08

Spokojnie na razie Wenger złożył oferty tylko za trzech zawodników Higuaina, Suareza i Bendera. Na pewno ma po 3-4 nazwiska na każdą pozycję.

Na dmf może być też Kondogbia.

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 10:07

Sorki ofkors bez Rivaldo który był bardzo dobrym piłkarzem ale raczej legendą brazylijskiej piłki nie jest ::P

Pinguite komentarzy: 1502002.08.2013, 10:07

mallen, na meczykach nie ma? :)

meczyki.pl/skroty/27434/swansea_city_afc_malm%C3%B6_ff_40.html

Arsenalfcfan komentarzy: 1320702.08.2013, 10:06

u nas szkóła raczej nigdy nie przynosiła tyle talentów co w Barcelonie... był to jeden - dwóch zawodników na kilka lat. Jak kupowaliśmy młodego zdolnego zawodnika, to raczej od razu trenował z 1 zespołem a nie szedł do szkółki... Ostatnio takimi zawodnikami byli Wilshere i Wojtek, a wczesniej Gibbs. Teraz poszukajmy jeszcze dalej to kto był? chyba dopiero Toure. Bo DJa i Nicklasa to raczej jako poważne wzmocnienia nie ma co liczyć.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 202.08.2013, 10:05

@pronik
Nie przebije. Nie łudź się :-)

mallen komentarzy: 2123902.08.2013, 10:05

*z meczu

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 10:05

Marzag- Ronaldinho, J.J. Okocha, Rivaldo, Zizinho, Didi - ostatnia trójka to jedne z większych legend Brazylii jakby ktoś nie wiedział.

Pinguite komentarzy: 1502002.08.2013, 10:04

Oł rajt. Nie panikujmy. Do końca okienka zostało cały miesiąc. Jak nic się nie wydarzy z cyklu transferujemy wzmocnienia to przesiadamy się do pociągu o nazwie "WengerOut". Póki co mój pociąg "WengerStay" nieco zwolnił i obawiam się, że zatrzyma się na stacji 2 września celem przesiadki na ten drugi pociąg.

mallen komentarzy: 2123902.08.2013, 10:04

Ma ktoś jakiś skrót/bramki z meczy Swansea z Malmo?

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 502.08.2013, 10:03

Ja tam w żadne transfery nie wierzyłem i nie wierzę ;) Ludzie się nie zmieniają, Arsene się nie zmieni.
Skończymy z jednym transferem średniaka w ostatnim momencie ;)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 302.08.2013, 10:03

dremcast

Dlatego napisalem, ze powinno nas cieszyc, ze Mandzukic i Benzema strzelali wczoraj.

Z druzyn grajacych w Lidze Mistrzow, ktore szukaja napastnika pozostawaly Real + Bayern + Arsenal

Lowów typu ukraina, portugalia czy grecja nie licze, poniewaz Suarezowi oprocz Ligi Mistrzow potrzeba tez silnej ligi. Czyli mozna powiedziec, ze jest dobrze, ale ile Arsenal jest w stanie dac za Urugwajczyka, tego juz nie wiemy. Oby wystarczajaco

pronik komentarzy: 517902.08.2013, 10:02

kubanski;
chyba ze Wenger przebije 9,5mln funtow ktore zaoferowalo Cardiff

ArseneAl komentarzy: 2341702.08.2013, 10:02

@thide
Ale to nie są piłkarze, którzy będą w przyszłości grać u nas pierwsze skrzypce. Szanse na to upatruję tylko u Zelalema. Może jeszcze Gnabry w przyszłości będzie u nas solidnym zmiennikiem ale to wszystko.
@Oggy
E tam. Po prostu takie luźne spostrzeżenie :P

ludi72 komentarzy: 142702.08.2013, 10:01

Nie ma co wyciągać wniosków na nadchodzący sezon. W naszym klubie jest potencjał, w tym sezonie transfery Poldiego może okazać się kluczowy, uważam tego gościa za naprawdę dobrego i sądzę, że wypali. Cały czas trzeba mieć na uwadze, że zespół coraz lepiej się rozumie. Wiadomo transfery powinny być, ale jak ich nie będzie a grać w piłkę będziemy ja płakać nie będę. Jednak AW powinien zachować troche przyzwoitości i kupić kogoś xD

mallen komentarzy: 2123902.08.2013, 10:01

Muszę się przyznać, że znów się nabrałem na obietnice o transerach. "Stadion spłacony itp. itd..." Shame on me!

Alonso komentarzy: 1282402.08.2013, 10:00

Liverpool wczoraj powiedział, że Suarez nie jest na sprzedaż, czyli za kilka dni go sprzedadzą tak jak to było z Torresem. Wtedy kupili Carrolla, a teraz przyjdzie Costa. Historia się powtarza! :p

Marzag komentarzy: 41302 newsów: 102.08.2013, 09:58

oggy, ilu znasz genialnych kreatywnych pomocnikow ktorzy sa czarnoskorzy?

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 202.08.2013, 09:56

Capoue chyba wyladuje w Cardiff.

timiiiii komentarzy: 196302.08.2013, 09:55

"Arsene Wenger insists he is happy to start the season with his current squad if Arsenal cannot complete the signing of Luis Suarez."

widze ze kibice tez nadzieje juz traca bo zaczyna sie dyskusja kto z mlodego zespolu "wzmocni" nasz sklad... jak co roku obiecanki cacanki i walka bedzie tylko o top4 :(

ludi72 komentarzy: 142702.08.2013, 09:51