Kanonierzy triumfują i wracają do walki o tytuł!

Kanonierzy triumfują i wracają do walki o tytuł! 10.02.2010, 21:53, Bartosz Polek 721 komentarzy

Środowy mecz z Liverpoolem kończył ligowy maraton piłkarzy Arsenalu. W poprzednich trzech meczach Kanonierzy zdobyli tylko jedno oczko, ale w dzisiejszym spotkaniu postarali się o komplet punktów. Wygraną nad Liverpoolem podopiecznym Wengera zapewnił Abou Diaby!

Arsene Wegner desygnował do gry podobny skład w porównaniu do ostatniej potyczki z Chelsea, dokonując jedynie dwóch zmian. Od pierwszych minut mogliśmy oglądać Emmanuela Eboue na prawej obronie oraz Nicklasa Bendtnera na środku ataku.

Kanonierzy po raz pierwszy zagrozili bramce Reiny w 7. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Cesca Fabregasa z rzutu wolnego z prawej strony, nad poprzeczką główkował Gallas.

Podopieczni Rafy Beniteza po raz pierwszy zmusili do interwencji Manuela Almunię dopiero po kwadransie gry, a konkretnie Ngog, jednak jego płaski strzał z linii 16-ego metra obronił hiszpański bramkarz.

Przez pierwszych dwadzieścia minut to gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, jednak zbyt wiele z tego nie wynikało, brakowało pomysły na rozwiązanie akcji pod polem karnym przeciwnika.

Najlepszą sytuację w pierwszej połowie zmarnował w 26. minucie Nicklas Bendtner. Duńczyk otrzymał dobre podanie od Arszawina i będąc w dobrej pozycji oddał mocny strzał prawą nogą, jednak nad poprzeczką. Po chwili po sporym zamieszaniu w polu karnym uderzał Nasri, lecz został zablokowany.

Goście odpowiedzieli mocnym strzałem Maxiego z 16. metrów, ale piłka po rykoszecie (ręka Vermaelena?) powędrowała nad poprzeczką na rzut rożny. Trzy minuty później dał o sobie znać Arszawin, ale futbolówka po jego strzale nawet nie poleciała w światło bramki Reiny.

Minutę później Arsene Wegner był zmuszony przeprowadzić pierwszą zmianę. Z powodu kontuzji boisko opuścił Nasri, a jego miejsce zajął Tomas Rosicky.

Niebawem Howard Webb sięgnął po raz pierwszy do swej kieszonki – żółtą kartką ukarał Clichy’ego za faul na Gerrardzie, a chwilę potem Maxiego za faul na Eboue.

Ostatni strzał w pierwszej części gry oddał Fabregas, ale jego rodak w bramce drużyny przeciwnej nie miał z nim problemów. Do przerwy bez bramek.

Drugą połowę z impetem rozpoczęli podopieczni Beniteza. Lucas przedarł się w pole karne, jednak uderzył nad poprzeczką bramki Almunii.

Kanonierzy powinni wyjść na prowadzenie w 53. minucie. Po podaniu Arszawina w doskonałej pozycji znalazł się Rosicky, lecz reprezentant Czech zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i piłka padła łupem Reiny.

Minutę później nastąpiła pierwsza zmiana w Liverpoolu: boisko opuścił Carragher, a w jego miejsce pojawił się Degen. Arsenal wciąż nie dawał za wygraną – strzał Bendtnera lewą nogą z pola karnego obronił jednak Reina.

Za faul na Arszawinie żółtą kartką ukarany został Degen, a trzy minuty później za rzekome nurkowanie w polu karnym, Bendtner.

W 65. minucie swoich sił spróbował Rosicky, ale piłka po uderzeniu prawą nogą przeleciała nad poprzeczką. Po chwili plac gry opuścił Arszawin, a na boisku zameldował się Theo Walcott.

Upragniony gol padł w 72. minucie meczu. Akcję przed polem karnym rozpoczął Bendtner, podał na prawą stronę do Rosicky’ego, reprezentant Czech celnie zacentrował w okolice piątego metra, a tam na futbolówkę czekał tylko Abou Diaby, który bez większych problemów strzałem głową umieścił ją w siatce! 1:0!

Benitez chcąc ratować remis dokonał zmiany: w miejsce Lucasa pojawił się Ryan Babel. Arsene Wegner także wolał dmuchać na zimne i w miejsce Bendtnera posłał na plac gry obrońcę, Bacary’ego Sagnę.

Goście byli blisko wyrównania w 86. minucie. Babel łatwo urwał się Gallasowi i potężnie przymierzył z przed pola karnego, piłka przeleciała po końcach palców Almunii i odbiła się od poprzeczki!

Liverpool nadal atakował i w ostatniej, czwartej minucie doliczonego czasu, wywalczył rzut wolny około 23 metry od bramki. Gerrard uderzył mocno, Fabregas stojąc w murze jeszcze odbił piłkę ręką, ale zamiast kolejnego rzutu wolnego pan Webb odgwizdał koniec meczu.

Kanonierzy odnieśli dziś bardzo cenne zwycięstwo i wobec porażki Chelsea oraz remisu Manchesteru, kwestia mistrzostwa pozostaje nadal sprawą otwartą.

Arsenal: Manuel Almunia, Emmanuel Eboue, William Gallas, Thomas Vermaelen, Gael Clichy, Samir Nasri, Abou Diaby, Alex Song, Cesc Fabregas, Andrey Arshavin, Nicklas Bendtner.

Ławka rezerwowych: Łukasz Fabiański, Bacary Sagna, Armand Traore, Sol Campbell, Tomas Rosicky, Theo Walcott, Denilson.

Liverpool: Jose Reina, Jamie Carragher, Martin Skrtel, Daniel Agger, Emiliano Insua, Rodriguez Maxi, Steven Gerrard, Javier Mascherano, Leiva Lucas, Dirk Kuyt, David Ngog.

Ławka rezerwowych: Diego Cavalieri, Philipp Degen, Fabio Aurelio, Martin Kelly, Jay Spearing, Albert Riera, Ryan Babel.

gooner80 komentarzy: 129310.02.2010, 22:40

Na marginesie, Wallcot gra kolejne beznadziejne zawody, nawet nie umie przytrzymać piłki kiedy potrzeba

maq komentarzy: 996 newsów: 15510.02.2010, 22:40

Koniec Aston Villa 1 - 1 Manchester Utd

Knolek komentarzy: 266410.02.2010, 22:40

villa jednak tylko remis, tam juz po meczu.

a tego zwyciestwa to juz nie stracimy.

kamil_malin komentarzy: 933210.02.2010, 22:39

Szkoda tego samobója graczy Villans. Wtedy ta kolejka byłaby idealna :)

RomanAbramov komentarzy: 80310.02.2010, 22:39

kurde szkoda ze Maxi gra w liverpoolu chcialbym go w Arsenalu

jacobthegunner7 komentarzy: 35110.02.2010, 22:39

uffff nie byla reka Rodrigueza ...

gooner80 komentarzy: 129310.02.2010, 22:38

Ja pierdziele, ale czemu my zawsze musimy tak grać niepewnie do samego końca, panowie czy tak trudno trzymać liverpool dalej od swojego pola karnego?????

paszasz_AFC komentarzy: 26210.02.2010, 22:38

dalej chłopaki zaraz koniec!

jacobthegunner7 komentarzy: 35110.02.2010, 22:38

grajcie !!!!!!! boje sie o wynik ...

Knolek komentarzy: 266410.02.2010, 22:38

EVERTON 2-1 chelsea!!! :D:D:D:D moze jeszcze villa strzeli zwycieska bramke i jest miodzio!

IronHide_AFC komentarzy: 164210.02.2010, 22:38

the villlians też mogliby o gola się pokusić ...
grają w 11 w przeciwieństwie do MU

BaronLukas111 komentarzy: 6710.02.2010, 22:38

o sorry poprawka już dostają 2:1 hehehehehehehehhehehehehehehhehe

jacobthegunner7 komentarzy: 35110.02.2010, 22:37

4 minuty.... nieeeee

Aaarsenal komentarzy: 305710.02.2010, 22:37

4 minuty / za co ??

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1510.02.2010, 22:36

jeszcze móly dostaną i będzie happy day:)

srelsi przegrywa xD :D

co za stres ..... ; d nie straćcie pls ....

cegla5055 komentarzy: 152510.02.2010, 22:35

a co obrona graja jak Almunia wpuszczal babole ja zawsze jestem fanem Almunii. co gral ostatnio Clichy?? akcji sam na sam ciezko jest obronic. np gol drogby. tam nie mial szans a kazdy na niego najezdzal

gooner80 komentarzy: 129310.02.2010, 22:35

Ja drżę o wynik, jak widzę, że Clichy blokuje dośrodkowania na rożny, mam wrażenie, że z tych stałych fragmentów jest większe zagrożenie niż z bezpośredniej gry.

paszasz_AFC komentarzy: 26210.02.2010, 22:35

ale masakra.. dawno takiego stresu nie mialem w ost minutach.. panie sędzio kończ to bo nam w*******ą..

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 810.02.2010, 22:34

Aaarsenal;-kiedy wyprowadzaliśmy akcje zremisowaliśmy z AV i dostaliśmy od ManU i Chelsea.Teraz gdy nie gramy tak pięknie wygrywamy.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1510.02.2010, 22:34

tera cały czas nas cisną wyprowadzcie coś ! nie mogą nas tak cisnąć

no nie.... rozny dla l'pool ;/ boje sie !!!!

Aaarsenal komentarzy: 305710.02.2010, 22:34

ŻENADA, WSZYSCY GRACZE ARSENALU W PLU KARNYM

IronHide_AFC komentarzy: 164210.02.2010, 22:34

lucky ... ufff ;D
Babel jakby z większą rotacją strzelił , Manuel trochę zaspał spowolniona ta interwencja

Knolek komentarzy: 266410.02.2010, 22:34

@ cegla5055 - jedna jaskółka wiosny nie czyni. teraz wyparował a ile wpuszczał baboli