Kanonierzy triumfują i wracają do walki o tytuł!

Kanonierzy triumfują i wracają do walki o tytuł! 10.02.2010, 21:53, Bartosz Polek 721 komentarzy

Środowy mecz z Liverpoolem kończył ligowy maraton piłkarzy Arsenalu. W poprzednich trzech meczach Kanonierzy zdobyli tylko jedno oczko, ale w dzisiejszym spotkaniu postarali się o komplet punktów. Wygraną nad Liverpoolem podopiecznym Wengera zapewnił Abou Diaby!

Arsene Wegner desygnował do gry podobny skład w porównaniu do ostatniej potyczki z Chelsea, dokonując jedynie dwóch zmian. Od pierwszych minut mogliśmy oglądać Emmanuela Eboue na prawej obronie oraz Nicklasa Bendtnera na środku ataku.

Kanonierzy po raz pierwszy zagrozili bramce Reiny w 7. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Cesca Fabregasa z rzutu wolnego z prawej strony, nad poprzeczką główkował Gallas.

Podopieczni Rafy Beniteza po raz pierwszy zmusili do interwencji Manuela Almunię dopiero po kwadransie gry, a konkretnie Ngog, jednak jego płaski strzał z linii 16-ego metra obronił hiszpański bramkarz.

Przez pierwszych dwadzieścia minut to gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, jednak zbyt wiele z tego nie wynikało, brakowało pomysły na rozwiązanie akcji pod polem karnym przeciwnika.

Najlepszą sytuację w pierwszej połowie zmarnował w 26. minucie Nicklas Bendtner. Duńczyk otrzymał dobre podanie od Arszawina i będąc w dobrej pozycji oddał mocny strzał prawą nogą, jednak nad poprzeczką. Po chwili po sporym zamieszaniu w polu karnym uderzał Nasri, lecz został zablokowany.

Goście odpowiedzieli mocnym strzałem Maxiego z 16. metrów, ale piłka po rykoszecie (ręka Vermaelena?) powędrowała nad poprzeczką na rzut rożny. Trzy minuty później dał o sobie znać Arszawin, ale futbolówka po jego strzale nawet nie poleciała w światło bramki Reiny.

Minutę później Arsene Wegner był zmuszony przeprowadzić pierwszą zmianę. Z powodu kontuzji boisko opuścił Nasri, a jego miejsce zajął Tomas Rosicky.

Niebawem Howard Webb sięgnął po raz pierwszy do swej kieszonki – żółtą kartką ukarał Clichy’ego za faul na Gerrardzie, a chwilę potem Maxiego za faul na Eboue.

Ostatni strzał w pierwszej części gry oddał Fabregas, ale jego rodak w bramce drużyny przeciwnej nie miał z nim problemów. Do przerwy bez bramek.

Drugą połowę z impetem rozpoczęli podopieczni Beniteza. Lucas przedarł się w pole karne, jednak uderzył nad poprzeczką bramki Almunii.

Kanonierzy powinni wyjść na prowadzenie w 53. minucie. Po podaniu Arszawina w doskonałej pozycji znalazł się Rosicky, lecz reprezentant Czech zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i piłka padła łupem Reiny.

Minutę później nastąpiła pierwsza zmiana w Liverpoolu: boisko opuścił Carragher, a w jego miejsce pojawił się Degen. Arsenal wciąż nie dawał za wygraną – strzał Bendtnera lewą nogą z pola karnego obronił jednak Reina.

Za faul na Arszawinie żółtą kartką ukarany został Degen, a trzy minuty później za rzekome nurkowanie w polu karnym, Bendtner.

W 65. minucie swoich sił spróbował Rosicky, ale piłka po uderzeniu prawą nogą przeleciała nad poprzeczką. Po chwili plac gry opuścił Arszawin, a na boisku zameldował się Theo Walcott.

Upragniony gol padł w 72. minucie meczu. Akcję przed polem karnym rozpoczął Bendtner, podał na prawą stronę do Rosicky’ego, reprezentant Czech celnie zacentrował w okolice piątego metra, a tam na futbolówkę czekał tylko Abou Diaby, który bez większych problemów strzałem głową umieścił ją w siatce! 1:0!

Benitez chcąc ratować remis dokonał zmiany: w miejsce Lucasa pojawił się Ryan Babel. Arsene Wegner także wolał dmuchać na zimne i w miejsce Bendtnera posłał na plac gry obrońcę, Bacary’ego Sagnę.

Goście byli blisko wyrównania w 86. minucie. Babel łatwo urwał się Gallasowi i potężnie przymierzył z przed pola karnego, piłka przeleciała po końcach palców Almunii i odbiła się od poprzeczki!

Liverpool nadal atakował i w ostatniej, czwartej minucie doliczonego czasu, wywalczył rzut wolny około 23 metry od bramki. Gerrard uderzył mocno, Fabregas stojąc w murze jeszcze odbił piłkę ręką, ale zamiast kolejnego rzutu wolnego pan Webb odgwizdał koniec meczu.

Kanonierzy odnieśli dziś bardzo cenne zwycięstwo i wobec porażki Chelsea oraz remisu Manchesteru, kwestia mistrzostwa pozostaje nadal sprawą otwartą.

Arsenal: Manuel Almunia, Emmanuel Eboue, William Gallas, Thomas Vermaelen, Gael Clichy, Samir Nasri, Abou Diaby, Alex Song, Cesc Fabregas, Andrey Arshavin, Nicklas Bendtner.

Ławka rezerwowych: Łukasz Fabiański, Bacary Sagna, Armand Traore, Sol Campbell, Tomas Rosicky, Theo Walcott, Denilson.

Liverpool: Jose Reina, Jamie Carragher, Martin Skrtel, Daniel Agger, Emiliano Insua, Rodriguez Maxi, Steven Gerrard, Javier Mascherano, Leiva Lucas, Dirk Kuyt, David Ngog.

Ławka rezerwowych: Diego Cavalieri, Philipp Degen, Fabio Aurelio, Martin Kelly, Jay Spearing, Albert Riera, Ryan Babel.

Premier League autor: Bartosz Polek źrodło: własne
singiel123 komentarzy: 31310.02.2010, 22:52

Gdzie, co wy gadacie. Manu ma 56 pkt czyli Arsenal traci 4. A do Chelsea (bo praktycznie przegrazli z Evertonem) tylko 3 :)

Gunner_995 komentarzy: 655010.02.2010, 22:52

Dzisiaj mam urodziny i moje marzenie się spełniło!!!!:)
Tylko The GUNNERS!!!

kingArsenal komentarzy: 18910.02.2010, 22:52

5 min dla chelsi kurcze niech się to już skończy :/:P

pumeks komentarzy: 2080810.02.2010, 22:52

Ręka była ale Webb na ostatnie 10 minut zaczął czarować, gadać z piłkarzami więc taki numer wisiał w powietrzu. nawet jakby gwizdnął rękę Cesca to bym się nie zdziwił.

cacapa komentarzy: 76910.02.2010, 22:52

super! pokazaliśmy klasę!:D:D

Arsenal x3

kasiacesc komentarzy: 187810.02.2010, 22:52

MU zremisowało a Chelsea przegrała... jak dobrze, ze wykorzystaliśmy to ;) Zrobiło się 6 pkt. przewagi niebieskich....ciekawe co ****si na to! Podobno się już nie liczymy w walce o mistrza...oj naiwni. Żeby sie nie ździwili na koniec sezonu ;)

GO GO GUNNERS!! ;)

raphaelinho komentarzy: 2010.02.2010, 22:52

po dzisiejszym meczu jestem w stanie uwierzyć znów w Duńczyka
wiara popłaca, swietny dzień
Chelsea przegrywa

BBoyGoguS komentarzy: 13310.02.2010, 22:51

Jak dla mnie to wielka Piona dla Galassa i Vermaleana :)

Abou_Diaby_2 komentarzy: 1910.02.2010, 22:51

no i jestem bardzo zadowolony że Abou strzelił brameczkę :D

batofator komentarzy: 237610.02.2010, 22:51

Ostatni raz tak się denerwowałem w czasie rewanżowego meczu z Villarealem w półfinale Ligi Mistrzów. Ale dziś przynajmniej nie było groźby zawału :)

Eldo komentarzy: 9410.02.2010, 22:50

ale nie ma co Alumia wybronił strzał Babel'a ten typ jest niesamowity, dziwię się, że siedział na ławce, 90 minuta Chelsea dalej w plecy!!

kingArsenal komentarzy: 18910.02.2010, 22:50

Nie widziałem meczu szkoda;/ ale ważne że wygraliśmy MAnU zremisował i może chelsy przegra :D:D:D

titi_henry komentarzy: 357010.02.2010, 22:50

IronHide_AFC - co Ty gadasz? :D My mamy 52 pkt w tabeli jest zle :) Wiec do Manu 5 a do Chelsea jak sie uda 6 :)

Szef komentarzy: 1303510.02.2010, 22:50

zajebiscie, jest rehabilitacja za poprzednie mecze, mamy wkoncu 3 pkt i teraz juz mecze z latwiejszymi rywalami wiec szanse na tytul dalej sa

EkEl komentarzy: 298910.02.2010, 22:50

Fabregas zagrał ręką ale inna sprawa że tego wolnego wogóle powinno nie być.

gawliq komentarzy: 112110.02.2010, 22:50

Nie mieliśmy 49pkt przed tym meczem?

singiel123 komentarzy: 31310.02.2010, 22:49

Chelsea przegrywa z Evertonem 2:1 :)

A Arsenal zagrał świetne spotkanie

krawiec256 komentarzy: 54210.02.2010, 22:49

A mnie ludzi gasili jak mówiłem, że za małe pieniądze Saha nam sie przyda :D a tu 2 bramy CFC wsadził ;]

BaronLukas111 komentarzy: 6710.02.2010, 22:49

dziś z pewnością nie zobaczymy na naszej stronie żadnego gnoma który kibicuje MU i Chelsea czy nawet Liverpoolu

urys komentarzy: 23610.02.2010, 22:49

No udało się, mecz nie najwyższych lotów, ale ważne są 3 punkty. Na szczęście The Blues i Man U straciły punkty i znowu jesteśmy w grze.

mdr_AFC komentarzy: 305110.02.2010, 22:49

Theo10 - może nie niesamowita ale napewno bardzo zadowalająca wiedząc co prezentowaliśmy ostatnio :)

rurek komentarzy: 8010.02.2010, 22:49

pięknie sie jak na razie układa ta kolejka, arsenal 1:0, MU 1:1 i jak na razie chelsea 2:1 w plecy, jeszcze 2 takie kolejki i jestesmy nadal w grze, nadal są szanse
GO GO THE GUNNERS

kibic94 komentarzy: 34610.02.2010, 22:48

Dzisiaj Kanonierzy rozegrali naprawde dobry mecz.Przeewszystkim wrescie obrona funkcjonowala jak nalezy wielkie brawa dla Galassa i Vermaleana.Bendtner na ataku również nieźle,ale Fabregas dzisiaj był niesamowity :)

IronHide_AFC komentarzy: 164210.02.2010, 22:48

dt1234 ---> pomyliłeś ;D
do Utd 7 pkt straty
a do CFC w najlepszym oczywiście przewidywalnym przypadku 8

Arsenal1994 komentarzy: 749710.02.2010, 22:48

Niesamowity Horror!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Z którego wkońcu wychodzimy zwyciezsko!!!!
Wcześniej nasza passa rozpoczeła sie od Liverpoolu, oby teraz też tak było!!!
Gunners!!!!

janiu14 komentarzy: 119510.02.2010, 22:48

po tych meczach z górki !!:D:D:D jeszcze tylko łojma dla Porto i będzie git:D

Gunner_995 komentarzy: 655010.02.2010, 22:48

Jeeeeeeeest The Gunners!!!! A Chelshit przegrywa:DD

beniomk komentarzy: 16510.02.2010, 22:47

Wreście wreście wreście Go GO The Gunners!!!! :)

Theo10 komentarzy: 832010.02.2010, 22:47

Pięknie. Wracamy do gry. Mamy już za sobą najtrudniejsze spotkania a o ile Everton dociągnie do końca ten wynik to jesteśmy w nie najgorszym położeniu. Gra Arsenalu w drugiej połowie do pierwszej bramki była po prostu niesamowita =)

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 810.02.2010, 22:46

Mówiłem że będziecie tutaj wracać z bananami na twarzy.Co więcej nawet napisałem że możliwe ze to będzie środa.Z 9 pkt robi się powoli 6;)

cescfabregas1991 komentarzy: 136610.02.2010, 22:46

oj panowie, jestem zaszczycony, że mogłem spędzić z wami ten wieczór:)

go go gunners !!!
siema przyszli mistrzowie anglii:)

Kruczek7 komentarzy: 7610.02.2010, 22:46

haha ;D wszystko po naszej mysli :)

PlacioAFC komentarzy: 16510.02.2010, 22:46

Wracamy do gry o mistrza!!!
... ciekawy jestem wypowiedzi Chelsea i MU po tej kolejce :)
Go Go Gunners xD

Theo_Fan komentarzy: 180710.02.2010, 22:46

trzymajcie kciuki za everton :)

kanonier91 komentarzy: 457010.02.2010, 22:46

Fabregas cwaniaczek hehe =D Diaby swietnie oby na stale zajal miejsce Denilsona w pierwszym skladzie;). I modlic sie zeby Everton utrzymal wynik =)

BaronLukas111 komentarzy: 6710.02.2010, 22:46

wynik Chelsea przegrywają 2:1 do końca 4 min plus to co doliczy sędzia

KochamArsenal88 komentarzy: 100310.02.2010, 22:46

Jeest!!! o to chodzilo 3pkt zostaja w londynie:D ManU remisuje, niewiadomo jak Chelsea skonczy swoj mecz, narazie wynik jest jak najbardziej korzystny:) A co do meczu, momentami swietna gra naszych chlopakow. BRAWO BRAWO BRAWO

paszasz_AFC komentarzy: 26210.02.2010, 22:46

brawo! jestem szczęśliwym człowiekiem!

kamel1886 komentarzy: 37310.02.2010, 22:45

chelsea dostaje..mu remis !

Kondzior12 komentarzy: 490010.02.2010, 22:45

Kurde mogłoby być 3:1 dla Evertonu ale Saha w 45 minucie karnego nie strzelił :/

Miv komentarzy: 6810.02.2010, 22:45

Odrabiamy !!!! Smerfy i Muły tracą :D..

PS. Diaby mecz zycia zagrał :P

dt12345 komentarzy: 45610.02.2010, 22:45

5pkt straty do chelsea i manu ;) (chyba się nie pomyliłem :)

IronHide_AFC komentarzy: 164210.02.2010, 22:45

o tym że Webb jest 4 sędzią świata wie tylko korupcja ...
sytuacja kontrowersyjna
Cesc odszedł ale ciekawe co sobie myślał

gooner80 komentarzy: 129310.02.2010, 22:45

Styl wygranej ma tu najmniejsze znaczenie, ważne że wygrana, może Wenger w końcu zobaczy że nie zawsze trzeba grać pięknie dla oka żeby wygrywać i wyciągnie jakieś wnioski!:)

nowik18 komentarzy: 3110.02.2010, 22:45

nareszcie....

XvDodekvX komentarzy: 113610.02.2010, 22:45

0-1 dla Arsenalu ! Pięknie a Aston Villa 1-1 Manchester United jeszcze na Chelsea czekamy :D

Laffer77 komentarzy: 32010.02.2010, 22:45

manu traci chelsea traci kanonierzy na mistrza xD!

Eldo komentarzy: 9410.02.2010, 22:45

Chelsea jeszcze gra ale oby te mecz się takim wynikiem zakończył, a tak co nie którzy pękali, nie ma co ważne, że rywale gubią pkt ze słabszymi a my je będziemy odrabiać:D