Kanonierzy wciąż bez gola: Stoke 0-0 Arsenal

Kanonierzy wciąż bez gola: Stoke 0-0 Arsenal 26.08.2012, 15:20, Łukasz Kęczkowski 4813 komentarzy

Już o godzinie 14:30 czasu polskiego na Britannia Stadium w Stoke-on-Trent sędzia Lee Mason rozpoczął spotkanie pomiędzy Stoke City a Arsenalem. Kanonierzy rozpoczęli mecz w następującym składzie: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby – Gervinho, Cazorla, Podolski - Giroud, natomiast gospodarze desygnowali do gry następującą jedenastkę: Begovic - Wilkinson, Shawcross, Huth, Wilson - Pennant, Cameron, Whelan, Kightly - Walters, Crouch.

W siódmej minucie piłkę do bramki strzeżonej przez Vito Mannone zapakował Walters, jednak sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną, z czym nie mogli zgodzić się gracze gospodarzy.

Już minutę później dogodną sytuację na zdobycie gola mieli podopieczni Wengera, lecz strzał Podolskiego zablokował rozpaczliwie interweniujący Wilkinson.

Z minuty na minutę ataki Kanonierów nasilały się, jednak cały czas z dobrej strony prezentowała się defensywa Stoke.

W 16. minucie żółtą kartkę za faul na Podolskim obejrzał Huth. Arsenal otrzymał rzut wolny z około siedemnastego metra, jednak strzał Santiego Cazorli trafił w mur.

W 21. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się Gervinho, Diaby i Gibbs, jednak dośrodkowanie tego ostatniego było na tyle wysokie, że żadnemu z napastników nie udało się do niego doskoczyć. Po chwili Garncarze wyprowadzili kontratak, jednak został on szybko przerwany przez defensywę Arsenalu.

27. minuta przyniosła pierwszy od dłuższego czasu atak Stoke, jednak dośrodkowanie Waltersa było na tyle słabe i niecelne, że Vito Mannone bez najmniejszego problemu złapał toczącą się w jego kierunku futbolówkę.

Już dwie minuty później Stoke wyprowadziło kolejny kontratak, jednak strzał z dystansu Kightly'ego trafił wprost w ręce Mannone.

W 34. minucie Santi Cazorla oddał soczysty strzał z dystansu, jednak Begoviciowi udało się sparować je na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Kanonierzy atakowali, Garncarze bronili się i wyprowadzali kontrataki. Do przerwy 0:0 na Britannia Stadium.

Po piętnastu minutach rozpoczęła się druga połowa. Obie drużyny stawiły się na murawie bez zmian w składach.

W drugiej połowie oba zespoły grały tak, jakby ich głównym celem było nie stracić bramki, dlatego też gra toczyła się głównie w środku pola, a ataki obu drużyn nie sprawiały większych problemów defensorom i bramkarzowi przeciwników.

W 63. minucie żółtą kartkę za brutalny faul na Thomasie Vermaelenie obejrzał Wilkinson.

W 66. minucie Pennanta zmienił Cameron Jerome. Zmiana ta oznaczała więc przejście na trzech wieżowców w ataku.

Już trzy minuty później groźny atak wyprowadzili gospodarze, jednak strzał Croucha minął bramkę strzeżoną przez Mannone. Po chwili Santi Cazorla próbował swoich sił uderzeniem z dystansu. Piłka odbiła się jednak od któregoś z obrońców Stoke i wyszła na rzut rożny.

W 72. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę. W miejsce Podolskiego i Gervinho zameldowali się Walcott i Oxlade-Chamberlain.

Po chwili ładną akcję przeprowadzili Arteta i Giroud, jednak piłka po strzale tego pierwszego poszybowała w trybuny.

W 75. minucie po dośrodkowaniu Jenkinsona niepilnowany w polu karnym znalazł się Abou Diaby. Francuz był chyba jednak sam zaskoczony, że z taką łatwością udało mu się znaleźć w takiej pozycji i oddał niecelny strzał.

Dwie minuty później indywidualną akcją popisał się Walcott, jednak jego dośrodkowanie było niecelne.

W 79. minucie Ryan Shotton pojawił się na boisku w miejsce Petera Croucha. Dwie minuty później Palacios zmienił Whelana. W tej samej chwili zmianę postanowił przeprowadzić Arsene Wenger. Aaron Ramsey wszedł za Cazorlę.

W 87. minucie sam na sam z Mannonem stanął Walters, jednak był on w stanie jedynie podać piłkę wprost w ręce włoskiego bramkarza.

W 89. minucie Olivier Giroud zobaczył, że bramkarz Stoke wyszedł dość daleko do przodu i chciał go zaskoczyć, wrzucając mu piłkę za kołnierz z dalekiej odległości, jednak lob Francuza minimalnie minął poprzeczkę i wylądował na górnej siatce.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, po trzech doliczonych minutach pan Lee Mason zakończył spotkanie.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.08.2012, 14:21

Nyguss > Do tego Bendtner na pewno odejdzie lub zostanie wypożyczony ,a również Boss chce sprzedać/wypożyczyć Parka . Wtedy na pewno nowy snajper/ofensywny pomocnik do nas trafi .

MM10 komentarzy: 67528.08.2012, 14:20

Nyguss
Ale Malaga musi isć do Champions League ;) Żeby tacy zawodnicy jak Park, Chamakh i Bendtner mieli jakieś wymagania to jest śmieszne.

Nyguss komentarzy: 104128.08.2012, 14:18

@Arsenal_1886: dobra wiadomość skoro ciamak odchodzi to będzie nowy napastnik sprowadzony :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.08.2012, 14:17

youtube.com/watch?v=4TkuzHGHNr4

Analiza taktyczna meczu przeciwko Stoke .
Musicie to zobaczyć !!

Nyguss komentarzy: 104128.08.2012, 14:17

Czy wy też odnieśliście takie wrażenie w ostatnim meczu że Cazorla nie podaje za dużo w polu karnym jakby nie miał zaufania do reszty lub próbuje na silę sam strzelić ?

Nyguss komentarzy: 104128.08.2012, 14:15

@ArseneAl: ale z możliwością wykupu :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.08.2012, 14:15

Chamakh's loan move to Malaga dependent on whether they qualify for CL football. They play Panathinaikos tonight. 2-0 ahead on aggregate.

mallen komentarzy: 2123928.08.2012, 14:15

Dzięki Bogu, że zawitał do nas ktoś taki jak Cazorla bo gdyby nie ten transfer to byłaby masakra.

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 128.08.2012, 14:12

pauleta19, to byla kwestia czasu.

ArseneAl komentarzy: 2341728.08.2012, 14:10

@pronik
Na wypożyczenie?? Jeszcze tego by brakowało żeby zespół z Ligue 2 wypożyczał swojego zawodnika do jednego z najlepszych klubów na świecie xd

triumphst666 komentarzy: 257428.08.2012, 14:08

Taki Ben Arfa byłby dla nas świetnym wyjściem.

afckonrad9101 komentarzy: 783428.08.2012, 14:07

Wenger uznaje ze ma wystarczajaco quality skladzie po 2 punktach w dwoch meczach z ligowymi sredniakami

pronik komentarzy: 517928.08.2012, 14:05

Caen potwierdził transfer M'Baye Nianga do Milanu. Francuz podpisał trzyletni kontrakt.myslalem ze poszedl na wypozyczenie

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 328.08.2012, 14:05

Z tymi transferami widać nie zapowiada się rewelacyjnie, nie mówiąc już rewolucyjnie. Chociaż niech DP do Nas zawita, nie mówiąc już o obrońcy a nie marząc nawet o kimś do linii ataku. Czekać zostaje i przełykać gorzką pigułę rozczarowania.

Vermaelen5 komentarzy: 265928.08.2012, 13:59

31 sierpnia beda transfery

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 328.08.2012, 13:55

Cholera miałem nadzieję i to naprawdę wielkie,że z Henriego będziemy mieli wiele pociechy bo chłopak miał charakter i wydawał się być takim ogniwem którego mogło Arsenalowi brakować a tu po Bartleyu i on okazuje się niegodny według szkoleniowców. Do kitu ;(

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1528.08.2012, 13:54

@pauleta
Czułem to, a szkoda zawsze można było dać mu szanse. Już przez to, że numeru nie miał było coś nie tak.

afckonrad9101 komentarzy: 783428.08.2012, 13:54

Wenger mowil ze beda wzmocnienia , a tu cisza , powoli trace wiare ze ktos do nas zawita

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.08.2012, 13:53

telegraph.co.uk/sport/football/teams/arsenal/9503395/Arsenal-set-to-sell-midfielder-Henri-Lansbury-to-Nottingham-Forest-in-1m-deal.html

żegnamy się z kolejnym wychowankiem.

pronik komentarzy: 517928.08.2012, 13:47

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 128.08.2012, 13:47

ej, mecze PL leca na ESPN America?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1528.08.2012, 13:44

@A23
Mieliśmy karnego z BB ? Mi się wydaje, że nie.

ArseneAl komentarzy: 2341728.08.2012, 13:43

@witek1667
Hmm.. cofnięty rozgrywający może być wolny.

witek1667 komentarzy: 7428.08.2012, 13:39

Na jakiej pozycji oprócz bramkarza lepiej się gra zawodnikom którzy są wolni ? ;D

Wielo komentarzy: 147428.08.2012, 13:38

Manchester United chce sprzedać jedną ze swoich największych gwiazd, Wayne'a Rooneya - donosi "The Sun". Klub z Old Trafford chciałby za napastnika otrzymać 50 milionów funtów.

50 by się uzbierało z transferów RVP + Songa + Bendtnera :D

Ars3n komentarzy: 1235428.08.2012, 13:36

A23
Co za pamiec do karnych. Ja to bym mogl podac wyniki z druzyna, ktora gralismy czy samych strzelcow.

A sa jakies statystyki ile podan mielismy na te 38kolejek ?

Verminator97 komentarzy: 1490028.08.2012, 13:36

Ja nie zapomnę jak w sezonie 2010/2011 w meczu z Liverpoolem na Emirates w 98 min karnego strzelił Robin a w 102 min bezsensowny faul Eboue w narożniku pola karnego i 1:1 po strzale z karnego chyba Kuyta. To był mecz :)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.08.2012, 13:33

lawian

To było z Wolverhampton.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320728.08.2012, 13:31

od 2011 roku kwietnia, nie mieliśmy karnego w lidze u siebie :D tz AV to puchar i Milan CL :D

Arsenalfcfan komentarzy: 1320728.08.2012, 13:30

youtube.com/watch?v=tGzI38BF-FI

wie ktoś może czy jest ten film po polsku czy tylko po ang?

Pauleta
Podaj mi mecze, bo ja nie pamietam. united,aston villa, wilki ??

zychuasnl komentarzy: 35728.08.2012, 13:29

@ArseneAl

Ostatnio z 4 grał Meireles

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.08.2012, 13:27

mieliśmy tyle karnych, że można podać w którym meczu, kto strzelał, w której minucie i w który róg ;p

tomekafc95 komentarzy: 413628.08.2012, 13:25

edług informacji serwowanych przez Sky Sport, Milan po kilkutygodniowych tułaczkach wreszcie dopiął transfer M'Baye Nianga i Francuz razem z Gallianim, Damianim i Cantamessą, którzy negocjowali z Caen, przyleciał już do Mediolanu. Według La Gazzetty dello Sport, Milan za wypożyczenie z opcją pierwokupu zapłaci 1,7 milionów euro + ewentualne bonusy. W najbliższych godzinach powinniśmy oczekiwać oficjalnego potwierdzenia transferu 17-latka. wzialem to z acmilan24.com

Ars3n komentarzy: 1235428.08.2012, 13:25

Marzag
Przy 6:1 to chyba Robin ta ladna bramke strzelil. W sumie nie pamietam meczu, bo wynik jest brzydki :(

lawian komentarzy: 21728.08.2012, 13:25

A z Blackburn nie było czasem karnego ? Van Persie podcinką w środek strzelił... czy to własnie bylo z Wilkami ?

Tom komentarzy: 25328.08.2012, 13:24

Marzag, karny był przy stanie 1:0 dla United- true story.

HokitAG komentarzy: 30328.08.2012, 13:23

Od początku tego sezonu oglądam mecze Shakhtara. Do wyjęcia mógłby być Heinrikh Mkhitaryan, który grając ofensywnego pomocnika w 7 meczach strzelił 11bramek i miał 4 asysty. Koleś jest niesamowity. A Darijo Srna już od kilku sezonów jawi mi się jako najlepszy boczny obrońca w Europie, musi być strasznie przywiązany do barw, skoro jeszcze nie odszedł do potentata.

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 128.08.2012, 13:23

tomekafc95, przy 1-0? bylem pewien ze przy wyniku w ktorym karny wiele nie zmienial ;p

Tom komentarzy: 25328.08.2012, 13:22

tomekafc, poszedł na wypożyczenie. Tyle Milan ma zapłacić za loan dodatkowo mają możliwość wykupu.