Kanonierzy wciąż bez gola: Stoke 0-0 Arsenal

Kanonierzy wciąż bez gola: Stoke 0-0 Arsenal 26.08.2012, 15:20, Łukasz Kęczkowski 4813 komentarzy

Już o godzinie 14:30 czasu polskiego na Britannia Stadium w Stoke-on-Trent sędzia Lee Mason rozpoczął spotkanie pomiędzy Stoke City a Arsenalem. Kanonierzy rozpoczęli mecz w następującym składzie: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby – Gervinho, Cazorla, Podolski - Giroud, natomiast gospodarze desygnowali do gry następującą jedenastkę: Begovic - Wilkinson, Shawcross, Huth, Wilson - Pennant, Cameron, Whelan, Kightly - Walters, Crouch.

W siódmej minucie piłkę do bramki strzeżonej przez Vito Mannone zapakował Walters, jednak sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną, z czym nie mogli zgodzić się gracze gospodarzy.

Już minutę później dogodną sytuację na zdobycie gola mieli podopieczni Wengera, lecz strzał Podolskiego zablokował rozpaczliwie interweniujący Wilkinson.

Z minuty na minutę ataki Kanonierów nasilały się, jednak cały czas z dobrej strony prezentowała się defensywa Stoke.

W 16. minucie żółtą kartkę za faul na Podolskim obejrzał Huth. Arsenal otrzymał rzut wolny z około siedemnastego metra, jednak strzał Santiego Cazorli trafił w mur.

W 21. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się Gervinho, Diaby i Gibbs, jednak dośrodkowanie tego ostatniego było na tyle wysokie, że żadnemu z napastników nie udało się do niego doskoczyć. Po chwili Garncarze wyprowadzili kontratak, jednak został on szybko przerwany przez defensywę Arsenalu.

27. minuta przyniosła pierwszy od dłuższego czasu atak Stoke, jednak dośrodkowanie Waltersa było na tyle słabe i niecelne, że Vito Mannone bez najmniejszego problemu złapał toczącą się w jego kierunku futbolówkę.

Już dwie minuty później Stoke wyprowadziło kolejny kontratak, jednak strzał z dystansu Kightly'ego trafił wprost w ręce Mannone.

W 34. minucie Santi Cazorla oddał soczysty strzał z dystansu, jednak Begoviciowi udało się sparować je na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Kanonierzy atakowali, Garncarze bronili się i wyprowadzali kontrataki. Do przerwy 0:0 na Britannia Stadium.

Po piętnastu minutach rozpoczęła się druga połowa. Obie drużyny stawiły się na murawie bez zmian w składach.

W drugiej połowie oba zespoły grały tak, jakby ich głównym celem było nie stracić bramki, dlatego też gra toczyła się głównie w środku pola, a ataki obu drużyn nie sprawiały większych problemów defensorom i bramkarzowi przeciwników.

W 63. minucie żółtą kartkę za brutalny faul na Thomasie Vermaelenie obejrzał Wilkinson.

W 66. minucie Pennanta zmienił Cameron Jerome. Zmiana ta oznaczała więc przejście na trzech wieżowców w ataku.

Już trzy minuty później groźny atak wyprowadzili gospodarze, jednak strzał Croucha minął bramkę strzeżoną przez Mannone. Po chwili Santi Cazorla próbował swoich sił uderzeniem z dystansu. Piłka odbiła się jednak od któregoś z obrońców Stoke i wyszła na rzut rożny.

W 72. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę. W miejsce Podolskiego i Gervinho zameldowali się Walcott i Oxlade-Chamberlain.

Po chwili ładną akcję przeprowadzili Arteta i Giroud, jednak piłka po strzale tego pierwszego poszybowała w trybuny.

W 75. minucie po dośrodkowaniu Jenkinsona niepilnowany w polu karnym znalazł się Abou Diaby. Francuz był chyba jednak sam zaskoczony, że z taką łatwością udało mu się znaleźć w takiej pozycji i oddał niecelny strzał.

Dwie minuty później indywidualną akcją popisał się Walcott, jednak jego dośrodkowanie było niecelne.

W 79. minucie Ryan Shotton pojawił się na boisku w miejsce Petera Croucha. Dwie minuty później Palacios zmienił Whelana. W tej samej chwili zmianę postanowił przeprowadzić Arsene Wenger. Aaron Ramsey wszedł za Cazorlę.

W 87. minucie sam na sam z Mannonem stanął Walters, jednak był on w stanie jedynie podać piłkę wprost w ręce włoskiego bramkarza.

W 89. minucie Olivier Giroud zobaczył, że bramkarz Stoke wyszedł dość daleko do przodu i chciał go zaskoczyć, wrzucając mu piłkę za kołnierz z dalekiej odległości, jednak lob Francuza minimalnie minął poprzeczkę i wylądował na górnej siatce.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, po trzech doliczonych minutach pan Lee Mason zakończył spotkanie.

Stoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341728.08.2012, 14:47

@Arsenal_1886
Henriemu się za rok chyba kontrakt kończył i dlatego tak tanio go puścili.

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 128.08.2012, 14:45

MM10, gibbs, chamberlain, walcott, jenkinson, wilshere

jarts komentarzy: 231928.08.2012, 14:45

zapomniałaś dodac - bardzo przeciętnych angoli.

MM10 komentarzy: 67528.08.2012, 14:44

To ilu Anglików będziemy mieć w kadrze? To śmiech na sali, sprzedajemy Angoli a n=ich nie kupujemy!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.08.2012, 14:43

Henri Lansbury to #NFFC deal is worth Ł1m. #AFC recieve another Ł1m if Forest achieve promotion to Premier League within next two seasons.
Sean O'Driscoll big admirer of the England Under-21 midfielder. Lansbury likely to be earning more than he was at #AFC. Good move for him.

Otrzymamy 1 mln funtów za Lansburiego . Możemy otrzymać kolejny milion pod warunkiem ,że Nottingham w ciągu dwóch lat awansuje do Premier League .

ArseneAl komentarzy: 2341728.08.2012, 14:43

Ehh.. szkoda Henriego. Bardzo go lubiłem.
Ale do Nottingham? Tam przecież w środku pola rządzi Radziu Majewski :P

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 128.08.2012, 14:41

eurosport polaczyli sie z onetem? ;o

Verminator97 komentarzy: 1490028.08.2012, 14:41

Już się nie mogę doczekać na kogo trafimy w fazie grupowej.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.08.2012, 14:41

ArseneAl > Jeszcze nie odszedł ,ale na to raczej wygląda . Nottingham chce go kupić ,a Arsenal wypożyczyć ,ale raczej jednak Arsenal będzie musiał go sprzedać . W Henrim lubię jego charakter ,bo to jest piłkarz niczym kiedyś Parlour ,ale potencjał to on jednak ma mniejszy niż Eisfeld chociażby . Tak samo Bartley . Arsenal wyżej ceni Miquela od Anglika .

bogusss, ta zdolna mlodziez to troche naciagany zwrot w stosunku do lansburyego i bartleya, lansbury nigdy nie bedzie gral w stylu Arsenalu, a Bartley by sie nawet na lawke nie lapal

pronik komentarzy: 517928.08.2012, 14:40

Marzag
program eurosport

MM10 komentarzy: 67528.08.2012, 14:40

Arsenal_1886
To Lasburego sprzedaliśmy? On i Bartley mieli grać w COC! Świetnie, sprzedajemy Anglików i w dodatku wychowanków!

bogusss komentarzy: 3928.08.2012, 14:40

tak, Lansbury prawodopodobnie odchodzi za 1 mln Ł do Nottingham Forrest

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.08.2012, 14:39

Verminator97 > Na N Sport od 17.30 ,a na eurosporcie od 17.45 .

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 128.08.2012, 14:39

Zawsze było losowanie na eurosporcie, chyba nic się niezmieniło

ArseneAl komentarzy: 2341728.08.2012, 14:39

Lansbury odszedł?? -.^
Coś mnie ominęło?

Udinese vs Braga dziś o 20.45 na N Sport ,a nie Malaga .

bogusss komentarzy: 3928.08.2012, 14:38

Nie rozumiem transferów Bartley'a i Lansbury'ego, zamiast pchać zalegający na ławce i trybunach szrot, oddajemy zdolną młodzież za bezcen

Verminator97 komentarzy: 1490028.08.2012, 14:38

A to sory. A na eurosporcie będzie losowanie ?

@Marcinafc93

Orientujesz się czy będzie gdzieś relacja na żywo?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.08.2012, 14:37

Song 15 mln funtów , Robin 24 mln funtów ,
Bartley 1 mln funtów , Lansbury 1 mln funtów ,
Vela za 2 mln funtów odszedł oraz Almunia za darmo . Mamy 43 mln funtów ze sprzedaży tych zawodników . Za Poldiego , Girouda i Cazorlę zapłaciliśmy 31 mln funtów . Cazorla kosztował 12 mln funtów ,ale ta cena może wzrosnąć do 16 mln funtów . Kasa jest jeszcze ,jak i miejsce w składzie na nowych piłkarzy . Do końca okienka na pewno jeszcze odejdzie ktoś z nich - Bendtner , Chamakh , Park , Squillaci czy Arshavin .
2 transfery obstawiam ,że będą na pewno .

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 128.08.2012, 14:36

20:45 mecz Malagi

mallen komentarzy: 2123928.08.2012, 14:35

O której dzisiaj jest mecz Malagi? Bo w TVP1 jest o 22:20.

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 128.08.2012, 14:34

kurcze ja nie moge nigdzie znalesc oficjalnej informacji o losowaniu ;d

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 128.08.2012, 14:34

30 sierpnia o 17:45

MM10 komentarzy: 67528.08.2012, 14:34

Isco mógłby być naszym grajkiem ala Nasri. I na skrzydle i na środku. Jestem za. Byleby potem nie płakał jaka to Anglia jest zła i nie mówił, że Real/Barca to jego marzenia ;) Czekajmy na ruch Wengera.

Verminator97, napewno 31 sierpnia? mi sie wydawalo ze w poniedzialkowym programie pilkarskim wczoraj mowili o 29 sierpnia ;p

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.08.2012, 14:33

Verminator97 > Losowanie jest w czwartek LM .
Losowanie fazy grupowej LE jest w piątek .

mallen komentarzy: 2123928.08.2012, 14:33

Fajny filmik, trochę przeraża nieporadność Diabiego :/

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.08.2012, 14:32

Marzag > Losowanie we czwartek tak jak napisał Verminator97 . Transmisja od 17.30 na N Sport .

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 128.08.2012, 14:31

pronik, w sumie mysle ze oni chca sie dostac do fazy grupowej LM po to by dostac pieniadze, sukcesow nie oczekuja, a najblizszy cel malagi to nie spasc/dostac sie do pucharow europejskich za rok i wyjsc z dlugow

Verminator97 komentarzy: 1490028.08.2012, 14:30

@Marzag

Losowanie grup LM też 31 sierpnia :) To będzie ciekawy dzień.

MM10 komentarzy: 67528.08.2012, 14:30

Tak musimy upchnąć Arshavina, bo z niego już nic dobrego nie będzie. Do tego Park, Squillaci, Bendtner i Chamakh = szrot OUT ;)

pronik komentarzy: 517928.08.2012, 14:30

MM10
zeby zbic cene dac chamakha w rozliczeniu

Nyguss komentarzy: 104128.08.2012, 14:30

Z tego co wiem to my na chwilę obecną rozmawiamy tylko w sprawie Affelaya. Boss pewnie sprawi mam niespodzianki w piątek.

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 128.08.2012, 14:29

Arsenal_1886, jesli rzeczywiscie jest tak dobry jak mowicie to taka cena to jak za darmo, jutro losowanie LM? ;d

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.08.2012, 14:28

MM10 > Isco ma klauzulę w wysokości 16 mln funtów ,ale byłby do wyciągnięcia za około 10-12 mln funtów . Jak sprzedamy Arshavina to myślę ,że jest szansa .

Nyguss komentarzy: 104128.08.2012, 14:28

Kurde, kfc są zainteresowani wszystkimi piłkarzami świata chyba. W każdym newsie jest że złożyli ofertę lub zamierzają zrobić :D

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 128.08.2012, 14:27

koxiarz14, stoke w powietrzu praktycznie nie istnieli dzieki giroud, diabyemu, vermie i mertesackerowi(choć on najwięcej powietrznych pojedynków z nich wszystkich przerał)

MM10 komentarzy: 67528.08.2012, 14:27

Tak ten Isco to talent, ale czy go sprowadzimy? Są duże szanse?

Mizii komentarzy: 419128.08.2012, 14:27

Marzag
W piłce nożnej nie takie zaliczki zostały roztrwonione, więc niczego nie możemy być pewni. Dlatego będę dziś za Hiszpanów trzymał kciuki:)!

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 128.08.2012, 14:26

Mizii, malaga ma awans w garsci, musieli by przegrac chyba 3-0 teraz zeby odpasc.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.08.2012, 14:25

MM10 > Też bym go chciał . Byłby dla mnie lepszą opcją niż Afellay . Transfery Artety i wypożyczenie Benayouna pokazały w ostatnim sezonie co znaczy wielkie doświadczenie gry z Premier League .

MM10 komentarzy: 67528.08.2012, 14:25

1 września rano kiedy się obudzimy, będziemy znali już dokładnie kadrę Arsenalu na sezon 2012/2013. Jeszcze kilka dni musimy poczekać.

Mizii komentarzy: 419128.08.2012, 14:25

Trzeba trzymać kciuki za Malage, wtedy Chamakha się pozbędziemy.
Co do Bentnera, to sytuacja jest śmieszna. Uważa się za gwiazdę, ma swoje warunki, a żaden porządny klub go nie chce. Moim zdaniem zamiast go wypożyczać, to jak nikt go nie kupi dać go do rezerw, może wtedy złapałby pokory i odszedł tam gdzie będzie oferta, a nie on bd dyktował śmieszne warunki

MM10 > Barca była by skłonna wypożyczyć/sprzedać Afellaya za około 5 mln funtów . Wolałbym jednak od niego Isco . Trudno ,że nie mógłby grać w LM dla nas ( bynajmniej w fazie grupowej ) ,ale chłopak ma wielki potencjał i zastąpiły idealnie Nasriego . Gervinho , Theo i Chambo na LM by wystarczyło .
Do tego Podolski czy Cazorla w ostateczności .

MM10 komentarzy: 67528.08.2012, 14:23

Chciałabym Dempseya, ale on chyba idzie do Liverpoolu....

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35528.08.2012, 14:23

@a_1886- Nie oglądałem niestety meczu. Ale Arsenal brał wszystkie górne piły, wow:)