Karne ratunkiem Arsenalu - 2:0 z West Bromwich

Karne ratunkiem Arsenalu - 2:0 z West Bromwich 08.12.2012, 16:50, Łukasz Kęczkowski 2306 komentarzy

Pomóż w charytatywnej zbiórce

Dwa rzuty karne i dwa gole. Tak w skrócie wyglądał mecz Arsenalu z West Bromwich Albion. Kanonierom udało się w końcu odnieść wygraną po ostatniej słabej passie. Równo o 16:00 czasu polskiego sędzia, pan Mike Jones rozpoczął spotkanie.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Wilshere, Cazorla, Oxlade-Chamberlain, Gervinho, Giroud.

WBA: Myhill; Reid, McAuley, Olsson, Ridgewell; Morrison, Mulumbu; Odemwingie, Gera, Brunt; Long.

W 7. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Liam Ridgewell. W jego miejsce Steve Clarke wpuścił Gorana Popova.

W 11. minucie ładną kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak strzał z dystansu Cazorli był bardzo niecelny.

W 17. minucie ładnie prawym skrzydłem przedarł się Alex Oxlade-Chamberlain, jednak jego dośrodkowanie było zbyt wysokie dla Oliviera Girouda. Do piłki udało się dopaść Santiemu Cazorli, jednak jego strzał z woleja nie trafił w światło bramki.

21. minuta przyniosła kolejny atak podopiecznych Wengera. Do prostopadłego podania od Cazorli doszedł Chamberlain, wyłożył piłkę Giroudowi, jednak Francuz został w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę WBA. Jeżeli doszedłby jednak do tej piłki, ewentualna bramka nie zostałaby uznana, gdyż sędzia liniowy zasygnalizował wcześniej spalonego u Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

Dwie minuty później do bezpańskiej piłki w okolicy pola karnego Kanonierów doszedł Chris Brunt i zdecydował się na oddanie technicznego strzału po długim rogu bramki Szczęsnego. Na szczęście dla londyńczyków futbolówka poszybowała nad spojeniem ich bramki.

25. minuta i rzut karny dla Arsenalu! W polu karnym WBA faulowany przez Reida został Santi Cazorla, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Powtórki wykazały, że nie było kontaktu między zawodnikami i Mike Jones nie powinien podyktować rzutu karnego w tej sytuacji. Do futbolówki podszedł Mikel Arteta i pewnym strzałem w środek bramki pokonał Myhilla. 1-0 dla Kanonierów!

W 36. minucie ładny strzał głową na bramkę Szczęsnego oddał Olsson, jednak sędzia odgwizdał spalonego, a polski bramkarz złapał piłkę.

Już dwie minuty później zagrożenie pod bramką Myhilla stworzyli Kanonierzy. Gervinho wstrzelił piłkę spod linii końcowej, a Wilshere atakował ją wślizgiem, jednak jego uderzenie nie trafiło do bramki.

W 40. minucie dośrodkowanie jednego z graczy WBA trafiło w rękę Pera Mertesackera. Gdy podopiecznie Clarke'a domagali się rzutu karnego sędzia zdecydował, że niemiecki defensor był faulowany i podyktował rzut wolny dla Arsenalu.

Chwilę później strzał jednego z graczy Arsenalu przejął Gervinho i sam zdecydował się na uderzenie na bramkę Myhilla, jednak ten z największym trudem odbił futbolówkę do boku.

W 45. minucie na strzał przewrotką zdecydował się Alex Oxlade-Chamberlain, jednak uderzenie Anglika było zdecydowanie mniej efektywne niż efektowne.

Po dwóch doliczonych minutach sędzia zakończył pierwszą połowę i zaprosił graczy obu drużyn na przerwę.

Po piętnastu minutach obie drużyny wróciły na plac gry w niezmienionych składach.

W 55. minucie żółte kartki obejrzeli Olsson i Giroud. Po jednym ze starć obaj panowie mieli sobie coś do powiedzenia, a sędzia zdecydował się utemperować ich zachowanie. Trzy minuty później za dyskusje z arbitrem żółty kartonik otrzymał Chris Brunt.

W 60. minucie w dogodnej sytuacji oko w oko z Myhillem znalazł się Gervinho, jednak był naciskany przez obrońcę i jego strzał trafił wprost w bramkarza West Bromu.

W 62. minucie na drugą zmianę zdecydował się Steve Clarke. W miejsce bezbarwnego dzisiaj Odemwingiego pojawił się Lukaku.

Minutę później po indywidualnym rajdzie Oxlade-Chamberlaina sędzia podyktował drugi rzut karny dla Arsenalu! Młody Anglik został sfaulowany przez McAuley'a. Do piłki ponownie podszedł Mikel Arteta, kolejny raz uderzył w środek bramki i zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu! 2:0 dla Kanonierów!

W 67. minucie nagrodzony żółtym kartonikiem został Per Mertesacker.

W 76. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Steve Clarke. Rosenberg zastąpił Gerę. Minutę później na pierwszą roszadę zdecydował się Arsene Wenger. Coquelin wszedł na boisko w miejsce Oxlade-Chamberlaina.

W 78. minucie żółtą kartę za faul na Gervinho obejrzał Reid. Rzut wolny wykonywał Mikel Arteta, jednak piłka po strzale Hiszpana pofrunęła obok słupka bramki Myhilla.

W 79. minucie obrona Arsenalu odrobinę przysnęła, jednak ostatecznie strzał Rosenberga udało się zablokować Mertesackerowi. Jeszcze w tej samej minucie drugą zmianę przeprowadził Wenger. Na boisku zameldował się Rosicky, a ku ławce rezerwowych skierował się Gervinho.

W 86. minucie ładny strzał z dystansu oddał jeden z graczy West Bromu, jednak Szczęsny nie miał większych problemów z obroną tego uderzenia.

W 88. minucie Wenger przeprowadził ostatnią już zmianę, zdjął z boiska Cazorlę, wprowadził Podolskiego.

W 90. minucie w idealnej pozycji znalazł się Lukas Podolski. Jego strzał musiał trafić co najmniej w światło bramki, lecz tak się nie stało i uderzenie Niemca poleciało ponad bramką.

Po czterech minutach doliczonego czasu gry sędzia dał znak zawodnikom, że pora zakończyć spotkanie. 2:0 dla Arsenalu.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 17:08

pauleta19

No tak... Ale Rodgers to nie Dalglish. No i poza tym - skąd miał wiedzieć, że zarząd nie da 6 milionów na Dempsey'a pod koniec okienka?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2012, 17:08

SirAlex, git meczyk, jeden z lepszych w tym sezonie EPL.

mitmichael komentarzy: 4924309.12.2012, 17:07

Praktycnie mamy mozliwosc pozyskania dwoch swietnych napastnikow za małe pieniadze takie jakie kocha Arsenal - oprocz Huntelaara mowa oczywiscie o Dembie Ba. Jezeli taka okazje zmarnujemy to bedziemy dziadami tzn juz jestesmy ale zawsze moze byc gorzej. Taka okazja moze sie nie zdarzyc za predko

ArseneAl komentarzy: 2341709.12.2012, 17:07

Diame to kozak!
Kurde 3,5 mln funtów i byłby nasz...

gunners007 komentarzy: 954309.12.2012, 17:06

Diame jest młodszy (o 1 rok) i z pewnością tańszy niż Tiote.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 17:06

MarcinMotyl i SirAlex

Nie gra, bo uzbierał już 5 żółtych kartek.

MarcinMotyl komentarzy: 163709.12.2012, 17:06

Dla mnie Joe Hart jest najlepszym bramkarzem na świecie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2012, 17:06

Midgardsorm, mógł chociażby nie wypożyczać Carrolla. Przereklamowany był, ale słaby nie. Teraz by się Live przydał. Byłaby taktyka jaką opracował Dalglish - Downing wrzuta, Carroll dzida głową :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 17:05

KuBaJo

Bo jest doświadczony i ma wykończenie, którego u nas brakuje. W końcu miałaby też miejsce konkurencja.

Sam nie byłem zwolennikiem tego transferu, ale im dłużej nad nim myślę, tym bardziej zaczyna mi się podobać ta perspektywa.

mitmichael komentarzy: 4924309.12.2012, 17:04

Kogo wolelibyscie bardziej - Mohameda Diame czy Cheika Tiote? Obaj sa swietni ale zdecydowanie wolałbym tego drugiego.

pauleta19

A kogo ma wystawić? Suarez zawieszony, Borini kontuzja, Carroll wypożyczony, na Dempsey'a nie było klubu stać... Lipa.

KuBaJo komentarzy: 217409.12.2012, 17:02

Huntelaar w Arsenalu? oby nie, po co nam drugi podobny typ napastnika co Giroud...

lukaszz prze prośbeczka powiedz jeszcze że Barca, w ogóle nie wydaje pieniędzy i że gra samymi wychowankami :)

Bellers komentarzy: 123609.12.2012, 17:02

Widać, że Gerrard powoli wraca do formy:)

mitmichael komentarzy: 4924309.12.2012, 17:01

Shelvey jako napastnik to raczej powinno byc ustawienie 4-6-0 a nie 4-3-3. Jaki z Niego napastnik

ArseneAl komentarzy: 2341709.12.2012, 17:01

Holy shit ale Nolan dostał przyspieszenia po gwizdku o.O

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 17:00

Mongoose

Tu nie chodzi o uwielbieni dla City, tylko o nienawiść do United.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2012, 17:00

Shelvey & Downing nie ma bata jestem dziś za Live :D Rodgers chyba ma jakąś taktykę o jakiej nie wiem :p

18Patryk86 komentarzy: 50209.12.2012, 16:59

A tymczasem L'Equipe twierdzi ze Huntelaar uzgadnia warunki kontraktu z Arsenalem !

ArseneAl komentarzy: 2341709.12.2012, 16:58

Live tego nie wygra. Nie ma szans. Nie z Dżondżo i Dałningiem.

lukaszz komentarzy: 27909.12.2012, 16:58

MiEvo

Ja nie prowokuję, po prostu wbijam sobie na tę stronkę, bo często tutaj jest głównym tematem rozmów Barcelona.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1409.12.2012, 16:56

@lukaszz Ciekawe kto tu ma kompleksy skoro musisz wbijać na strony innych klubów i prowokować :)

Mongoose komentarzy: 123109.12.2012, 16:56

Uwielbiam to uwielbienie dla City na tej stronie ktore to wykradlo nam 4 pilkarzy. Nie wspominajac ze bez kasy szejkow byloby ligowym sredniakiem. A juz myslalem ze slabsza gra Arsenalu wykurzy stad dzieciarnie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2012, 16:56

Z takimi napastnikami jakich mają oba zespołu, niestety obawiam się, że wielu bramek nie będzie :p

fabregas1987 komentarzy: 2582409.12.2012, 16:55

Ale Van Persie ma teraz formę o.O
już 11 gol w tym sezonie, u nas przez 7 lat miał kontuzje, kiedy przyjdzie na to czas w United ? :P

patrykob komentarzy: 3424 newsów: 309.12.2012, 16:55

Na razie na Goodison meczyk bardzo dobrze dla nas się układa... Trzeba mieć nadzieję, że to się utrzyma... ;)
Serio Jonjo Shelvey na szpicy?

lukaszz komentarzy: 27909.12.2012, 16:55

Midgardsorm

Hehe widzę nawet redaktor z kompleksem, żeby chociaż Barca to był rywal Arsenalu w lidze, a Barca i Arsenal mogą zagrać max. 2 mecze w sezonie.
Przed chwilą skończyły się derby Manchester, tam też piłkarze często podlatywali do sędziego.

milopm komentarzy: 15209.12.2012, 16:53

*******ony Wenger rozdaje karty w tym sezonie!
Mówię tu oczywiści o debilnej zgodzie na sprzedaż jeb... Robina do mułów!

Brawo!

Brawo również dla Clichy, któremu k.. mać zachciało się bawić z piłką k. pola karnego zamiast ja wy****c w kosnos!

KuBaJo komentarzy: 217409.12.2012, 16:52

Nowy napastnik Liverpoolu hitem dzisiejszego dnia xd
liczę że everton zremisuje, a WHU wygra :)

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1409.12.2012, 16:50

No raczej dużego wyboru BR nie ma? Bo kogo tam ma dać? Suso?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747409.12.2012, 16:50

tak bwedzie media o tym mowily , suarez 5 yellow card a borini wypad na 5 miechow

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 209.12.2012, 16:49

Nie, to prawda. Nie mają napastnika, tak samo Enrique gra na skrzydle a Downing na LO.

mitmichael komentarzy: 4924309.12.2012, 16:49

@ArseneAl
Na to wyglada

Tomassini komentarzy: 272009.12.2012, 16:49

Ze strony Manusite

"To była typowa akcja Arsenalu. RvP do Nasriego i prosto do bramki " - kanonierzy.com to nie strona, to stan umysłu

ArseneAl komentarzy: 2341709.12.2012, 16:49

Bez kitu Shelvey będzie na szpicy? Czy to są jakieś jaja? :P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 16:48

MiEvo

Hell Yeah!!! :D

lukaszz

"Nie zamierzasz podawać żadnych sytuacji, bo po prostu takich jest mało"

Ty żartujesz? Farca to "królowie wśród symulantów", a przy niemal każdym takim przypadku sędziego obskakuje tłum graczy mniej niż klubu domagając się kartki. Ale oczywiście, im to uchodzi na sucho - bo to "wielka barca".

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747409.12.2012, 16:48

live dostanie taka prawda , whu pojechalo rowno smerfy teraz zrobi to z live

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1409.12.2012, 16:48

@skyrim Nie wiem po co dyskutujesz z tym trollem.

ifran komentarzy: 5409.12.2012, 16:47

@JanikK

dzieki, w sumie to nawet nie ma co pisac o jakims siemannie XD

KuBaJo komentarzy: 217409.12.2012, 16:47

lukaszz; Barca często symuluje,naciąga arbitra na zmiane decyzji gdy leci do niego nagle 7 piłkarzy z Valdesem na czelew jakiś trudnych momentach meczu, nie świruj że grają fair... a że teraz jest okres że nic nie słychać o nich to dlatego że, nie potrzebują się nawet zbytnio wysilać by wygrać mecze z jakimiś średniakami ligi hiszpańskiej.